Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Témaindítónak :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) anulu


anulu
félisten

nem tökmindegy? a VGA-k úgyis a bányákban kötnek ki, aranyáron.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Segal válasza anulu (#2) üzenetére


Segal
veterán

meg hardveraprón a hiénáknál :(((

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Én kíváncsi vagyok rá mit hoz a jövő, de csatlakozom az előttem szólókhoz, hisz az ár úgy is magas lesz. Amolyan nem az én kategóriám. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) arabus


arabus
addikt

Szánalmas alak. :(((

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#6) Picco válasza arabus (#5) üzenetére


Picco
addikt

??? :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) vg


vg
addikt

Mennyi lesz a 4090 ára? kb 2000 dollár, itthon meg 3,5 millió-ért megveheted aprón... :U

(#8) 1dude


1dude
aktív tag

A 2 előadás 1-1 képkockás prezentáció lesz, hogy melyik terméknél mennyi a hashrate és kész is van.

(#9) Mizol29 válasza 1dude (#8) üzenetére


Mizol29
senior tag

:DD

(#10) DeathAdder válasza vg (#7) üzenetére


DeathAdder
veterán

attól függ mennyit fog hessőni :D

(#11) ultrasound


ultrasound
tag

Nem semmi étvágy! [link] :Y :Y :Y

(#12) b.


b.
félisten

Szerintem a 4000 sorozat nem lesz bejelentve még, majd tavasszal az MCM hopper. Tippre a 3090 Ti-t fogják és szoftveres újdonságokat fognak hozni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) hahakocka válasza b. (#12) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát a 3090Ti max paródiának jó Paródia Nvidia :D Ezzel a Paks 4 fogyasztással és a +3% erőért :D 4 milla lesz kb így hogy a sima 3090 is 1.5 milla FT ban.

S akkor vegyük hozzá a 2000 wattos tápot és a nitrohűtést :D Az még 700e ft kb +

S kell hozzá egy jó proci amihez jó alaplap is kell akkor legyen már a 12900K vagy amit nemrég jelentettek be 470W TDP vel a 12950K :D S akkor meg lesz a bűvös 1500.2000W éhség kb :D

Inkább arra leszek kíváncsi hogy a 6500 XT a 4GB al mit tud e korlátozza e valamiben? Mert 2.8ghz en fog pl menni meg első 6nm es kártya. De akkor is ott a 4GB mint korlátozó. Viszont elvileg nem bányász kártya :D Hát hiszem ha látom :D De úgyse fogják eltűnnek a netről azonnal :D Az új Ryzenek is felemásak lehetnek ezzel a gyerekcipős 3D v Cache megoldással de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#14) nexwo


nexwo
őstag

Jegyzet:
AMD főleg laptop:
Ryzen 6000 AMD - USB4, DDR5, GEN4 PCI-e, WIFI 6E + BT 5.2

Thinkpad Z - AMD Ryzen 6000-el

"Groundbreaking graphics":
- Upscaling
- 6800M, 6700M, 6600M
- 6800S...
- 6850M XT, 6650M XT

PC:
"for gamer"
6500 XT - 200$
"2022 good for gamers"

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#15) b. válasza hahakocka (#13) üzenetére


b.
félisten

Inkább a technológiai háttér a lényeges. PCI 5.0 talán ezen mutatkozik be először a 12 pines csatikkal, már ha igaz a pletyka. A fogyasztást aki ezt veszi szerintem pont leszarja, ha 2 milliója van egy ilyen kártyára .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) hahakocka válasza nexwo (#14) üzenetére


hahakocka
senior tag

+ az integrált RDNA 2 laptopba ami duplázza a Vega erejét akkor az kb 1050Ti lesz majdnem kb?

Ezek az új laptop procik és 6600M es kártyák erősek lesznek ár értékben az tuti. (Főleg a 6650M lehet érdekes +20% erő a 6600M hez képest az kb majdnem 6700 XT laptopban) (A tavalyi 6700M és 6800M is gyorsabb és olcsóbb volt a konkurens NV-khez képest, csak a túltolt fogyasztású 3080 as laptopok voltak picivel gyorsabbak de sokkal drágábbak is. Fogyasztásban is azért az fontos laptopokba s hogy 24 órát tud menni a laptop töltés nélkül se rossz. Végén még laptopra kell váltani ebben a mai bányászás általi drága IT világban.

[ Szerkesztve ]

(#17) Hunpriest válasza nexwo (#14) üzenetére


Hunpriest
senior tag

6500 XT :C 200k-ért jó vétel lesz :D

(#18) hahakocka válasza Hunpriest (#17) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát ja ez kb egy RX 590 vega56 közti kártya lesz erőben kb. 150-200e ért érdemes :D De legalább tizedannyit fog ezeknél fogyasztani 6nm en

[ Szerkesztve ]

(#19) makkmarce válasza nexwo (#14) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, poénból kidobtak egy 5800X3D-t, ami a tesztjeik szerint gamingben veri a 12900K-t, és mondták, hogy idén lesz Zen4 is.
Nem lesz ez olyan rossz, bár arra nagyon kiváncsi leszek, hogy lehet e majd 6500XT-t kapni.

okoskodom, tehát vagyok

(#20) Komplikato válasza Hunpriest (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

A 6400/6500 kártyák tényleg csak PCI-E 4x kivezetést kapnak? Vagy az csak pletyka?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) hahakocka válasza makkmarce (#19) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát úgy veri azért hogy volt ott TIE egyenlő is meg -1% a 12900K hoz képest de ha olcsóbb lesz és nem kazán és fele fogyasztás akkor jobban megéri. Kisebb s olcsóbb halkabb hűtés és olcsóbb alaplappal mint a rivális.

[ Szerkesztve ]

(#22) makkmarce válasza b. (#15) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, azért számít a fogyasztás a hűthetőség és főleg a zaj szempontjából, a legújabb intelt lassan már vízzel se hűtöd ki.

okoskodom, tehát vagyok

(#23) makkmarce válasza Komplikato (#20) üzenetére


makkmarce
őstag

minek rájuk nagyobb? Nemigazán lassulnak ettől.

okoskodom, tehát vagyok

(#24) makkmarce válasza hahakocka (#21) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, amiben veri, az a CS:GO 480 helyezz 475 fps, biztos zavaró :)
cserébe másban akár 5-10%-al gyorsabb lesz, de úgy is majd kiderül a teszteken. Az viszont jópofa, hogy megint nem kell emiatt új alaplap, akinek az a 4-5 fps hiányzik a boldogsághoz, az egyszerűen beteszi a régi helyére. Biztos lehetsz benne, hogy nem dob túl sokat a fogyasztáson, szerintem 150watt alatt lesz maxon is.

okoskodom, tehát vagyok

(#25) hahakocka válasza makkmarce (#24) üzenetére


hahakocka
senior tag

Én azért lehet megvárom már a Zen 4 et és a Radeon 7000 eket év végén egy váltáshoz. Azokon már csak jól megy majd az a hihetetlenül szép STALKER 2 Unreal engine 5 el! Remélem nem lesz bugos mint az első rész :) Én pl amiatt nem tudtam befejezni egy fő artifakt tárgyat nem adott ami kell a továbbjutáshoz a küldihez.....

Nvidianal mi a helyzet ? Bemutatták az 1000 wattot evő 3090TI t? :D Gazdag lennék se venném soha. Bár lehet spórolnék vele fűtést az egész házba.

[ Szerkesztve ]

(#26) slmSIG


slmSIG
tag

Tűz ütött ki az ASML berlini gyárában, a chipválság is súlyosbodhat
Ezek után kit érdekel?
Egy normális PC millió alatt már nem áll meg...
Ezek után meg pláne, szóval le se tojom mit fejlesztenek PC terén.

(#27) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Az Nvidia most tényleg egyesével megy végig az RT/DLSS supportot kapó játékokon?

(#28) Alogonomus válasza hahakocka (#18) üzenetére


Alogonomus
őstag

Erőben inkább egy RX 580 és RX 590 közötti szintű kártya lesz az RX 6500 XT. A GTX 1650-hez mérve az RX 580 kb 130%, az RX Vega 56 viszont már 180%. A 80 százaléktól még az RX 6500 XT legerősebb értéke is messze volt. Esetleg egy GTX 1070 szintet hozhat az RX 6500 XT, ami persze nem rossz egy mondjuk GTX 1050 szintű 75 wattból.

(#29) makkmarce válasza hahakocka (#25) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, bármely új játékkal akarsz játszani, érdemes várni minimum 2 hónapot megjelenés után :DDD
nvidia még megy, a content creatoros rész érdekes volt, de ezeket az unalmas játékdemókat minek tették bele nemtudom. Meg megemlítették a 3050-et, de árat nem írtak.
Én is majd az új Zen-re váltok, de lehet nem lesz kedvem fizetni 2-3 millát, és inkább a házimozin upgrade-elek, meg veszek egy új X-es xbox-ot.

okoskodom, tehát vagyok

(#30) Hunpriest válasza makkmarce (#29) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Mondtak rá árat: 250 USD.

(#31) Chaser válasza makkmarce (#19) üzenetére


Chaser
titán

néha biztos lehet, de az is biztos nem 200$+fáért :) mikor egy sz@ros non-s 1650 120-150e ft nem nehéz kitalálni az árát
egyébként sztem 4gb vrammal karcsú lesz, az amd-nek nem erőssége a vram kezelés - nyilván nem véletlen tolták tele a nagyobb kártyákat 16gb vrammal -, az 5500xt-nél is 4gb-osat nem érte meg megvenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) b. válasza makkmarce (#29) üzenetére


b.
félisten

249$ 8 GB ram, kb 2060Super elnézve az adatokat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) makkmarce válasza Chaser (#31) üzenetére


makkmarce
őstag

nemigazán értelek, az AMD-nek semmi köze a vram kezeléshez, azt az engine-ek intézik.
Azért tolták tele, hogy a nextgen konzolos játékok is fussanak, ha a konzolok alá lőnének, az tökönlövés lenne. Meg van pár eljárás ami memóriaigényesebb, ezért pont volt hiszti a zöld oldalon, hogy kevés lesz az új címekhez a 8gb.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#34) hahakocka válasza makkmarce (#29) üzenetére


hahakocka
senior tag

Én úgy váltok teljes gépet 3-4 év után hogy eladom a régit s prociban egy erős 6 magos vagy közepesen erős 8 magos 7000 es procira hajtok bár ha DDR 5 only platform lesz akkor lehet marad egy 5800x vagy 58003D Cache. DDR5 most aranyáron van és szerintem lesz is....

S mellé egy 7700 XT vagy sima 7800 nekem elég lesz ha igaz hogy 5nm es RDNA 3 dupla erőt hoz

S akkor PC re kimarad a 6000 es proci elnevezés? :D Megint kihagynak egy szériát pedig múltkor azért oldották meg hogy legyen laptopos és PC s 5000 es Ryzen is.. Egységesítés most meg dobták a kukába :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Chaser válasza makkmarce (#33) üzenetére


Chaser
titán

én sem igazán értelek
volt több amd és nv kártyám, az amd sajnos nem remekel a vram kezelésében, akármi intézi
less rá az 5500 xt 4 vs 8gb tesztekre, ha kifut a vramból akkor tsúnya' dolgok történhetnek, mellé megnézel egy szintén 4gb vramos 1650s-t, ott érdekes nincs ilyen
forzánál pl csurig töltöttem a 1650 4gb vramját, de semmi anomáliát nem okozott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) hahakocka válasza b. (#32) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nem hinném 2060 supert hozná mivel a 3060 hozza kb a 2060 super-2070 et. A sima.

Ahogy az RX 6600 sima is majdnem.

Szóval szerintem csak 2060-5600 XT lesz kb. Úgyhogy arányos is lehet a 250 dollár ami persz 2-3 szoros lesz :D

S ha rx 590 et tudja a 6500 xt akkor az drága lesz 199 dollárért is...

(#37) makkmarce válasza hahakocka (#34) üzenetére


makkmarce
őstag

én általában odaadom egy családtagnak a régit, mert nem szeretek árulgatni. A mostani alaplapomat is max az ellenségeimnek adnám el :) Leadom a családba, megy ameddig megy.
RDNA 3-at nem jelentették be, úgyhogy gondolom nem lesz az idén, ahogy új nvidia se.
Az RDNA 2-t meg már beszereztem, persze lehetne drágábbat venni, de nem 4k-ban játszom, csak 1440p, vagy projector, és eddig mindkettőre elég a mostani.

okoskodom, tehát vagyok

(#38) makkmarce válasza Chaser (#35) üzenetére


makkmarce
őstag

még1x modnom, nem az amd kezeli a vram-ot, és az nvidia se tud varázsolni többet a kártyáiba, mint amit ráforrasztott. Az, hogy 1x neked volt egy hibás beállításod, arról nem én tehetek.

okoskodom, tehát vagyok

(#39) Chaser válasza makkmarce (#38) üzenetére


Chaser
titán

nézz teszteket
nyilván ott is mindenki rosszul állította be a dolgokat ( :
nem érdekel ki vagy mi vezérli a vram kezelést, nv kártyának sokkal jobban sikerül
érdekes módon rajtam kívül ez már elég sok emberkének feltűnt ph-n is, nyilván ők is hülyék ( :
tudod nem varázsolni kell, hanem megoldani mikor kifut a kártya a vramból ne legyen anomália és durva fps drop

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az NVIDIA előadása egy nagy rakás kaka volt már elnézést a kifejezésért, de ilyen borzalmasan rossz előadást a zöldektől még soha nem láttam.
RTX 3050 250 dolcsiért? Kenjék a hajukra, ez még viccnek is rossz! Már a Radeon 6500XT 200 dolcsija is túlárazott, hát még ez. Az RTX 3050-ről, amit a legtöbben vártak, aminek a show fő szereplőjének kellett volna lennie, kb lókukit nem mondtak, elintézték pár másodpercben, teljesítményről semmi használhatót nem mondtak (összevetésben bekapcsolt DLSS volt, szóval nem mérvadó), fogyasztásról szintén semmit, az ár pedig egy rossz vicc.

Tök jó, hogy a GTX 1050 utódjának szánja az NV, csakhogy a 1050-et 5 éve 110 dolcsiért adták. Tippem szerint ez a kártya a 1660S/GTX1070 tempóját fogja hozni, ami 250 dolcsiért egy visszalépés. Még a sima RTX 2060 tempó is kevés lenne ennyi pénzért, márpedig annál gyorsabb egész biztosan nem lesz. Ezért a kártyáért szerintem max 170-180 dolcsi lenne a még elfogadható ár.

Bizony az AMD előadása milliószor jobb volt, ők jól csinálták, a zöldek ezt most elk*rták. Bocs a nyers megfogalmazásért, de számomra elég vérlázító volt a zöldek műsora.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#41) Chaser válasza huskydog17 (#40) üzenetére


Chaser
titán

kérhetnének értük 50$-t is, attól mi még olcsóbban nem kapjuk meg - mit számít a bekamuzott ár, mikor gt 1030-ak 40-50e-ért mennek boltban? :) -
kb teljesen mindegy milyen msrp árat mondanak, amivel tisztában vannak ők is - nyilván a saját új genes termékeik msrp árához lövik be az új modelleket is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) vrob


vrob
tag

A 5800X3D 12900K összehasonítás eléggé belőtte milyen áron várhatjuk a jövevényt.
Bestbuy gaming proci biztos nem lesz belőle :)

A 3D cache-t elég lett volna a top kategóriában villantaniuk 5900X és 5950X szinten vagy a Threadripperekre amiknek egyéb felhasználásban sem kell majd hogy szégyenkezzenek az árkategóriájukban versenyzőkkel.
Törhették volna a fejüket inkább olcsó gaming processzorokon amik pár éve teljesen kimaradnak a portfóliójukból.

(#43) 1dude


1dude
aktív tag

A lényeg mindkét előadásban benne volt :

NVIDIA : 160+ new laptop designs with RTX 30-series GPUs.
AMD : Over 200 gaming notebook designs in the works.

(#44) nexwo


nexwo
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#45) nexwo


nexwo
őstag

[link]
[link]

Csak én voltam lassú :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#46) Chaser válasza vrob (#42) üzenetére


Chaser
titán

én örülük neki hogy jött, az ára lesz kérdéses
ettől független még mindig elég alá filléres lap is, egy b550m mortar szétröhögi azt a fogyasztást, 40e ft
server szinten sztem a tr-ek kb mindenben előyben vannak intelhez képest, nagyon nem kell magát törnie az amd-nek

szerk:
az olcsó cpu-t sztem konkrétn lesz@rják, nagyon limitált amit a tsmc tud nekik gyártani és elviszik a vevők a drágább cpu-kat is - a helyükben én sem erőltetném így az olcsóbb termékeket ha magam elől szedem el a pénzt vele -
egyébként nem maradtak ki, a 3600 nagyon jó ár/érték arányú cpu volt egészen addig amíg tudták érdemben gyártani ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) b. válasza hahakocka (#36) üzenetére


b.
félisten

A 3060 kb 2060 super + 5 % ez meg kb a mobil 3050 Ti verzió ami valahol a 2060 super - 5 % . Akörül fog tendálni, a kettő 2060 között.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) b. válasza huskydog17 (#40) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg a 2060 nál valamivel gyorsabb lesz ha a mobil 3050 Ti szintjét hozza a dekstop 3050.
Inkább ezt venném 8 GB rammal 250 dolcsiért mint a 6500XT -t 200 dollárért, már ha egyáltalán számít az MSRP ár.-.
Az előadás szar volt, nem is értem miért ilyen fost hoztak össze. ráadásul az öreg nélkül...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Televan74


Televan74
nagyúr

Én úgy látom mind két cég a mobil gamer vonalat szeretné erősíteni. Én el tudnék képzelni egy 1080p/High/Very High laptopot a mostani asztalim helyett. De tuti nem kapnék 400.000 Ft körül. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#50) nexwo válasza Televan74 (#49) üzenetére


nexwo
őstag

forognak a mobil gamerek a WC-n ezen a kijelentésen :D akarod mondani notebook gamer :D
Egyébként igen, rájöttek, hogy az asztali verziónál a sok hő még valahogy eloszlik a lakásban, de szerencsére a laptop-al majd jól megégetik a gamert :D (volt már "gamer" laptopom, csak 740m-el és i7-4750HQ-val, és nagyon kényelmetlen volt a forró billenytűzeten gamelni, de a hajszárító effekt tetszett :DDD )

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.