Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Darmol


Darmol
senior tag

AMD lassan mitikus szörnyekről (vagy hősökről) nevezheti el a cuccait, annyira durva cuccok.
Reméljük gyakrabban lehet majd velük találkozni.

Egy hónapja néztem utána a laposoknak, akkori tapasztalataim. Talán manapság is érvényesek, ha már karácsony előtti szezon volt.
Nem igaz, hogy nem lehet AMD-s cuccot venni mert lehet.

Legegyszerűbb, ha ár szerint csoportosítunk.
0-200k: AMD-nél 3XXX -el szerel cuccok vannak csak, amik nem rosszak de nem 4XXX. 4XXX nincs. Intel vonalon csak gagyival szerelt modellek vannak. A kijelzőik sem jobbak mint az AMD-s cuccoké (mindkét verzióban gagyi).
300-400k: AMD oldalon a 4300U-val szerelt cuccok jelennek meg, Intelnél a használható kategória.
400k+: Lehet kapni mindenfélét, de az AMD a 4700U, 4800H, stb. -vel mindent üt. Itt AMD-s gépeket is lehet venni normális kijelzővel.
Ez akkor volt. Gyanítom, hogy mostanra jelentősen változtak az árak.

Igazából természetes, hogy az AMD nem bírja az igényeket maradéktalanul kiszolgálni. Árkategóriában mindig sokkal jobban megéri. Az Intel durván túlsúlyban van a mobil szegmensben is. Az OEM-ek sem kapkodtak az AMD procik iránt. Ha feltételezték, hogy durván megnövekednek az igények és a piac 10%-a érdeklődik, és erre terveztek, akkor nyilván most nem tudnak mit kezdeni az 50%-os érdeklődéssel.
És most jön az új széria. Gyanítom, AMD extra kapacitást foglalt le a TSMC-nél ami még mindig nem lesz elég.
A helyzet kialakulásának egyértelműen az az oka, hogy az Intel vergődik, és nem képes versenyképes cuccal jönni. Egy jó kis árharcba kezdhetnének mondjuk. Mert Intelt persze, hogy lehet kapni, ha ugyanannyi pénzért a kategória hulladékát akarják rásózni az emberre. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.