Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ezek a címek eléggé bulvárok lassan: "Nagyon bízik az AMD-ben az ASUS"
Helyett lehetne valami szakmaibb, tudom az nem clickbait de kb ez csak annyi hogy bepromozták a 4. gen ryzen-es laptopjukat.

(#2) Wombath válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem értek egyet veled :). Na nem mintha megvetném a clickbait minden szintjét (nyilván), de szerintem itt most elég fontos, hogy az ASUS gyakorlatilag az idei egyik "hero" termékükhöz választotta az AMD-t. Ráadásul ez most egyszerre notebook, ultraportable és gamer, olyan területek, ahol az Intel CPU-k még tartják magukat.

[ Szerkesztve ]

(#3) Geller72 válasza Wombath (#2) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig már egy Ryzen 2500U-val szerelt is lapos is best buy kategória..némelyik gyártónál..

(#4) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Persze hogy nagyon bízik benne, jelenleg az AMD zakatol jobban :) .
Én a következő hónapban akartam volna új laptopot venni, de úgy tűnik hogy ezt még azért megvárom, a fehér pont megfelel az elvárásaimnak.
Egyébként gyönyörű, kíváncsi lennék az árra, ha csak úgy saccra is, de szerintem 400+ -os lesz legalább magyarországon.
Elég masszívnak is néz ki, tesztekre majd kíváncsi leszek

Üdv: László

(#5) satz18


satz18
őstag

Úgy fest, hogy a desktop és HEDT után a mobil piacot is behúzza az AMD. Mostmár csak a latecy-n kell kicsit reszelniük és kész is vannak, el lehet kezdeni GPU-t fejleszteni. Azt kicsit elhanyagolták az utóbbi 5 évben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Wombath válasza PitkyePadvan (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Csodálkoznék, ha 400 alatt lenne, egy standard 1660 Ti-s gamer notebook 350 körül jár. Semmiféle infóm nincs (tényleg) az árazásról, de az előző generációs GA502 is 380, ez pedig annál erősen feljebb pozícionált. Mondjuk ha lenne rá pénzem, a B9450-re csapnék le, a nagyobb akkuval.
Amúgy nem akarom Abu írását lelőni, de ami nekem külön érdekes volt, hogy a CPU egyedi: a 4800HS egyelőre kizárólag az ASUS számára elérhető. Mindkét cég komolyan beletette magát az együttműködésbe, még akkor is, ha külön fejlesztést mondjuk pont a 4800HS nem kért. :)

(#7) Z_A_P


Z_A_P
addikt

VEGRE!
Jonnek a hasznalhato 6/12 es 8/16 AMD mobil CPU-k is az eddigi 4/8 helyett. :C

OK

(#8) ADAM1337 válasza Wombath (#2) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A nagyon bízik túlzás, mivel gondolom ugyanúgy van intel fronton high-end laptopja.
Akkor írnám ezt ha csak Ryzen lenne a Rog gépekbe, akkor már nem lenne szubjektív szerintem.

De jó látni hogy amd felső kategóriás gépeik is vannak.
Én is tervezek valami erősebbet venni az asztali mellé, és a 144hz-es gép eléggé csábító csak lehetne nagyobb vga benne.

(#9) Straw


Straw
senior tag

Annyira bízik hogy Geforce-ot kellett beletenni... ;]

42

(#10) Dragon3000 válasza Straw (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezen a teljesítmény szinten nincs fogyasztás alapján is megfelelő terméke az amd-nek, így nem meglepő. Ez nem asztali pc, hogy nem lényeg 30-40W különbség.

(#11) Raymond válasza Wombath (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Az "egyedi" az enyhe tulzas. Annyi tortent hogy az Asus az egyetlen amelyiknel a 35W TDP valtozat kaphato par honapig, a tobbieknel csak a 45W lesz. Max a binning vegen a jobbig lapkakbol keszult termek amirol szo van es az exkluzivitas arra is jo hogy a feltehetoleg kis kihozatal miatt ne legyen tul nagy nyomas a partnerek reszerol :)

A ket gep egyebkent nagyon jol nez ki es ami az iden nagy plusz az hogy az AMD valtozatok mar nincsenek hulyesegekkel lehuzva. Ugyanaz a hardver es megoldasok vannak mint az Intel-es valtozatoknal, mar nincs az hogy a kijelzo roszabb minoseg es mas aprosagok.

Szerk: Dave videoja, van nala ket eng sample: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Pécsi gyerek válasza Wombath (#2) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hja Amd proci Nvidia grafika ;] :DDD Azért minden nem megy egyszerre :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#13) Wombath válasza Raymond (#11) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Igen, erre céloztam, hogy nem igényelt túl sok fejlesztést egy bin odaígérése :)

(#14) ADAM1337 válasza Pécsi gyerek (#12) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnos jó radeon laptop vga ami versenyképes nem nagyon van, az tény ami eladható.

(#15) Malák


Malák
aktív tag

Hála égnek opcionális az a ledes megoldás, én nem tudom elképzelni, hogy mire lenne valóban hasznos egy ilyen. (Mikor nézed a monitor hátulját?)
8W fogyasztást pedig csak töltőről lehet tolerálni laptop esetben, tehát egy olyan fejlesztésről beszélünk, amit a laptop hordozható felhasználása közben érdemes kikapcsolni, mert órákat jelenthet.

(#16) sb válasza satz18 (#5) üzenetére


sb
veterán

2x perf/W-ot ígértek az új szériára pedig már az előző is kb. egálban volt az Intellel terhelés alatt. (Idle rosszabb volt)

Erős lesz... én egyet nem értek, hogy a Vega cu-kat miért kellett 10/11-ről levágni 5-6-7-8-ra. Pont amikor az Intelnél feljöttek ugyanerre a szintre.

Olyan mintha direkt szegmentálnánk, mindenben ne alázzon. :)

(#17) aDamker


aDamker
aktív tag

Én a G15-re lehet rámegyek ha megjelenik, nagyon tetszik a cucc, és a power is rendben van. Remélem árban sem lesz nagyon elszállva.
Amúgy akkor lenne a legszuperebb, ha lehetne fehér hátlappal és fekete belsővel kérni. :C
Várom már a teszteket róla nagyon :DD

(#18) PitkyePadvan válasza Malák (#15) üzenetére


PitkyePadvan
tag

töltöttséget, időt tudsz kiíratni,
és lényegében ha írsz hozzá programot bármit, időjárás, hőmérséklet, email,fb értesítést ilyeneket.

Üdv: László

(#19) DraXoN válasza sb (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Megvágták a CU-t a vegában, de elvileg erősebbek is 95%-al vagyik kb. 2 "régi" CU ér fel 1 "új" CU-val, így még is gyorsabb lehet az új (nem kicsit).
Arra elég, hogy a gen11 száját "elkenjék" és visszaparancsolják a sarokba...

Ami meglepett, hogy nem chiplet alapú az új APU (bár volt pletyka róla, hogy a jelenlegi IF generációval nem éri meg "terhelni" az IF-et).

Arra volnék kíváncsi Rx5600M és Rx5700M-el jönnek-e majd lapok, illetve, teljesítményben utóbbiak "hova" kerülhetnének érdemben.
Meg volna még némi extra funkció ha AMD CPU és AMD VGA kerülne össze, de arról már nem beszélek :) (bár az előadáson volt szó olyan laptopról is ami nem nvidiát, hanem AMD VGA-t tartalmaz, talán direkt amiatt is).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) Cathulhu válasza ADAM1337 (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

"A nagyon bízik túlzás"

En is igy gondoltam, eddig: [link]
Ezek szerint tenyleg nagyon nyomatja oket

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) Armagedown


Armagedown
őstag

Szép kazánezüst színe van :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Annyira nem bízik azért benne, hogy pénz költsön a dizjánra, meg a prémium anyagokra. Az az ezüst festésű szappanosdoboz műanyag kifejezetten fájó.

Majd ha alu vagy magnézium ötvözetből, esetleg szénszálas anyagból lesz, akkor lehet tudni, hogy megbízik bennük.

Persze ez nagyobb részt az Intel hatása, kisebb részt az AMD bénasága miatt alakult így, szóval nem csak az Asus a hunyó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Z_A_P válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Z_A_P
addikt

Majd ha alu vagy magnézium ötvözetből, esetleg szénszálas anyagból lesz, akkor lehet tudni, hogy megbízik bennük.

[link]

OK

(#24) Cathulhu válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

"Az az ezüst festésű szappanosdoboz műanyag kifejezetten fájó."

Az remelem leesett, hogy az a muanyag valojaban magnezium.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) Armagedown válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Armagedown
őstag

A jó minőségű magnéziumötvözet váz az így néz ki, ilyet már nem fognak gyártani, mert a mai trend az, hogy minél vékonyabb legyen.
Ilyen váza van a Lenovo Thinkpad T61nek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#26) solfilo válasza DraXoN (#19) üzenetére


solfilo
veterán

Itt valami nem kerek. Raven Ridge (2xxxU/H) is Vega, Picasso (3xxxU/H) is Vega, Renoir (4xxxU/H) is Vega. Hogy tudna 1 Vega CU 95%-kal erősebb lenni egy másik Vega CU-nál? Nem az RDNA-ra gondolsz?

notis Raven max 11 CU
notis Picasso max 10 CU
notis Renoir elvileg 12 CU-s mérnöki példány is van kint

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#27) Cathulhu válasza solfilo (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ugy, hogy elirta. Ha jol remlik tegnap esterol, Lisa 59% javulast mondott CU-nkent, nem 95%-ot. De igen, valamit optimalizaltak rajta. Szerintem nem IPC-re ertendo, hanem IPC + orajel boost a 7 nm-ernek koszonhetoen.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) solfilo válasza Cathulhu (#27) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor ez már ilyen Vega-Navi kutyulék lehet? :)

Fura így mondjuk, kevesebb CU, nagyobb órajel, de lehet, hogy jön egy nagyobb IGP-s vonal, lásd fent a linket a 12 CU-s mérnöki példányokról.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#29) apatyas válasza Raymond (#11) üzenetére


apatyas
Korrektor

A többiek számára kiemelnék egy-két információt ebből a videóból.
Az engineering sample még minden földi jóval meg volt rakva a 14"-esnél is:
-magnézium ötvözet a ház,
két type-A USB-t látok rajta meg a type-C-ket (nekem jobban tetszik így, mint 1A 3C)
- 90WHr akku
- nincs rajta kamera :)

Míg Linus videójában
- 76WHr akku (mellesleg rohadtul kúúl, ahogy elkapja az akkut amit bedobnak)
- 3:50 -nél meg lehet sasolni a magnézium tálcát, igencsak nekifekszik hogy meggyűrje.
- az alaplap nyákjáról úgy néz ki, egy ram slotja van csak :O szerencsére dedikált vgaja van.

Draxon: amiről beszélsz NCU, az az RDNA1-ben van, ez még mindig Vega (sajnos és állítólag).

Kíváncsi lennék, hogy a videó illetve a cikk információi közül melyik áll közelebb a valósághoz, nyilván a cikk, de azért mégis..
Sz: na, mire mindent összeszedtem, utolsó lettem a rikácsolásommal.

Solfilo: szerintem a 35W velejárója a csak 8CU. Korábban arról volt szó, hogy notiban adják a vágatlan CU-kat, asztaliban meg a 8-akat.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30) solfilo válasza apatyas (#29) üzenetére


solfilo
veterán

Ha a TDP keret a gond, hogy sok kell a 6-8 magnak, akkor kiadhatnának szerintem 4/8-as APU-kat is 12-13 CU-val. :)

De úgy látom 4 mag mellé már csak 5 CU jár.
15W lineup

45W lineup - itt már csak 7CU, igaz a proci órajelek már nagyon szépek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) sb válasza DraXoN (#19) üzenetére


sb
veterán

Azt tudom, hogy frissített Vega, de mégiscsak Vega... hogy lett/lehet 2x erősebb?
(Még akkor is, ha azt is tudom, hogy a ram sávszélesség a legszűkebb keresztmetszet. Eddig sem futotta ki magát a Vega11 pl. De talán a Vega8 sem.)

Az IF várható volt. Nagyon sokat fogyaszt, főleg magas ram frekik mellett ami meg eléggé kell a cpu és gpu résznek is. Desktopon is most néztem, hogy 3600-ra tolt ramokkal (és nagyobb SoC fesszel) a 2700-at lazán be lehet lőni majdnem egál fogyasztásra core és IF tekintetében. Magasabb órajeleken nyilván nem, de 3.3-5GHz körül elvan a 8 mag 40-50W-ból, mellette az uncore rész meg még elvisz 30-40W-ot is akár.

@solfilo
Ha a TDP keret a gond, hogy sok kell a 6-8 magnak, akkor kiadhatnának szerintem 4/8-as APU-kat is 12-13 CU-val.
Jó, hogy írod. Ez is kisebb kicseszésnek tűnik, hogy nincs 4/8. Az SMT kb. ingyen van a magokhoz képest és mégis +20-30% ott ahol amúgy is párhuzamosítható futásról van szó.
Ez jól jönne... de gondolom kitalálták, hogy ha több kell akkor mehetsz - nyilván jóval drágább 6/6-ot venni... vagy akkor már 6/12 aminél az SMT-nek már nem lesz akkora felára. :)

Ugyanerre gyanakodtam a gpu esetében is... de ha igaz, hogy a Vega5-6 hozná a régi 11-es szintjét akkor nem szóltam. :) (Bár abban is lehetett volna előre lépni.)

[ Szerkesztve ]

(#32) Raymond válasza apatyas (#29) üzenetére


Raymond
félisten

A CB hirben talalhato spec sheet is 76Whr-t ir igy tenyleg az a valoszinubb [link] Aztan az is lehet hogy sumakolnak meg es lesz 76Whr es 90Whr is modell-tol es kiviteltol fuggoen, a CES-en nem specifikaltak nyilvanosan hogy mennyi, ez epp hianyzik a spec-ekbol csak annyi van ott hogy "10 ora". Jarrod videojaban meg lehet nezni jobban hogy neznek ki [link]

(#31) sb

"Ez is kisebb kicseszésnek tűnik, hogy nincs 4/8."

Strategiailag es marketing szempontbol viszont ertheto. Ha lenne 4/8-as akkor lehetne 1:1 osszehasonlitas az Ice Lake procikkal igy meg nem lehet mert ott csak 2/4-es i3 es 4/8-as i5/i7 van itt meg pont az a ketto hianyzik :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Cathulhu válasza sb (#31) üzenetére


Cathulhu
addikt

Engedjetek mar el a 95%-ot, azt senki sehol sem allitotta
[link] 59% az meg mindig.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#34) DraXoN válasza Cathulhu (#33) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

elnézést az elírásért .. az én bajom (sajnos átírni már nem lehet)... a "maradék" teljesítmény különbség meg az órajelből (és jobb teljesítmény "balance" miatt) jöhet majd ki.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) sb válasza Cathulhu (#33) üzenetére


sb
veterán

Jó, hogy épp nekem válaszolod mert én sem állítottam.
Hitetlenkedve kérdeztem rá.

(#36) Cathulhu válasza sb (#35) üzenetére


Cathulhu
addikt

Csak irtam korabban, hogy egyertelmu eliras, erre jon megint egy post ra, mintha nem is olvastad volna.

#34: el van nezve reszemrol, felreolvasni/gepelni nem bun :) a tobbieknek irtam, hogy ne lovagoljanak rajta :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) Lacc válasza Armagedown (#25) üzenetére


Lacc
aktív tag

Mit értesz jó minőségű alatt? :). Az általad belinkelt képen nem látom a pontos komp.számot, de így szemre én a AZ91D-et mondom.
(Repülő ipar nem az AZ91D-t használja, szerencsére :P)

(#38) sb válasza Cathulhu (#36) üzenetére


sb
veterán

Igen, átsiklottam felette és még kb. 3!!! posttal a tiéd után is ezen lovagoltam kérdeztem rá hitetlenkedve. Nagy hiba, többet nem fordul elő, hogy ne kapjunk ilyen leb*szást, ill. én is feloldozást kapjak. :D

Más topicban évekig van szó ugyanarról a hülyeségről. :D

(#39) Yeffy válasza apatyas (#29) üzenetére


Yeffy
veterán

Nem neznek ki rossznak, a kisebbik a combosabb akkuval tetszene, meg ugy is, h epp keszulok visszavaltani desktopra.

Kivancsi leszek, mik lesznek a vegleges spec-ek, de veeegre valahara ertelmezheto AMD-s laposok jonnek! :C
Mar csak valami jo kis VGA-t kene invesztalniuk mobil fronton is. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40) #21180672


#21180672
törölt tag

már csak egy vödör hiányzik és gyüjthetem az intelfanboyok könnyeit.

(#41) Darmol válasza #21180672 (#40) üzenetére


Darmol
senior tag

Ugyan már. Az igazi kékbögrés sosem adja fel. Mind tudjuk hogy az Intel azért lép vissza 22nm-re mert ott is jobbat tud mint bármelyik konkurense azon a vacak semmire sem jó 7 nm-en. Egyébként is kétmillió Atom proci több erősebb mint egyetlen vacak TR.
Könnyek helyett érvágás lesz az.
Egyébiránt az az S betű amit az ASUS nem kis pénzért szerzett (de hát egy kis garázscégről beszélünk, mekkora ostobaság már mikor van Intel, nyilván nem értenek hozzá) nem egyszerűen arról szól, hogy a H-t úgy profilozták, hogy a feszültségét levették, így a hatékonyság a még mindig combos teljesítmény mellett az egekbe emelkedett?

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#42) Prof


Prof
addikt

Szerintem meg kihoznak majd Intellel jobb kijelzovel, hutessel, GPU-val vagy battery-vel olcsobban. Eddig mindig messze sokkal rosszabb ar/ertek aranyu gepeket hoztak ki AMD-vel, ha csak nem design netbookrol volt szo ahol semmit nem szamit a teljesitmeny.
En szemelyszerint nem jatszom ilyen kis kijelzokon soha. 17 col az abszolut minimum.

(#43) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Eddig még nem láttam 8W-ot értelmetlenebb módon elpazarolni. Ki nézi a laptop hátulját? Még jó, hogy nem az aljára tették, bár nem akarok ötleteket adni.

(#44) Raymond válasza MeszesKPT (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Nezd, en is ugy vagyok ezzel mint sokan itt hogy minek meg ertelmetlen meg pazarlas es hasonlok, de ez teljesen lenyegtelen. Van ennek piaca. Lasd RBG, ami szinten egy "mire jo ez?" dolog megis lassan mar a tap matricaja is RGB-s lesz mert az kell a vevonek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) solfilo válasza Prof (#42) üzenetére


solfilo
veterán

Szerencsére már volt ellenpélda, Renoirnál talán még több lesz.

Lenovo ThinkPad T495 Review: business laptop with AMD processor, long battery life, and good display
AMD is the better choice. Lenovo's ThinkPad T495 is finally a full-fledged AMD business notebook with almost no compromises compared to its T490 sibling with Intel CPU. It might even be the better choice for many office users thanks to its lower price.

solfilo

(#46) sb válasza solfilo (#45) üzenetére


sb
veterán

Lenovo S540 szintén hasonló... jobb az AMD.
És nem csak konfigolva (meg magától a hw miatt), pl. sikerült jobb kijelzőt is beletenni mint az Intelesbe. :)

@MeszesKPT
Kijelzi ha merül az akku... mert meríti a kijelző. :D

(#47) janeszgol válasza Wombath (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát a tavalyi dolgát nem felejtem el, amikor ki akarta tenni a ROG-ból az AMD-t. Köcsög Asus. Viszont azt el kell ismernem, hogy ő okozta a meglepetéseket nálam (meg a Huawei a Matebookkal). Nagyon megtetszett a Macbooknál a programozható érintős felület, és az Asus ezt tetézte: van olyan notija, ahol a tapipad érintőképernyő, és van olyan, ahol az egész alsó rész az. Én ezt nagyon hasznosnak gondolom, és bizony el is fantáziálgattam róla, milyen egyszerűen lehetne hasznossá tenni.

A cikkben szereplő notik is kaptak egy kis érdekességet ezzel a jelkódos dologgal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) Yeffy válasza janeszgol (#47) üzenetére


Yeffy
veterán

Hát a tavalyi dolgát nem felejtem el, amikor ki akarta tenni a ROG-ból az AMD-t. Köcsög Asus.

:Y Ez nekem kimaradt, van esetleg cikk errol valahol?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#49) janeszgol válasza Yeffy (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

[link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Yeffy válasza janeszgol (#49) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi!

Igy mar, h olvastam, eszembe jutott, h tenyleg volt valami ilyen tavaly ev eleken, csak nem remlett. El is felejtkeztem rola.

Viszont ebbol:

"A vitatott programba a nagy tajvani komponensgyártók, vagyis név szerint az Asus, a Gigabyte, illetve az MSI egyaránt belementek."

nekem ugy latszik, nem csak Anusz-ek csinaltak. :(

Amugy ez az emlitett AREZ almarka meg letezik naluk, vagy mar visszapakoltak a Radeonokat a RoG nev ala?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.