Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

Jó, hogy vannak még külső, 2.5-es megoldások adattárolásra! :K

Tévéhez, adást rögzíteni, nagy mennyiségű adatot hordozni, másolni tökéletesek ezek. A Mushkin esetében még bízhatunk is abban, hogy remek chip-ek lesznek az SSD eszközökön. ;) A kérdés, hogy a vezérlő milyen minőségű lesz!?

"Aquila non captat muscas."

(#2) mepet


mepet
addikt

Kíváncsi lennék, a 2.5"-os Mushkin SSD-k összeszerelése továbbra is az Amerikai Egyesült Államokban történik-e. Én az utolsó Mushkinomnál nagyon meglepődtem az "assmebled in USA" szövegen, korábban még sosem láttam ilyet hardveren.

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"olvasási sebességre 4, írásira pedig 3 GB/s körüli értékeket ígérnek"

Ehhez felesleges volt a PCIE 4.0, alig több mint a 3.0-ás Samu 960Pro.

(#4) MeszesKPT válasza Piftuka (#1) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont erre gondoltam én is. Ha megfelelő árazással párosul, akkor igenis megvan ezeknek a termékeknek a helye.

(#5) Piftuka válasza mepet (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Anno, a '90-es évek végén, még a 2000-es évek elején nem volt ez annyira ritka. Az első számítógépem Micron modulja is az USA-ban készült.

És az ATI Radeon-om is még "Made in Canada" volt; az ATI cég központi gyárában gyártva.

Ám a legtöbb cégnek már jobban megérte kihelyezni a gyártást valami keletebbre lévő országba. Előbb Közép-Európa, majd Kelet-Európa következett. (Biztosan sokan emlékeznek a magyar IBM, vagy Philips gyárakra... :) )

Aztán jött India és Kína.

Utóbbi kettővel már mi sem tudunk versenyezni.

Szerencsére az USA-ban elég jól működik még a kisvállalkozások rendszere, így időnként bele lehet futni kis manufaktúrák által gyártott eszközökbe még mindig.

Persze az IT piacon már nem ez a jellemző.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.