Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vaakuum


vaakuum
addikt

Tök jók lesznek ezek a monitorok ... majd ... egyszer ...ha véletlenül lesznek hozzájuk VGA-k is emberi áron ;] . A bányászfarmhoz nem kell ilyen spéci monitor, amíg pedig szinte csak oda visznek el mindent, ami ezeket etetni tudja...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2) snecy20 válasza vaakuum (#1) üzenetére


snecy20
veterán

A 3080-ban már megvan a potenciál, hogy egyes régebbi játékokban hozzák a 2160p 100FPS + -t, nem is ez a félelem, hanem inkább az, hogy az ára inkább az 1.000.000 HUF-hoz lesz közelebb, mint a 0-hoz. ~1500-1700€, így tippre.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Tetszik, de kérek rá G-Sync-et is, vagy nem tudom, hogy az ebben lévő FreeSync-et vajon validálja e az nvidia. Amúgy marha nehéz ilyen méretben jót találni, a napokban egy lg-32GK850G-B tűnt jónak, aztán kiderült, hogy csak 8 bites.

Megyen!

(#4) bitblueduck válasza CptAdamica (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

"az NVIDIA G-Sync kompatibilitásról szóló tanúsítvány úton van"

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) #72042496 válasza CptAdamica (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez a szabványos VESA Adaptive-Syncet, illetve HDMI VRR-t támogatja. A FreSync és a G-Sync csak a gyártók brandje ezekhez a technológiákhoz. Legalábbis remélem, mert az egyedi implementációkkal már a bucim tele volt.

A 32GK850G még egy G-Sync chipes monitor, az ilyenek lassan letűnnek. Én elégedett vagyok vele, de már az univerzálisabb és olcsóbb 32GK850F-et venném helyette.

[ Szerkesztve ]

(#6) CptAdamica válasza #72042496 (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én is remélem, hogy csak 1 marad és az validálja mind a kettőt, mert a G-Sync-es változatok mindig sokkal drágábbak. Tök jó, hogy végre konzolok esetén is támogatja a 120Hz-et, jöhetne több gyártó is ezekkel a paraméterekkel, de gondolom, hogy most fognak, rárepülnek a hype-ra. Neked az LG 32GK850G van?

Megyen!

(#7) #72042496 válasza CptAdamica (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, 32GK850G, anno a topikjában írtam is róla.

(#8) HThomas


HThomas
senior tag

Lehet hasonló monitort kapni kevésbé gamer külsővel?

(#9) Tigerclaw válasza vaakuum (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egyertelmunek tunik, hogy a 4k-ra alkalmas PC-s gaming konfig meg jopar evig nem lesz elerheto emberi aron, foleg a mi penztarcankhoz merten. Sot evrol evre csak dragabbak a gamer PC-k.

Valtani kell konzolra, vagy maradni a regi hardvernel es jatszani FHD-ban. Gondolom ezt a monitort is annak szantak akinek van kozel 1 misije PC-t epiteni. Amugy azon csodalkozok hogy sokan mennyire felulvallaljak magukat, csak azert hogy PC-vel jatszhassanak. Nalam mert sok eve tulleptek az arak a fajdalomkuszobot, ezert mar asztali PC-m sincs.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) #72042496 válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet meglepő, de én elsősorban az irodai/netezős dolgok miatt figyelgetem a 2160p@120-as monitorokat, annyival jobb ilyenen a desktop is. Játékra sem kell kazán kártya, 1080p és integer scaling, aztán csöcsvihar. Vagy DLSS, lejjebb állított grafika, alacsonyabb framerate, egy ilyen monitor ad választási lehetőséget. Nem érzem úgy, hogy mindent csutkára kellene tolni. :)

#8 HThomas
ASUS ProArtból tudok hasonlót, mást nem. A kávája viszont ennek a ROG monitornak is szolid, a talpat pedig lehet konzolra cserélni, több hely is maradhat úgy. Az új dolgozóban pl. a tervek szerint egy Vogel's Wall 1020-ra szerelem az enyémet, a kábelek a falban futnak el. Így praktikus és ízléses lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#11) FeRRaR1 válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


FeRRaR1
őstag

2 éve van LG 32UD99 monitorom, Vega 56 Red Devil és Ryzen 3700X + M2 SSD.

Minden játékkal 4K-ban játszok azóta, Warzone, CS GO, Assetto Corsa, Escape from Tarkov. Nem minden fut kimaxolva ultrán, de egészséges high-on szinte minden, sok magasabban is. A 4K felbontás miatt pedig az élsimításból pl visszább lehet venni, akkor sem veszed észre. Persze nekem nem E sport 200+ fps-ek kellenek, oda inkább 1440p.

Konzolra pont nem kell váltani, mert ott is össze vissza megy a skálázás. 2K render fel van skálázva 4K-ra, közelében sincs egy PC ultra 4K-nak. Illetve ez sem igaz minden esetben mert a konzol dinamikusan állítja a felbontást, így vannak olyan részek mint pl Warzone Downtown része, ahol belassul és bekockásodik konzolon, mert lejjebb csavarja a felbontást...

Árakkal egyet értek, de sokan sokkal több mindenre használják a PC-t mint csak játszani.

A monitorról: erre várok tavaly óta, matrix led háttér világítás, végre csúcs paraméterek, nekem várós.

[ Szerkesztve ]

(#12) Synthwave válasza FeRRaR1 (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Persze nekem nem E sport 200+ fps-ek kellenek, oda inkább 1440p."

*1080p/720p

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) edward2 válasza #72042496 (#10) üzenetére


edward2
addikt

Én 4k/60hz-et vettem egy pár hete és igen már desktopon is sokkal jobb a 4k felbontás.

3070 meg éppen elég hozzá 1-2-3 éves játékokban.

(#14) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nekem jobban bejön az a képarány,mint a 21:9 -es.

06-3o/9759I39

(#15) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Ez kéne erősen :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#16) Tigerclaw válasza #72042496 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A 32+ -os meret es a felbontas, VA/IPS panel meg viszonylag elerheto arban, de a 100+ Hz az gyakorlatilag triplazza az arat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Janus27


Janus27
tag

Én 1 dolgot nem értek....
A HDMI2.1 adatátviteli képessége jóval magasabb mint a DP1.4-é. 48gbps vs. 32gbps, mégis a HDMI2.1-nél 120hz a 4k, DP1.4-nél meg 144hz. Hogy van ez?

(#18) FeRRaR1 válasza Janus27 (#17) üzenetére


FeRRaR1
őstag

DP 1.4 használ valamilyen tömörítést hozzá.

(#19) #72042496 válasza FeRRaR1 (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

DSC-vel megy DP-n a 2160p@144, igen. Olyanra gondolok, hogy HDMI-n nem sztenderd a 144 Hz? De csak tipp.

#16 Tigerclaw
Ez talán nem az a mini LED-es extrém árú modell lesz, meglátjuk. Drágán jön az biztos, de rászánom ha jó. Nem feltétlenül erre, igazából a 27" felé kacsintgatok inkább. Az IPS-től jobban tartok, elkeserítő tapasztalataim vannak a bevilágítással.

[ Szerkesztve ]

(#20) CptAdamica válasza #72042496 (#19) üzenetére


CptAdamica
veterán

VA után én is tartok az IPS-től, meg a feketéktől, de ha a tesztek jók lesznek és az ára megáll max 300-350 körül, akkor lehet lecserélem a mostani Asus-t.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#21) genlog válasza CptAdamica (#3) üzenetére


genlog
junior tag

Pedig kisebb méretben ugyanezt nehezebb kivitelezni.

(#22) Fecko_78 válasza Janus27 (#17) üzenetére


Fecko_78
tag

Új generáció. Ezeket a monitorokat kimondottan konzolokhoz gyártják. 4K 120 fps a limit. Épp most olvastam róla egy cikket. A Freesync Prémium meg a Vrr is támogatva van.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fecko_78 válasza vaakuum (#1) üzenetére


Fecko_78
tag

Ez a monitor az újgenerációs konzolokhoz készül. Freesync Premium + Vrr támogatás.
Már van olyan játék amelyik ki is használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.