Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Elnézve a Claymore egykori kezdőárát meg az azóta elszenvedett Forint árfolyamot, szerintem hatjegyű lesz az ára ennek a meglévő mechanikus billzet ökoszisztémával semelyik alkatrészében sem kompatibilis világításoptimalizált gomberdőnek.

[szerk:]Ja, hogy még vezetéknélküli is?
Akkor a 300$ sem fogja betakarni a marketingesek által megálmodott árat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Találtgyerek válasza nyunyu (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

És majd lehet az aksit is vásárolni később. Legalábbis,ha olyan jó lesz,mint a Spatha egerükben.

06-3o/9759I39

(#3) DewiL


DewiL
senior tag

szerintem a moduláris numpad koncepció nem rossz, alkalmazhatnák több helyen is

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#4) nyunyu válasza Találtgyerek (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Másik kérdés meg a világítás meghajtása, mert az a vezetékes billzeteknél is problémás szokott lenni.

Egy WS2812B SMD LED színenként 20mA-t igényel teljes fényerőn, az kb. 0.05W LEDenként, így ha minden gomb alá tesznek egyet, az kb. 5-5.5W-ot fogyasztana, ezzel szemben az USBről kivehető 5Vx0.5A=2.5W, de abból lejön a billentyűzetvezérlő+gombok fogyasztása (~0.5W?)

Szóval muszáj valahogy csökkenteni a LEDek fogyasztását, így általában a PWM megoldáshoz fordulnak, szaggatják a tápfeszültséget, ettől viszont villognak a LEDek, ami ha jól van (lenne) belőve, akkor a szem tehetetlensége miatt nem látszik, de attól még fárasztja az ember szemét.

Ebbe a billzetbe meg 4000mAh akkut tettek, így összesen 3.6V*4Ah=14.4Wh töltést kell beosztania a teljes üzemidőre.
Ezt visszaosztva a marketingelt 40 óra világítással 0.36W átlagos fogyasztás jönne ki, ami egy vezetékes karácsonyfa alig hatoda!

Szóval vagy hazudnak átmarketingelnek az üzemidővel, vagy a fényerő lesz még visszafogottabb, és még durvábban látható/érezhető a PWM.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) #72042496 válasza DewiL (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A diNovo hasonló volt, és ez papíron nagyon tetszett nekem, de a gyakorlatban kevésbé jött be. Nem tudom, ez a csatlakoztatott numpaddal mennyire marad egyben, mindenesetre - és ez már nem neked, csak általában - a dizájn nekem ettől függetlenül is "túl sok". A vezetéknélküliség viszont szimpatikus.

Szerencsére kezdenek szivárogni a vezetéknélküli, háttérvilágított mechanikus billentyűzetek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"az energiaellátás a beépített, 4000 mAh kapacitású akkumulátor feladata, amely bekapcsolt világítás mellett 40, anélkül pedig 100 órányi üzemidőre képes"

Nem hangzik túl jól, tekintve hogy ilyen szintet már sokan ígértek, és egy estét nem volt képes kihúzni, a Logitech hónapokig működő cuccaitól meg fényévekre van. Úgy látom ez se fogja megváltani a világot.

(#7) nyunyu válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Szezont a fazonnal...

Logitech hónapokig működő cuccaitól meg fényévekre van.

Azokon nincs karácsonyfa, csak a billzetmátrixot kezelő mikrokontroller, meg a rádiós chip fogyaszt valami nagyon keveset.

Összehasonlításul a tuningolt almákra specializálódott cég világítós billzetére írnak 6-7 órát a világításra dedikált 1400mAh akkuval.
Asus meg 40 órát ír a 4000mAh-ra??? (amiből lejön maga a billentyűzet!)

Billzetfunkciókra dedikált 1600mAh-ra meg 500-1600 órát írnak, ehhez képest meg egyenesen röhej a 2.5x akkora akkus Asus ~100 órás világítás nélküli ideje.

(Gyakorlatban meg a Matias is gyorsabban merül, mint amit marketingeltek.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) Dr. Akula válasza nyunyu (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

4000 mAh a Keychron is (K1 kivételével), ez nem egy hűbazz méret (a pár hónapja bemutatott cyberakármi billentyűzet tartalmazott ebből 2-t, kár hogy kapni nem lehetett). Az Anne Pro 2 volt 1500, azzal az este elindított filmet reggel már nem sikerült leállítani, lemerült (világítás nélkül). Itt az Asusnál is csak a lámpamentes üzemidővel számoltam, hogy vajon mennyi maradhat abból a 100 órából a valóságban. 50-es robogóval se sikerült soha megközelítenem a hivatalos 2.5 literes fogyasztást...

"meg a rádiós chip fogyaszt valami nagyon keveset"

Ezt inkább lemásolhatnák a konkurrensek, mint az rgb ledeket.

[ Szerkesztve ]

(#9) nyunyu válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt inkább lemásolhatnák a konkurrensek, mint az rgb ledeket.

El bírnék viselni egy tölthető LiIon akkus unifyingos mechanikus billzetet, kár hogy mínusztechék ilyennel nem foglalkoznak.

(Szét kéne már kapnom a K375-öt, és megnézni, megvan-e a helye a PrtScr/ScrLk/Pause gomboknak a firmwareében, ha már ezt a 3 gombot lespórolták a fizikai layoutjáról :W
Ha igen, akkor már csak PCBt kéne hozzá tervezni.
De ezekhez túl lusta vagyok.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) DewiL válasza #72042496 (#5) üzenetére


DewiL
senior tag

közben eszembe jutott hol láttam már hasonlót (van ISO és hot-swap is, meg ára is :), bár ha a custom vonalat vesszük nem is olyan sok)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#11) Dr. Akula válasza nyunyu (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából azt nem értem hogy akik ilyen komolyabb billentyűzeteket gyártanak, miért nem mennek oda a Logitechhez és vesznek tőlük adóvevőt. 10 dollárral megdobná a 300 dolláros billentyűzetet? Vagy 50-nel? 100-zal? Nem elfér? Ebben az árkategóriában már nem kell figyelni a teszkós akciókra. Viszont a végeredmény olyan lenne amiért sokan sorban állnának, nem 1 a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#12) nyunyu válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, hol olvastam, hogy Logitech ugyanazt a 4-5$-os 2.4GHz-s/BT chipet használja, mint a többiek, csak egyedi firmware fut rajtuk a unifying miatt.

Szóval kb. 10-15$-ba kerülhet a rádió. (fedélzeti chip+USB dongle együtt!)

Plusz kell mellé egy USB akkutöltő, akku, vagy lehet bohóckodni ceruzaelem tartóval is, ahogy L szokta a nemhighend billzeteiben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) dqdb válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Logitechnek pedig semmi érdeke nem fűződne ahhoz, hogy eladja nekik.

Ahogyan nyunyu írja, egy piacon kapható Nordic BT-s MCU-t használnak saját szoftverrel, ami teljes egészében energiatakarékosságra van optimalizálva és saját protokollt használnak ehhez BT/BLE helyett (ezért is tudják könnyen támogatni a BT/BLE kapcsolódást a multiconnect Unifying eszközökben).

Hogy kicsit on is legyek: végre szabványos kiosztású alsó sor az ASUS-tól. Persze mindezt saját kupakrögzítéssel vegyítik, így a vevő egy milliméterrel sem lesz előrébb :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14) nyunyu válasza dqdb (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Pár évvel ezelőtti Dell vezetéknélküli szettek is unifyingosak voltak, de aztán L rájuk szólt, hogy nem használhatják a védjegyeiket/szabadalmaikat, így új firmwaret kellett írniuk a billzeteikre+egereikre, ami már nem kompatibilis keresztbe az L cuccokkal.

Szóval chipsetet azt lehet készen venni a gyártójától, de L nem engedi, hogy unifying kompatibilis firmware fusson a nem L eszközökön.

Mint ahogyan az olcsóbb szettjeikből (MK230, MK270, MK330) is kiirtották a unifying támogatást, jóval egyszerűbb firmware fut rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) nyunyu válasza dqdb (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Már a Claymorenak, meg a Strix Flarenek is szabvány alsó sora volt.

Szerintem csak az árazásuk miatt ignoráltuk őket a billzet topikban, hasonló tudásszintet jóval olcsóbban is meg lehetett kapni nem Asus billzet formájában.
(mondjuk az ide-oda pakolható numpadot másnál nem nagyon látni, de 80k-t még úgy sem ért a teljes Claymore.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Roland861010


Roland861010
addikt

Helló,

Látom ti nagyon értitek a dolgokat.
Tudtok ajánlani vezeték nélküli egeret meg billentyűzetet?
A kettőre tudok szánni olyan 30ezret.

Játékra használnám csak.

(#17) nyunyu válasza Roland861010 (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapvetően nem szeretem a mínusztech mostanában kapható billzeteit *, mert erősen anyaghiányosak, és nem jó rajtuk gépelni.
(Puhább, hosszabban járó gombokhoz vagyok szokva.)

Viszont a billzetmátrixuk szervezése nagyon jó, nem tiltanak le a WASD környéki gombok, ha 4-5-öt nyomsz egyszerre, így játékra mindenképpen alkalmasabbak, mint egy random 2KRO irodai billzet.

Kérdés, hogy 30e-ből melyik kombót lehet megvenni, talán MK520/540?
MK710 szerintem már nem férne bele.

Olcsóbb szettjeikben lévő egerekről nem tudok nyilatkozni, mivel a legnagyobb vezetéknélküli rágcsálóikat használom 18 éve, de azok önállóan is 20e-nél indulnak, csak a legnagyobb/drágább szettjeikben szoktak néha előfordulni.

Többi gyártónak nem követtem a vezetéknélküli kínálatát.
(L-et is csak azért, mert unifying féltéglám mellé kerestem hozzá pároztatható billzet alkatrészeket.)

*: anno próbáltam játékra a K750-et, de a furcsa napelemes+gombelemes áramellátásával túl sok bajom volt, egyszerűen használhatatlannak bizonyult.
(M)K270-et, K375-öt épphogy kipróbáltam, hogy mit tudnak, de nem használtam őket egy óránál tovább.
Valószínűleg a sima ceruzaelemes kialakításuk miatt nem lennének annyira bizonytalanok, mint a K750.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Találtgyerek válasza DewiL (#3) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az lenne az igazi,hogy akkor is működne,ha nincs csatlakoztatva a billentyűzetre a numpad.

06-3o/9759I39

(#19) Dr. Akula válasza dqdb (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért ne fűződne? Nekünk vásálóknak is eladják. Mennyi egy alap Logitech wireless bill, 10k? Ennyibe már az adóvevő is belefért. Ugyanennyiért másnak nem adnák el? Miért jó az nekik? Egy 100k-s billentyűzet a konkurrenciájuk lesz? Nincs is mivel konkurrálniuk, nincs oda termékük.

(#20) tovgab válasza Roland861010 (#16) üzenetére


tovgab
aktív tag

Szia!

Egérből én a Logitech G305-öt ajánlom, de a 30 ezres keretbe nem fér mellé vezeték nélküli billentyűzet, amit ajánlható is lenne. Én billentyűzetből inkább maradnék a vezetékes mellett, pl. egy alap mecha darabnál. Főleg ha "csak" játékra kell. :R

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#21) Roland861010 válasza nyunyu (#17) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi, az infót a MK520/540 szinte egy árban van!
Az MK850 32ezer most az emagon
Az jó vétel?

(#22) Roland861010 válasza tovgab (#20) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi,
K500-am volt de valami "minőségi" csendesre vagyok ami elfogadható árban van.

Azaz egér még tetszik is.

(#23) nyunyu válasza Roland861010 (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

MK520/540 szinte egy árban van!

Amennyire néztem a weblapjukat, csak annyi változott az MK520-hoz képest, hogy átrajzolták az F sor feletti multimédiás gombokat szögletesről kerekre, meg más színű 2 gomb+görgős egeret adnak mellé, és kiadták MK540 néven?

Az MK850 32ezer most az emagon

Ahhoz már 4 gomb+görgős egeret adnak, így jobb vétel lehet.
Viszont a Triathlon egeret meg kéne taperolni egy MediaMarktban, mielőtt megveszed az MK850-et, mert lehet, hogy nem áll kézre.

(Egyszer taperoltam ~2 éve)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.