Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Tiger Lake lesz, ami az Ice Lake-et váltja. Ebbe a 10 nm-es node-on készülő megoldásba már Xe sorozatú grafikus vezérlő kerül"

Ez mit tud? Elvileg már az Ice Lake is Gen11 IGP-s. A korábbi grafikus teljesítmény duplázását ígérik, de minek a dupláját? A 620/630 duplája az elvileg az Ice Lake IGP-je. Azon nincs mit duplázni, már megtették (legalábbis papíron, ahol az Ice Lake megtalálható).

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az Xe lett volna a lényeg és kb semmit nem mondtak. :(

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Hát szellőztetésre tényleg jók lehetnek.(akkora biztonsági résekkel), másra nem nagyon. :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Asrach


Asrach
tag

10700K-ról lehet tudni mikor jön? Q1 volt legutóbb beigérve...

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hardveres erényövet kaptak-e vajon, a csilliónyi biztonsági rés foltozására?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Bandit79 válasza Predatorr (#3) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Megvagytok bszva a biztonsági résekkel.. Kb amikor nem tudnak mit felhozni intellel szemben , akkor megy ez a beragadt duma... óvoda.
Még semmit nem tudtok , de a rések ott vannak.. :)) Senkit nem zavar amúgy sem , csak azt akinek nincs Intel cpuja.. érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Dyingsoul válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem volt i7-4700K-m és a frissített BIOS-szal 10-15%-kal csökkent a teljesítmény benchmarkokban. Játékokban is észrevehető volt a különbség, ráadásul pont hogy már a 4700K is kezdett kevés lenni nekem munkára és játékra is. Ilyenkor azért nagy érvágás az, hogy gyengébb lesz a rendszered teljesítménye mikor amúgy sem kielégítő. Elég egyszer beszopni ezt és utána rossz szájízzel nézel a gyártó későbbi termékeire is.
(Tipikusan kb a veszel X gyártótól telefont, fagyogat akkor az a konklúzió, hogy a gyártó szar és nem veszel többet tőlük telefont. Tökmindegy, hogy van más modellje ami nem fagy, ez az eset minősíti magát a gyártót. Sokan nem csak száraz specifikációk alapján döntünk vásárláskor, hanem a support háttér is számít.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8) Predatorr válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Predatorr
őstag

Az elmúlt 25 évben 2 kivétellel Inteles gépeim voltak, 1* AMD anyagiak miatt. Az amúgy is szar HT miatt i920 után sosem vettem HT-s procit, de az i5-ök is folyamatosan lassulnak. Mellesleg az van a laptopomban, úgyhogy a tisztánlátást még gyakorold. :P
Melyik Inteles vesz 137 000-ért 8700K-t (amelynél már a 2600X 1.5* gyorsabb) (akciós), amikor olcsóbban megkapja a 3700X-et? Max amelyik idióta azt látja, hogy lebutított grafikával az Intel +3FPS
Akkor ki van megbszva? :Y

Dyingsoul: „szakértőnek” hiába mondod. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) Asrach válasza Predatorr (#8) üzenetére


Asrach
tag

Amit írtál annak fele sem igaz.
Először is határosszuk meg a környezetet ahol használva lesz a processzor majd utána közöljünk valós mérési adatokat.

Nézz csak utána a dolgoknak egy 9600k jobban teljesít gamingben mint egy 3700x ami jóval drágább nála, és akkor még nem húztuk a processzort csak gyári boostot használtuk.
Ez csak egy példa volt a sok közül...

(#10) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nagyon tetszik a NUC koncepciója, vennék is egyet de ilyen áron inkább marad a DIY.

(#11) Lajtorja válasza Predatorr (#8) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Megnéznék egy tesztet amiben egy 5.1-5.2 GHz allcore 8700K-t összemérnek a "másfélszer gyorsabb" 2600X-el (szintén OC, ami kifér). Lebutított grafikához nem ragaszkodom, de lehetőleg valami népszerű title legyen, amivel játszanak is az emberek. Csak azért ne válasszunk ilyen Batman és társai vackokat mert jövőbe mutató engine van alttuk :)

--- ---

(#12) zsintai1987 válasza Lajtorja (#11) üzenetére


zsintai1987
tag

Az 1600xetnszeretnem lecserelni, így legyen egy teszt a 2600x VS 8700k az Adobe premierben vagy Sony Vegasban. Mehet OC is nem bánom!
Bár lehet az 1600xet amit ocztam 4090re nem 2600ra kellene cserélnem...

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#13) kovy79 válasza zsintai1987 (#12) üzenetére


kovy79
őstag

A gyerekeknek csak a játék a megfelelő farokméregető... :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#14) zsintai1987 válasza kovy79 (#13) üzenetére


zsintai1987
tag

Nekik lehet, van akinek az atyauristen jonagy tenyeret teremtett a munkához, valakinek apukát! Xd
Viccet felreteve, tényleg kíváncsi lennék arra, melyiknek van nagyobb előnye, ráadásul, nálam számít, hogy ne kelljen alaplapot cserélni ha fentebb lépek, Anvil engine dolgait kihasználja, azért rések nenagyon legyenek rajta.
Munkatársakkal szoktunk röhögni, hogy 1-2 játékban amit csináltunk, kijönnek a YouTube tesztek, alatta megy a háború, Steam szerint meg a legtöbb játékosnak 4magja van, meg valami 1050ti, 1060, esélyét 570-580. Sokaknak meg ettől is gyengébb, de megy a fight, hogy ennyi meg annyi fps 720ps felbontáson 2080tivel, meg olyan vizet raknak rá hogy áh... Mintha mindenkinek 2080ti-re meg 9900ks-re vagy 3950x-re lenne pénze! Ezért rosszak a tesztek, tegyetek bele egy 1060at is vagy 580at és azt is tegyek bele a videókba.
Meg van a másik véglet, hogy a 2700xre rakjuk rá a gyári hűtőt hisz adnak hozzá, mehet a teszt! 😁

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#15) Lacc válasza zsintai1987 (#12) üzenetére


Lacc
aktív tag

Sony Vegas:
- Ha régi, akkro Intel.
- Ha új, akkor AMD.
- Ha sokfajta encode-decode opció kell, akkor ismét Intel.
- Ha olyan műveletet csinálsz, ami kiaknáza az Intel iGPU-t, akkor Intel.
(Fórumokat kell olvasni)

Nekem 2700-am van, 16 szálon 60%-os terhelés mellett felett sem ment a hőmérséklet 45.6 C fölé, gyári ventivel :). (Sok múlik a ház hűtésén is) Jó az a gyári hűtő, de hangos.

(#16) Dyingsoul válasza Lacc (#15) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Te nem tudom mit csinálsz, nekem 2700x-em van és 5 db 14cm-es Noctua ventim van a házon, és egy Thermalright Silverarrow SB-E Extreme hűti a procit... Idle-ben 47 fokos, terhelés alatt 55-65 körül.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17) Lacc válasza Dyingsoul (#16) üzenetére


Lacc
aktív tag

Én elsősorban képfeldolgozást hajtók végre a CPU-val. Persze vannak más heavy számítást igénylő feladatok is. De azok nem tudnak ilyen jól multi-core-ra skálázodni. Ez általában 2-8 órás folyamatos feldolgozást jelent.

A 2700 csak 65W-s, a tiéd 95W-s. 30W-nek azért van hőtermelése rendesen. (Kézzel is érezhető ha valaki 20W vagy 40W-os vill. égőt fog meg :D)
Én nem játszok, ezért én nem szoktam túlhozni a procit, sőt inkább az energiagazdlakádost tartom szemelőtt.

Nekem az az RGB-s AMD hűtő van (amit a 2700x-hez adnak).

Titok egyszerű, én alapból Bower típusú kártyát vettem, mivel a képfeldolgozás után az Nvidia kártya száll be a buliba és visszi tovább a feladatot. (Az is vacakol ott 2-8 órát). Bower ventik kifelé fújják a meleg levegőt, nem tartja házon belül (jó, persze ez is cáfolható, de sokkal több levegőt küld ki, mint a hagyomáynos). Ezen felül van még 5 BeQuiet Pure Wings házhűtő, PWM-ben 4. És egy (a hátsó) folyamatos 1/3-os sebességben. Folyamatos átfújás van a házban.

Nekem Idle-ben 27-29 C környékén van.

(#18) Dyingsoul válasza Lacc (#17) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Blower lesz az, de értem, köszi a kifejtést! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19) FlashLed


FlashLed
senior tag

ÚJ IGP-ről semmi konkrét info. Pedig nagyon kíváncsi lettem volna.

The Mechanic

(#20) Ragnar_ válasza zsintai1987 (#12) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Bár lehet az 1600xet amit ocztam 4090re nem 2600ra kellene cserélnem..."

Nem bizony. Ha cseréled minimum 3600(x)-re és akkor a 8700k/9700k teljesítménye körül számíthatsz játékokban. (Ami akkor 5-10% ha 2080Ti-al játszol FHD-ben. QHD-ben kevesebb, olyan 2-5%,gyengébb VGA-val még kevesebb. Persze még mindig van olyan játék ami jobban megy Intelen, de egyre kevesebb.)Melóval kapcsolatban nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.