Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Tetszik! :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Timer válasza Fecogame (#1) üzenetére


Timer
veterán

Nekem is, pedig erős ellenérzésem van egy ideje a márkával kapcsolatban. Sajnos arany árban lesz az OLED verzió, pedig lenne értelme, sokan keresnek színhelyes notebookot. Csak, nem ennyiért.

(#3) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Mindkét proci Lucienne. Lesz ebből Cezanne-os is?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ennél az OLED-nél már megoldották vajon a beégés kérdését? Mert egy win10 asztalon azért van pár statikus elem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) McSico válasza tibaimp (#4) üzenetére


McSico
senior tag

Windows képernyőkímélő.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#6) tibaimp válasza McSico (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó poén :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) ForRedGlory válasza tibaimp (#4) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az asztalt bámulod 0-24?

(#8) ShadowX válasza ForRedGlory (#7) üzenetére


ShadowX
őstag

A taskbar azért egy elég olyan statikus elem, ami be tud égni.

(#9) Segal válasza ShadowX (#8) üzenetére


Segal
veterán

bármikor elrejthető :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) tibaimp válasza ForRedGlory (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem, de vicces....
Én például a Total Commander kis betűire gondoltam, láttam már plazmán szépen beégett TC-t...
....de csak poénkodj tovább...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) ForRedGlory válasza tibaimp (#10) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A total commandert nézegeted vagy mi? Most komolyan. Van fogalmad, hogy hány óra statikus tartalom kell, hogy egyáltalán legyen esélye beégni?

(#12) Hallosz válasza ForRedGlory (#7) üzenetére


Hallosz
senior tag

Amikor használod a géped, nem látszik, mondjuk a böngésző címsora, a Word - Excel stb. ikonrendszere?

Mert lakni, muszáj.

(#13) Hallosz válasza ForRedGlory (#11) üzenetére


Hallosz
senior tag

A Samsung S8-amnak 2 hét elég volt a beégésre.

Mert lakni, muszáj.

(#14) siposz válasza ForRedGlory (#11) üzenetére


siposz
aktív tag

Esetemben a visual studio 4-6 órát ott van a képernyőn minden munkanap például.

(#15) bayarena válasza Hallosz (#13) üzenetére


bayarena
aktív tag

En lassan 4 evnel jarok es semmi beeges nincs. Van aki a ferrarit is megtori, de az nem az auto hibaja.

(#16) Alchemist válasza ForRedGlory (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

Céges gépeken az alapvetően használt spec. szoftver bármilyen monitorba képes beégni. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) opr


opr
veterán

Hmmm, a 14"os verzió már egész tetszetős.
Igazából ez kéne, csak vastagabb gépházban, mondjuk egy 5600H procival, ennek megfelelő hűtéssel és nagyobb akkuval, esetleg 32gb rammal. Minden más maradhat, még a billentyűzet is elfogadhatónak tűnik így kép alapján.
Vajon mennyi esély van rá, hogy lesz egy ilyen verzió, mint amit felvázoltam?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) #72688384


#72688384
törölt tag

végre oled ultrabook amd alapokon. me gusta.

#17: valszeg az xmg épit majd valami custom gépet, ott érdemes körbenézni, a core15 amd is elég népszerü volt.

#jajbeegazoled: évek óta városi legenda, nem több.
hardverapró tele van beégett oledekkel ami annak a következménye h a barmok max fényernyőn használták monitorként meg kábeltévéhez.

ha ésszel használod a panelt semmi baja sem lesz. szintén 4 éve nyúzom az enyémet és tökéletes állapotban van.
egyrészt a tálca nem statikus ha bevan kapcsolva h áttetsző legyen és a desktopodon a hátteret betudod állitani h x percenként változtassa a háttérképet. másrészt maga panelek rendszeresen futtatnak pixel refreshinget, legalábbis a tévéken tuti, nehezen tudnám elképzelni hogy ezt egy laptopon ne alkalmaznák..

apropó: amikor kijöttek az első oled tévék és elkezdtek ajvékolni a nem-oled tv tulajdonosok akkor egy tech "csapat" elkezdte tesztelni őket beégésre (vettek x db oled tévét és 0-24 egész képernyős piros illetve kék illetve stb a főbb szineket jelenittették meg a panelekkel HÓNAPOKIG), és a teszt végén talán 1db panelnél volt minimális beégés, a többinél semmi.

[ Szerkesztve ]

(#19) Joz76 válasza #72688384 (#18) üzenetére


Joz76
tag

Sajnos messze nem ilyen jó a helyzet, mint ahogy írod, és a beégés valós probléma:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Persze ésszel használva el lehet kerülni, vagy legalábbis minimalizálni az esélyét, de én pl. tudom, hogy párom számítógép használati szokásai miatt nálam igenis beégne :-(

[ Szerkesztve ]

Joz

(#20) #72042496 válasza #72688384 (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Minek a nem statikus tálca és változó háttérkép, ha csak városi legenda a beégés?

(#21) dokanin válasza Alchemist (#16) üzenetére


dokanin
aktív tag

Sőt még az ember retinájába is. :D

(#22) joey04


joey04
titán

oled laptopba. van baj.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Armagedown válasza joey04 (#22) üzenetére


Armagedown
őstag

Vannak, akik a túlszaturált képet szeretik, nekik tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#24) arty válasza Armagedown (#23) üzenetére


arty
veterán

az oled nem tulszaturalt, csak nagyon megszoktad a hitvany lcdk mosott kepet (0 kontraszt, hattervilagitas)

hihetetlen amugy h lcd birtoklasa is kivaltja a stockholm szindromat :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Luck Dragon

Nekem kifejezetten tetszik, és végre van egy AMD-s választási lehetőség is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) Timer válasza arty (#24) üzenetére


Timer
veterán

Én sem értem ezt... Az OLED az árán kívül kábé mindenben jobb, mint azt LCD, arról meg nem a technológia tehet, hogy a Samsung telefonok alap színbeállítása olyan, mint a kiscsoportos mesekönyv. Alapvetően IPS-en szocializálódtam, de az AMOLED panel telítettsége, feketéi engem meggyőznek, alig várom, hogy értelmes árban legyen monitor is OLED/AMOLED alapon.

(#27) _flamer válasza Timer (#26) üzenetére


_flamer
aktív tag

Mi a gond a Samsunggal? Érdeklődni szeretnék nem pedig kötekedni. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#28) Luck Dragon válasza _flamer (#27) üzenetére

Szerintem itt írja le , idézem : “ arról meg nem a technológia tehet, hogy a Samsung telefonok alap színbeállítása olyan, mint a kiscsoportos mesekönyv.“

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Timer válasza _flamer (#27) üzenetére


Timer
veterán

Ahogyan írta is a Kolléga fentebb, a gond azzal van, hogy rettentően rikító színekkel operál, ha úgy tetszik, túlszaturált. Lehet ezt szeretni meg gyűlölni, én utóbbi táborba tartozom, de sokan kifejezetten keresik ezt az "élményt". Nekem az a mottóm, hogy a kijelző hangolása legyen a lehető legközelebb a valósághoz, ebben a Samsung nagyon rossz. Mivel a Samu elsőként dobott tömeggyártásba AMOLED telefonokat anno, ezt a technológiát mind a mai napig sokan összemossák ezzel a meseszerű, irreálisan erős színekkel operáló képi világgal. Pedig, az nem a panel egyik előnye, hanem, csak az egyik sajátossága, amire vagy épít valaki, vagy nem. A mélyfekete, a fényerő és a jó fogyasztás triója az, ami naggyá teszi az OLED technológiát, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30) arty válasza Timer (#26) üzenetére


arty
veterán

és/de nemcsak a samsung, csak azt látják/látták a legtöbben.... :)

és/de egyébként az elcédén edződött szemeknek egy jól kalibrált ifon oledje is "úúristen, de túlszaturált" :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) _flamer válasza Timer (#29) üzenetére


_flamer
aktív tag

Köszi nektek a felvilágosítást. Aktív használója vagyok egy S10-nek de számomra sem észrevehető sem zavaró nem volt ez. De tényleg nincs két egyforma fogyasztó így igény sem. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.