Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Tényleg beletettek két helyesírási hibát is a magyarázó grafikába? :D

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

1080p -ben kérek ilyen panelt és elégedett leszek! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) biscuit válasza Khelben (#1) üzenetére


biscuit
aktív tag

Mert ők "LOCO"-k :) A termék még az is lehet, hogy jó lesz! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#4) KillHates válasza Khelben (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :C :DDD :DDD
Mit várunk el egy olyan cégtől ahol az EU-s CEO-t mit sem érdekli a szájhigiénia!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) Khelben válasza KillHates (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az egész MSI erről szól. A világ legjobb mérnökei összerakják a belsőt, majd a külsőségeket (pl. notebook háza, reklámanyag táblázata) a takarítónők csinálják esténként.

(#6) hardzsi2 válasza Khelben (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Szerintem van az 3 is: Locol, LOCOAL és DIMING :)

Ennél számomra zavaróbb, hogy a Mini LED összekeverhető a valódi (Micro) LED-del, amely egy gyökeresen eltérő technológia, és ennél sokkal jobb képminőséget ad - ha sikerül hasonlóan nagy képpontsűrűségű és kis méretű változatot előállítani belőle.
A hasonló névválasztás pedig -a helyesírási hibáktól eltérően- lehet, hogy szándékos is.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#7) KillHates válasza Khelben (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos igen, ahogy mondod :K . Pont most indul a gaming topicban egy kis eszmecsere arról, hogy igazából miért heroin drága az Alienware egy Clevo-hoz képest.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) #33253120 válasza KillHates (#7) üzenetére


#33253120
törölt tag

Olvasnám. Adsz linket?

(#9) #33253120 válasza #33253120 (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Megvan.

(#10) hallador válasza Khelben (#5) üzenetére


hallador
addikt

Vannak nagyon jó MSI gépek. De nem viszik Közép Kelet Európába, csak szürke importtal. (Amire a jó magyar szürke importos magyar mutyinagyker semmit nem vállal, nem is veszik meg) Ami meg hivatalosan eljut ez hitvány minőségű. Pont a múlt héten láttam olyan üzleti MSI gépet, ami a Dell Latitude 5000-et agyonveti mindennel együtt. (Mondjuk a Latitude 5000-et nem nehéz, az otthoni áron , a folyamatos zsanértörős, túlmelegedő Vostro 3 - 5000-eseket meg meg körberöhögi). Persze drágább is volt.
De láttam olyan MSI Creator szériát ami a Dell Precision 55xx szériát keresztbe darálja fel, és dobja a Balti tengerbe. (mondjuk ezt sem nehéz, ahhoz képest, hogy 5 - 700k Forint volt többet volt egy két széria szervizbe ezekből, mint a tulajnál)
Ezt sztem már nem igaz, hogy akár az ASUS, akár az MSI rosszabb lenne az üzleti vonalon, mint a HP, Lenovo, Dell. Csak hát a jó nagyker a sz@rt viszi be aranyáron. Ugye láttunk már ilyet. Dell Latitude 5000, Elitebook árban, vagy Dell XPS aranyárban. Vagy Lenovo ThinPad X1 Extreme olyan árban, amiért már azért egész komoly kis Munkaállomást lehet venni.
Az Elmúlt két évben az ASUS és az MSI nagyon feljöttek, üzleti gépekben, vagy a content consumption working gépek világában, (reméljük majd egyszer Magyarország környékét is piacnak tekintik, csak ahhoz kell majd egy másik fél is. Mondjuk a nagykerekben nem hiszek...) . Csak nem ott.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na akkor itt is megnyomódik majd a cerka az árcédulán. 240 zónás, mi? Akkor két nulla még hozzá...

(#12) Dr. Akula válasza KillHates (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindig is az volt. Valahogy azt hiszik hogy az Alienware az valami Ferrari vagy Porsche szintű név. Legalábbis a marketingesek.

(#13) hallador válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk Gamer világban igen. De meg is kell fizetni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) Dr. Akula válasza hallador (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

MSI és business class egy mondatban? Ez valami olyasmi mint az Acernél a Travelmate? Wannabe bc. Mondjuk a nagy bc sorozatok gazdái nagyon törekednek mostanában arra hogy utolérjék igénytelenségben a kommersz vackokat, szóval még simán elérhetünk oda, csak nem azért mert az MSI (vagy bármelyik konkurrens) fejlődött, hanem mert a többiek hagyták lepusztulni ami a kezükben volt. Akkor meg már csak az lesz a kérdés hogy tulajdonképpen mire is akarnak elkérni bc árat? Ezért a "minőségért" elég lesz a konzumer is.

[ Szerkesztve ]

(#15) hallador válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


hallador
addikt

Megint kiindultál orbanisztánból, ezzel most mit kezdjek? Megmondod? Ha Te otthon nem hallottál valamiről az nincs is, ja várjál, a magyarok dolgoznak a legtöbbet, a legképzettebbek, a legbecsületesebbek, várj nem ezek a negyven éve voltak a május elsejei virsliosztogatások körmondatai a kommunista szombaton, amit a munkát soha nem látott proletár olvasott el a kifüggesztésről.

Mikor láttál Te utoljára ZenBook Pro-t, vagy Prestige, vagy Prestige Creator gépeket?

Ez valami olyasmi mint az Acernél a Travelmate?

Mint mondjuk a TravelMate p6 ami a Latitude 5000-et összedarabolja, és lehúzza a WC-n? (Már csak azért is mert a TP P6 fémötvözetből készült vázzal rendelkezik, ameddig a Latitude 5000 műanyag az egész) Vagy mire gondoltál?

Akkor meg már csak az lesz a kérdés hogy tulajdonképpen mire is akarnak elkérni bc árat?

Hát ja azt én sem értem hogy egy Latitude 5000 vagy egy Vostro 5000-en mi a tosz kerül annyiba (500 k egy műanyag gépért rohadt sok, nehéz is nem is olyan a minősége mint amennyire elvárható lenne, nehéz is), de azért egy HP-t, Zenbook Pro-t bármikor bevállalnék. Már csak azért is mert akár a Zenbook UX334FA (200k Ft), vagy az ElitoBook fém merevítésű. Ameddig egy Dell 30%-al kerül többe mondjuk látod ezt én sem értem.
Ja Egy ProBook is megér 200k Ft-ot. Mert 3 - 4 évig simán kiszolgál. Az is műanyag, de az annyiba is kerül.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Dr. Akula válasza hallador (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amúgy ráhibáztál, a magyarok jóval többet és képzettebben dolgoznak mint sok nyugati bennszülött aki csak beleszületett a 10x akkora fizetésbe. Különben hogy tudnánk innen emigrálva meghódítani a világ munkaerőpiacait? Nem mondom hogy a magyar az valami felsőbbrendű faj, és más nem képes erre, de igenis jól állunk a hozzáállással, munkabírással, tudással. Csak a fizetéssel nem. Ezt úgy 10 millió magyar nevében mondom, akiket te onnan a ki tudja melyik országból nagyon jól tudsz fikázni, csak sajnos sok köze nincs a valósághoz.

Volt Travelmatem, örülök hogy megszabadultam tőle. Azért meg kell hogy említsem, a gyártó hozzáállása már akkor is korrekt volt, szimpatikusak voltak, csak hát a termékük az akkor se volt bc, hiába reklámozták annak. Se anyaghasználatban, se minőségben, szoftveres támogatásban meg kb. a nemlétezés szintjén álltak (az hogy letöltheted az alkatrészek gyártóitól a drivereket ha van kedved meg időd a netet túrni, az nem az).

Latitude 5491-em van, nem a súlyával van a baj, és bár műanyag, nem ugyanaz a minőség mint egy Inspiron, vagy akármelyik konzumer. Igaz rollcaget már nem tartalmaz (a Fujitsun kívül valamelyik még igen?), a pattintós hátlapot nem tudom hova tenni, ez konzumerben szokás (kirúgtak mindenkit aki még emlékezett a szerelőnyílásokra?). Ahogy kommersz szokás a beleheggesztett aksi is. A zsanér még szerencsére fémből van, lehet hogy ezt nem vették észre az olcsósító szakmunkások, de ha majd rájönnek, ennek is biztos reszeltek. Én olyanokat hiányolok amik a régi Thinkpadekben megvoltak, és régen a többiek is arról másolták, tehát náluk is, de sutyiban "elfelejtették", mint magyar "vállalkozó" az adófizetést. És sajnos az általad említett gyártók se fedezték fel, tehát biztos hogy azok se állnak jobban.

[ Szerkesztve ]

(#17) KillHates válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát..ha Ferrarit vagy Posrchet nem is de azért egy AMG szinvonalat megüt a kidolgozottsága :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) hallador válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


hallador
addikt

Amúgy ráhibáztál, a magyarok jóval többet és képzettebben dolgoznak mint sok nyugati bennszülött aki csak beleszületett a 10x akkora fizetésbe.
Nem mondom hogy a magyar az valami felsőbbrendű faj, és más nem képes erre, de igenis jól állunk a hozzáállással, munkabírással, tudással.

Az általános állami cégekben a hozzáállás:
Igen többet dolgoznak, már ha a 2 órás ebédidő, meg a negyedórával később érek be, meg fél órával előbb megyek el, meg hát reggelizni, tízóraizni, ebédelni, uzsonnázni is a munkahelyen kell... , de nem képzettebbek ez nem igaz.

Különben hogy tudnánk innen emigrálva meghódítani a világ munkaerőpiacait?

:(

Ezt úgy 10 millió magyar nevében mondom, akiket te onnan a ki tudja melyik országból nagyon jól tudsz fikázni, csak sajnos sok köze nincs a valósághoz.

Figyelj csak én otthon dolgoztam 22 évet, nem kell elmagyaráznod, hogy szerinted? Szerintem meg nem ennyi, aztán lehet szépíteni, csak nem megy ennyi... Még szerencse, hogy szerinted mind a 10 millió magyar ember úgy gondolkodik mint Te (Ja nem mert ebből már 6 - 700 ezer nem otthon él), szerencsére nem.

----

Volt Travelmatem, örülök hogy megszabadultam tőle. Azért meg kell hogy említsem, a gyártó hozzáállása már akkor is korrekt volt, szimpatikusak voltak, csak hát a termékük az akkor se volt bc, hiába reklámozták annak. Se anyaghasználatban, se minőségben, szoftveres támogatásban meg kb. a nemlétezés szintjén álltak (az hogy letöltheted az alkatrészek gyártóitól a drivereket ha van kedved meg időd a netet túrni, az nem az).

Van kedved beszélgetni a Dell Vostro 3000-es szériáról, na ez pont ilyen.
Már hogy neked konkrétan a TravelMate P6 volt, vagy elődei? Ugye tudod, hogy az összes gyártónak vannak gyengébb és jobb gépei is?

Latitude 5491-em van, nem a súlyával van a baj, és bár műanyag, nem ugyanaz a minőség mint egy Inspiron, vagy akármelyik konzumer.

Ilyet senki nem állított, de ugye azért ez vicc kategória, hogy egy Latitude 5300 500k? Vagy egy Latitude 5400 450k.. Ennyiért van jobb gép is nem is egy. Ja meg azzal, hogy a hűtése már u-s processzorral is egy rakás.... Nem, hogy ez H-ssal aminél ha tényleg ki akarnád használni akkor throttlingol mint az állak... Ha csak a súlyával lenne...

Igaz rollcaget már nem tartalmaz (a Fujitsun kívül valamelyik még igen?)

Ja a HP, az Acer TM P6, a Dell Latitude 7000, Asus ZenBook UX333, 343 és még egy kettő tartalmaz monitor fedél merevítést.

a pattintós hátlapot nem tudom hova tenni, ez konzumerben szokás (kirúgtak mindenkit aki még emlékezett a szerelőnyílásokra?).

Ja a Dell Vostro 5470-es elődei már 2014-ben is ilyen pattintós csoda volt. Az üzletinek van eladva.

A zsanér még szerencsére fémből van, lehet hogy ezt nem vették észre az olcsósító szakmunkások, de ha majd rájönnek, ennek is biztos reszeltek.

Ami már az 5000-es szérián 2012-ben is szeretett szériában törni 2,5 -3 év használat után, ez azóta sem sokat változott. mondjuk ebben az is benne van, hogy otthon a Latitude 5000 a LATITUDE ameddig valójában ez egy asztalra gyártott nagyvállalati gép. Csak hát ha a nagyker el tudja adni annyiért mint egy valóban EnterPrise Business gépet is, akkor meg is teszi, a mutyi az mutyi...

A Zsanér mechanika minden gépen fémből van, csak a zsanér ágy ami rossz. Lásd az olcsó konzumer gépek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) Khelben válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Khelben
nagyúr

"a magyarok jóval többet és képzettebben dolgoznak mint sok nyugati bennszülött"

Húha. Te most vagy Magyarországon nem dolgoztál még vagy külföldön. Vagy csak nagyon spéci helyeken dolgoztál. De ennek pont az ellenkezője az igazság sajnos. Nem véletlen, hogy az ország legnagyobb rákfenéje az alacsony termelékenység.

(#20) Dr. Akula válasza Khelben (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha ennyire szarok a magyarok, akkor hogy lehet hogy Londonban, németben mégis mindegyik talál magának állást, és nem jönnek haza sírni hogy kint sincs kolbiból a kerítés? Persze lehet hogy valamireől lemaradtam, és ezek már full kommunista országok ahol szociális alapon foglalkoztatják az embereket...

(#21) Dr. Akula válasza hallador (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az állami fizetés köszönőviszonyban nincs a piacival, ahhoz igazított a munkakedv. Ez egy ilyen mérleg, befektetés (meló) vs haszon (fizetés). Egyensúlyba kell hozni. Maszekban is így csinálja mindenki, akkor miért pont az állami szektorban ne csinálná? Ha több kell, meg lehet fizetni az embert, és magasabb szinten lesz az egyensúlyi helyzet.

"Figyelj csak én otthon dolgoztam 22 évet, nem kell elmagyaráznod, hogy szerinted?"

A hsz-eid, magyarfikázásaid alapján de, el kell.

"Még szerencse, hogy szerinted mind a 10 millió magyar ember úgy gondolkodik mint Te (Ja nem mert ebből már 6 - 700 ezer nem otthon él), szerencsére nem."

Ezek szerint ők a kevesebb munkaszünetért, ebédidőért mentek el, és nem a nagyobb fizetésért?

"Van kedved beszélgetni a Dell Vostro 3000-es szériáról"

Az ilyen konzumer dolgokat inkább kihagynám.

"Ugye tudod, hogy az összes gyártónak vannak gyengébb és jobb gépei is?"

Sorozatok vannak, nem "ez most épp ilyenre sikerült" darabok. Ami olyanra sikerült, azt olyanra is szánták. Konzumer = nem árat csökkentenek, hanem gagyibbat adnak el pont annyival kevesebbért mint amennyivel kevesebbet ér.

"Ja a Dell Vostro 5470-es elődei már 2014-ben is ilyen pattintós csoda volt. Az üzletinek van eladva."

A Vostro kitalálása óta csak wannabe bc, nem igazi.

"A Zsanér mechanika minden gépen fémből van, csak a zsanér ágy ami rossz"

Dehogy mindegyiken, a gagyibbakon full műanyag. Teszkós turkálós árcéduláért meg se próbálnak fémet belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#22) hallador válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


hallador
addikt

Ja nem, ezek akarnak dolgozni, és ott is megállják a helyüket
Nem arról folytatni eszmecserét, hogy ki mennyit keres ki a b.z1, és ki az aki 2 FT-al többet keres mint Ők miközben a békemenetet beszélik ki... A Lényeg nem dolgoznak...
De nyugodtan elfelejtheted végletességet, ami otthon nemzeti sport. Sajnos egy nemzet munkaerőpiacát nem az határozza meg, hogy mennyire frankó a semmit nem jelentő (cserébe időt pazarló, beskatulyázó, lealacsonyító, kirekesztő) nagy magyar álnemzeti öntudat, hanem a tettek. (mert azért az átlag csak papíron tiszta lelkületű valójában szarházi)
Na, hiába nagyon profi valaki, ha van mellette másik 19 aki csak nemzeti sportnak tartja a munkába járást, dolgozni nem biztos, hogy akar...
Meg kell csak nézni, hogy egy komolyabb gyár milyen elvek szerint dolgozik, meg meg kell nézni, hogy dolgoznak lölöke cégei. Az egyikben pontosan azzal foglalkoznak cmdb, itil, megfelelő service ownerekkel, meg user account managerekkel, miközben a szemét multi járatja tanfolyamokra, amit persze a magyarok szerint Soros fizet.... Nyilván ha lölö nem...
A másikban meg azzal foglalkoznak ki kapott és miért nem Ő jutalmat az év végén, ki tehet róla és miért Ő nem, ha valami nem megy, napi 2 óra ebéd mellett, meg azzal, hogy gondolkodás helyett ha a notebookja beszarik, akkor hívja az integrátort, hogy eltűnt az egér a kijelzőről, miközben 10 éve "Senior" "Rendszer" Mértnök, miközben azt szajkózza, hogy mi aztán mennyire pengék vagyunk... Ja persze mindeközben olyan irigy mint ahogy az szokás volt 1985-ben is...

Akkor most térjünk vissza a kérdésedre:
Persze lehet hogy valamiről lemaradtam, és ezek már full kommunista országok ahol szociális alapon foglalkoztatják az embereket...

Szerinted melyik hasonlít jobban a kérdésedre? Az ITIL alapon működő CMDB-t használó szervezett üzem, vagy a mindennel foglalkozó irigy, aki azt hiszi, hogy dolgozik? :(

Ha ennyire szarok a magyarok, akkor hogy lehet hogy Londonban, németben mégis mindegyik talál magának állást, és nem jönnek haza sírni hogy kint sincs kolbiból a kerítés?

Ja itt dolgozni kell, nem csak magyarázni... Ja itt kapsz is érte valamit, otthon meg marad a megmagyarázom, csak gondolkodni ne kelljen mentalitás... Szerinted, ha annyira frankó otthon a helyzet miért nem mennek tömegével vissza, miért kérnek 100 ezer számra még a Brexit mellett is letelepedésit? Ja tuti az van a levegőben amit mondasz.... :(

Az állami fizetés köszönőviszonyban nincs a piacival, ahhoz igazított a munkakedv. Ez egy ilyen mérleg, befektetés (meló) vs haszon (fizetés). Egyensúlyba kell hozni. Maszekban is így csinálja mindenki, akkor miért pont az állami szektorban ne csinálná? Ha több kell, meg lehet fizetni az embert, és magasabb szinten lesz az egyensúlyi helyzet.

Ja hát kifogás mindig van, nem csak állami helyek ilyenek a legtöbb.

A hsz-eid, magyarfikázásaid alapján de, el kell.

A nemzeti öntudatból nem lehet megélni, aki ebből él meg az nem dolgozik...

Ezek szerint ők a kevesebb munkaszünetért, ebédidőért mentek el, és nem a nagyobb fizetésért?

Igen, bizony, amiért megdolgoznak az az övék, és jól élnek, amiért meg Te otthon az lölöé meg a haveroké.

Az ilyen konzumer dolgokat inkább kihagynám.

Az már kiderült Te a notebookokhoz nem értesz.

Sorozatok vannak, nem "ez most épp ilyenre sikerült" darabok. Ami olyanra sikerült, azt olyanra is szánták. Konzumer = nem árat csökkentenek, hanem gagyibbat adnak el pont annyival kevesebbért mint amennyivel kevesebbet ér.

Na fentebb erről beszéltem ez az amiből itt nem lehet megélni otthon igen, de annyit is kapsz...

Dehogy mindegyiken, a gagyibbakon full műanyag. Teszkós turkálós árcéduláért meg se próbálnak fémet belerakni.

Na hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) hallador válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


hallador
addikt

Még valami, törlöm a topikot nem szeretem a nacionalizmust, mert azt már láttuk hova vezet, ha ez még tudatlansággal is párosul, akkor jön a legveszélyesebb elegy... Na ez nekem nem kell, jó írogatást a semmibe...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) Khelben válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem az átlag magyar megy ki Londonba meg "németbe". Aki kimegy, az bőven átlag feletti valamiben, tudásban vagy épp csak kalandvágyban. És bizony itt a nyugati határszélen nem eggyel találkozom, akit hazaküldtek Ausztriából, mert ugyanazt a munkatempót próbálta ott kinn, amivel itthon dolgozott.

(#25) Dr. Akula válasza hallador (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"nem szeretem a nacionalizmust"

Ezt pont te mondod aki szerint minden magyar lumpen munkakerülő? Rajtad kívül senki nem is hozta fel ezt a dimenziót. Aztán meg csodálkozol hogy akit te szemen köpsz az kikéri magának? De ugye te is lumpen munkakerülő vagy, mivel magyarnak születtél?

"A Lényeg nem dolgoznak..."

A lényeg nem fizetik meg őket. Tehát mire is várnak el munkát tőlük? A boltban nekik is ugyanannyit kell fizetniük a kenyérért mint neked, tehát mire fel legyen nekik nagyobb munkakaedvük mint neked 5x annyi fizetésért? Majd ha ők is annyit kapnak. Tudnak ők is, csak nem ennyiért. Mint egy autó, aminek csak félig nyomod a gázpedált. Lehetne jobban is, persze, de annak ára van. Ha ingyen is kidolgoznák a belüket, mégis mi kényszeríteni a munkaadót hogy rendezze a bérüket? Csak ettől jön meg az eszük, ha érzik a kényszert hogy enélkül nem fog menni. Ha kell munka, kell fizetés is. Ha nem érzik kényszerét a fizetésemelésnek, akkor nyilván a melóra sincs túl nagy szükség, tehát nem is baj ha lazítanak. Feleslegesen minek pörögni. Inkább aludjanak egyet hogy kipihenten érkezzenek a másodállásba. Kis pénz, kis foci...

"Meg kell csak nézni, hogy egy komolyabb gyár milyen elvek szerint dolgozik, meg meg kell nézni, hogy dolgoznak lölöke cégei."

Az 2 külön dolog. Egy gyárban melóból van a pénz, nem is olyan rég mentek itt a lázadozások a ki tudja már melyik autógyárban, mert a német tulaj azt hitte itt bármit megtehet, megúszhatja olcsón is, csak a melósok nem voltak hülyék. Lölö cégeinek meg nem kell semmit termelni, nem arra kapják a lóvét, hanem puszira, haveri alapon, az mindenféle teljesítmény nélkül is jön.

"A másikban meg azzal foglalkoznak ki kapott és miért nem Ő jutalmat az év végén"

És erről a melós tehet, hogy ilyen rendszert alakítottak ki a tulajok? Nyilván az angol gyárban is ez lenne a téma ha náluk is ugyanúgy működne. A melós csak alkalmazkodik. Mindenki a saját szintjén próbál magának jobbat kiharcolni. Hogy ezt milyen módszerekkel lehet megtenni, azt a vezetőség alakítja ki. Övék a felelősség érte! Egy kommunista szemléletű helyen hiába húzod az igát, attól nem lesz több pénzed, csak kiröhögnek mint ingyen sztahanovistát. Ezért a többség nem is erőlteti. Ha kapna érte ellentételezést, számára is lenne értelme többet dolgozni, itthon is pont ugyanúgy tudna mint Londonban. De nem kap. Egész egyszerűen ennyi az oka. Kint rájöttek hogy meg kell fizetni a melóst, nálunk még nem. Persze ez hamar változni fog, egy építőipar, balatoni vendéglátós, (magán) orvos már nem fog zsebpénzért dolgozni, és őket már el is kezdték megfizetni. Idő lesz mire a hullám végiggyűrűzik (az ő ügyfeleik is előbb-utóbb elkezdik követelni a magasabb bért hogy kifizethessék a drágább szakikat), ezt sajnos ki kell várni. A módszerváltás után lett volna erre 30 évünk, de minden hatalmon lévő a megúszásra játszott. Most a piac fogja kikényszeríteni, csak az idő.

"ITIL" = Fogalmunk nincs mit csináljunk, ezért mítingeljünk + brainstormingoljunk orrba-szájba, hátha attól jobb lesz, de nem, és utána csodálkozunk hogy mivel feleannyi időnk marad melóra, még annyit se fogunk tudni dolgozni mint előtte. Semmivel nem jobb mint a kocsmázás. Nem a megúszás lehetséges módozatait kell kutatni, hanem fizetni. Ennyi a titok. Persze akkor nem lesz 0 munkából 0 sec alatt 3 Ferrari a garázsban, de hát ez van, aki a pénzt termeli, az kér is belőle!

"Igen, bizony, amiért megdolgoznak az az övék, és jól élnek, amiért meg Te otthon az lölöé meg a haveroké."

Ezek szerint te is azért mentél ki hogy továbbra is magyar pénzt kapjál, csak kevesebbet kajálhass, cigizhess meló közben? A többletet ugye visszautalod, hogy nem kéred?

"Az már kiderült Te a notebookokhoz nem értesz."

A te "hozzáértéseddel" ezt nem tudod megítélni.

"Na fentebb erről beszéltem ez az amiből itt nem lehet megélni otthon igen, de annyit is kapsz..."

Ennek mi köze a notebook sorozatokhoz? Tudod egyáltalán hogy miben különbözik egy Latitude egy Inspirontól?

"Na hagyjuk."

Szerintem is.

(#26) Dr. Akula válasza Khelben (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aha persze, látni is rajuk az S betűs pólót, és kézzel előre szoktak repkedni... :D Kivétel az mindenhol van, az osztrákok meg mind pincében tárolják a gyerekeiket, mert ott is van 1-2 elvetemült és akkor általánosítsunk?

(#27) hallador válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


hallador
addikt

"Ezt pont te mondod aki szerint minden magyar lumpen munkakerülő? Rajtad kívül senki nem is hozta fel ezt a dimenziót. Aztán meg csodálkozol hogy akit te szemen köpsz az kikéri magának?"

Ezt te allitottad nem én. Ez a te véleményed nem az enyém tedd hozzá gyorsan. A többire nem reagálok mert ez a te dolgod.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) #33253120 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem dolgoznak, mert nem fizetik meg őket.

Miért érzek hibát ebben a modellben?

Volt nálunk pár az egyik alvállalkozótól átvett srác, az egyik folyamatosan sírt, hogy 14 emberből a 8. a bérlistán, és ő többet érdemel. Ezèrt nem hajlandó (hogy fogalmazzam meg) teljes odaadással dolgozni amíg nem kap béremelést. Feltettük neki a költői kérdést, hogy mégis honnan a bánatból látszik hogy mire vagy képes, ha nem mutatod meg? Mutasd meg, és melléd állunk véleményezni kell.
Hát mivel gyakorlatilag azt se akarta elhinni, hogy nekünk nem arra porcosodik, hogy ki van a bérlista elején, és simán felmondott pár héten belül. Nem volt hajlandó érdemben megmutatni.

(#29) Dr. Akula válasza hallador (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A te véleményed a magyarokról pedig az hogy "a magyarok dolgoznak a legtöbbet, a legképzettebbek, a legbecsületesebbek, várj nem ezek a negyven éve voltak a május elsejei virsliosztogatások körmondatai a kommunista szombaton, amit a munkát soha nem látott proletár olvasott el a kifüggesztésről."

A tényekkel valóban felesleges vitatkoznod, ezt az egyet kivételesen jól mérted fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza #33253120 (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nyilván van olyan is aki a semmire akar többet, de a többség az nem az etremitás tagja, hanem szabálykövető, próbál a szabályok szerint játszani. Amíg úgy érzi hogy van értelme. Pl. egy nővér a kórházban hova túlórázzon, ha még az elvégzett munkáját se fizetik ki, nemhogy plussz lóvét kapna érte? Nyilván hamar megtanul beinteni és beleszarni.

(#31) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ha valaki elhagyta orbanisztánt, mit érdekli, hogy mi folyik ott, már ha nem akar többé visszamenni. Ha meg igen, akkor az új világban sem minden fenékig tejföl, vagy mazochista, hogy mégis ott hagyja. De hogy karácsonykor miért frusztrált, azt végképp nem értem.

A Mini LED meg a vak is látja, hogy marketing. Pár darabot azért csak eladnak majd pusztán emiatt.

(#32) hallador válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


hallador
addikt

Ezeket leírtak régen. Ennyire műveletlen vagy az ne az én hibám legyen hogy te a notebookok mellett a történelmet sem ismered. Ez nem az én véleményem hanem ezzel próbálták a munkások munkakedvet fenntartani. Hiába azt eddig is kiderült számomra, hogy te nem a szakmaiság miatt vagy itt...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) Dr. Akula válasza hallador (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Értettük elsőre is hogy csak trollkodni jársz ide. A személyeskedést pedig most fejezed be!

(#34) hallador válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


hallador
addikt

Ettől még láthatóan nem sok közöd van a notebookokhoz a szokásos fellengzős megnyilvanulasokon felül. Erveid szokás szerint nincsenek. Megszoktuk. Jó dolog a múltban élni csak nem visz sehova....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Dr. Akula válasza hallador (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Észrevetted már hogy saját magadról beszélsz? Nem? Az a baj hogy sose szoktad észrevenni magad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.