Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cathulhu válasza GeryFlash (#100) üzenetére


Cathulhu
addikt

Jogos, afelett elsiklottam. Ez a nyavajas natha, minden olyan homalyos :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#102) Simid válasza GeryFlash (#95) üzenetére


Simid
senior tag

Ahogy Pinky Demon is írta ezt a CEO említette az előadásban. Abu kb ugyanezt írta le, bár az ő leírásából úgy tűnik, mintha a 3700U-hoz képest lenne ennyi, Su szavaiból viszont ez nem derül ki egyértelműn. Lehet, hogy tényleg csak a CU hatékonyságra vonatkozik.
A 'nem egyértelmű' dolgot erre értettem. Az viszont nem volt kérdés, hogy grafikára értette a +59%-t, mert ki is mondta, szóval ezen nincs mit javítani Abu részéről.
Az persze egyik másik kérdés, hogy valóban ennyi lesz az előny, de ezt megint csak ne a Abun kérd számon, ha a marketing anyagban kamuznak.

(#103) Simid válasza sb (#96) üzenetére


Simid
senior tag

Azért azt vedd bele, hogy nem tudod a mobil APUknál tisztán csak a grafikus teljesítményt mérni. A Vega10-zel jön az SMT és a magasabb órajelek is, ez pedig a teljesítményre szintén hatással lesz.
Asztali APUk esetében viszont volt olyan mérés (keresem, de persze nem találom most), ahol azonos szintre hozták a proci részt, IGP azonos órajelen és így csak a CU különbség maradt. Így meg 3200-as RAMok mellett is csak 0-5% van közöttük miközben ott ugye nem kettő hanem 3 CU (+37,5%) különbség van a 3200G és a 3400G között. Mobilban ennél csak rosszabb lesz, mert a jóval kisebb TDP és a kisebb szávszél még inkább összerántja őket.
Az RDNA biztos jobb lesz hosszútávon, de speciel azt tényleg elhiszem nekik, hogy régebbi és fejletlenebb, ellenben már jól ismert és korábban bizonyított Vegából jelenleg(!) nagyobb teljesítményt tudnak kihozni, mint a nemrég bemutatkozó és amúgy még driveres részen sem remeklő RDNA-ból.
Persze abban is van logika, hogy visszatartják, de azt szerintem nem így csinálnák. Ha az RDNA már kész lenne arra, hogy bevessék akkor azt használnák és letiltogatással fognák vissza (ahogy a pletyka szerint végülis a Reniorral is teszik).

Kisebb variánsokkal kapcsolatos aggályaid szerintem nem teljesen jogosak. Azt nem várhatod, hogy még a belépő modell is verje a legerősebb riválist. Almát az almával! Az intelnek is vannak gyengébb modelljei, ha minden szinten verik őket CPU és IGP teljesítményben is (akár csak 10-20%-kal), akkor már nyert ügyük van.

(#104) viktorhu válasza satz18 (#4) üzenetére


viktorhu
veterán

Rosszak a radeonok? Nekem régen volt már AMD-s gépem, de az ilyen energiatakarékos szegmensben az integrált soc-k mennek, és szerintem az integrált inteles gpu-nál biztosan jobbak lesznek ezek.

(#105) GeryFlash válasza Simid (#102) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az 50et es az 59et én kevertem :DDD de én az 50re értem hogy kamu, ami abból látszik hogy az AMD is 28% gaint mond egy olyan IGPre ami <=Vega 11. Hogy lenne ezekutan 50%?
Igen az 50% hatekonysag (mittomen 1 multiprocesszora levetitett teljesitmeny (nincs ilyen mutató csak szemléltetés kép)) elképzelhető. Más kérdés hogy sztem ennek a jelentos resze leginkabb a gyorsabb hozzátársított RAM-ból származik.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#106) Komplikato


Komplikato
veterán

Egy valamit nem értek. A prezentáción bemutatták és beszéltek a 4800u és 4800H procikról. Meg emlegették, hogy legerősebb megoldás. Erre rá pár órával szembe jött egy reklám a YouTube-on ahol azt hiszem 14"-os Asus ROG gépet reklámoztak 4900H procival. Most persze felmerűl bennem, hogy miért nem azt mutatták be, már ha nincs még gyorsabb annál is, akkor is ha teszem azt minimális órajel különbség van? Ha csak nem azért, hogy összevethető legyen a 4800u-val? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#107) Prof


Prof
addikt

Ide a rozsdas bokot, hogy megint Athlonok, max ryzen 3as notik lesznek. Meg 1-2 elbaszott tularazott hasznalhatlan konfig a nagyobbakkal.
Intel szepen fejlodott ha mar csak ennyire van lemaradva GPU-ban.
Elarulna valak iaz t szegmenst aki 15w-os procit akar de erdeklen ia 8 mag/16szal??? Vagy kell a teljesitmeny vagy nem, ha kell nem 15w-os procit vesz... ha nem akkor nem kell 8 mag...

[ Szerkesztve ]

(#108) GeryFlash válasza Prof (#107) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Elarulna valak iaz t szegmenst aki 15w-os procit akar de erdeklen ia 8 mag/16szal??? Vagy kell a teljesitmeny vagy nem, ha kell nem 15w-os procit vesz... ha nem akkor nem kell 8 mag..."

Nem rajtad múlik. Nézd meg hány latitute/elitebook/zbook/thinkpad/ stb van 15 wattal holott soknál jóljönne az erő.

Alapból mi ez a logika? :DDD 15 watt tehát legyen szar? Ne fejlődjön a 15 wattos szegmens, akinek power kell majd vesz 35-45wattos gépet?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#109) Prof válasza #04824576 (#18) üzenetére


Prof
addikt

Azt nem ertem, hogy az 500 dollaros konzolokban ezt meg tudjak oldani a tobbezer dollaros laptopokban meg, hogy nem???

(#110) Tanisz


Tanisz
senior tag

Remek hír, jöjjenek csak az Ryzenes üzleti laposok minden mennyiségben :)

Olvastam a cikket és fórumban a bejegyzéseket is, kérdésem az alábbi lenne. Nem kötekedésből, csak nem értem a dolgot. Kevés az infóm az adott témáról.

Az AMD-s gépeken miért van/lenne gond a Linux-szal?

Nekem itthon van egy AMD-s kis pc-m. Egy Athlon 5350 van benne. Igaz nem mai gyerek, de minden gond nélkül felment rá a legújabb Mint Linux. Vígan elvan. Tokéletesen használható. Jobban megy rajta a Mint, mint korábban a Win7 vagy a Win10.

Olvastam 1-2 hozzászólásban, hogy miért tenne fel valaki üzleti gépre egy linuxot?

Ahány fejlesztőt ismerek (nem .NET-ben, vagy valami MS specifikus nyelven fejleszt) a többségnek vagy Mac-je van, vagy Linux-szon tolja az ipart.

Én is erősen gondolkodom a Windowsról váltást a fejlesztői gépemen, mert dockerezni áldásosabb rajta :)
Ha pl veszek egy Ryzen 4000-es lapost a jövőben (DELL, HP) melóra, akkor inkább hanyagoljam a linuxot az AMD + linux házasság kapcsán? Rosszak a tapasztalatotok?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#111) paprobert válasza Tanisz (#110) üzenetére


paprobert
senior tag

Friss kernellel és grafikus stack-kel rendelkező linuxot kell használni, úgy korrektül működnek a dolgok.
De ha végképp nem akarsz kísérleti bárány lenni, akkor inkább vársz a megjelenéstől számított 6-10 hónapot, addigra kikalapálnak minden kezdeti furcsaságot.

Ha pl. lesz Chromebook is ezzel a dizájnnal, akkor a még inkább flottul fog menni a dolog, mert a Google is odafigyel majd a részletekre.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#112) solfilo válasza GeryFlash (#100) üzenetére


solfilo
veterán

én is úgy értelmeztem ahogy te, ezért is írtam fentebb, amit :)

solfilo

(#113) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

7 4800Hal megtekert szupermobil munkaállomások jöhetnének :C

(#114) dchard válasza hallador (#48) üzenetére


dchard
veterán

Visszaolvastam, de számomra nem derül ki, hogy pontosan mire gondolsz, hogy az AMD nem ad linux drivert. Kifejtenéd? Nálam nvidia-n is bőven mókolni kell, ha linux alatt a böngészésnél meg a videó lejátszásnál többre vágysz (például ha kell tisztességes OpenCL támogatás rögtön kezdheted a zárt forrású driver-t behegeszteni). Laptop szinten nincs AMD-vel tapasztalatom, azt viszont észrevettem, hogy a termék megjelenéséhez képest általában elég későn jelenik meg a kernelben a támogatás (az Intelhez képest), ezért el tudom képzelni, hogy előfordulhat olyan, hogy egy disztrón csak kernel frissítés után lesz tisztességesen támogatva egy relatíve friss hardver, különösen ha az LTS.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#115) tamaslacc


tamaslacc
újonc

Én dolgoztam 2 évig Linux desktop-on és azota is visszasírom (mostani cégnél kötelező a win). Persze érthető, mert lényegesen egyszerűbb a menedzsmentje a win gépeknek, olcsóbb a desktop-os munkaerő, megoldott a patchelés, stb. Linux-os szerverkörnyezetben hatékonyabb, ha a végponti gépen is Linux fut.
Egy jó és egyszerűbb példa: a fejlesztőnél lefut az alkalmazás rendben, de felmásolva a szerverre már elhasal, mert win alatt nem számít a kis-nagybetű, Linux alatt igen :) .

(#116) sb válasza Simid (#103) üzenetére


sb
veterán

A mobil mérésben igazad van, ezt akartam én is írni, hogy nehéz, mert sokváltozós és sok a szűk keresztmetszet. Arról nem is beszélve, hogy ott teljes konfigonként nézve a teljesítménymenedzsment is el szokott térni rendesen - ezt a cpu résznél másik hsz-ben említettem, de ide is vonatkozik.
Gyengébb hűtés, más TDP menedzsment és rögtön tök fordított eredmények jönnek ki mint egy másik notinál. Sőt, nyilván motortól is függ mennyire limitál a sávszélesség.

De azért egy átlagot meg lehet nézni - én ezt próbáltam - és ott láttam, hogy nem marginális eltérések vannak a tesztekben a Vega8-10 között. Nyilván olyan tesztekben ahol mondjuk a cpu rész kevésbé számít, pl. 3Dmark vagy vmi szintetikus gpu teszt...

A Naviból szerintem tuti több jönne ki, ezt nem értem miért írod, hogy jobb lehet a Vega. Igazából önellentmondás is kicsit, hiszen a 2x perf/W itt számítana a low power szegmensben biztosan. Ezt írod te is. Sokkal jobb ilyen szempontból a Navi, nem hiszem, hogy ezt le tudják dolgozni. Minden mást jobban el tudok képzelni a Vega erőltetése mellett.
Ami szintén jogos, szóval nincs ezzel gond. Gyártói oldalról így logikus, én felhasználóként jobban örültem volna másnak... de igazából ez nem is újdonság, eddig is tudható volt, hogy Vegával jön úgyhogy ez csak elméleti vita. :)

Kisebb variánsok:
Nem ezt várom, eddig is így volt, hogy kisebb cpu kisebb gpu-t kapott. Bár igény sztem eddig is lett volna másra. Szerintem ez is árukapcsolás inkább gyártói oldalról.
De ha ezt nem nézzük akkor nyilván így lenne alma-alma, ahogy írod.
Most viszont két dolog árnyalja a képet:
1. Az Intel épp nagyot ugrott gpu erőben és a kisebb (inkább közepes) variánsok is relatíve erős igp-t kapnak. Nézd meg a korábbi palettát: 24-32 EU i3-tól. Most 32-48-64. Középtől felfelé 48-64.
2. A cpu rész nagyon megszaladt AMD oldalon. A "vedd a legerősebb cpu-t a legerősebb gpu-hoz" most úgy néz ki, hogy egy alig gyorsabb gpu mellé kapsz egy 8/16-os procit ami fényévekkel a korábbi széria előtt van. Érzed az aránytalanságot remélem... nem hiszem, hogy innentől a 8/16 vagy 6/12 noti lesz a mainstream, akár árban is.
A gpu rész meg eléggé az, sokan most is hasonló gpu-s notikkal vannak.

[ Szerkesztve ]

(#117) laposonly11 válasza shortcutme (#97) üzenetére


laposonly11
senior tag

A magyar árakról inkább ne mondjunk semmit. De így is drága egy iris proval szerelt, inteles megoldás hiába relatíve gyors az igp-je. Még mindig sokkal jobb ár+teljesítmény+akku idő, egy pl. intelU proci, vagy amd ryzen + dedikált 25 W nvidia MX 150 (de talán még a 10 W MX verzió is [link] ), mint a prociba integrált megoldások erőltetése, fél milliós árakon. Persze ha az ár nem fontos és szükséges hogy az ultrabook papírvékony legyen és ne legyen nehezebb 1,3 kg-nál, akkor nem szóltam. Kíváncsi vagyok, mire lesznek majd képesek az AMD megoldásai és milyen áron fogják tolni.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#118) DraXoN válasza sb (#116) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Valószínű amikor ezt a cpu-t elkezdték fejleszteni a NAVI még közel se lehetett kész.
Bőven elegendő lehetett nekik arra figyelni, hogy a zen2 "aktuális javításai" bekerüljenek készítés alatt, egy második rész amit szintén így piszkálni kell, ráadásul teljesen más mint a korábbi chip (és vélhetőleg nagyobb mennyiségben történik változás 2 "fejlesztői javítás között"), eltolhatta volna a megjelenést ha komolyabb "hibát" fedeznek fel. Szerintem ez most egy "biztonsági játék" volt (egyszerűen fogalmazva).. A következő generációra már bekerülhet a NAVI újabb változata.
A másik oknak azt gondoltam, hogy az első generációs NAVI-k nem olyan erősek GPGPU területén, mint a VEGÁ-k azonos területet felhasználva. Így akár ez is lehetett az ok, mert egy APU esetén akár fontos is lehet a GPGPU... Főleg, hogy az intel IGP-i általában jól szerepelnek utóbbi felmérésekben.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#119) shortcutme válasza tamaslacc (#115) üzenetére


shortcutme
tag

> Egy jó és egyszerűbb példa: a fejlesztőnél lefut az alkalmazás rendben, de felmásolva a szerverre már elhasal, mert win alatt nem számít a kis-nagybetű, Linux alatt igen :) .

Erre a WSL elég jó és gyors megoldást nyújt. Az új verzión a Docker is fut

(#120) Simid válasza sb (#116) üzenetére


Simid
senior tag

"A Naviból szerintem tuti több jönne ki, ezt nem értem miért írod, hogy jobb lehet a Vega."

Nem tudhatom, hogy így van-e. Csak annyit mondok, hogy a sok marketing maszlag mellett Lisa Su ezen érvelése speciel teljesen hihető volt. Hogy miért tartóm hihetőnek azt már leírtam. Nem arról van szó, hogy papíron nem jobb az RDNA, hanem arról hogy nekik azt kell nézni, hogy ténylegesen, adott határidővel és kockázatvállalással mit tudnak kihozni. Ebben pedig simán lehet jobb egy továbbfejlesztett, jól kiismert, korábban már használt uarch mint egy új de még kiforratlan.

"Igazából önellentmondás is kicsit, hiszen a 2x perf/W itt számítana a low power szegmensben biztosan. Ezt írod te is. Sokkal jobb ilyen szempontból a Navi, nem hiszem, hogy ezt le tudják dolgozni."

Ebben most te kerültél önellentmondásba, hiszen ott van a dián, hogy sikerült ledolgozniuk és sokkal jobb a hatékonyság (a teljes APUra vetítve meg is van 2x perf/watt, az IGP tekintetében legyen akkor 59%).
Szerintem ott hibázol, hogy olyan 2x perf/watt értékre hivatkozol ami a 14nm, agyonhúzott Vega10 alapú kártyák és a 7nm Navi10 között van. Már a Raven is sokkal jobb volt energiahatékonyság terén, mint az asztali variánsok. Azóta Vega esetében lett egy 7nm-es Vega20 és Reniorba még ehhez képest is fejlesztettek. A hatékonyság jelentős része a processből jön, de a Navi hatékonyságnövelő fejlesztéseiből is biztosan van olyan ami nem architektúra vagy process függő, hanem az implementációból fakad. Ezeket valószínűleg meg is kapta a Renoir IGP.

"Az Intel épp nagyot ugrott gpu erőben és a kisebb (inkább közepes) variánsok is relatíve erős igp-t kapnak."

Akkor ezzel várjuk meg a teszteket szerintem. Ha az lesz, hogy egy Ryzen 3 nem veri az Icelake alapú i3-t vagy egy R5 az i5-t legalább 10-20%-kal, akkor teljes mértékben igazat adok neked.

"A cpu rész nagyon megszaladt AMD oldalon. A "vedd a legerősebb cpu-t a legerősebb gpu-hoz" most úgy néz ki, hogy egy alig gyorsabb gpu mellé kapsz egy 8/16-os procit ami fényévekkel a korábbi széria előtt van. Érzed az aránytalanságot remélem..."

Érzem, csak más a nézőpontom. Szerintem a korábbi Raven/Picasso volt nagyon aránytalan a túlméretezett, kihasználatlan IGP-vel és a közepes CPU-val. Ezt tették most helyre. Itt ugye nem egy szűz piacra céloznak, hanem egy Intel által uralt területből próbálnak egyre nagyobb területet kiharapni. Emiatt sokkal jobb szerintem nekik egy olyan APU ami CPU és IGP terén is jobb akár csak 10-20%-kal mint egy olyan ami az egyikban duplát ver rájuk, de a másikban akár csak 5%-kal rosszabb. Ebből a szempontból a Reniort tökéletesen lőtték be. A legerősebb H szériás szűken, de veri CPUban az Intel riválist (és alázza IGP-ben), a legerősebb U-s meg veri az Icelake-t GPU terén (és alázza CPU-ban). Mindezt úgy, hogy egy lapkával, miközben az Intel képtelen egyben kínálni erős CPU-t és IGP-t! Ennél arányosabb szerintem nem lehetne a Renior.

[ Szerkesztve ]

(#121) -vitya- válasza Simid (#120) üzenetére


-vitya-
őstag

"Ebből a szempontból a Reniort tökéletesen lőtték be. A legerősebb H szériás szűken, de veri CPUban az Intel riválist (és alázza IGP-ben), a legerősebb U-s meg veri az Icelake-t GPU terén (és alázza CPU-ban). Mindezt úgy, hogy egy lapkával, miközben az Intel képtelen egyben kínálni erős CPU-t és IGP-t! Ennél arányosabb szerintem nem lehetne a Renior."

ezzel egyet értek, tökéletesen megfogalmaztad :)
Annyi, hogy ez nem extrém különbség így (ahogy a HEDT-et nyerik), hanem csak kicsi...

-=Витя=-

(#122) Tigerclaw válasza satz18 (#64) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, de ez egy vastag nehéz gamer noti, nem ultrabook.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#123) dementor


dementor
senior tag

Személy szerint nem bánom ha erőteljesen rivalizálnak egymással. Elvileg mi vásárlók profitálhatunk belőle.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#124) Tigerclaw válasza dementor (#123) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Épp az a gond, hogy csak papíron rivalizálnak. Látható, hogy AMD akármilyen áron akármilyen fejlett megoldást is tesz le az asztalra, a notigyártók 90-95%-ban Intel megoldást választanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#125) S_x96x_S válasza Tigerclaw (#124) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Látható, hogy AMD akármilyen áron
> akármilyen fejlett megoldást is tesz le az asztalra,
> a notigyártók 90-95%-ban Intel megoldást választanak.

ez az ami megváltozik idén.
Talán meglesz a 30% részesedés a második félévben .. :R
Szinte mindegyik nagy gyártó hoz ki AMD-s laptopot .. és most úgy néz ki, hogy az AMD procikon se múlik ...
Viszont az Intel is itt próbál erősíteni a 10nm-es procijaival.

A Verseny jó!

"Consumers will be able to purchase the first AMD Ryzen 4000 Series and Athlon 3000 Series powered laptops from Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, and others starting in Q1 2020, with more systems expected to launch throughout 2020 with global OEM partners." (link)

Mottó: "A verseny jó!"

(#126) dementor válasza Tigerclaw (#124) üzenetére


dementor
senior tag

Így van pontosan. Az Intel az uralkodó és nem véletlenül. Az AMD szerepe gyakorlatilag kimerül abban, hogy nem hagyja ülni a rivális gyártót a babérjain. Ha csak egy picit is villant az AMD arra ugye kénytelen reagálni a konkurens.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#127) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Értem, hogy miért fognak letiltott részegységekkel megjelenni, de végfelhasználói szempontból azért ennek van egy mellékíze. Kicsit olyan mint a beépített dlc-vel kiadott játékok, fizess hogy unlockold.

Ettől függetlenül nagyon várom, hogy milyen értelmes megoldások fognak ezekre épülni. Talán a laptop gyártók most nem fogják hazavágni az egészet hülye dizájn döntésekkel.

(#128) #52931072 válasza S_x96x_S (#125) üzenetére


#52931072
törölt tag

Örülnének szerintem 10%-nak is. Jelenleg ha megnézel egy random magyar webáruházat, 5% alatt van. Mondjuk nyilván kis piac vagyunk, nem mérvadó az itteni kínálat. Szóval valszeg évek kellenek a látható változáshoz. Közben az intel épít még pár gyárat és két év múlva az ajtót is intel prockóval támasztod ki. Közben beugrott, hogy ez tulképp usa vs kína, mert hát az amd tajvani cég és Tajvan addig Tajvan, amíg Kína azt nem mondja, hogy ez most már Kína. :DD
A tsmc meg csmc.

[ Szerkesztve ]

(#129) Cathulhu válasza #52931072 (#128) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az AMD miota is tajvani ceg? Ott van par haznyira az intel es az nVidia mellett?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#130) #52931072 válasza Cathulhu (#129) üzenetére


#52931072
törölt tag

Tényleg, hát bruttó hülyeséget írtam, elnézést! :W :R
Úgy jártam mint Bud Spencer az Akit buldózernek hívtak című filmben. Főzés közben belefújt a szél a szakácskönyvbe.

[ Szerkesztve ]

(#131) Tigerclaw válasza dementor (#126) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Az Intel az uralkodó és nem véletlenül." Épp az probléma hogy technológiailag az AMD tűnik "uralkodónak" sok tekintetben, üzletileg viszont nem változott semmi. Olcsóban adnak nagyobb teljesítményt, mégsem veszik a gyártók. Mondjuk azt be kell vallani, hogy fogyasztásban még az Intel előrébb tartott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#132) #04824576 válasza Tigerclaw (#131) üzenetére


#04824576
törölt tag

Dehogy tartott. Ez az elképzelés abból ered, hogy az Intel és az AMD különböző módon határozza meg a TDP-t. Ha megnézzük a valós használatban mért fogyasztásokat, az AMD ott is köröket vert az Intelre már eddig is. Ez az egy mondjuk az AMD hibája. Már rég el kellett volna indulnia a marketing gépezetnek, ami azt hangsúlyozza, hogy "Ha ugyanazzal a módszerrel számolnánk a TDP-t, mint az Intel, akkor xy lenne a TDP, nem z".

(#133) sb válasza Simid (#120) üzenetére


sb
veterán

Nem arról van szó, hogy papíron nem jobb az RDNA, hanem arról hogy nekik azt kell nézni, hogy ténylegesen, adott határidővel és kockázatvállalással mit tudnak kihozni.
Ez igaz, de én nem erről beszéltem... ha nem volt rá idő/erőforrás az érthető.
De fizikailag biztosan jobb az RDNA. Hatékonyabb, eleve nem gpgpu-ra készült (feleslegesen), jobb perf/W még ha nem is 2x a mobil verziókhoz képest, ahogy írod. Jobb a sávszélesség kihasználása. De ez a két legfontosabb mobil vonalon, szóval elméletben tuti hozott volna. Az új Vegák magas órajelet kaptak, az sem a legtakarékosabb felállás a fizika jelen állása szerint. ;)

Ebben most te kerültél önellentmondásba, hiszen ott van a dián, hogy sikerült ledolgozniuk és sokkal jobb a hatékonyság (a teljes APUra vetítve meg is van 2x perf/watt, az IGP tekintetében legyen akkor 59%).
Nem hiszem... legalábbis én nem így értettem. A dián lévő 2x perf/W a cpu-ra vonatkozott.
Amit én írtam azt meg a a dvga-k közötti arányokból tettem.

Akkor ezzel várjuk meg a teszteket szerintem. Ha az lesz, hogy egy Ryzen 3 nem veri az Icelake alapú i3-t vagy egy R5 az i5-t legalább 10-20%-kal, akkor teljes mértékben igazat adok neked.
Lehet, hogy igazad lesz, de az arányok akkor is sokat változtak.
Az előző gen-ben a cpu-ban kicsit le volt maradva az AMD, gpu-ban meg tetemes előnyük volt.
Most hoznak egy olyan APU-t ami gpu-ban 10-30%-ot verhet a közvetlen ellenfelekre.
Cpu-ban viszont 2x kraftról beszélnek, 8/16-os, soha nem látott erejű mobil procikról.
Ezt fogják 2X teljesítménnyel adni X teljesítményű Intel árában? Mert ha nem akkor szétcsúsznak a párok. Vagyis egy gyengébb gpu-s modell kerl szembe egy relatíve erősebb Intelessel.
Vagy mindenki rohan (vélhetően drága) 8/16-ot venni ami (szigorúan csak cpu oldalon) alázza a versenytársat (és szüksége vélhetően nincs rá)? Várjuk meg melyik mivel kerül párba...

Érzem, csak más a nézőpontom. Szerintem a korábbi Raven/Picasso volt nagyon aránytalan a túlméretezett, kihasználatlan IGP-vel és a közepes CPU-val.
Itt az eltérés a nézőpontunkban. Szerintem egyik széria 4/8 cpu-i sem voltak közepes cpu-k.
Három éves a céges gépem, úgy kellett 4/4-es procit vadászni relatíve drágán bele, akkoriban a 2/4 volt a mainstream, sőt az i7 is! Egy i5-8250U 2017Q3-as proci. Azóta sem léptünk előre. Most fogunk, de ritka az ilyen szintű növekedés. 15-25W-ból nagy csoda nem várható... szóval szerintem egy 4/8-as proci az utóbbi 1-2 évben minden volt, csak nem közepes.

(#134) sb válasza DraXoN (#118) üzenetére


sb
veterán

A kutya nem nézi szerintem a gpgpu-s képességeket. A nagy Fusion/HSA tolás óta nem tűnt fel ez a pár betű sem sehol, még AMD részről sem. Teljesen letettek róla láthatóan - és nyilván érthetően a jelenlegi cpu-s előnyük mellett. :)

Pedig jó lett volna azt is nyomni...

(#135) DraXoN válasza sb (#134) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nincs elfelejtve ez a vonal, egyre több program használja, noha általánosan nem terjedt el a gpgpu irányú programozás... "nem kényelmes" sajnos.
De azért pár program profitálni tud az igpből ha erősebb.. igaz azon programok a dedikált kártyából is nyernek extra teljesítményt, nem IGP specifikusok..
anno amikor nagyon tolta még az adm a fusion-t a JAVA-ból ígértek egy olyan verziót ami már majd automatán tudja a kódot szelektálni aszerint, hogy min futna optimálisabban és azon futtatni... de ez sose készült el, nyilván technikai akadályokba vagy hatékonysági gondokba ütköztek...
De valóban általánosabb a grafikai teljesítményű használata az IGP-knek ... nem is kicsit.. az általános számításra való használata nagyon messze van az ideálistól (pedig nagyon sok program előnyt tudna belőlük kovácsolni, de "messze" van a dolog az ideálistól programozás szempontjából).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#136) Prof válasza sb (#134) üzenetére


Prof
addikt

Rajottek a programozo azert az ami, mert vegtelenul lusta es nem tudnak sokaig szellel szemben pisalni hiaba isznak sokat.

(#137) Prof


Prof
addikt

Kivancsian varjuk, hogy lesznek-e nem szar kicsi akkuval, hulladek kijelzovel, hutessel keszult AMD-s notik tularazava , nem az Ahtlon szeriara epitve.
Intel sokmilliot kolt arra, hogy adott cegek Intelt hasznaljanak ne amdt mind laptop mind szerver, OEM brand premade fronton ami szepen lefedi a PC piacot majdne mteljese egeszeben. Az AMD oromkodhet a legproblemasabb niche DYI desktop fronton.

Annyit mar tudni a CES-rol hogy az olcso notik kiralya nem fog uj AMD procit hasznalni a triton gamer notijaikban.
A Clevoban azert bizok, hogy osszerak egy ertelmes notit, a 12 magos asztali ryzenes xMg szornyike poennak pont jo.

(#138) hallador válasza dchard (#114) üzenetére


hallador
addikt

Igazából, én nem feltétlenül a VGA rendszereikre gondoltam. Mert oda kell adnia, mert az ATI híres volt arról, hogy kompatibilis, az is maradt. Én elsősorban a notebookokra értettem ezt, ott komoly gondok vannak vele.

(#77) zetor2000

Ezzel a példával az a baj, ha az AMD semmiről nem tehet soha, nem ad el annyi notebookot, mint az Intel, akkor csak valamiért az AMD nem tett eleget érte. Az Intel fektet a szoftver fejlesztésbe is ameddig az AMD csak amennyit kell.
Én is örülnék, ha minden gépünkbe Samsung 8xx Pro SSD lenne, de ezt senki nem fogja kifizetni, az AMD-vel ellentétben az Intelnek van SSD-je, teljesen mindegy milyen de van. És nem elvetemült réteg termékként.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#139) #04824576 válasza hallador (#138) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Az Intel fektet a szoftver fejlesztésbe is..." :D
Ezt inkább hagyjuk...
Az Intelnek bizonyos területeken baromi jó hardvere van, de a szoftver...
Jobb szoftvert kapnánk, ha középiskolás hobbi fejlesztőknek adnák a feladatot... :D

Szerk.: Am az, hogy jóval kevesebb AMD gép fogy, mint Intel, az nem feltétlenül az AMD hibája. Marketing hiányosságok vannak, az tény, de most már szinte mindenben jobb az AMD. mint az Intel. Mégsem fogy úgy. Ugyanaz a gond, mint úgy általában mindennel. "Pénzt csinálni csak pénzből lehet." Nyilván, akinek van, az előnyben van. Így működik a világ sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#140) FlashLed válasza #04824576 (#139) üzenetére


FlashLed
senior tag

Mint pl a csodás igp szoftvereik. Tényleg gáz az intel sw részlege.

The Mechanic

(#141) #04824576 válasza FlashLed (#140) üzenetére


#04824576
törölt tag

Engem legjobban még mindig a wifi/bluetooth b...sz fel. Hardveresen az övék a legjobb. Mérföldekkel mindenki más előtt járnak. Viszont akár a windows szolgáltatását használom hozzá, akár az Intel sajátját, folyamatosan ledobál a widi is, meg a bluetooth hangrendszer is.

(#142) FlashLed válasza #04824576 (#141) üzenetére


FlashLed
senior tag

Céges laptopon ugyanez. Az elején arra gondoltam, hogy esetleg router hiba. Nehany router tesztelése után is kb ugyanaz az eredmény. (Első körben arra gondoltunk, azzal lesz baj).

The Mechanic

(#143) #04824576 válasza FlashLed (#142) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig nekik aztán lenne rá pénz. Csak azt inkabb másra használják.

(#144) Prof válasza FlashLed (#142) üzenetére


Prof
addikt

Csereld ki a wifi kartyat broadcomra, ha cserelheto

(#145) FlashLed válasza Prof (#144) üzenetére


FlashLed
senior tag

HP whitelistes. Ahhoz hp brand kártya kellene. Lehet,hogy van apron is, de nem tudom, hogy pl AC-s e stb.

The Mechanic

(#146) #04824576 válasza Prof (#144) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak azok meg hardveresen vannak lemaradva. Hardverben az Intel élen jár a wifi-t tekintve. Csak szoftvert fejleszteni nem tudnak, de azt nagyon.

(#147) FlashLed válasza #04824576 (#146) üzenetére


FlashLed
senior tag

Broadcomrol egyebkent sokat nem tudom.
Sokkal “gagyibb”?

The Mechanic

(#148) #04824576 válasza FlashLed (#147) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem mondanám gagyibbnak, csak le vannak maradva. Pl. chip szinten már náluk is van wifi 6, de m.2 kártya még nincs belőle. És gyanítom, egy darabig még nem is lesz. Intelnél meg már régóta van.

Meg az ő termékeikkel főleg OEM-ekbe építve találkozunk, magában kapni nem olyan egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#149) GeryFlash válasza FlashLed (#145) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szia!

Ac7265+Elitebook? Abban tudok segíteni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#150) #04824576 válasza FlashLed (#147) üzenetére


#04824576
törölt tag

Esetleg még meg lehet próbálkozni a Killer termékeivel. Abban ugyan Intel-es wifi/Bluetooth chip van, de saját szoftverük van hozzá. Csak nem tudom, ez mennyire érinti a drivert. Egy próbát megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.