Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vanir


Vanir
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy mennyivel lesz olcsóbb egy ezekkel szerelt billentyűzet, egy akármilyenrandomkínai Cherry-klónossal szemben.

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Na ezt még lehet hogy kivárom a HP billentyűzetemmel! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem a gumi dómos is jó lenne ha lenne belőle legalább 6kro.
Persze ezt a funkciót nyilván kiirtották az olcsó billentyűzetekből.

(#4) balintdavid válasza Ribi (#3) üzenetére


balintdavid
tag

Membrános technikával tudtommal kivitelezhetetlen, de vannak régebbi PS/2-es PCB-s gumi dómos billentyűzeteim amik NKRO-t is tudnak, érdemes akkor olyat turkálnod valahonnan.

kazuár

(#5) Ribi válasza balintdavid (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mi a különbség ha gumidóm zár össze 2 drótot és ha egy mechanikus "kapcsoló"? Mitöl lesz 6kro megvalósíthatatlan gumidómmal? És mitől megvalósítható mechanikussal? Elmagyarázhatná valaki, mert tényleg nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#6) balintdavid válasza Ribi (#5) üzenetére


balintdavid
tag

A gumi dóm és a mechanikus kapcsolók között ilyen szempontól semmi, azt jól látod. Maga a membrános technológia az akadálya.

kazuár

(#7) Ribi válasza balintdavid (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint mondtad nincs különbség, de mégis van a technológia.
Ennek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#8) balintdavid válasza Ribi (#7) üzenetére


balintdavid
tag

Hát lehet hülyén fejeztem ki magam, de nem minden gumi dómos membrános, és nem minden membrános gumi dómos. Úgy értettem nem a gumi dóm az akadály, hanem a membrán :D

[link]

kazuár

(#9) Ribi válasza balintdavid (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

És még mindig nem tudom mi az akadály. :U
Totál mind1, hogy membrános vagy nem, dómos vagy nem.
2 drótot kapcsol össze.
A kérdés még mindig az, hogy "de miért"?

[ Szerkesztve ]

(#10) nightmare13 válasza Ribi (#9) üzenetére


nightmare13
senior tag

Mivel naiv vagyok a témában, így én arra gondolnék, hogy a gumidómos esetén ugyanazon a huzalozáson több gomb jele is futhat, míg a mikrokapcsolónál önálló huzalozása van mindegyik gombnak.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#11) Garada


Garada
őstag

Az árazás lesz itt döntő, kíváncsi leszek rá. :D

(#12) Ribi válasza nightmare13 (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez így van, és a kérdés ... (doppergés) ... de miért? ;]

(#13) Chibass válasza Ribi (#12) üzenetére


Chibass
tag

Szerintem pusztán kereskedelmi megfontolás az egész, vagyis mert így meg kell venned a drágábbat és kész. Ugyanazért, amiért nem lehet TV-t venni jó panellel okos funkciók nélkül.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#14) Ribi válasza Chibass (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is erre tudok csak tippelni, viszont akkor ez az "oco" kapcsoló is csak pofon a xarnak árazásnak. Van olcsó kapcsoló kici kinai, de ténylegesen "olcsó" meha bill az nincs. "Olcsó" úgy értve hogy nem több mint 8x annyi mint egy tényleg olcsó sima bill.

[ Szerkesztve ]

(#15) Domonkos válasza Ribi (#5) üzenetére


Domonkos
Ármester

Membran eseten nem igazan tudod megoldani a diodak bekoteset. Azok nelkul pedig valaszthatsz a ghosting vagy a 2kro kozott.
A kapacitiv technologia tudja implicit az nkro-t.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#16) mad823 válasza Domonkos (#15) üzenetére


mad823
őstag

Semmi köze a kettőnek egymáshoz, bármilyen kapcsolóval meg lehet oldani bármit, kiolvasás kérdése az egész.

(#17) Domonkos válasza mad823 (#16) üzenetére


Domonkos
Ármester

De epp ez az, hogy nem a kapcsolon vagy a kapcsolas/kiolvasas modjan mulik, hanem hogy van-e dioda vagy sem, hogy tud-e az aram "rossz iranyba folyni" vagy sem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#18) mad823 válasza Domonkos (#17) üzenetére


mad823
őstag

Inkább hagyjuk.
(Mindegyik billenytűzetben van legalább 3 dióda: caps lock, num lock és scroll lock visszajelzők... :DD )

(#19) Ribi válasza Domonkos (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Néztem diy mecha billeket és azért ott van hely dióda rácsnak akkor egy smd diodát rápöttyinteni a gomb mellé nem kerül semmibe. Pont annyi hely van ott is mint mechanikusnál. Nyilván nem meglévőt kell alapul venni ami nem arra van tervezve, de bőven lenne rá hely.

(#20) Domonkos válasza mad823 (#18) üzenetére


Domonkos
Ármester

Minden kulon kapcsolohoz kell egy, hogy semmikepp se tudjanak osszeakadni. Ha megprobalod vegiggondolni, akkor majd rajossz te is. :K
Esetleg be lehet vetni egy-ket multiplexert is, de az nem lesz olcsobb, mint az a ~100 dioda.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#21) Domonkos válasza Ribi (#19) üzenetére


Domonkos
Ármester

De a membran retegre meg smd diodat sem tudsz stabilan ratenni.
Pontosabban en meg nem lattam sikeres kivitelezest. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#22) chey válasza Ribi (#9) üzenetére


chey
csendes tag

A membrános esetén két vékony műanyag fólia van, az egyiken vízszintes, a másikon függőleges irányban vannak vezetékcsíkok. A két fóliát egy harmadik választja el egymástól, ami ott lyukas, ahol a billentyűk vannak. Amikor megnyomsz a billentyűt, a két fólia a megfelelő helyen összeér. Mivel a billentyűzet processzora csak azt tudja, hogy melyik sor és oszlop vezetéke ér össze, így csak néhány billentyű egyszerre történő lenyomását tudja értelmezni.

A billentyűk lenyomási helyei nemcsak vízszintesen és függőlegesen lehetnek összekötve, hanem a fóliák huzalai (látszólag) össze-vissza is mehetnek, de az eredmény ugyanaz: a billentyűzet processzora csak azt látja, hogy bizonyos vezetékek össze lettek kötve egymással, így az NKRO biztosan nem megvalósítható, és költséghatékonysági szempontok miatt a 6KRO sem.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ribi válasza chey (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ehh, hagyjuk.
Chibass értette.
Nem azt kérdezem, hogy a most meglévő billentyűzetet hogy lehet átalakítani, hanem hogy egyáltalán miért nincs gumisból 6/nkro.
Ennek nincs akadálya, csak valószínűleg túl ócó lenne. És nem lehetne eladni a mehákat annyiért.

(#24) Domonkos válasza Ribi (#23) üzenetére


Domonkos
Ármester

Feltettel egy kerdest, amire mar elore tudtad, hogy milyen valaszt szeretnel kapni. :C

A valasz egyebkent meg tovabbra is ugyanaz: Membranra nem lehet diodat aggatni / nem kapacitiv modon mukodik, hogy ne kelljen dioda az nkro-hoz. Technikai/praktikai limitacioi vannak.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#25) Ribi válasza Domonkos (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mi az, hogy nem kapacitív módon működnek? Melyik működik kapacitív módon?
Miért nem csak 2 drót érintődik össze egyik és másik esetben is? (membrán vs mecha)
Lehet itt van a kutya elásva és ezért nem értem a dolgot.

És nem, mert az hogy a gyártónak nem éri meg azt szeretném a legkevésbé kapni hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#26) Domonkos válasza Ribi (#25) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pl a topre kapcsolo az kapacitiv modon mukodik. Ott nem kell "ket drotnak osszeernie", hogy kapcsoljon. Ott a toltes valtozasa implikalja a kapcsolast.

Egyebkent biztos benne van az is, hogy +100db diodat belerakni dragabb, mint az osszeset kihagyni, de meg PoC szintjen sem hallottam matrixos modon megvalositott nkro membranos billentyuzetrol.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#27) worxland válasza Ribi (#14) üzenetére


worxland
addikt

Dehogy nincs, 1x ezerért bőven kapsz már mechát, és egy sima bill-ért is elkérnek 3000 forintot (legalábbis olyanért, ami legalább messziről megfelel a billentyűzet megnevezésnek) - ergo már nem 8x annyi. Csak 5-6x.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28) csako


csako
veterán

De ez miért/mitől olcsóbb, mint a red?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29) Ribi válasza Domonkos (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

100 dioda nekik kb 200Ft, biztos nem ez az ok.
Éééés ez a kérdésem, hogy miért :)
Mert szerintem semmivel sem lenne bonyibb mint egy meha, vagyis pont hogy tul egyszeru lenne.
Vagy nem. Mert ez a kérdés.

worxland: Azt hiszem hogy 8x vagy 6x már Q mind1.

(#30) DraXoN válasza Ribi (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nekem van benne 6kro, és gumidóm ... és olcsó volt .. és még háttér világítás is van..
elég jó ez a gombok egyszerre lenyomásában... eddig valamennyi kombináció működött amit próbáltam és "gond szokott lenni".

Modecom MC-800M Volcano
szerk:
most már drágább egy fél éve úgy 4500Ft körül vettem, mint olcsó, lapos, "csendes", háttér világításos holmi (utóbbit "extrának" tekintettem, nem volt a keresési céljaim között amikor erre rátaláltam).
Egyedül a modecom logó világítása volt zavaró benne, egyébként nincs a gombok között se jelentős fényszivárgás.. a logót meg leragasztottam egy darab formára vágott "carbon mintás" matricával.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) Ribi válasza DraXoN (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mind2 shiftet nyomja vegig tudod írni a "The quick brown fox jumps over the lazy dog" szöveget? :)

(#32) nyunyu


nyunyu
félisten

Elnézve a Viola kapcsoló felépítését nekem úgy tűnik, hogy ez valami világításoptimalizált MY - slider over dome hibrid akar lenni, gumidóm nélkül.

Mechanikusnak ugyan mechanikus, de az MY kapcsolási módjára hajazó bronz pöcök nem tudom, mennyire lesz tartósabb, mint a Kailh "klasszikus" kapcsolói.
(MXeken AgAu bevonat van, hogy ne korrodálódjanak.)

Nem vagyok benne biztos, hogy a kínai MX klónok ellen elég lesz az újragondolt MY.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) pengwin válasza mad823 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Gumidómos billentyűzet lehet NKRO, csak akkor PCB kell alá, nem membrán. Memebránra ugyan nem raksz diódát. :N

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#34) Vanir válasza nyunyu (#32) üzenetére


Vanir
veterán

Totálisan egyetértek. Kellene látni egy konkrét árazást.

Meg mondjuk egyáltalán nem biztos, hogy kellemes lesz rajta pötyögni. :DDD

(#35) nyunyu válasza Vanir (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Technikai paraméterekben az MY is hasonlít az MX Blackre, gyakorlatban meg ég és föld a kettő. :DDD

Szóval aki MX Red-szerű érzést vár tőle, az biztosan csalódni fog.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) DraXoN válasza Ribi (#31) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm... na ez kifogott rajta a 2shift+x nem tetszett neki, de minden más jó volt.
Találtam korábban valahol listát, hogy mik nem mennek rendszerint, azokat is mind gond nélkül végigcsinálta. Valamit trükközött itt a gyártó, egyértelmű információ azért nincs arról, hogy hány gombot támogat egyszerre lenyomásra ... van olyan karakter sor ahol 8-9 is megy egyszerre.

pengwin: láttam már membránon diódát. igaz, csak "ledet" (bár egy tőről ered), és nem sokat, de láttam.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) dqdb válasza DraXoN (#36) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor valójában 2KRO az a 6KRO :) Lehet úgy optimalizálni a mátrixot, hogy a leggyakoribb kombinációk menjenek a 2KRO ellenére, csak a legtöbb gyártó nem foglalkozik ezzel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38) DraXoN válasza dqdb (#37) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

de akkor ezt eléggé "kimaxolták", mert nagyon rágyúrtak a gyakori kombinációkra.
de elnézést a fals infóért ezek szerint... (bár nekem ez is bőven több gomb mint amit egyszerre leszoktam nyomni ;] így nem zavar).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#39) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Én a hangjára leszek kíváncsi, hogy az miként viszonyul majd a klasszikus mechanikus kapcsolókhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.