Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Na szegény intel itt egy újabb alapos seggberúgás.

duree54

(#2) opr


opr
veterán

Az a mobil 5600H az annyira jól hangzik, hogy nagyon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Armagedown


Armagedown
őstag

Aztán lehet-e majd ilyen laptopokat venni, vagy ezúttal is csak azt látjuk majd a webshopokban az AMD processzorosos laptopoknál, hogy elfogyott?
Az Intelesből mindig van elég.
Én már nem hiszek a csodában, főleg, ha az AMD ígéri. :N

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) atus72 válasza Armagedown (#3) üzenetére


atus72
senior tag

Hát jah, kapni meg évente pár darabot lehet majd :)
Thinkpad-t szeretnék venni de hogy várjak 6-8 hetet valamire amit nem tudok előtte kézbefogni azt tuti nem...

(#5) Duck663


Duck663
őstag

Bedobták, aztán el is süllyedt, mert kapni ezt sem lehet majd, ahogy az RX 6000 szériát sem lehet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Yeffy


Yeffy
veterán

ideje volt, nem semmi eresztes. :K
most mar csak kapni lenne jo oket.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Van Gogh-ot toroltek es a helyere jott az atnevezet Renoir? Eleg lesz az az Iris XE ellen? Mondjuk ultrabook fronton mindketto ceg mellett ellepett az M1. Lehet az AMD mar fel is adta a mobilszegmenst a gaming kivetelevel, vagy egyszeruen keves a gyartokapacitasa a konzolok miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Tigerclaw válasza atus72 (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha azt nezzuk, hogy nem megy se az uj GPU, se a konzolos hardver gyartasa, nagy eselye van annak, hogy a tavalyi evet ismetlik meg a mobilos szegmensben is. Mi lett volna ha nem kapjak meg a Huawei lekotott kapacitasat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) koko52 válasza Duree (#1) üzenetére


koko52
veterán

Te láttál már 6xxx VGA-t vagy 5xxx procit? Mert elvileg 3 hónapja kapható. Csak épp nem kapható. Ilyet én is tudok ígérni. Mennyit gyártanak? Havi 10-et? Egy vicc az egész hardverpiac 1 éve

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) lemusz


lemusz
addikt

5600X alatti új asztali procikról nincs vmi pletyi?

(#11) Duck663 válasza koko52 (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Az 5xxx széria időnként elérhető. De 6xxx Radeon, az aztán sehol.

#7: Én nem hallottam, hogy törölték volna. Elvileg idén jön RDNA2-vel. De az valóban jó kérdés, hogy az óriási kereslet, hova fog majd vezetni, hány terméket lesznek kénytelenek törölni, a gyártókapacitás hiánya miatt. A konzolokból idén sem kell majd kevesebb, a Radeonok sehol sincsenek, és elvileg jönne a Navi22 és 23 is, a 5xxx Ryzen alig érhető el, erre most itt a mobil processzor és ősszel meg jönne a Warhol is. A TSMC-nél meg Kínáig áll a megrendelők sora. A felhasználók meg az asztalt csapkodják, hogy mi van mááááár?! A Covid, teljesen előreláthatatlan módon borított mindent.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) PSti válasza koko52 (#9) üzenetére


PSti
tag

Parancsolj, azonnal vehetsz 5000-es procikat: [link]

(#13) Luck Dragon

Kár hogy az eddigi Ryzen alapú laposok ritka holló számban mentek, szerintem továbbra is így lesz hiba ezek az újdonságok .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) lohi


lohi
tag

Nekem az előző generáció duruzsol a laptopban (zenbook 14 4700U) és hibátlan az üzemidő, meg minden vele kapcsolatos, teljesítmény hibátlan. A legnagyobb szívfájdalmam, hogy nem lehet kapni normális kijelzővel, mint az inteles verziót. Én azért kerestem hosszú ideig, mert 4000 -es szériát akartam, de normális kijelzővel, amivel ki is mehetek dolgozni, nem csak egy sötét szobában. Bezzeg a kék platform telis tele 500+ nit-es oled kijezőkkel, meg minden hipiszupi csodával, a pirosaknál meg az enyém van 400 nites fényerővel, de az is csak töltőn, mert aksin leront mindent.. de még így is jobb mint a többi na de miért nincsenek itt is olyanok mint az inteles alapokkal rendelkezőknél??? Kutya nem venne intelest ha egyenlőek lennének a feltételek..
Az üzemidőre kíváncsi leszek az új generációnál, az előzővel 10-11 órát el tudok dolgozni (programozás), ha 100%-ra fel van töltve.. videó lejátszással 18 órát ment kikapcsolásig saját mérés alapján (az asus 22-t ígért) ami így is kiválló..

(#15) koko52 válasza PSti (#12) üzenetére


koko52
veterán

Ja, így igen extra felárral. Így 6xxx VGA-t is tudok 600k-ért. Ha valóban gyártanák nem ennyi lenne az ára. Az ára megmutatja, hogy egy termék valóban elérhető-e. Csak meg kell nézni intel 10.gent, már jobb választás lett mint a 3xxx Ryzen, pedig fordítva volt. Az 53k 3600-am 80-90k? Vicc az egész.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16) solfilo válasza koko52 (#15) üzenetére


solfilo
veterán

A német piacra jut azért Ryzen 5000. Szemre annyit vagy többet adtak el belőle decemberben ebben a webshopban (~10000 db), mint a teljes Intel paletta fogyása (<10000 db).


via

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17) #35090944 válasza lohi (#14) üzenetére


#35090944
törölt tag

Ez talan azert van, mert a legtobb gyartonak, szoros, ket oldalu kapcsolata van az intellel, szoval ha van valami problema, azt az intel lereagalja. Ezenkivul az intel kompatibilitasa/supportja a "gyengebb teljesitmeny" ellenere sokkal jobb mint az AMD-e, nem veletlen,a notebook szegmenst az intel 20 eve dominalja, az AMD-nek most van eloszor normalis megoldasa.
Nem veletlen, hogy az elozo generacioban "hivatalosan" max 2060-nal szereltek AMD-ket. Az pedig nonszensz, hogy a mobil Radeonok teljesen eltuntek az Apple kivetelevel. (Ket notebookot tudok, ami 5500M es 5600M voltak szerelve, egyik sem volt nagyon siker).

Ez persze magyarazhatja az is, hogy a konzolok nagyon jol mennek, az apple gepek jol mennek, az asztali platform is eledezik, igy nem biztos, hogy volt eleg eroforras ezzel foglalkozni.

Viszont nagyon jo hir, hogy az elmult hetekben egyre tobb notebook leak volt, ahol a Ryzen 5xxx szerias processzorok melle 3060/3070/3080 GPUkat tettek, ami azt jelenti, az AMD vegre foglalkozik a temaval, nem fog osszeakadni a Geforceokkal. Ez problema volt, itt a forumban is olvastam olyat, aki custom notebookot kuldott vissza, mert osszeakadat a ryzen a mobil 2070-el.

(#18) vottokar


vottokar
senior tag

Sajnos ebből sem lesz semmi a boltokban "ősi szokás szerint". :W
Nem top szinten (magyarul olcsón) keresnék egy itx-es lapot valami kicsi AMD négymagossal. Se lapot se processzort nem találok. Ami volt, az is eltűnt. Integrált. megoldásról meg ne is álmodjak.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#19) #35090944 válasza vottokar (#18) üzenetére


#35090944
törölt tag

Pedig most nagyon ugy nez ki, hogy lesz. Az AMD majdnem az osszes notebookjaba intel helyett Ryzent tesz.
Linushoz mar megerkeztek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) Sanya válasza Duck663 (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezen ne lepődjünk meg. A nagyobb országok kapják, és drágább a szállítási díj ide, a nagyker meg nem rendel be eleget, mert te így is kifizeted drágán.
Ha véletlenül berendelne egy nagyobb szállítmányt pl a mediamarkt, akkor kapkodnának a nagykerek is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) solfilo válasza #35090944 (#19) üzenetére


solfilo
veterán

AMD nem gyárt notebookot, de ha gyártana, sem hiszem, hogy felmerült volna bennük Intel proci használata. ;)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#22) koko52 válasza solfilo (#16) üzenetére


koko52
veterán

Akkor de jó nekünk. Szóval itthon továbbra sincs. Ezért mindenki intelt vesz. AMD 10/9 volt tavaly ilyenkor, mostani árakkal, hiánnyal 10/9 intel lett a gépösszerakásom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) #35090944 válasza solfilo (#21) üzenetére


#35090944
törölt tag

AMD=ASUS :D Ugyis premium partnersegben vannak, nem ez a lenyeg.

(#24) solfilo válasza koko52 (#22) üzenetére


solfilo
veterán

Ettől nem lesz nekünk jobb, de ezt nem is állította senki. Csak azért citáltam, hogy látszódjon, gyártanak, nem is keveset, az más kérdés, hogy nem elég, megint más kérdés, hogy a magyar piacra még ennyi sem jut. Gyanítom az AMD lenne a legboldogabb, ha tudna többet gyártatni.

Bevallom én már azt sem értem, miért nincs vagy alig Picasso a desktop DIY piacon, az 12nm. Athlonok eltűntek (ezek ráadásul 14nm), 4/4-esek csak időnként bukkannak fel, 4/8-asok meg horror áron mennek. Lehet megy majdnem mind notiba ezekből is, hogy bírják a covid miatt megnőtt keresletet.

#23 bakru77
Mondjuk úgy, lehet elég AMD-s noti, ha tudnak elég Cézanne-t, Lucienne-t gyártani. Ha úgy lesz, mint Renoirral, akkor a helyzet nem lesz optimális idén se. Csak ugye minek a kárára tegyék ezt, PS5, Xbox Series X/S, Milan, Vermeer, Matisse, Renoir, RDNA2, RDNA? CDNA is jön még.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25) koko52 válasza solfilo (#24) üzenetére


koko52
veterán

Alza AMD partner, 1000 db-os megrendeléssel (csak itthon) a gyártó felé. 2 hetente 5-db-ot kapnak. Nem csak itt, szlovák és cseh-ben is. Nincs, keveset gyártanak.
Németeknél is horror áron van, pedig ott kisebb az áfa. Azért horror mert ott sincs.
3xxx sorozatot hogyan tudták önteni a piacra? Az még felkapottabb volt mint az 5xxx.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#26) #35090944 válasza solfilo (#24) üzenetére


#35090944
törölt tag

Az AMD-vel nem csak a gyartoi kapacitas volt a gond. [link]

De vegre valtozik a helyzet, szoval oroljunk.

(#27) turistakolbi válasza koko52 (#25) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Gondolom, a több millió PS és XBOX kicsit lefoglalja a kapacitást, és csak a maradék jut a PC szegmensbe. Fingom nincs a TSMC mekkora kapacitással rendelkezik, de szerintem 110% on pörög.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#28) Duree válasza koko52 (#9) üzenetére


Duree
veterán

Nem csak láttam hanem egy 5800x procit vettem az Alzától, de viszont a VGAt valóban nem láttam sehol. Egyébként is a magyar árazás az egyszerűen nevetségesen drága.

duree54

(#29) solfilo válasza koko52 (#25) üzenetére


solfilo
veterán

A 3000 széria megjelenésekor csak az RDNA jött emlékeim szerint, ami 7nm-es volt (na jó, meg a 7nm-es Vega), most picit több mindent gyártanak rajta, lásd #24.
Renoir lehet már ezért nem is jött kapásból DIY-re idén nyáron (ellentétben a korábbi Ryzen APU-kkal), csak OEM, már akkor sejthették, hogy nem lesz elég a kapacitás. Gondolom a már legyártott több millió PS és Xbox chip elég sok saját cuccot szoríthatott ki. S ezekből sincs elég ugye.

solfilo

(#30) koko52 válasza Duree (#28) üzenetére


koko52
veterán

2 hete naponta 10x megnézem. Az hogy vadászni kell a gép előtt rá az azt jelenti, hogy nincs.
Ha valami kapható, az így néz ki: [link]
Értem én, hogy sok mindent gyártanak, csak ez egy szép ön tökön rúgás. Egyetlen ügyfelem sem vár hónapokat a gépre, inkább vesz intelt.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) sh4d0w válasza #35090944 (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miféle kompatibilitás? Ez a FUD 20-25 éve megdőlt...
Mi az a másik marhaság: az AMD "összeakad" az nVidiával, mi akad össze?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#32) solfilo válasza koko52 (#30) üzenetére


solfilo
veterán

A noti, szerver, konzol szegmensben jelentkező igény szépen megnőhetett a tervekhez képest a covid miatt, hogyan kéne ezt feloldaniuk véges gyártókapacitással? :)

Az meg, hogy a kékek elérhetőbbek és jobb ár-érték arányúak DIY piacon, ez van, volt ez fordítva is, mikor az Intel 14nm kapacitása nem tudta kielégíteni az igényeket, akkor is a DIY-en rántottak, ez a legkevésbé fontos szegmens. Nekik. Nekünk meg ez a legfontosabb. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#33) Darmol


Darmol
senior tag

AMD lassan mitikus szörnyekről (vagy hősökről) nevezheti el a cuccait, annyira durva cuccok.
Reméljük gyakrabban lehet majd velük találkozni.

Egy hónapja néztem utána a laposoknak, akkori tapasztalataim. Talán manapság is érvényesek, ha már karácsony előtti szezon volt.
Nem igaz, hogy nem lehet AMD-s cuccot venni mert lehet.

Legegyszerűbb, ha ár szerint csoportosítunk.
0-200k: AMD-nél 3XXX -el szerel cuccok vannak csak, amik nem rosszak de nem 4XXX. 4XXX nincs. Intel vonalon csak gagyival szerelt modellek vannak. A kijelzőik sem jobbak mint az AMD-s cuccoké (mindkét verzióban gagyi).
300-400k: AMD oldalon a 4300U-val szerelt cuccok jelennek meg, Intelnél a használható kategória.
400k+: Lehet kapni mindenfélét, de az AMD a 4700U, 4800H, stb. -vel mindent üt. Itt AMD-s gépeket is lehet venni normális kijelzővel.
Ez akkor volt. Gyanítom, hogy mostanra jelentősen változtak az árak.

Igazából természetes, hogy az AMD nem bírja az igényeket maradéktalanul kiszolgálni. Árkategóriában mindig sokkal jobban megéri. Az Intel durván túlsúlyban van a mobil szegmensben is. Az OEM-ek sem kapkodtak az AMD procik iránt. Ha feltételezték, hogy durván megnövekednek az igények és a piac 10%-a érdeklődik, és erre terveztek, akkor nyilván most nem tudnak mit kezdeni az 50%-os érdeklődéssel.
És most jön az új széria. Gyanítom, AMD extra kapacitást foglalt le a TSMC-nél ami még mindig nem lesz elég.
A helyzet kialakulásának egyértelműen az az oka, hogy az Intel vergődik, és nem képes versenyképes cuccal jönni. Egy jó kis árharcba kezdhetnének mondjuk. Mert Intelt persze, hogy lehet kapni, ha ugyanannyi pénzért a kategória hulladékát akarják rásózni az emberre. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#34) #35090944 válasza Darmol (#33) üzenetére


#35090944
törölt tag

Sokat erek a 4800H-val, ha max 2060-al lehet kapni..

(#35) Tigerclaw válasza Darmol (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt hittem, hogy azert kellene mitikus szornyekrol elnevezni a cuccait, mert azokrol is csak legendak es tortenetek keringenek, de eloben meg nem latta senki. :B

Uzletileg az a lenyeg hogy eladj valamit. Az AMD a paperlaunchokkal egy centet sem keres, kozben az Intel barmit el tud adni barmennyiert konkurencia nelkul.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az AMD az IGP-ről általánosan nem beszélt, erre vonatkozóan tehát még nincs semmilyen adat."

Egy korábbi cikkedben arról volt szó hogy itt ekttéváűlik a fejlesztés, lesz egy CPU és egy GPU tuningolt ág. Akkor itt mégse biztos hogy marad a régi IGP?

(#37) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg csak az az ag kerult bemutatasra, amiben a CPU erosebb. Ez a Cezanne. A masik ag lett volna a Van Gogh amiben a CPU magok maradnak Zen 2-esek, de next gen IGP-t kap. Ez az amirol nincs semmi hir. Helyette a Lucienne jott, ami a cikk szerint ez Renoir reload. Uj stepping, talan, pontosabban remelhetoleg kisebb csikszelessegen, de maradt Renoir. Ez azert lehet problemas, mert az Intel Iris XE kb. ugyanazon a szinten van, vagyis megint eltunt az AMD elonye azoknal a mobil gepeknel amikben nem tesznek dGPU-t es ugye ez a piac nagyobb resze.

Most persze nem csak a Van Gogh hianyzik, hanem az is kerdeses, hogy a Lucienne mikor startol es lesz-e belole eleg...meg persze az is, hogy hogy fogja arazni az AMD azt a Cezanne-hez kepest. A szetvalas nem tortent meg, de megis van ket mobil APU csaladja az AMD-nek. Ez igy csak eroforras pazarlas. A cezanne onmagaban eleg lett volna, a lucienne felesleges termek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Dr. Akula válasza Tigerclaw (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Olyat nem tudnak, ahol minden nextgen? Ha már külön-külön képesek legyártani? :)

"Ez azert lehet problemas, mert az Intel Iris XE kb. ugyanazon a szinten van, vagyis megint eltunt az AMD elonye azoknal a mobil gepeknel amikben nem tesznek dGPU-t es ugye ez a piac nagyobb resze."

Na igen. Bár eddig se nagyon erőltették a Renoirt komolyabb, bc notikban. Meg állítólag üresjárati fogyasztásban azért maradt a szokásos AMD-s nagyobb fogyasztás, ha ebben javít valamit a Zen3 az fasza, csak hát ahogy te is írtad ha ezt tudja az Intel is a Xe-vel, akkor minek várni rá. Kéne mellé egy jobb IGP is. Az Intellel ellentétben az AMD-nek ehhez megvan a technikai tudása is, csak valahogy az akaratot nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#39) solfilo válasza Tigerclaw (#37) üzenetére


solfilo
veterán

Kisebb csíkszélesség szerintem kizárt, maradt 7nm.
Lucienne-nek akkor lehet értelme, ha valamivel olcsóbban gyártható, mint a Cézanne, valahol olvastam, hogy kisebb a lapka, tudni nem tudom, de feltételezem ez azt is jelenti, hogy nem csak olcsóbb per db, hanem több is legyártható belőle per wafer.

#38 Dr. Akula
"Meg állítólag üresjárati fogyasztásban azért maradt a szokásos AMD-s nagyobb fogyasztás..."
Állítólag lehet, gyakorlatban, ugyanabban a notiban inkább fordítva (Ryzen 7 4700U 8/16 vs i7-1065G7 4/8). :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40) atok666


atok666
őstag

Az miert jo, hogy 5800U Zen3 az 5700U Zen2, 5600U Zen3, 5500U Zen2?

Vmi kis + jelolest becsempeszhettek volna az elnevezesekbe, hogy ne a modellszam alapjan tudjad esetleg (ha egyaltalan eszedbe jut), hogy nem az aktualis modellt kapod. Szerintem.

Atok

(#41) Dr. Akula válasza solfilo (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hmm, ez tényleg nem gyenge előny. Én valahol a fordítottját olvastam, de ha így van, az csak jó. :)

(#42) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az latszik, hogy most komoly falba utkoztek ok is a gyartas teruleten. Hogy ez csak azt jelenti hogy tul sok mindent gyartananak es egyszeruen elszamoltak magukat, vagy a covid hatasa latszodik, vagy van nekik is olyan chipjuk aminek magas a selejtaranya, azt nem tudom. Akarni biztos akarnak, csak most egyszerre tul sok labdaval zsonglorkodnek es nem jott ossze a dolog. Ez a tegnapi bejelentes is azt mutatja, hogy nincs mit bejelenteniuk. A tavalyi ev megismetlodhet, vagyis folyamatos tobb negyedeven at tarto hiany varhato tobb termekuk eseten is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Pingüino válasza Tigerclaw (#35) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Uzletileg az a lenyeg hogy eladj valamit. Az AMD a paperlaunchokkal egy centet sem keres, kozben az Intel barmit el tud adni barmennyiert konkurencia nelkul."

Kicsit fordítva látod a dolgot sztem. Az AMD kb. mindent elad, ami lejön a gyártósorról. Pont ezért nincs a boltokban sok minden. Ez a mennyiség pedig lehet, hogy nem egetverően sok, de azért nem semmi. Pont ezért nem igaz az sem per pill, hogy az Intel bármit elad bármennyiért. Nem véletlenül vágtak egy kicsit az árakon, mert így még viszonylag versenyképesek. Ha ugyanolyan árazást használnának a konkurenciához viszonyítva, mint amikor technológiai fölényben voltak, akkor az ő cuccukat hiába lehet jobban kapni, nem nagyon venné senki.

(#44) Armagedown


Armagedown
őstag

Ha a konzol chipeket egy másik partner gyártaná, akkor semmi gond sem volna a PCk ellátásával.
Ott van a Samsung és a Globalfoundries is akár, 14 nanón is lehet gyártatni, a konzolosokat úgysem érteklik az ilyen számok :C
Nem volna gond a magasabb fogyasztás, legfeljebb nagyobb táp és hűtés kellene nekik.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45) Pingüino válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Pingüino
senior tag

A selejtarány nem hiszem, hogy nagyon érintené őket. Viszont a túl sokféle termék, és a COVID között valószínűleg nem "vagy" van, hanem "és".

(#46) #06658560 válasza turistakolbi (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

korábban is volt több millió PS és XBox gyártva, mégsem volt ellátási gond más szegmensekben. Valamint most a konzolok se jönnek, Németországban nézhetted a helyét, hogy oda lesz stócolva majd egyszer, aztán nem jelent meg, amazon szintén nem elérhető. ellenben az összes kiegészítőt mindkét konzolhoz meg tudod venni.

(#47) zseko válasza atok666 (#40) üzenetére


zseko
veterán

Ahogy látom a páratlanok Zen2, a párosak Zen3. Nem egy nagy különbség, de legalább rendszer.

HR24.hu

(#48) solfilo válasza #06658560 (#46) üzenetére


solfilo
veterán

Remélhetőleg lesz majd összehasonlítás első pár hónap eladásairól a régi vs új konzolok esetében, kíváncsi lennék a covid miatt felértékelődött otthoni szórakozás ill. az elszállt árazású, alig kapható új VGA szériák mekkora extra igényt teremtettek az új konzolok iránt.

solfilo

(#49) atok666 válasza zseko (#47) üzenetére


atok666
őstag

Ra lehet fogni, igen (bar a H szerianal az 5900 is Zen3, ami ugye megint csak paratlan). Mindegy amugy, csak ugy eszembe jutott ;)

Atok

(#50) Tigerclaw válasza Pingüino (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A consumer DIY szegmensben ez igaz, de az OEM-ek eseten nem. Egy notebook gyarto nem fog tervezni egy notebook szeriat ugy, hogy nincs garancia arra, hogy meg is erkezik a CPU idoben a gyartashoz. Tavaly mar igy is megegettek magukat az AMD-vel. Es ebben van a nagy penz, nem a DIY szegmensben. Sot konnyen lehet hogy iden valamennyire el is engedik a DIY szegmens, mert oda nem koti oket semmilyen szerzodes. Ha limitalt a gyartasi kapacitas, azt fogjak gyartani amit muszaj gyartaniuk, mert szerodes kotelezi oket. (persze gondolom nem napokba, hanem inkabb hetekbe, talan honapokba telik atallni egyik chip gyartasarol a masikra es sokba is kerul a be nem tervezett valtas)

Persze ne legyen igazam, de a jelekbol ugy tunik, megint komoly hiany lesz es most az AMD-nek egyszerre sokkal tobb termeket kell gyartatnia mint tavaly ev elejen. Kiemelten fogjak kezelni a ket uj konzol hardveret, meg talan az EPYC vonalat. Illetve azt latni, hogy most a mobil gaming szinten fontos lett neki, bar az megint utal valamire, hogy tovabbra is Nvidia GPU-t tesznek AMD CPU melle. Nem eleg jo es nem kernek belole a cegek, vagy kernenek, de nincs mit szallitani.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.