Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha veszek egy ugyanilyen méretű belépőszintű TV-t harmadáron és az majdnem tudja ugyanezt. Gondolom grafikus munkához ez sem elég jó, irodai munkára, játékra viszont elég a TV is, ha nem követelmény a 60+ Hz képfrissítés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

És lehetőleg senki ne csukja túl hevesen az ajtót, mert a huzata le fogja lökni az asztalról.

(#3) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Az a legszebb, hogy mivel 99.9%-os bizonyossággal az LG gyártotta a panelt, "ugyanezt" a monitort meg lehet venni max 200 pengőért. 43UD79 és társai, vagy épp az utódja! Az enyémben ráadásul egész jó hangszóró is van, amit ugyan nem használok, de kétszázba az is belefért!
Van még bőr a Dell képén, azt meg kell hagyni!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#4) Duree válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Duree
veterán

Pontosan így gondolom én is, játékra irodai munkára netezésre nagyon jó egy tévé is.

duree54

(#5) Victorio


Victorio
aktív tag

Ha gyártana a Dell 4K/32" nem TN paneles monitort ami 10 bites meg 25-120Hz frissítésű freesync képes, akkor holnap mennék a boltba érte. De nem tesz így. :(

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#6) dabadab válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


dabadab
titán

A Mediamarktban a Samsung 55"-os Q60-as QLED TV most 260k, vagyis olcsóbb mint ez a monitor és 1440p felbontásig támogat 20-120 Hz Freesyncet (4K-ban csak 48-60 Hz megy neki). Az egyetlen hátránya az, hogy nincs olyan állítható állványa, mint a Dellnek, csak sima lába meg a bemenetek mind HDMI-k.

DRM is theft

(#7) _AnTi_ válasza Victorio (#5) üzenetére


_AnTi_
tag

Várom már ezt az időt én is, de kb. fél éve, amikor monitor vásárlás előtt álltam, egyetlen egy ilyen modellt sem találtam egyetlen gyártó kínálatában sem. :((
Van már ilyen monitor?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#8) Robert07


Robert07
aktív tag

Es ennyiert meg pivot mod sincs?

Nem tudom, hogy mi fogja eladni a mereten kivul. Se HDR, se Freesync, se sRGB vagy AdobeRGB tamogatas, semmi extra.

Legalabb egy beepitett USB-C dokkot kaphatott volna, az meg a celkozonsegnek is jol johetne.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) .mf válasza _AnTi_ (#7) üzenetére


.mf
veterán

27"-es 4K IPS 120 Hz-cel van, viszont csak gémerben és Gsync-kel, annak megfelelő áron...

Én is szeretnék ilyet, de nem látok. A listám elején most egy 32" VA-s Benq van, 40-60Hz Freesync-kel és jó színvisszaadással, meg aránylag jó árral, ha nem jön jobb a következő fél évben, lehet, hogy az lesz.

Dabadab: a "QLED" egy megmarketingelt TN...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) dabadab válasza .mf (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Dabadab: a "QLED" egy megmarketingelt TN..."

Egyrészt VA, másrészt meg nem csak marketing, tényleg van némi plusz technológia is mögötte, bár annak olyan sok hatása nincs (az rtingsen elég jól látszik, hogy mennyire kevés különbség van a Q60 meg a RU8000 között (gyakorlatilag ugyanaz a két tévé, csak az egyikben QLED, a másikban meg sima VA panel van)).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

3 kilóért gondolom 8 bit + FRC az a 10 bit. De volt már a Dellnek 43" monitora, csak PWM-es szembasztató volt, ez most végre "flicker-free" lesz? Mondjuk úgy is csak hozná a kötelező kört. Ennyi pénzért az Acer 55"-et ad, igaz nem állítható állványos, de hát ennek az állványával se megyünk sokkal többre ("A képernyő magassága 6 centiméteres intervallumban módosítható, hátra 10, előre 5 fokos szögben dönthető, valamint jobbra és balra is 20 fokban elforgatható").

[ Szerkesztve ]

(#12) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jó nagy? Ha nem a csicsa miatt kell a 4K, hanem ki is akarja használni az ember a felületet, akkor kb ez a minimum méret.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) D.Va válasza Duree (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

Irodai munkára TV???? Néztél már TV-t közelről fehér álló képpel? (pl WORD) 2 perc után szétfolyik nem csak a szemed, az agyad is.

(#14) -=RelakS=- válasza D.Va (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbáltad már? Olyan 7 évig tv-ket használtam monitornak, teljesen jó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Displayport miatt lenne jobb egy tv-nél, de ekkora méretben ilyen tulajdonságokkal van LG is, legutóbb valami 180 volt tréfával, több HDMI bemenettel.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#16) Duree válasza D.Va (#13) üzenetére


Duree
veterán

Igen néztem oly annyira , hogy itthon is tévén dolgozok, és nem láttam hogy bármi gondja lenne.

duree54

(#17) _AnTi_ válasza .mf (#9) üzenetére


_AnTi_
tag

Most az egyik monitorom 2K és 27", ez így pont jó, de szerintem nekem ez a méret 4K-val kicsi lenne. Na, mindegy, majdcsak eljön az én időm is. :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#18) Victorio válasza _AnTi_ (#7) üzenetére


Victorio
aktív tag

A BenQ EW3270U már majdnem ilyen. De a FreeSync tartománya csak 24-60 Hz

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#19) ElEvEn11 válasza Robert07 (#8) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ilyen van, ami támogatja az sRGB-t és az AdobeRGB-t. 100 és 99%-os. Nekem az már nagyon fasza lenne melóra. Most egy 24-esem van, már vagy 6 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem döglött ki alólam, mindig jól teszi a dolgát, alig-alig kellett rajta újrahangolni, szuper masszív az állványa és a kerete. A 60 Hz az zavar néha, de mivel inkább a meló volt a szempont, amikor vettem, így elviselem. Azóta nem nagyon játszok sajna kompetitív FPS-eket, vagy egyéb pörgősebb játékot, de ha majd lesz megint rá della, akkor benevezek egy gamer monitorra is és ezt a mostanit valamelyik Dell utód fogja váltani. Mert annyira meg vagyok vele elégedve munkára. Szóval ez is szempont, ha valaki ezt a monitort nézi. Mármint pozitív tapasztalat a Dell munkamonitoraival. Hiába extra áras, ha jól választasz akkor simán megéri.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#20) .mf válasza Victorio (#18) üzenetére


.mf
veterán

40-60 Hz, mint fentebb írtam (én is a 3270U-ra utaltam) - a Tom's review-ban baromságot írtak, már megint.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Robert07 válasza ElEvEn11 (#19) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ismerem, pont ilyenem van, szeretem es ettol nagyobbat nem is vennek. Viszont ennel kizarolag az, hogy 43" nem igazan indokolja az arat. Az UP3216Q-ban legalabb van egy magas szinlefedettsegu panel, de ebben semmi extra nincs egy hasonlo meretu "mezei" IPS paneles monitorhoz kepest.

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ha HDR-t nem is, azért valami VRR eljárást igazán belepakolhattak volna, az nem dobta volna meg a költségeket.

(#23) ElEvEn11 válasza Robert07 (#21) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Egyetértek. Számomra is a méret és a felbontás az egyedüli kecsegtető ebben a modellben, de egyébként meg vaskarikát sem ér, mivel nincs színlefedettsége. :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#24) moleculez


moleculez
veterán

LG-től ugyanilyen, vagy jobb kb fele ennyiért :U Vicc ez a Dell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) ElEvEn11 válasza moleculez (#24) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Engedd el! Más ligában játszik, más vásárlói réteget céloz és másként áraz. Ennyi. Az LG is van olyan jó és ha elérhető, meg tetszik, akkor azt kell vásárolni. :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.