Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem gondolnám, hogy attól, hogy lesz 16 cím, ami nagyjából hibamentesen megmozdul rajta lesz is akkora vásárló bázis, ami nyereségessé teszi a projektet. Amint kiderül hogy csak viszi a pénzt, elzáródik a pénzcsap a játék fejlesztők felé, na abban a pillanatban válik ez a cucc veszélyes hulladékká.

(#2) #06658560 válasza #16939776 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kérdés a WS és szerver vonalon mit fog nyújtani.

(#3) aginor válasza #16939776 (#1) üzenetére


aginor
addikt

Nem biztos. Ha kitartóak, és jók a fejlesztések, akkor 2-3 generáció alatt felzárkózhatnak az Amd mellé részesedésben, és a komoly Vga kell az Intelnek, mert anélkül soha nem léphetnek be a konzolpiacra.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

AZ RGB LED plusz 3 FPSt hoz!
Szoval KELL RA!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Shing


Shing
őstag

Szerintem örüljünk ha pár év múlva a 45-60 ezer forintos sávban már versenybe tudnak szállni. Az pedig lejjebb húzhatja a drágább kártyák árát is. Csak legyen egy új konkurencia.

A driver kérdéses. Pl. Intel HD4000-nél bugos volt Ground Control 2-ben a víz, pedig simán tudnia kellett volna. Intel HD620-nál bugos a felbontás választás Worms WP-nál. Apróságok, régi játékok, de ha még ez sem megy...

(#6) Busterftw válasza #16939776 (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha ez igy mukodne, akkor az AMD 2012-2016 kozott mar reg elzarta volna a csapot.

(#7) #04824576 válasza Shing (#5) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem egyedi esetek. Az Intel VGA-k azért nem lesznek soha piacképesek, mert hiába raknak össze jó hardvert, szoftver oldalról az összes hulladék. Egyszerűen képtelenek normális drivereket írni. De a WIFI kártyájuk dettó ugyanez. Hardveresen a legjobb a piacon, de a driver egy bugos f...s...

(#8) #89309696


#89309696
törölt tag

Most már csak az nV-nak kell x86 procit csinálnia és kerek lesz a történet. :D

(#9) Crytek válasza #89309696 (#8) üzenetére


Crytek
veterán

Nem mernek neki licenszet mert kettéverne mindent IS

Next PC Upgrade: 2022

(#10) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Warframe 1080p medium-high beállításom 30-40 FPS, Destiny 1080p lowon 40-50. 1030-1050 között tanyázik. Viccnek is rossz, ennyit az Icelake IGP is (majdnem) tud.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) Prof válasza aginor (#3) üzenetére


Prof
addikt

lol a konzol piac picsafust a mobi, laptop szerverpiachoz kepest...

(#12) Prof válasza #16939776 (#1) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem ezt nem jatekra fejlesztik elso sorban. a jatekpiac tobbsege mar 5colos kis telefonokon nyomja...ami lenyomta par eve alatt konzolt+pct a hulladek mikortranzakcios vackaikkal egyetemben.
Ha egy skalazhato olcso GPU architekturat csinalnak az sokat szamithat szerver oldalon/tudomanyos celra. Mert sajna AMD/NV oldalon kinyirtak a multigpu supportot nagyon szepen.
Azert is fekudtek ra mert latjak egy ideig CPU fronton alul lesznek a sokmagos AMD-k parhuzamos szamitasi kepeseggeivel szemben. Es bizony nagyon sok feladatot "oldanak meg az emberek meg mindig CPU-n mert nincs jobb elerheto megoldas amit megengedhetnek maguknak.

(#13) keembo


keembo
tag

Még csak prototípus, de RGB led azbeszt már van rajta. H'rohadjon már meg az egész...

(#14) paprobert


paprobert
senior tag

Az Intel elhivatottságáról tanúskodik, hogy több alumínium jutott a kártya külső borítására, mint a desktop CPU hűtőikre szokott. ;]

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#15) Cathulhu


Cathulhu
addikt

[link]
GN kielemezte a teljesítményt, siralmas

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) flashpointer


flashpointer
őstag

hogy eri meg nekik ezt kifejleszteni, mire ebbol valami ertekelheto dolog lesz az vagy 10 ev, szerintem gazdasagosabb lenne megvenni az egesz radeont, tuti nekiik futna ra!

(#17) GeryFlash válasza flashpointer (#16) üzenetére


GeryFlash
veterán

:F :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) Törzsúr válasza flashpointer (#16) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nálam ez a hét szakmai hozzászólása. :DD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#19) Crytek válasza flashpointer (#16) üzenetére


Crytek
veterán

Gyakorlatilag minden létező dologba amibe belevágsz tapasztalat kell.. Intel VGA téren még nincs a toppon nagyon nincs. Hiába van az ő kezükben a procik által a vga piac legnagyobb szelete egy moslék ami őket jellemzi.. Ez egy új kezdet lehet rá fejleszteni driverek erősödnek "számolnak velük érdemben" stb..

Az hogy egy gyenge ótvar egy dolog. Ha nagyon akarják lesz ez még jobb is...bizakodva várom. A 3 szereplő jobb mint a kettő, mert mégjobb lesz az árverseny.. csak sajnos kár hogy az intel most a gagyi részlegre jön :(

Next PC Upgrade: 2022

(#20) GodGamer5 válasza keembo (#13) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
Ez nekem is feltűnt, hogy a fejlesztőknek mi a csáért kell RGB led... :DDD
Így 75w-on szerintem egy 1050ti-1060-as szint lehet a cucc.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) Crytek válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


Crytek
veterán

Nézd már meg a 15-ben a videót! 1050ti meg 1060-at szint lol.
a sima 1050 szint se lesz meg távolról sem...

Next PC Upgrade: 2022

(#22) Ribi


Ribi
nagyúr

Szimplán rácsaptak egy IGP-t egy kártyára aztán nesze neked. Csak minek.
2400G is jobb ennél. De minek csináltak belőle VGA-t?
Habár én örülnék egy VGA-nak amin van egy IGP kb 5k-ért, passzívan, de ez???

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha 75W-al megelégszik, akkor nem a csúcskategóriába szánják, hanem a közép alsó kategóriába, szerintem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) GeryFlash válasza GodGamer5 (#20) üzenetére


GeryFlash
veterán

Kb. félúton van a 1030 és a 1050 között, gyakorlatilag egy combosabb Ice Lake Iris Plus egy nyákra felb*szva.

tibaimp: Igen, de oda minek dVGA amikor ezt az Ice Lake IGP is majdnem hozza, az AMD APU-jairól nem is beszélve?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) Geller72


Geller72
veterán

De cuki..olyan deja vu-m van. :D.

(#26) #04824576 válasza flashpointer (#16) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az lehet, hogy gazdaságosabb lenne nekik megvenni a Radeont, de szerencsére az AMD hülye lenne eladni. Még jó, hogy a piac nem annyiból áll, hogy "mire van pénzem..."

(#27) #06658560 válasza GeryFlash (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert jobban terhelhető/hűthető, mintha egybe lenne tokozva. Ezt be tudod dobni random szerverbe, ha úgy adódik.

(#28) Ribi válasza #06658560 (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk akkor már csinálhatták volna LP-re is. Sok szerverbe ez pont nehézkesen fér be.

(#29) GeryFlash válasza #06658560 (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, erre az 1030 is képes passzív hűtéssel és lowprofillal. Sőt ahogy nézem a 1050ből is van passzív, mondjuk ott azért heavy usagenél szerintem melegszik is rendesen. Keményen alá kell árazniuk a konkurenciának, hogy ezt válasszák. Ráadásul mire ez forgalomba kerül kint lesznek valószínűleg az új Nvidiák is 7nm-en... Tényleg vmi 80$ vagy az alatti árazással lenne ennek így értelme.

Persze még benne van a pakliban, hogy a a jelenlegi prototípus jelentősen gyengébb a forgalomba kerülőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) Turbokecske


Turbokecske
újonc

azért az mennyire gonosz, hogy beengednek 3 újságírót, erre az egyiknél nagysebességű kamera van, és megszámolja kézzel az fps-t otthon :D

(#31) #16939776 válasza Prof (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

De akkor miért egy pc-s játékkal demonstrálták hogy működik, miért nem egy 75W-os TDP-re korlátozott CPU ment mellette, aminél sokkal gyorsabban tudna mondjuk adatbázist szűrni?

(#32) Crytek válasza #16939776 (#31) üzenetére


Crytek
veterán

Mert arra még alkalmatlanabb :C

Next PC Upgrade: 2022

(#33) Locutus


Locutus
veterán

Máshol azt is leírták erről, hogy ez egy SDV kártya csak, vagyis kizárólag a szoftverfejlesztéshez való.
Teljesen biztos tehát, hogy sem a teljesítményszint, sem a kártya maga nem így fog megjelenni a felhasználók számára.
Ez kb arra való, hogy tesztelni tudjanak vele széles körben, drivert csiszolni, stb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) GodGamer5 válasza Crytek (#21) üzenetére


GodGamer5
addikt

Hát az tényleg nagyon gyenge. :(

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#35) Busterftw válasza Cathulhu (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Az furcsa, Linuseknak a csavo azt mondta a Destiny 2 1080p-n ment 60FPS-re lockolva.

(#36) ted_tris válasza Cathulhu (#15) üzenetére


ted_tris
tag

Ez a bohóc? :DD
Kössz.

"learatjuk a pálmát.."

(#37) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Hozta az elvártat. IGP-t se tudnak normálisat csinálni ha tudnának nem a csúcsuk nyöszörögne az amd előző genjének belépőjével egy szinten.

Aki komolyan azt gondolta valami értelmes és versenyképes terméket tudnak lerakni az asztalra az rettentő naív.

Ez nem úgy megy belenyomnak csillió dollárt és lesz egy jóféle vga piacuk.
Ha így lenne akkor dugig lenne a piac gpu gyártókkal.
Értem én ez egy összekalapált próba cucc de sokra nem számítottam és azt is sikerült alulmúlniuk :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#38) Busterftw válasza Lacika112 (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez még nem végleges termék.
Amúgy ha kihoznak egy jó alternatívát 1080p-re az miért nem elég? Ez a szegmens teszi ki a gamerek nagyját.

(#39) keembo válasza Lacika112 (#37) üzenetére


keembo
tag

Nem értem a kárörvendést, meg ahogy írták ez nem végleges. De az nekünk felhasználóknak se lenne feltétlenül rossz, ha három nagy szeletből állna a dgpu torta.

Én kíváncsi leszek a végleges termékeikre + 2-3 generáció múlva.

(#40) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha játék alatt is utoléri végre az Intel IGP az AMD-t, már jók vagyunk. Azért a 2080Ti-t vélhetően nem erre fogom lecserélni. De notiba tényleg nagyon kéne már nekik valami használható.

(#41) nyunyu


nyunyu
félisten

Intel hanyadszor áll neki leigázni a diszkrét VGA piacot?
Ha jól számolom, ez lesz kb. a negyedik próbálkozásuk.

Vajon hányszor sikerült?

Egyedüli versenyképes próbálkozásnak talán csak a '98 elején megjelent i740 számít, de az is igazából csak a S3 Trio3D-kre volt veszélyes, pár hónappal később megjelenő 3dfx Voodoo3, nV TNT, Matrox G200, S3 Savage3D, Ati Rage128 ellen már kevés volt.
Aztán pár évvel későbbi utóda, az i752 már a futottak még kategóriát erősítette csak, mivel akkor már nV Geforce, Ati Radeon csata környékén jártunk.

Utoljára 10 éve estek pofára a Larrabeevel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) Lacika112 válasza Busterftw (#38) üzenetére


Lacika112
aktív tag

39 dettó

"Értem én ez egy összekalapált próba cucc de sokra nem számítottam és azt is sikerült alulmúlniuk "

Ez nem kárörvendés, leírtam hozták a várhatót. Persze jó lenne ha 3 szereplős lenne, de ezzel? teljesítménybe kihoznak mondjuk egy 2x es szorzót akkor? elérik a 1030 szintjét? :C
ez 75 wattos de jó fej vagyok nem is duplázom lesz 120 watt 1030 ? :C

Többször taknyoltak el a vga bohóckodással mint 3 éves az akadálypályán.....
Majd kiderül mi lesz belőle de ez egyenlőre papért kiált mielőtt ráadják az utolsó kenetet.....

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#43) Dr. Akula válasza nyunyu (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem is az AMD / Nvidiaval kell harcba szállniuk, hanem az AMD IGP-jével, hogy nekik is legyen valami értékelhető szintű, ami majd a notikban ott fog figyelni. 12"-en nincs dGPU, csak ami IGP a prociban van. Növelni a teljesítményt csak úgy lehet ha jobb IGP-t tudnak gyártani. Szóval hajrá Intel, csak ennyit kell megugranotok! :)

(#44) Cathulhu válasza ted_tris (#36) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mondod te?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) janeszgol válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem nem kell nekik ott harcba szállni, mivel a CPU eladás húzza az integrált megoldást is. (függetlenül attól, hogy használják-e.)
A dGPU vonalon kellene majd villantani valamit, és esetleg a legjövedelmezőbb kategóriát (alsó és középalsó) megcsípni. Fikázni nem szeretném a céget, érdeklődve figyelem ezt a tevékenységét is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) rodrigez


rodrigez
senior tag

Van olyan, hogy pár média? :)

(#47) Dr. Akula válasza janeszgol (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már miért ne kéne? Pont IGP-ben nem tud semmit az Intel, azon kell növelni. dGPU-ra meg ott az Nvidia, ahogy eddig. De az csak 14"-től felfele játszik, az alatt csak IGP van, olyan amilyen. Meg persze afelett is olcsóbb az IGP, bizonyos szint alatt nem kéne drágítani dGPU-val. Már ha tudna valamit az IGP-jük.

(#48) Prof válasza Crytek (#19) üzenetére


Prof
addikt

Ennek ellenere, ha egy rendesen skalazhato architketurat csinalnak kis fogyasztassal akkor van keresnivalojuk sok piacon, mert a suger NVidia, AMD penzugyi okok miatt dobta a multigpu supportot , akkor amikor nagyon kene a 4k, 8k kijelzoket normalisan meghajtani...

Pl. a 10gen G7-es laptop procijuk mar egy szinten van sok jatekban a legujabb zen2 mobil csucsprocival... ami sokszaz szazalekos lemaradasukhoz kepest nagy fejlodes. Igaz a hulladek driver support miatt max 2-3 evig hasznalhato jatekra aztan vehetsz masikat.

(#49) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Teljesítményre egyelőre korai lenne bármit is mondani, én inkább a driver támogatás miatt aggódnék, mert ott nem túl fényes az Intel előélete.

(#50) nyunyu válasza Prof (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

mert a suger NVidia, AMD penzugyi okok miatt dobta a multigpu supportot

MultiGPU sosem volt egy értelmesen skálázható megoldás, csak a nyűg volt vele szoftveresen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.