Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza solfilo (#100) üzenetére


Reggie0
félisten

Lenovon hiaba csereled ki az 1080p kijelzot 1440p-re vagy nagyobb felbontasra, nem megy vele. Legalabbis a 2000-res szerianal.

[ Szerkesztve ]

(#102) Tigerclaw válasza Reggie0 (#85) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az amd notiknal nagyon kilog a lolab, hogy szandekosan van elcseszve par helyen. A gyarto nem lehet ennyire hozza nem erto, mert akkor az Inteles modelleknel is lathatnank ugyanezt. Ha meg ert hozza, akkor nem fog szandekosan keresztbe tenni maganak, mert a nyakan maradnak azok a notik es a vegen ki kell szornia valahova olcson. Ezt az utobbit egyebken meg is teszik gyakran. Sok a learazas neha meg egesz friss AMD-s notik eseten is. Ha pedig nem ok tesznek keresztbe sajat maguknak, akkor valaki akinek hatalma van felettuk, es ilyen ceg csak egy van, az Intel, akirol tudjuk hogy ez nala standard uzleti strategia. Azt eleve eleri, hogy csak kis mennyisegben gyartsanak AMD-re epulo modelleket es zsebbol kifizeti az OEM-nek hogy penzt veszit a szandekosan elcseszett notebookokon.

Pont tavaly volt egy PH-s teszt ahol meg ki is emeltek, hogy egyedi dolog tortent, mert ugyanazt a koritest kapta az Inteles es AMD-s verzio, mikozben pont az lenne a gazdasagos megoldas, minden szempontbol. Autoknal se csinaljak azt, hogy dizelmotorral kerve mas lesz a karpit minosege, kisebb lesz a szinvalasztek, es a muszerfal mas a muanyagbol keszul. Ez se ne logikus, se nem gazdasagos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#103) solfilo válasza Reggie0 (#101) üzenetére


solfilo
veterán

Elég érdekes. Annak mi lehet az oka, hogy a kijelzőt nem tudja 1080p felett, a notira dugott HMDI-n meg meg tudja hajtani az APU a 2160p@60Hz-en is?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#104) Reggie0 válasza Tigerclaw (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert lehet, AMD nem nagyon szorja a referenciadizajnokat, nincsen referencia hardver amit mutaogatni lehet a gyartoknak.

(#105) Reggie0 válasza solfilo (#103) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes, en arra tippelek, hogy az eDP interfeszen van valami elszurva, akar pcb layout szinten es emiatt kerult letiltasra.

(#106) Pingüino válasza solfilo (#103) üzenetére


Pingüino
senior tag

Egy biztos, hogy nem az APU-ban van a gond. :)

(#107) Reggie0 válasza Pingüino (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem valoszinu. Az APU inkabb csak neheziti a dolgokat, de funkcionalisan nem korlatoz. A nehezitest ugy ertem, hogy pl. tobb nagyobb teljesitmenyu tapfeszultseg kell neki, ami miatt tobb helyet visz a PCB-rol emiatt jobban zsufolni kell az alkateszeket.

(#108) vicze válasza Reggie0 (#101) üzenetére


vicze
félisten

Ez továbbra is vendor whitelist kérdése és nem HW képesség kérdése. Ha adott kijelzőre van lockolva a BIOS nyilván nem fog mással működni.
Még 11th gen Intel-ek se kapnak HDMI 2.0-t elég gyakran, pedig gond nélkül kezelik.

Nagyon rosszul tippelsz...

(#109) Reggie0 válasza vicze (#108) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nem mindegy mi az oka a korlatozasnak. Lasd PCIe4 sztorik az alaplap gyartoknal.

A lenovo szerianal speciel az az oka, hogy csak 2 lane van behuzva a csatira es az 1080p-nel nagyobb felbontashoz 4 kene.

[ Szerkesztve ]

(#110) Emilió


Emilió
junior tag

Ledöbbentem hogy az új mobil apukban még mindig a vega igp van. :Y

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#111) Tigerclaw válasza Reggie0 (#104) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Evek ota azt mondom, hogy kellene nekik sajat tervezesu referencia hardver, vagy legalabb osszefoghatnanak a MS-el, Huaweivel, Xiaomival, kisebb piaci szereplokkel, hogy keszitsen egy olyan ultrabookot, surface laptopot, amin nem lehet fogast talalni. Tavalyelott mar el is kezdodott valami, de az AMD a Renoir elott nem volt igazan versenykepes, viszont tavaly nem dobtak piacra a Renoiros verziobol. Remelheteoleg az MS szakit azzal a gyakorlattal hogy csak osszel, az unnepi szezon elott jonnek ki hardverrel es mar most tavasszal lathatunk toluk egy Lucienne-re , vagy Cezanne U -ra epulo Surface Laptopot kicsivel jobb specifikacioval mint az elodje volt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#112) Tigerclaw válasza Emilió (#110) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Cezanne-ba eleve azt terveztek, mert azt olyan laptopokba szantak amiben biztos lesz kulon dGPU, tehat gamer es hasonloan nagyobb teljesitmenyu laptopokba, igy az elavultabb IGP-nek csak annyi dolga lesz, hogy legyen minel takarekosabb es remelhetoleg tamogassa a VP9, AV1 kodekek hardveres gyorsitasat.

A masik ag lenne a Van Gogh, ami meg Nincs Gogh. Az kerult volna a vekony dGPU nelkuli gepekbe, maradtak volna a Zen 2 magok, de next gen IGP-vel. Sot ha volt eszuk azt mondjuk abba nem is raktak volna csak max 6 magot, hogy legyen hely az IGP-nek. Persze nincsenek elkesve, a roadmap szerint iden jon...remelhetoleg minel hamarabb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#113) Reggie0 válasza Tigerclaw (#111) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy ezt en sem ertem. Gyakorlatilag az elektronikai piacon az osszes komolyabb felvezeto gyarto ontja a referenciadizajnokat - akar olcsobb, akar dragabb termekrol van szo - de az AMD nem csinal semmit. Hogy ez miert jo nekik, meg mindig nem tudom felfogni.

A masik amit nem ertek, hogy a picasso (es korabbi mobil) proci miert csak 2400MHz-ig viszi a memoriat. Pont egy olyan proci, aminek van eros igpje es kellene a savszel.

[ Szerkesztve ]

(#114) vicze válasza Reggie0 (#109) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy AMD vagy Intel jelenség, hanem teljesen általános minden gépre minden Inteles is ugyanilyen, megint abszolút baromságokat próbálunk kitalálni és összeesküvés elméletet gyártani tudatlanságból adódóan. :(

(#115) Duree válasza koko52 (#30) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos ebben igazad van.

duree54

(#116) sb válasza vicze (#72) üzenetére


sb
veterán

Már bocs, de kéne valami konkrétum is. Nem szoktál hülyeségeket és főleg nem a levegőbe beszélni de én sem látok mást mint amit ő leírt.

Én is Renoir notit akartam és végigkövettem ugyanezeket a modelleket.
Az elérhetőség tragikus és nem csak itthon. A modellek 90%-a 8GB forrasztott rammal jön, 16-os is létezik de NINCS belőle itthon. Zenbookból, másból is elvétve. EU piacon körbenézve van, de ott is hasonló a helyzet, rengeteg modellből a 16GB-os out of stock vagy "sosevót". Amazonon is így néz ki.
Amit konkrétan követtem: Lenovo Ideapad 5. Március/áprilisban jelent meg, itthon aug vége, azóta sem kapható 1-2 bénább modelltől eltekintve. De németeknél is úgy indult, hogy áprilisban 4-6 hét szállítás. Aztán out of stock és 3 hetente megjelent egyre gyengébb konfigokkal. Yoga Slim is bejelentve régóta de sehol. Német, osztrák, holland oldalakon láthatóak olyan komoly rendelések hónapokkal a bejelentés után, hogy majd márciusban szállítják ha most megrendeled.

Szóval az ellátással valami gond van és nem csak itthon. De nem látok rá piaci szinten nyilván. Ezért kérdezem, hogy te mit látsz ami konkrétum. Tényleg gyártanak-e eleget csak még nagyobb a kereslet... de én kétlem.

Feature-ök: Lásd 8GB modell. Gyengébb panelek. Intelnél mindig jön valami jobb, jelen cikkben bejelentett új modelleknél is ez van. OLED csak Intellel, stb... De legalább az én szintem már lassan hozzák a Ryzenes cuccok is.

(#117) sb válasza solfilo (#39) üzenetére


sb
veterán

1. Renoirt alig lehetett beszerezni. Még most is van amit csak ígérnek pedig itt vannak az "új" modellek. Ami van az is drágul lassan.
2. Zen3
a. árak az egekben.
b. Olcsóbb, kisebb Zen3 desktopra sem jön úgy néz ki.
c. Már a Zen2, Zen+ is drágul hozzá.
3. A Lucienne gyk. ugyanaz minta Renoir, nem hiszem, hogy gyártásban, mennyiségben előrelépés lenne ennél. Főleg, hogy jön mellé a Cezanne.

Ezekből én optimista forgatókönyvet, hogy nőne az elérhetőség vagy megállna a drágulás, nem nagyon tudok kihozni.

(#118) solfilo válasza sb (#117) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy értettem, hogy lehet többet tudnak gyártani Lucienne-ből, mint Cézanne-ból, így a teljes 5000 notis kínálat lehet valamivel nagyobb lesz, mint ha csak Zen3-mal fednék le a szériát. Ha ez igaz, akkor az eddigi Renoir helyzetből kiindulva ez max a kínált mennyiség szinten tartására lehet elég, ha nem szűkült a konzolok miatt a notis procik által lekötött gyártókapacitás, mert különben még arra se.

solfilo

(#119) vicze válasza sb (#116) üzenetére


vicze
félisten

Az elérhetőséget megértem. 2hónaportvártam a rendelt AMD gépekre, nyilván való, hogy hiány van belőlük, nem is kicsi.
De most ha megnézed ez a listát, én nem látok "second" calss gépeket. Sőt egy T14s AMD vagy egy Zephyrus akkor best in classok minden szempontból.
Amit valósan hiányoltok, az a változatosság nagysága. Aminek a hiánya valóban a gyenge ellátottságra és igazából arra vezethető vissza, hogy még az AMD se számított ekkora keresletre, és máshova helyezték a fókuszt. (mobil alacsonyabb profit hányados mint egy Epyc) Illetve itt azért ne feledjük el, hogy a mobil Ryzen azért ilyen jó, mert a Gen10 Intel mobil, egy rakás **** lett és nem tudhatta előre senki, hogy kvázi teljesen bedől a 10nm-rel az Intel, Apple se véletlen váltott róluk.
A megnézi az ember a 5000-es felhozatalú laptopokat, akkor elég egyértelmű, hogy ezek piacvezető termékek egytől egyig.
Az idei évtől várhatod el, a megfelelő változatosságot és elég széles termékskálát, ami már most látszik, hogy nagyon jó lesz. A gyártók most készültek és egytől egyig az AMD-re helyezték hangsúlyt Intel helyett. (Biztos hirtelen vége lett az összeesküvés elméleteknek.)

Mielőtt AMD rajongó lennék. Pl. 5000-es mobil sorozatba rakni Zen2 magokat több mint undorító és a felhasználók 100% megvezetése, a 3000 és 4000 elnevezések még lenyelhetőek voltak, mert legalább konzisztens volt, de itt tényleg semmi másról nincs szó, mint, hogy megkapod a régit átnevezve. És ez csak annak az eredménye, hogy nyeregben érzik magukat, és AMD nem jó fej és aranyos meg cuki, hanem pont ugyan olyan kapitalista kizsákmányoló undormány mint az Intel. Ugyan úgy túláraznak, mint Intel és semmit nem fognak tenni, hogy levigyék az árakta, amíg nem lesz bármilyen nemű verseny.

(#120) Yeffy válasza vicze (#119) üzenetére


Yeffy
veterán

Illetve itt azért ne feledjük el, hogy a mobil Ryzen azért ilyen jó, mert a Gen10 Intel mobil, egy rakás **** lett és nem tudhatta előre senki, hogy kvázi teljesen bedől a 10nm-rel az Intel, Apple se véletlen váltott róluk.
igen? igazabol ezert valtottak almaek? no, ezt se gondoltam volna, aszittem' csak ujabb fuggetlenedest/in-house designt szeretnenek, bar ertheto mind a ket ok.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#121) vicze válasza Yeffy (#120) üzenetére


vicze
félisten

Azért ez is elég erősen közre játszott, mert ha megnézed az Apple laptokokat, akkor már évek óta el vannak cseszve szinte mindegyik modell folyamatos túlmelegedéssel. Intel 10nm csúszásra rájuk volt a legnagyobb hatással mert nem tudták az az utat járni amit akarnak, így meg szabadultak egy erőteljes bizonytalansági faktortól. Ők már jó pár éve tudták, hogy ez lesz. Nekik volt másik opciójuk másnak nincs.
Mielőtt, Apple számára AMD pont azért nem opció mert nem tudtak volna nekik elég volument szállítani.

(#122) Yeffy válasza vicze (#121) üzenetére


Yeffy
veterán

jogos, valoban elegge melegednek az utobbi idoben.
kar, h AMD nem tud nekik eleget szallitani. jott tett volna az erosodesenek. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#123) Pingüino válasza Tigerclaw (#111) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kérdés, hogy mennyire lenne kelendő.
Voltak ugye Radeon márkanév alatt memóriák, SSD-k, de nem nagyon vitték.
Bár egy próbát mindenképpen megérne, hogy mindenki lássa, mire képes egy AMD lapos, ha nincs (szándékosan) kiherélve.

(#124) hallador válasza Pingüino (#83) üzenetére


hallador
addikt

Aztán hogy ebben benne van-e az Intel keze, az már más kérdés.

Ja értem, ha nincs benne, akkor is az Intel a hunyó teljesen világos. Mint a vak ablak...

#84 janeszgol

Akkor most tőled is megkérdezem és tegyük félre a magyar száguldunk a szakadékba nyutott szájjal üvöltve mert az nekünk jó stílust.
Ki a fenének lenne jó az, hogy a saját termékei lehúzza, és ne akarja eladni? Na ezt mond már meg. Mert nem értem a logikádat, meg azokét sem, akik mindig mást hibáztatnak ha nincs semmilyen értelmes magyarázatuk semmire....

#86 janeszgol

Igaza van. Ti beszéltek mellé. nem értitek miért van ez, és azonnal elkezdtem mást hibáztatni. Ezzel a mentalitással nem lehet sehova haladni, cserébe időhúzásra nagyon jó. Ennek viszont nincs értelme. :(

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#125) solfilo válasza hallador (#124) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, szerintem is ez a kulcs:
"Ki a fenének lenne jó az, hogy a saját termékei lehúzza, és ne akarja eladni?"
A notigyártónak nem érdeke, az AMD-nek nem érdeke. Mégis vannak ilyen gépek. Vajon kinek lehet az érdeke? :)

De csak a logika miatt emeltem most ezt ki, nem látok rá a notis piacra, így nem tudom mi van a háttérben.

solfilo

(#126) Pingüino válasza hallador (#124) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hú de értetlen vagy. :)
Bírom az ilyen embereket.
Az, hogy más is tehet róla, meg hogy az intel tehet róla, az két külön dolog. Olvsad el még egyszer az előző hsz-ed, meg amit reagáltam rá. Ha utána nem érted, mit írtam most, akkor hagyjuk.

(#127) Darmol válasza Pingüino (#126) üzenetére


Darmol
senior tag

Azért árnyalja a képet, hogy mikor most karácsony előtt átnéztem a kínálatot én úgy láttam, hogy ténylegesen megváltozott a helyzet. Lehet látni AMD-s notit is normális felszereltséggel, a nem is olyan régen még nyilvánvalóan látható megkülönböztetés eltűnt.
Én véleményem szerint Intel bácsi már nem tud eleget fizetni az OEM-eknek, hogy helyettük lapátolják a sz*rukat, olyan mély és híg. ;]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#128) Pingüino válasza Darmol (#127) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az lehet.
Meg am a felső kategóriában eddig is voltak jól felszerelt AMD gépek. Csak az alsó és közepkategóriában nem volt jellemző.
Most is van még am bőven hulladék, ami úgy hulladék, hogy semmi értelme, mert az anyagon egy fillért nem spórolnak, úh. azt sem lehet mondani, hogy költséghatékonyság.

(#129) zsintai1987 válasza hallador (#124) üzenetére


zsintai1987
tag

Principle technologies (vagy mi is volt a neve) :
Zen 2700 gyári hűtővel (mert ugye adnak hozzá) gaming mode-al, 1darab rammal 2300on, pbo kikapcsoplva
Intel: 60literes vízhutés, 3200es ramok asszem,
Érdekes az Intel nyert, majd mikor a sok kommentelo elhajtotta őket a f@aszba annyit mondtak az Intel által átnezett tesztre hogy minden jó mi nem tévedtünk.
Aztán kiadtak egy javított tesztet ahol a mágikus 40% már csak 3% előny lett... De sebaj senki nemtudta cáfolni mert a DNA kötötte minden másik teszter kezét 2 hétig...
De mivel aspergeres vagyok lehet hogy halucináltam... Ja nem

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#130) Darmol válasza Pingüino (#128) üzenetére


Darmol
senior tag

Neem. Nem azt mondtam hogy alsó kategóriában jó a körítés, hanem ezt:
Alsó kategóriában körítés most is hulladék, de ott Intelnél is.
Közép kategóriában egyre több a normális felszereltségű AMD, és az Intelnél egyre több a gagyi, de mindkettőnél vannak gagyik és lehet találni figyelemre méltó cuccot is.
Felső kategóriában szorul ki a gagyival körített AMD.
Zajlik a kiegyenlítődés. Nem nagyon lehet már azt mondani, hogy az Intel felé látványos a részrehajlás. Lehet 2-3 hónap, és el is lehet felejteni jelen időben beszélni a témáról, bár így lenne. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#131) Pingüino válasza Darmol (#130) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jah...
"bár így lenne"
Azért várjunk még vele...

(#132) nuke7


nuke7
veterán

Na, akkor egy ilyen epyc már kihajt egy 3090-et! Istant get lesz :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#133) hallador válasza solfilo (#125) üzenetére


hallador
addikt

Tehát nem tudod mi van a háttérben tehát Intel. Világos.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#134) hallador válasza Pingüino (#126) üzenetére


hallador
addikt

Bárhogy olvasom Te annyira gyűlölöd a másikat hogy el sem fogadod más véleményét. Na itt hagytam abba. Jó gyűlölködés.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#135) Pingüino válasza hallador (#134) üzenetére


Pingüino
senior tag

Bárhogy nézem, szándékosan vagy sem, rendszeresen félre érted a másikat, és nyomod a saját rizsád. Aztán meg ha valaki szóvá teszi, hogy am baromira nem erről volt szó, akkor jösz egy ilyennel, hogy gyűlölködöm. Lehet, hogy kicsit túl szókimondó vagyok, de nem ok nélkül mondom, csak úgy poénból, mert én gyűlölködöm. :)

(#136) solfilo válasza hallador (#133) üzenetére


solfilo
veterán

Kérdeztem, nem állítottam. Az való igaz, hogy a kérdésből következhet, hogy az Intel, hiszen se a notigyártónak, se az AMD-nek nem érdeke szerintem az, amiről te is írtál.
"Ki a fenének lenne jó az, hogy a saját termékei lehúzza, és ne akarja eladni?"

Részemről kiszálltam.

solfilo

(#137) hallador válasza Pingüino (#135) üzenetére


hallador
addikt

Gyűlölködéssel nem poénkodik egy egészséges tudattal rendelkező ember. Csak szólók, amúgy nem tudom ki szokott ilyennel jönni, ha Te. Emlékszem már. Hiába magyar vagy nincs közép út...
A szókimondás nem egyenlő ezzel. Magyarázhatod bárhogyan...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#138) Pingüino válasza hallador (#137) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Gyűlölködéssel nem poénkodik egy egészséges tudattal rendelkező ember."
Ha ezt leírtad, akkor megint nem értetted, amit írtam. Én meg komolyan nem tudom eldönteni, hogy szándékosan próbálsz szívatni, vagy ennyire 0 a szövegértelmező képességed.

(#139) Darmol válasza Pingüino (#131) üzenetére


Darmol
senior tag

A változás tempóját látva én bizakodó vagyok. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#140) Pingüino válasza Darmol (#139) üzenetére


Pingüino
senior tag

Tényleg legyen úgy. Én is szeretném, csak én nem igazán bízom benne, hogy ez olyan zökkenőmentesen végbe megy.

(#141) gkovi10


gkovi10
újonc

Nem értem, hogy egyesek miért vetitik le az egész piacra azt, hogy MO-n nem lehet vagy/és drága AMD procit kapni. Itt Szlovákiában simán lehet kapni elég szép áron. 5600X - 329 eur, 5800X 475 eur. Szerintem ezek elég jó árak, ahhoz képest milyen nagy a kereslet.

(#142) vicze válasza gkovi10 (#141) üzenetére


vicze
félisten

Mert M.o.-n laknak és nekik az a piac, így ebből vonnak le következtetést. Nyilván azok az országok akik régiós "elosztók" mint pl. Szloválkia vagy Hollandia, stb. ott lényegesen jobb az elérhetőség.

(#143) hallador válasza Pingüino (#138) üzenetére


hallador
addikt

Hiába próbálod megmagyarázni nem kellene gyűlölködni ha ennyire tellik akkor feleslegesen irogatsz szakmailag inkompetens vagy.. Ennyi. E mellé jön a magyar semmibe vezető feleslegesen felfújt önbizalom rossz párosítás. Nem kellene gyűlölködni....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#144) hallador válasza vicze (#142) üzenetére


hallador
addikt

Ok tedd hozzá hogy euró van. Nem 3dik ország béli valuta. Németországban és Ausztriában is lehet kapni Ausztria pedig nem régiós elosztó. Egyszerűen Magyarországon a nagykerek tönkreteszik a boltot. Hiába 30 év alatt nem sikerült kivetkőzni a sunyiskodást a rendszerből. Ehhez az is hozzá tesz, hogy a nagykerek 80%a kormányközeli vállalkozók kezébe van innentől kezdve solminden lesz szakmaiság kevésbé.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#145) Pingüino válasza hallador (#143) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jólvan, legyen neked igazad, mert látom, hogy nagyon akarod. :)
Értem én, hogy itt te vagy az egyetlen gondolkodó, és szaktudással rendelkező ember, aki meg mást gondol, mint te, az kussoljon, mert csak gyűlölködik, csak kár, hogy ez nem igaz. :)

(#146) omfgk válasza gkovi10 (#141) üzenetére


omfgk
addikt

Ennél olcsóbb Magyarországon...

329 euró : 118k
20%-os áfával.
Ezt a szállítmányt, ha egy magyar nagyker hozta volna be akkor drágább lenne mint a jelenlegi kisker árak.

Nálunk 121k. Jelenleg.

5800x - 475 euró - 171k

Van 168-ért is itt.

Tehát nem drága nálunk az AMD proci emberek...
Egyáltalán nem drága.

Csak a forint szar.
És az áfa pedig szopás.

25%-os áfával, 320-as forint mellett itt már dőzsölés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#147) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Amd processzoroknalnl hogy működik a turbó ? Intel esetében tudom hogy ha pl azt írják egy 8 magos cpu-nak hogy 3 GHz +4.6 GHz turbó akkor azt el felejtik említeni hogy az nem 8 mag esetén értendő hanem mondjuk csak 6 mag és 8 mag max terhelésnek csak 4.3 GHz.

Amd-nel hogy van ez ? Pl az 5800H 8 maggal turbozik 4.4 ghz-ig vagy ott is csak mondjuk 6 maggal értendő és 8 magos terhelésnel jó ha elér 4 ghz-et ?

[ Szerkesztve ]

(#148) Pingüino válasza Darth_Revan (#147) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az adatlapon AMD-nél is ugyanúgy mint Intelnél az egymagos turbót szokták megadni. Ez valahány magon még esetleg tartható, de ugye a hőtermelés miatt minden magon nem fog eddig felmenni.

Egyébként ez jól is van így, mivel a turbó frekvencia szinte csak 1 magon lényeges. Mivel ha egy feladat jól párhuzamosítható, akkor több mag beépítésével többet nyernek, mint a frekvencia emelésével. Ha viszont egy feladat nem jól párhuzamosítható, hiába van 8 mag, abból csak 1-2-3 kerül felhasználásra, akkor ott már csak az órajel tud gyorsítani, viszont ez az órajel nem kell, hogy minden magon meg legyen emelve, mert az a rosszul párhuzamosítható feladat úgysem használja az összes magot.

Szóval ez nem átverés akar lenni, csak a single core turbo adat sokkal fontosabb, mint az all core turbo.

[ Szerkesztve ]

(#149) Pingüino válasza Pingüino (#148) üzenetére


Pingüino
senior tag

Egyébként ebbe így jobban bele gondolva, így jobban értelmet nyerne a heterogén processzor design is. Csak nem úgy kellene, ahogy az Intel csinálja, hogy a fogyasztáscsökkentés miatt ilyen iszonyat pici magokat tesznek az 1 nagy mellé, amik funkcionalitásban is különböznek, így sok gond van velük. Inkább a rosszul párhuzamosítható alkalmazások miatt kell 1db nagyon jól turbózható, alapból is magas órajelű mag, de az összes kisebb mag is legyen önmagában is használható, megfelelően erős. Így annak is lenne értelme.

(#150) Darth_Revan válasza Pingüino (#148) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az tény de nyugodtan írhatnak az all cores turbot is, elég idegesítő hogy vadászni kell ezt az infot :(

(#151) Pingüino válasza Darth_Revan (#150) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem is nagyon van értelme egy sok magos procin egy jól párhuzamosítható alkalmazás miatt, ami ki is használja az összes magot, mindent agyon turbózni. Ha ilyen felhasználásra kevés a kraft, akkor több mag kell. 3-3,5 ghz fölött csak irreálisan megugrik a fogyasztás, meg a turbót úgysem tudja egy proci sem sokáig tartani. Bőven jó, ha amelyik magra az ütemező rápakolta az 1-2 szálas alkalmazást, azt szét lehet turbózni.

(#152) vicze válasza Darth_Revan (#147) üzenetére


vicze
félisten

A magok addig mennek amíg, a hőkeret engedi. Ez minden mobil processzornál így van, ARM-en is.
Pl. egy 4750U full terhelésen all core 2,8GHz-t tud tartani. A boost az all core még egyszer a hőkeret függvényében, ez egy 15W-snél töredék másodperc.

Nyilván egy 45W-s tovább megy és ott is all core. link (nem saját)

(#153) vicze


vicze
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.