Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

855 G8 érdekes lesz, figyelni fogok rá.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) PELLE válasza opr (#1) üzenetére


PELLE
tag

Ahhoz is van 1000 nites kijelző.
[link]

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi! 3-4 év múlva a használtpiacra várom a 14-15"-os modelleket! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) Luck Dragon

Nagyon tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) opr válasza PELLE (#2) üzenetére


opr
veterán

Nagyon jól hangzik! Egyre jobban! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Solten


Solten
addikt

Szuper.

Saor Alba

(#7) hallador


hallador
addikt

A Cikkíró megemlíthetné, hogy a HP igen régóta AMD processzorokkal is szereli a Mainstrem business notebookjait. Röpke 15 éve. Egyedüliként.
Azt is meg kellene említeni, hogy a HP 3 generáció óta magas nites kijelzőkkel is szállítja ezeket. Ezek mindig kimaradnak ezekből a hírekben.
Azt értem hogy a prohardver elsősorban a HP és a Dell termékeket harmadik sodor beli márkának tekinti az Acer, Asus, Lenovoval szemben. Csak a korrektség kedvéért. Többek között megelőzve a szokásos processzorhoz kötött siránkozást aminek semmi alapja nem szokott lenni. Legalábbis konkrétumok nélküli vádaskodáson semmi nem hangzik el. Ezen a prohardver elsősorban felületes cikkei sem segítenek. Mint pl ez is.
Ha pedig csak ennyire van igény az elég nagy baj.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) Turmoil


Turmoil
senior tag

Nagyjából teljesen mindegy, hogy mi van benne, ha ezt az ócska összenyomott fel/le gombos megoldást erőltetik.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) mave13 válasza AxBattler (#3) üzenetére


mave13
őstag

+1
A 14-es kiadás fog érdekelni, ezt már most látom.
Viszont a jelenlegi x360 1030 G2-höz van thunderboltos dokkolóm, kettő is, így nekem hátrány, hogy ezeken nincs TB3... az Intel only, ha jól tudom.

Icewolf || kósza ||

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A legszebb notik a piacon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Del power gomb + feles kurzor... Ez most akkor nem üzleti széria, vagy úgy gondolták senkinek nem tűnik fel a gagyizás? Kommersz vacakért csak kommersz árat fizetünk!

(#12) hallador válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


hallador
addikt

Ja nálad a fém az mióta kommersz? Megmondod, a Dell összesűrített hulladák pgup, pgdown -os kurzora mire jó? Mert hát annál idegesítőbb használhatatlanabb kurzor kiosztást régen használtam, A lenovo szintén zenész.

Nagy móka ám, amikor gépel az ember, aztán a fos billentyűzet kiosztás miatt csak úgy ugrik fél oldalt a kurzor, mert félreüt. Tényleg fasza. Ez aztán sokkal jobb.

Na erre az a válasz, hogy nem használom a noti billentyűzetet, mert külső billentyűzetet használok, ez nem változtat azon, hogy fos a billentyűzet...

Ehhez képest a HP kurzorai kb fényévekkel jobbak. Elég sokat gépelek notebookon, csak arról tulajdonképpen tudom.

A bekapcsoló gomb rossz helyen van az tény. De legalább nem a Del gomb helyén.

Hozzáteszem, hogy 1000-er inkább fémvázas EliteBook, mint "Szénszál" Erősítésű, karbon budli műanyag Latitude 7000 vagy fröccsöntött sárnehéz műanyag Latitude 5000, ami még nem elég, hogy nehéz is a hűtése is rossz. Ugyanez érvényes a Lenovora is... Ott mondjuk legalább vannak modellek amiben van fém.

Az új 5000-esek meg már könnyűek, csak olcsóbb hatásúak, mint egy 120 000 Ft-os Vostro.Meg úgy hajlik, mint egy 150 000 Ft-os ASUS.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) opr válasza hallador (#12) üzenetére


opr
veterán

Keves dologgal szoktam ~teljesen egyeterteni, amit irsz, de ezzel most nalam nagyon betalaltal. Annyi, hogy a HP-s se jo, csak kevesbe fos.
De amugy felhaborito, hogy nem kepesek egy normalis billentyuzetet rakni egyik nagy gyarto uzleti szeriajara sem. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Dr. Akula válasza hallador (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ja nálad a fém az mióta kommersz?"

Fémből vannak a gombok, vagy hogy jött ez ide?

"Ehhez képest a HP kurzorai kb fényévekkel jobbak."

Használhatatlanságban? Abban tényleg. Csak nem ebben a számban kell versenyezni. Tehát a Dellnél szar a 1.5 sornyi kurzor, de a HP-nál kiváló az 1 sorba nyomorgatott? :D Aha, értem... ja nem.

A szénszálas műanyag már az IBM Thinkpadeken is ott figyelt, szerintem rajtad kívül még senki nem fikázta. De te is csak azért mert nem HP, és neked a HP-n kívül nincs élet. Majd sok szerencsét az alumíniumház kalapálásához, mert ott minden sérülés maradandó, nincs elnyelés!

A Vostro csak szeretne üzleti lenni, olyan mint a Lenovonál az Ideapad és társai.

[ Szerkesztve ]

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Szépek! Gondolom, árban fölé lőnek majd annak, ami nálam még oké lenne.
Van itthon egy Sandy HP notim, Media Marktban lett véve, mikor megjelent. Mára a sebesség már kevés, de zsanérok olyanok, akár új korában, pontosabban egy minimálisan nehezebben nyílik a készülék. Szóval bár alapból nálam a Dell a kedvenc, notiban szeretem a HP-t is.

(#16) Beantech


Beantech
tag

Hmm jónak igérkeznek. Pont cserélni terveztem a céges 840 G5-öt 845 G7-re de lehet mostmár várok még egy kicsit hátha behozzák gyorsan a G8-at. :)

(#17) Yeffy


Yeffy
veterán

jonak igerkeznek, jojjenek. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) hallador válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


hallador
addikt

Fémből vannak a gombok, vagy hogy jött ez ide?

A váza fém a gépnek, láthatóan nem találkoztál HP-val mostanában. Szeretnél beszélgetni a forrasztott ramokról? Esetleg a szerelhetetlenségről. Ja mert a Dell, meg a Lenovo ilyen. Eddig akkor kb 5 dologban nem jobb a HP-nál a többi.

Használhatatlanságban? Abban tényleg. Csak nem ebben a számban kell versenyezni. Tehát a Dellnél szar a 1.5 sornyi kurzor, de a HP-nál kiváló az 1 sorba nyomorgatott? :D Aha, értem... ja nem.

Mondjuk nem, amit nem ismersz arról nehéz is beszélni, ezt megértem.

A szénszálas műanyag már az IBM Thinkpadeken is ott figyelt, szerintem rajtad kívül még senki nem fikázta.

Aki nem látott mást csak IBM-et, meg Latitude 5000-et annak nem, aki látott manapság HP-t annak igen ennyi.

De te is csak azért mert nem HP, és neked a HP-n kívül nincs élet. Majd sok szerencsét az alumíniumház kalapálásához, mert ott minden sérülés maradandó, nincs elnyelés!

A kettőnk között az a különbség, hogy én ismerem a notebookokat, és nem csak az 5 évvel ezelőttieket, hanem a maiakat is, az ugye nem az én hibám? Az pedig, hogy a HP gyártja most a legjobb Business gépeket, ugye az meg nem érzelmi kérdés, hanem abban több van mint a szerinted senki nem fikázott valamit, ami amúgy úgy hajlik, mint egy konzumer gép,olyan minőségérzete van, mint egy 150 000 Ft-os gépnek, sajnos egy kettő olyan is...

A Vostro csak szeretne üzleti lenni, olyan mint a Lenovonál az Ideapad és társai.

Akkor kezdj el megbarátkozni vele, mert az Új Latitude-ok ugyanolyan kiváló minőségűek, de a Lenovo-k is. Ugye előbb jegyezted meg, hogy a "Carbon" jó.

Hát jó jó, csak a magnézium ötvözet jobb. Röviden ennyi...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) Dr. Akula válasza hallador (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, sajnos találkoztam vele, és nem azért kérdeztem mert nem tudtam, hanem hogy rájöjj hogy mekkora hülyeséget mondtál. A gombokról beszéltem, erre bedobtad a fémházat...

Hol van forrasztott RAM a Dellben? A Lenovonál divat, de az én laptopomban is 2 slot van, nem forrasztottak erre semmit, szabadon bővíthető. Én is azt tettem, kit RAM került bele.

"Eddig akkor kb 5 dologban nem jobb a HP-nál a többi."

Mi lenne az az 5? Eddig még egyet se találtunk.

"Mondjuk nem, amit nem ismersz arról nehéz is beszélni, ezt megértem."

Te már csak tudod, tapasztalatból...

"Aki nem látott mást csak IBM-et, meg Latitude 5000-et annak nem, aki látott manapság HP-t annak igen ennyi."

Elég vékony az az alumíniumborítás, így én annyira nem örülnék neki, hiszen mechanikai hatásra úgy is marad, nem nyeri vissza az alakját. Az alumíniumnak, vagy bármilyen fémne a billentyűzet körül látom értelmét, mert nem fényesedik ki mint az ABS műanyag, amit jellemzően használnak, még ha ötvözve is. A Fujitsu megoldása tetszik, ami csak felül fém.

"A kettőnk között az a különbség, hogy én ismerem a notebookokat"

Nem. A különbség az hogy te csak azt hiszed.

A Vostro és a Latitude között szemmel látható a különbség, persze nem annak aki látatlanban fikázza csak...

(#20) hallador válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


hallador
addikt

Tényleg? Láttál már 2020 év végén kiadott Latitude-ot? Komolyan írsz ilyen hülyeségeket? Mert ha láttál, akkor nem írnád le? Mondjuk az is sokat elmond, hogy neked is van valamilyen Latitude-od, de gyanítom az még valamilyen 54/5590/91 lehet, mert annak csak a hűtése volt rossz, a többi még rendben volt, na most nézzél meg egy új Latitude 5410-es, a rejtett hátra nyúló zsanérjaival, meg a kijelző káva merevsége kb egy HP ProBook 400 szintjén van a probléma, hogy a probook 2/3-adába kerül...

Hol van forrasztott RAM a Dellben? A Lenovonál divat, de az én laptopomban is 2 slot van, nem forrasztottak erre semmit, szabadon bővíthető. Én is azt tettem, kit RAM került bele.

Na kezdj el olvasgatni...

Mi lenne az az 5? Eddig még egyet se találtunk.

- Normális billentyűzet
- Jobb hűtés
- Nem soldered memória (Ugyan az új 54/5510-ben még meghagyták, még...)
- Fém váz, nem "Carbon" váz
- Ár!

Nálad lehet, hogy ezek nem számítanak van aki tények alapján választ gépet.

Elég vékony az az alumíniumborítás, így én annyira nem örülnék neki, hiszen mechanikai hatásra úgy is marad, nem nyeri vissza az alakját.

Nagyon érdekes, nekem kb 2008 óta minden márkából volt gépem, de egy HP sem horpadt be normál használat mellett. Szóval szép ez az elmélet, de nem jellemző...

Az alumíniumnak, vagy bármilyen fémne a billentyűzet körül látom értelmét, mert nem fényesedik ki mint az ABS műanyag, amit jellemzően használnak, még ha ötvözve is. A Fujitsu megoldása tetszik, ami csak felül fém.

Nem csak úgy öregszik, meg reped mint a fene, nálunk több Latitude 5000 ment vissza, mert reped a gép zsanérja körül, ha a monitort rá dugdossák a gépre, nem az USB-c-s replikátorra, akkor reped a gép váza, mert annyira gyenge a "Carbon". Mennyivel jobb nem?
A Lenovok, meg olyan csúnyán kompnak, mintha egy smirglivel csiszolnám. Bármelyik oldalról nézem meg, eddig a HP nyert, az nem kopik, Reped stb....

Nem. A különbség az hogy te csak azt hiszed.

Nem én nem magyar állami szférából szerzem, a tudásom, ahol a minden is Dell ugye tudjuk miért esetleg Lenovo, és ezt is tudjuk miért, hanem a versenyszférából, és nem Magyarországon, ahol az 530 éve halott Mátyás Királyt is megmutyizzák, ha épp Dell Latitude 5000-el kell elönteni az állami szférát, mert lölöke így jön ki jól.... Teljesen mindegy, hogy a gép alkalmas-e a feladatra vagy nem....

Nagy különbség....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Dr. Akula válasza hallador (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 7000-es sorozat eddig is ultrabook volt, nem business class (bár annak hirdették, de attól még egy jampizós Apple klón). Kb. mint amikor a Lenovo elkezdte az L meg E sorozatot Thinkpad név alatt futtatni, de attól még nem lett Thinkpad (az az X, T, és régen az R volt).

"Normális billentyűzet"

Mi benne a normális? A félmagas kurzor biztos nem.

"egy HP sem horpadt be normál használat mellett. Szóval szép ez az elmélet, de nem jellemző"

Attól függ mi neked a "normális" használat. Ha kesztyűvel, hímestojásként bánsz vele, akkor a teszkós Acer / Asus / MSI se esik szét. Csak ne akard 1 kézzel kinyitni a kijelzőt, ne fogd meg a sarkánál, a leejtés meg szóba se jöhet. Na ott fog behorpadni a fémházad is. Ez után mi maradna belőle? :DDD Egy business classal szemben elvárások vannak. Ha csak annyit bír mint a 100k-s teszkós, akkor minek fizetnénk érte 5x annyit?

(#22) hallador válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


hallador
addikt

A 7000-es sorozat eddig is ultrabook volt, nem business class

Tehát akkor a ThinkPad T, a Fujitsu LifeBook U, az EliteBook soha nem voltak Business Classok 2015 után? :N

Ezzel ezt mondtad.

Attól függ mi neked a "normális" használat. Ha kesztyűvel, hímestojásként bánsz vele,

Tehát a Latitude 5410-et hova sorolnád a tejfölösdoboz kategóriába? Mert jelenleg az EliteBooknál merevebb gép nincs a kategóriában...

Csak ne akard 1 kézzel kinyitni a kijelzőt, ne fogd meg a sarkánál, a leejtés meg szóba se jöhet.

Szépen felsoroltad az 5000-es széria tulajdonságait...

Simán képes voltál bevágni egy 2014-es videót? Komolyan? :D

gy business classal szemben elvárások vannak. Ha csak annyit bír mint a 100k-s teszkós, akkor minek fizetnénk érte 5x annyit?

:D

Ezután hogyan vegyelek komolyan?

Ha tippelnem kéne akkor a for-ig-nél dolgozol... Hasonló szaktudásról ott szoktak tanúbizonyságot tenni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.