Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Aha... hát kenjék a hajukra... :U

I'm gangsta!

(#2) Frozen


Frozen
őstag

van ahol egy havi bérből 2 db is vásárolhat bárki, van ahol meg évekig kell gyüjtőgenti rá ki hol él és mit csinál.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#3) b. válasza Yodafon (#1) üzenetére


b.
félisten

nahát, erről senki nem tudott az utóbbi időkben :DDD

A 3050 jó lenne de max 199 dolláros áron., bár a 6500XT nél jobb vételnek gondolom.AZ előadás egy rakat trágya volt amúgy.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

3050-ből lehetne Ti is, mert ez így elég gyengusz. Mondjuk ilyen árak mellett igazából tökmindegy. :(

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) biscuit válasza Yodafon (#1) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nade most mi a probléma??? Egy egészen elfogadható használtautó áráért adnak egy videókártyát?!?!? Nemértelek!!! :DDD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#6) b. válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


b.
félisten

A mobil 3050 Ti szintje lehet a 3050 desktop nagyjából, a bemutatott számok alapján legalább is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Gave


Gave
addikt

Érdekes, hogy AMD és NV is kivárta amég reagál az Intel, és bedobták a kisebb kártyákat, ..erre Intel meg "more excitement is ahead", Stay Tuned"... :D :))

TLDR; még kb 3 hónapig lehet malmozni..

(#8) makkmarce válasza Frozen (#2) üzenetére


makkmarce
őstag

szinte bárki meg tudja venni, csak pénzkidobás.
egy egyszerű burkoló is 10k/nm áron dolgozik, leburkolná nálam a teraszt, azt vehet is belőle egy 3070-est.. 1-2 napos melóért nem rossz.

okoskodom, tehát vagyok

(#9) hahakocka válasza Gave (#7) üzenetére


hahakocka
senior tag

Akkor nem volt megint semmi Intelnél????.... VGA-kkal.

Ahh..... Így sose lesz verseny sose lesz olcsó semmi.....

Az AMD-s új laptop kártyák az RX 6650M vagy a kis RX6000S széria érdekes volt és az eddigi legjobb integrált kártyához a Vega 11 hez duplán erősödött integrált kártya viszont jónak tűnt.

(#10) makkmarce válasza Gave (#7) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, nemhiszem, hogy nagyon félnének az inteltől.. már 15 éve jön az intel csodakártyája (asszem Linus is vett valahol az ebay sötétjében egy őskori protot).
Arra inkább kiváncsi leszek, intelnek lesz e jobb a csodafelskálázója, vagy az AMD-nek, mert ők is azzal reklámoztak mindent.

okoskodom, tehát vagyok

(#11) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Jelenleg kb a Geforce Now éri meg aki casual-ban akar játszani. Vagy egy konzol... Sajnos.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#12) bayarena válasza Frozen (#2) üzenetére


bayarena
aktív tag

Az meg ok, hogy pl itt Ausztraliaban kb 3-4szer tobbet keres az ember, de inkabb 5szor, de meg sokkal olcsobbak is a VGA-k es mas chippek.
Majdnem fele ennyibe kerul.
Pl 3060 12GB OC kb 250 ezer, mikozben hetente ennyit keres egy raktaros.
Vagyis egy kozep kategorias vga-t 1 heti berbol siman meg lehet venni.
Nem is olyan draga igy nezve.

(#14) biscuit válasza #32839680 (#13) üzenetére


biscuit
aktív tag

Azthiszem félreértettél. Egészen elfogadhatót írtam... :U 1.2 milláért olyat már kapsz...

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#16) biscuit válasza #32839680 (#15) üzenetére


biscuit
aktív tag

Pontosan! Az autó elfogadható, ezt írtam, nem többet! :K

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#17) arn


arn
félisten

Ilyen fogyasztassal kellene asztalra jonniuk…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) biscuit válasza #32839680 (#18) üzenetére


biscuit
aktív tag

Ok

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#20) fatpingvin válasza #32839680 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

hard disagree...

a cikkre reagálva: nem tudom mit gondoljak. valami ilyesmire számítottam, ha beszerezhető lenne ennyiért akár jó is lenne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) Gave válasza hahakocka (#9) üzenetére


Gave
addikt

Én ennyit láttam erről:

Kicsit béna, hogy nem mutatták meg őket legalább egy teszt erejéig.

@makkmarce: szintén, hiszem ha látom, itt pörög a gépemben. :D

(#23) fatpingvin válasza #32839680 (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

várj, kinézek a ház elé...

visszajöttem. a családi kocsi még nincs 15 (13 lesz idén) és nem érzem szükségét hogy bontóba menjen...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) makkmarce válasza #32839680 (#21) üzenetére


makkmarce
őstag

"Emelett egy 15 éves fém mennyire fog merev vázszerkezetet adni?"
khmm.. azért maradjunk a realitásoknál :)

okoskodom, tehát vagyok

(#25) #72042496


#72042496
törölt tag

Már az RTX 3050 is 130 W TDP pfff, azért egy jól megvágott power limittel talán ki lehet hozni valami számomra értelmeset belőle. Csak remélem, hogy lesz olyan hűtés, amit nem az 50-es végződéshez méreteznek, hanem ahhoz, hogy terhelve is maradjon halk a kártya, amennyire lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26) hahakocka válasza #72042496 (#25) üzenetére


hahakocka
senior tag

Akkor màr inkàbb 6600xt 3060nàl is jobb nem hogy ennèl S csak plus 30 watt

(#27) GoldhandRent válasza makkmarce (#24) üzenetére


GoldhandRent
őstag

rip minden híd, és öreg épület

-

(#28) aginor válasza #32839680 (#15) üzenetére


aginor
addikt

Én is többért tudnám most eladni a verdát, mint amennyiért vettem 5éve, elég érdekes világot élünk.. :U

"egy 15 éves fém mennyire fog merev vázszerkezetet adni?" - ez viszont butaság. Pont annyira, mint az 1 napos, ha nem volt törve és nem rohadt szét.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#30) GoldhandRent válasza #32839680 (#29) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ha nem sóznák az utakat agyba főbe, akkor nem lenne rozsdásodásos probléma. osztrákiából rozsdamentes autót nem lehet elhozni - a sózás miatt ugye - de nyugatabbra, ahol nem sóznak -annyira- simán van 10+ éves patika autó. délről nem is beszélve.
sok régi japán gép sem ismeri a rozsda fogalmát, pl egy japánban gyártott swift, vagy a legtöbb toyota, és kb az összes lexus. van kivétel, mindig van (de ez igaz vica-verza is :D)

-

(#31) aginor válasza #32839680 (#29) üzenetére


aginor
addikt

Az eredeti felvetésedben csak a fémről volt szó, aminek minősége ilyen rövid idő alatt nem errodálodik számottevően, ha nincsenek külső behatások (pl, hajlítás vagy korrózió).
Az már más kérdés hogy Magyarországon -és máshol is- mennyire rohadnak el a mai autók 15 év alatt. Az enyém pl. még rendben van, csak felületi korrózió látható, de ha rövidesen nem foglalkozom vele, akkor ez hamar változhat (valószínűleg nem fogok, mert egy 2005-ös autó nem igazán éri már meg sajnos a 100k+ invesztíciót alvázvédelem címen).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32) Ivy.4.Ever válasza s4hu|SyD^ (#11) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Vagy xbox cloud. A legmenőbb játékok meg pont nem játszhatóak ezekkel.

(#33) GoldhandRent válasza aginor (#31) üzenetére


GoldhandRent
őstag

attól függ mi az a 15 éves autó. ha egy Lexus LS400 vagy más hasonló, akkor áldozz csak rá 200k-t is, a jövőben visszahozza az árát. és nem csak a munka + anyag árát :D

-

(#34) s4hu|SyD^ válasza Ivy.4.Ever (#32) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Kérdés mit értesz menő alatt. Kompetitív játékhoz meg pont nem kell max grafika így elmegy régi videókártyával is. Új játékok, ami mondjuk 1 éves meg jó eséllyel ott van valamelyiknél, ha meg valakinek az ideje meg a pénze is sok vegye meg a videókártyákat 2x annyiért a chip hiány miatt.
Utána lehet nézni pl. van-e valahol amivel szeretnénk játszani. Évekig elő lehet fizetni a felhős játszásra egy GPU áráért.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#35) aginor válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


aginor
addikt

Nyilván ha luxus vagy kult modell lenne, akkor nem lenne kérdés. de ez csak egy Sport Fiesta. :)
Mondjuk amúgy szeretem, mert nekem nem kicsi, cserébe jól manőverezik (pláne városban) és az 1,6-os motorral még viszonylag dinamikus is. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#36) #72042496 válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kb. bármelyik autót karban lehet úgy tartani, hogy 15 év után se legyen gond vele. De ezt nagyon sokan nem teszik meg, és az utakon bőven látni bontószökevényt.

#37 s4hu|SyD^
Én azért egy közlekedési eszközként tekintek rá, nem azért van, hogy csak álljon. :) De garázsban tartani nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#37) s4hu|SyD^ válasza #72042496 (#36) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Legjobban úgy ha csak a garázsban áll. :DDD Volt autónk Skóciából. Katasztrófa volt. Nem is volt mai darab, de az az idő megette, ami ott van.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#38) GoldhandRent válasza #72042496 (#36) üzenetére


GoldhandRent
őstag

sajnos van amin az odafigyelés sem segít.. az aminek a költségvetési megbeszélésen ütik az első ----- összes szögét a koporsójába :D
van amit ha abuzálsz se lesz vele semmi (japán swiftek).
de tény, ami tény, rengeteg olyan autó gurul az utakon, aminek kvára nem kéne már :K

-

(#39) g@bo válasza #32839680 (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

vegyél 2 személyes melós dízel gépet, az olcsó. :D

(#40) Padisah


Padisah
tag

A specifikációi alapján a 3050 olyan 1650 super és 1660 szinten lehet teljesítményben full HD felbontásban vagy 1660 super szintet is eléri??

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#41) b. válasza Padisah (#40) üzenetére


b.
félisten

2060 vagy fölötte.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Gave válasza Padisah (#40) üzenetére


Gave
addikt

Ahol nem kell annyira a mem sávszél, elvileg** GTX 1660 SUPER szint is lehet a 3050 8GB.

Techpowerup is kb oda matekozta ki, de majd applikáció válogatja szerintem, hogy mennyire számít az új gen vagy az össz VRAM vs sávszél.

A GeForce RTX 3050 8 GB az NVIDIA teljesítményszegmensbe tartozó grafikus kártyája lesz, amely várhatóan 2022. január 27-én kerül forgalomba. A 8 nm-es eljárással készülő, GA106 grafikus processzorra épülő kártya GA106-150-A1 változatában a GA106-150-A1 grafikus processzorra épül, és támogatja a DirectX 12 Ultimate-et. Ez biztosítja, hogy minden modern játék futni fog rajta Ezen felül a DirectX 12 Ultimate képesség garantálja a hardveres raytracing, a változó sebességű árnyalás és sok más, a közeljövőben megjelenő videojátéko támogatását. A GA106 grafikus processzor egy átlagos méretű chip, amelynek felülete 276 mm² és 13 250 millió tranzisztort tartalmaz. A teljesen feloldott GeForce RTX 3060-al ellentétben, amely ugyanazt a GPU-t használja, de mind a 3584 shader engedélyezve van, az NVIDIA a GeForce RTX 3050 8 GB-on letiltott néhány shader egységet, hogy elérje a termék megcélzott shader-számát. Ez 2560 árnyaló egységgel, 80 textúra leképező egységgel és 48 ROP-al rendelkezik. Emellett 80 tenzormagot is tartalmaz, amelyek segítenek a gépi tanulási alkalmazások sebességének javításában. A kártya 20 raytracing gyorsító maggal is rendelkezik. Az NVIDIA 8 GB GDDR6 memóriát párosított a GeForce RTX 3050 8 GB-hoz, amelyek 128 bites memóriainterfészen keresztül kapcsolódnak egymáshoz. A GPU 1552 MHz-es frekvencián üzemel, ami 1777 MHz-ig növelhető, a memória 1750 MHz-en fut (14 Gbps effektív). Kétfoglalatos kártyáról lévén szó, az NVIDIA GeForce RTX 3050 8 GB 1x 6 tűs tápcsatlakozóról veszi az áramot, a fogyasztás maximálisan 90 W-ra tehető. A kijelző kimenetei a következők: HDMI, 3x DisplayPort. A GeForce RTX 3050 8 GB PCI-Express 4.0 x16 interfészen keresztül kapcsolódik a rendszer többi részéhez. A kártya hossza 242 mm, szélessége 112 mm, és kétnyílású hűtési megoldással rendelkezik. Az ára a megjelenéskor 249 amerikai dollár lesz.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3050-8-gb.c3858
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

[ Szerkesztve ]

(#43) NandoXXL válasza Gave (#42) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Megint ... beszél mindenki...
Itt az új nép kártya 3050 1050Ti már kapható raktrárról 130.000,- Ft-tól kb.
Viszik/veszik, boltban is rákérdeztem, tényleg vásárolják..
Off: ledöbbentem, de ez a valóság, mindent el lehet adni.. Remélem ciki lesz a gaming pc, pusztoljon az egész dvga világ. Konzol/mobil/IGP remélem ez lesz a jövő!
#novga #neveragaindvga

Tök mindegy mit számoltok, egy régi szart fog nem pótolni, a Vega 56 is kevés volt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Alchemist válasza #32839680 (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

Nagyi autója, garázsban tartva, 14 éves és kb. 17 ezer km van benne - igen jó vétel. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#45) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Hiába ha megfizethetetlen lesz majd..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#46) aginor válasza NandoXXL (#43) üzenetére


aginor
addikt

Ez így egyszerű hangulatkeltés a részedről.
Nem lehet, hogy azért viszik, mert egy: kell (pl. meghalt az előző és még mindig olcsóbb, mint új gépet venni), kettő: nincs más? Nyilván senki sem jókedvében fizeti ki a jelenlegi árakat, sokkal inkább ezért , mert nem tehet mást. De remélem ilyen alapon autót sem fogsz venni soha, mert kb. kétszer annyiba kerülnek, mit 10 éve, meg lakást sem..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#47) GoldhandRent válasza NandoXXL (#43) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én még 40-ért vettem használtan a 1050Ti-t, ha most meghirdetem 110-ért akkor nagy mocsok vagyok ? ;]

#44Alchemist
szia, érdekel :P ;]

-

(#48) makkmarce


makkmarce
őstag

az a baj, lehet túl fiatalok vagytok, hogy nem ismeritek az inflációt. A 70-80 körül születettek jól emlékeznek még az évi 5-10%-os inflációkra, ez "normális", volt. Csak annyi történt, hogy pár évig nem volt, most meg bepótolják a dolgokat. Régen az 5%-os inflációnak örülni kellett, sajnos megint visszatértek ezek az idők. Nincs itt semmi látnivaló, és nem is lesz már sokkal olcsóbb. Többet kell keresni, más megoldás nincs. (arra meg ne számítson senki se, hogy kedves vezetőnk most csodát tesz, és a forint felértékelődik, mert szándékosan értékelte le a béka segge alá).

okoskodom, tehát vagyok

(#49) Yodafon válasza makkmarce (#48) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ez a ket mondat elegge ellentmond egymasnak:
Nincs itt semmi látnivaló, és nem is lesz már sokkal olcsóbb.
vs
(arra meg ne számítson senki se, hogy kedves vezetőnk most csodát tesz, és a forint felértékelődik, mert szándékosan értékelte le a béka segge alá).

Tehat a kedves vezeto levaltodik (... valahogy.... :U ) es maris olcsobb a forint es a dolgok...

I'm gangsta!

(#50) makkmarce válasza Yodafon (#49) üzenetére


makkmarce
őstag

mármint drágább a forint és olcsóbbak a dolgok :D
nemmennék bele, mert gyorsan elgurul a gyógyszerem ezektől :DDD

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.