Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arabus


arabus
addikt

Jó lesz ez a kártya.
Úgy mint az 5700 széria betalált.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2) b.


b.
félisten

na akkor freesync premium prom-m van :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Sok embernek savanyú a szőlő.Mert valami nagyobbra vártak(RX 5800/5800XT),ami meg jött azt nem ilyen áron(RX 5600XT)! ;]

De jó lenne ha a webshopok is alkalmaznák a szűrésekben a freesync kategóriákat. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Raysen623


Raysen623
addikt

Hoppá! Végre kiadták a mobil GPU-kat is. :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az hogy a mobil 5700 pöccre hozza ugyanazt a teljesítményt mint az asztali az dicséretes.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) .mf válasza Televan74 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Azt ne mondd, hogy szerinted 100k-ért egy középkategóriás, 192-bites kártya nem sok?
Tudom, régi lemez, de anno a középkategóriás, 256-bites kártyák 120-200 USD között voltak, ez meg most 280 USD...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Abu85 válasza .mf (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ráadásul olcsóbban van 2048 bites kártya. Hülye, aki nem azt veszi, a csúcson meg ott a 4096 bit, az alá nem szabad adni. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) jedis válasza Abu85 (#7) üzenetére


jedis
senior tag

:D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) Pécsi gyerek válasza .mf (#6) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Milyen 100 k-ért? Azért rx 5500 xt-t kapsz ;] :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#10) Alpi. válasza .mf (#6) üzenetére


Alpi.
addikt

Az a 100k az inkább 110+ , amennyiért 5700-est kapsz. Nem igazán látom, kiknek is szól ez így.. :/
Személy szerint kíváncsian vártam az 5600-ost, de ezt nem tudom, hova rakni jelenleg. :N

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Részben csalódás, részben nem. Kevesebb shadert vártam, magasabb órajellel és kicsit alacsonyabb fogyasztással. Jó lesz ez, de nekem inkább a sima 5600 lenne jó, ha lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Televan74 válasza .mf (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem sok! De sokaknak sokkoló! :)

Érdekes amikor a konkurencia elkezdte,nem volt senkinek baja vele. Belevitte a gamer társadalmat,mint macit a málnásba. AMD meg követte,ő sem adja féláron a hasonló teljesítményt.
Amúgy ha nem viszik ennyiért,biztosan csökkentenek árat.De nem mi vagyunk nekik a piac.Nem törődnek vele,hogy nálunk az ára 100.000 Ft,ha átszámolom dollárból akkor csak 83.000 Ft kellene lennie.

Ha valaki olcsóbb szórakozásra vágyik, annak tudom ajánlani a focilabdát.Igaz most egy picit hűvös van kint.De nem fogyaszt áramot és a gép előtt növesztett hájas popsiból is le lehet adni pár kilót. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) sakal83 válasza Televan74 (#12) üzenetére


sakal83
addikt

Tehat a gonosz nvidia miatt emel arat az amd? :DDD ravasz eszjaras:) az nem lehet hogy esetleg egyeztetnek... azert ehhez a meglatashoz eros elfogultsag kell :B

Ja es usd eseten az afat se felejtsd el

[ Szerkesztve ]

(#14) b. válasza Televan74 (#12) üzenetére


b.
félisten

nem volt gondja? Néztél be te akkoriban az Nvidia találgatósba? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Geri Bátyó válasza sakal83 (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem feltétlenül kell ehhez "ravasz észjárás". Az ATI/AMD mindig próbált a technológiai újítások felé menni, ami aktuálisan nem volt kifizetődő teljesítmény terén (játékoknál). Az nVidia ezt mindig is leszarta és csak a sebesség számított, korábban a képminőség rovására is.
Valójában, ha nincs az ATI/AMD, talán még most is DX9 szintű játékok lennének. De a DX12/Vulkan az biztosan nem lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) Zoltn válasza .mf (#6) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ezt a bitezést soha nem értettem. Mármint hogy mért van rajta ez a csámcsogás. Nem mindegy? Mennyi fps-t tol ki magából az a lényeg. Aztán ha 8 bites azt úgy lenyomja a 4080TI supert, akkor hurrá.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#17) nagyrezso


nagyrezso
csendes tag

Biztató a dolog. :D

Csak ennyi.

(#18) Reggie0 válasza Zoltn (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel a gyartok ugyan azokhoz a memoriakhoz fernek hozza, igy a fizikai savszelesseg eleg meghatarozo. A fizikat nem lehet megeroszakolni.

[ Szerkesztve ]

(#19) lacus83 válasza arabus (#1) üzenetére


lacus83
senior tag

Biztos jó csak akkor hogy is van ez? Megcsinálták 4 évvel később a gtx 1070et?!Hova talált be?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#20) .mf válasza Televan74 (#12) üzenetére


.mf
veterán

Amikor a konkurencia elkezdte(?), valós teljesítmény-előnyük is volt. De ez igazából a bányászattal kezdődött, azóta nem normalizálódott. nV-elfogultsággal hiába is próbálsz vádolni, az utóbbi 3 kártyám AMD volt, közülük az elsőt, egy akkoriban középkategóriás 4850-est még 31k-ért vettem újan boltban. Most már majdnem triplája a középkategória - nekem meg már csak ritkán jut időm játékra, ennyit nem vagyok hajlandó kiadni érte.

Gép előtt meresztett hájas popsival is eltévesztetted a házszámot, tavaly okt-nov-ben 350~400 km-t túráztam, rajtam se sok hájat találsz.

Geri Bátyó: DX9 szintű játékok, mint pl. a Crysis?

Zoltn: nézd át az elmúlt 20 év videókártyáit, talán feltűnik, hogy 64-128-bit volt a low-end, 192/256-bittől kezdődött a valós középkategória. De ha az jobban tetszik, fogalmazhatok úgy is, hogy "az aktuális csúcs 50-70%-át hozó kártya".

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Zanik válasza .mf (#20) üzenetére


Zanik
addikt

Tény és való hogy drágultak a videókártyák, de egy csomó faktort nem veszel figyelembe: infláció, fejlesztési költségek, alacsonyabb csíkszélesség gyártási költségei, kihozatal, memóriaárak, stb.
Azt is vegyük figyelembe hogy ma még nagyon sokan FullHD-n játszanak, ami simán hozható 100k alatti kártyákkal. Ma simán kapsz 40-50k-ért olyan kártyákat amik hozzák a 6 éve még $300 dolláros kártyák szintjét (RX 570 vs. R9 285).
Igen, ha új “középkategóriába” sorolt kártyára vágysz, akkor a zsebedbe kell nyúlnod. De miért vágynál rá, ha nincs 1440p-s monitorod és amúgy sem vagy már hardcore játékos?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#22) Raysen623 válasza Zanik (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 Végre valaki. Sajnos a forint lassan szart sem ér...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#23) zolee0307


zolee0307
őstag

Mostanában vettem vga-t. Maradtam AMD vonalon, mert az nvidia elérhetetlen már nekem árban. Mikor kijött az 5500xt gondoltam jó lenne, de miután megláttam az árát, meg a tulajdonságait, akkor le is tettem róla, mondom marad az rx580. Utána annak verték fel az árát. Meg akartam várni ezt az rx5600xt-t, de végül vettem egy rx590-et, ahogy látom, sokat nem vesztettem. Majd pár év múlva jók lesznek, ha lemegy az áruk.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#24) sakal83 válasza Zanik (#21) üzenetére


sakal83
addikt

A kollega e remek indokot talalta meg a magas arra.

"Érdekes amikor a konkurencia elkezdte,nem volt senkinek baja vele. Belevitte a gamer társadalmat,mint macit a málnásba. AMD meg követte,ő sem adja féláron a hasonló teljesítményt."

Erre volt a reakcio. Egyebirant a banyaszat alatt duplazo arak ugyanazon termek eseten ne legyen mar a fejlesztesnek es az inflacionak betudhato... lattak a gyarak hogy igy is veszik akkor miert ne tartsuk ott? A tobbi mese es parasztvakitas. Semmi tobb. 10 eve is voltak fejlesztesek megse dragult ilyen utemben a vga sot csokkent az aruk... egyedul a forint usd viszonya ami alapot adhatna a lathato aremelesre. De ezek usdben is mennek fel. .

[ Szerkesztve ]

(#25) sakal83


sakal83
addikt

Az igazi AMDs idok ezek voltak. Olvassatok el: erdemes. Abunak is ..
Phs cikk:
[link]

(#26) Kansas válasza Reggie0 (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp arról nem mond semmit, hogy azon a sávszélen valójában mennyi adatot mozgat a gyakorlatban, magyarul hogy kihasználja-e az egészet - tippem szerint(információ híján) alighanem túl van tervezve, számítva arra hogy rengeteg játékfejlesztő b@szik optimalizálni a játékmotort...
De itt a szép kihívás a PH! stábjának, hogy mikor a kártyát tesztelik, erre is rámérjenek, ha máshogy nem, hát úgy, hogy arányaiban mennyit gyorsul a kártya VRAM OC hatására egy alapból nagyobb sávszélességgel bíró 5700-ashoz képest...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) K0vasz


K0vasz
aktív tag

nem rossz kártya ez, sőt, mivel nincs túlhajtva, mint gyk. az összes többi AMD kártya, ezért egyrészt teljesítmény/fogyasztásban is várhatóan elég jó lesz, másrészt könnyen lehet, hogy fel lehet húzni a frekiket 5700 szintre

VISZONT

az AMD saját prezije alapján átlag 10%-kal gyorsabb, mint az 1660S, viszont kb. annyival is lesz drágább, vagyis ár/érték arányban ugyanott lesz a kettő. na most a steam statok szerint a userek 80%-ának nvidia kártyája van, 12%-ának AMD (ami eleve visszaesés, amikor legutóbb néztem, akkor még 15%-on állt az AMD...). és az, hogy kihoznak egy kb. minden tulajdonságban ugyanolyan kártyát, mint ami az nv-nek is van, kevés ahhoz, hogy átcsábítsa a usereket a zöld oldalról, kellene valami pluszt mutatni, ami miatt megéri váltani (ray-tracing már ezen az árszinten is, lényegesen alacsonyabb ár stb.), mert így szépen megrekednek ezen az elég csúfos 12%-os részesedésen

amúgy engem meglepett, hogy ahhoz képest, hogy tavaly még arról volt szó, hogy idén év elején jönnek az erősebb navik, most híre-hamva sincs az egésznek (persze lehet, tanultak abból, ahogy tavaly bejelentették a navikat, aztán mire a boltok polcaira kerültek, az nV már le is reagálta az egészet a super kártyákkal xD idén meg majd csak akkor jelentenek be bármit, amikor már kb. a boltokban van a kész termék)

(#28) Kansas válasza K0vasz (#27) üzenetére


Kansas
addikt

Raytracing ezen az árszinten minek? Az NV se véletlenül nem adja, nem ingyen van a feature, se pénzben(RT magok) se teljesítményben. RTX 2060 szint alatt nem éri meg implementálni, úgy tűnik.

Azt egyébként nézted, milyen NV kártyája van annak a 80%-nak? Emlékeim szerint abból a 80-ból 33% 1060-at vagy 1050-et használ... arról azért érdemes lehet váltani RX5600XT-re, különösen ha ez az alacsony alapórajeleknek hála esélyesen tuningbarát GPU lesz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) Cifu válasza K0vasz (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

"az AMD saját prezije alapján átlag 10%-kal gyorsabb, mint az 1660S, viszont kb. annyival is lesz drágább, vagyis ár/érték arányban ugyanott lesz a kettő."

Ha 279$-os MSRP-ből indulunk ki, akkor inkább 20%-os az árkülönbség, 230$-ért kezdődnek a GTX 1660 Superek, 250$-ért vannak a normális hűtésű darabok (ASUS Rog Strix, Zotac Gamig, stb.).

Abu szerint átlagban inkább 20%-os teljesítmény különbség, majd a független tesztekből meglátjuk. Ha tényleg 20%, akkor a GTX 1660 Superhez képest helyén van teljesítmény per ár mutatóban. Én mondjuk ezt kétlem, 10%, max. 15% körülit várok inkább, tehát ár/értékben a GTX 1660 Super jobb lesz - de olcsóbb és gyengébb is.

Apró probléma, hogy a CES 2020-on az EVGA bemutatta az RTX 2060 KO-t, állítólag 299$-os áron. Vagyis ha nem valami trollkodásról van szó, akkor az nVidia szépen az RX5600XT nyakára hozza le az RTX 2060-at...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kíváncsi vagyok a valós teljesítményére, remélem itt a PH-n is lesz teszt a premierkor. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#31) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

5800xt-nek kellett volna jönnie már, nem ennek a viccnek...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32) Kansas válasza Eugene Roe (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Mi benne a vicc? RDNA GPU a középkategóriába, ez a valódi 1080p-re való Navi. A memória érdekes döntés ahhoz képest hogy RX5500XT-ből van 8GB-os, de lássuk a teszteket fikázás előtt.
A piac jó 95%-a pont leszarja a presztizskártyákat - jó, talán 5%-nál többen rejszolnak rá, de venni még annyian se veszik- steam survey-ben a 3-féle RTX2080-as kártya részesedése együtt nem ad ki 2%-ot(az előző generációs csúcskártyával, a 1080Ti-vel együtt is csak 3,3%), és az kifejezetten a gamer közösséget méri...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) Eugene Roe válasza Kansas (#32) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Presztizs egy 2070-et hajszállal verő kártya? Durva. 1080p min 90fps vagy 1440p min 60fps szerintem nem annyira presztizs.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#34) Zanik válasza sakal83 (#24) üzenetére


Zanik
addikt

A fejlesztési költségek emelkedéséhez azt is vedd hozzá, hogy kevesebb eladott GPU-val kell visszahozni őket! Az aranyéveknek vége, folyamatosan csökken az asztali dGPU piac, ergo magasabb darabárral tudsz csak ugyanakkora hasznot realizálni.

Igen, a bányászláz felverte az árakat, a kereslet meg megmutatta, hogy a magasabb árakon is hajlandóak megvenni az emberek a videókártyákat. Ezek után miért is nyomták volna újra mesterségesen le? Eleve ésszerűtlen lenne egészséges árversenyt elvárni egy két résztvevős piactól. 4-5 résztvevővel még talán lenne rá esély, de így?!

Persze, jó világ volt mikor 50k alatt kaptál mid-range videókártyát, de butaság volna csupán az nVidia és az AMD pénzéhségére fogni a drágulást. Nem védeni akarom őket, csak úgy érzem túlságosan is leegyszerűsített magyarázat volna rájuk kenni az egészet.

Hülye példa, de 10 éve 1000 Ft alatt vágattam hajat, ma meg 2000 Ft egy sima férfi hajvágás. Biztos mohó lett a fodrásznéni, és semmi más nem játszott közre az áremelésben.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#35) K0vasz válasza Cifu (#29) üzenetére


K0vasz
aktív tag

ez a 20% teljesen kizárt, mikor az AMD saját "best case scenario"-ja szerint is átlag 15% az 5600XT előnye a "rendes" játékokban (értsd, nem fortnite meg wow meg ezek, mert ott csak 5%)

(#36) Kansas válasza Eugene Roe (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Az 2070-et az 5700XT is üzembiztosan veri.
Az 5800XT-t hiányoltad, ami nyilván a 2080/Super/Ti ellen jön, ha jön.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#37) Reggie0 válasza Kansas (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mar mas kerdes, hogy a jatek kihasznalja-e, igazabol masodlagos, mert az nem a GPU parametere. Viszont az IC es a VGA kartya arat erosen meghatarozza, hogy mekkora a savszel. (es a gpu nyers teljesitmenyet is befolyasolja).

[ Szerkesztve ]

(#38) Eugene Roe válasza Kansas (#36) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Sajna nem veri biztosan, legalábbis nem abban, amivel én játszom (Total war széria) Vulkános játékoknál 5700xt nekem is elég lenne.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#39) Kansas válasza Reggie0 (#37) üzenetére


Kansas
addikt

A GPU nyers teljesítményét nem befolyásolja, csak a VGA teljesítményét, ha egy adott terhelésnél szűk keresztmetszetet jelent.
Példának ott az 5500XT - senki se gondolta volna, hogy a PCIe sávszélesség szűk keresztmetszet lehet(még 2080Ti-n se az, igaz ott van elég VRAM), főleg nem a gyengébbik(4G) kártyákon, aztán mégis az lett. Ha visszább veszel a VRAM igényes beállításokból, a bottleneck megszűnik, és a GPU a teljes erejét kiadja, mintha sose lett volna bottleneck.

@(#38)Eugene Roe : a TW alatti teljesítményt nem sok tesztben nézik, de ahol igen, ott a Warhammer2-ben jobb az 5700XT a 2070-nél, a Three Kingdoms-ban kb ugyanazt tudja.
De igazából mindegy is, single player játékban az számít, hoz-e játszható sebességet, +-2-3 fps nem oszt nem szoroz.
Ezzel együtt én továbbra sem az 5700XT/2070/2070s szintet mondtam presztizskártyának, hanem a 2080/Super/Ti, Titan stb...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) Geri Bátyó válasza .mf (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"mint pl. a Crysis?"

Az pont arról volt híres, hogy irreálisan magas hardverkövetelményei voltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Cifu válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pardon, de nem egészen. A Crysis (ahogy az RDR2 is a mai játékok közül például) egyszerűen "túllőtt" az akkori kor hardver lehetőségein, és rengeteg opciót biztosított a finomhangolásra. Ha középszinten elfogadható hardver alatt elfogadható sebességre állítottad be, akkor sem nézett ki rondán.

Viszont lehetőség volt sokkal jobb minőségű grafikát is megjeleníteni, szebbet, mint a korabeli játékok mutattak - amihez viszont iszonyú erős hardver kellett volna.

A hibát ott követték el a felhasználók, hogy ők úgy gondolták, hogy márpedig ha mindent maximumra húznak az Options-ban, az automatikusan azt jelenti, hogy a játék még így is elfogadható FPS-sel fog futni. Nem futott, és ezért a játékot (illetve a fejlesztőket) kárhoztatták. Ha a fejlesztők a 'medium' szintet határozták volna meg a beállítható legmagasabbnak, nem történt volna semmi probléma, csak egy FPS lett volna a sok közül. Nem így tettek.

Én nem mondanám, hogy irreálisak voltak a hardverkövetelményei a Crysisnak a maga idejében. Egyszerűen el kell(ett volna) fogadni, hogy ha közepes beállítások mellett játszható a játék, akkor olyan beállításokkal játszas.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) .mf válasza Zanik (#21) üzenetére


.mf
veterán

Ez az egész bullshit, és te is tudod :)
20 évig 120-200 USD volt a középkategória, akkor is voltak fejlesztési költségek (pedig akkor folyamatosan volt fejlesztés is, nem csak átnevezések sora), akkor is egyre bonyolultabb kártyák voltak, egyre több tranzisztorból (amit akkor is ellensúlyozott a csökkenő csíkszélesség), akkor is voltak kihozatali problémák, memóriaárak. Erre az utóbbi 5 évben a bányászláz miatt hirtelen felugrott a középkategória ára és ott is ragadt 200-300 USD környékén.

"Ma simán kapsz 40-50k-ért olyan kártyákat amik hozzák a 6 éve még $300 dolláros kártyák szintjét (RX 570 vs. R9 285)"

Régen már 2-3 évvel később is beérte vagy akár lepipálta a következő vagy legfeljebb azutáni középkategória az előző felső kategóriát, nem pedig 6 év és 3 generáció alatt. És tegyük hozzá, az 570 is csak azért 40-50k, mert már kifutó, ennél sokkal magasabban nyitott. Lelassult a valós fejlesztés, sokszor csak ugyanazt a kártyát adják ki új néven (Bonnaire, Pitcairn hány generációig is volt, 3? A példádban felhozott 570 is egy reszelt 470, a 285 még 380-ként tovább futott, testvére a 280X egy átnevezett 7970 volt, stb), miközben az árak továbbra is fent ragadtak. Van a keresletnek egy rugalmatlan magja, a vérpistikék megveszik 500-1000 USD-ért is; a többiek pedig vagy elhalasztják a fejlesztést, vagy másfelé néznek (konzol), ezáltal az összkereslet csökken. Nálam is egy 7870G várja végre a nyugdíjazást, de ilyen árú kínálattal inkább a kifutó generációkból válogatok...

A fordászos példád pedig tényleg rossz példa, mert mint ("újra")fejlődő ország, itt nagyobb mértékben változnak a szolgáltatások árai. Ezért is írtam dolláros árakat.

Raysen: ne zavarjon, hogy USD-vel kezdtem :U

Geri Bátyó: magas követelményei voltak, de még középkategóriás hardveren is hatalmas minőségi ugrás volt, és még sokáig nem érték el újra azt a szintet. Pedig DX9-es volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) Kansas válasza .mf (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Az egész amit írsz nosztalgikus wishful thinking, és ezt te is tudod.
Az első videókártyám amit a saját(főállású) fizetésemből vettem az egy Geforce 6800GS volt 2006-ban, akkor a Radeon X1600XT ellenfele volt, 249USD MSRP mellett, csak az akkori USD/EUR árfolyam miatt került ~60e Ft-ba(és persze az a forint se annyit ért, mint amennyit a mai ér). És ez egy best buy-nak minősített olcsó középkategóriás kártya volt.
Az akkori jobb játékokban néha 1024x768-ban sem jött neki össze a 60fps.

Igen, voltak okyan generációk, amik nagyobbat ugrottak az elődeikhez képest és az eggyel korábbi felsőkategóriás teljesítményt levitték a középkategóriába, de ez messze nem volt rendszeres, ráadásul akkoriban a DirectX verziók is igencsak fürgén váltották egymást, most meg ott tartunk, hogy évek óta van DX12 és a játékok többsége mégsem használja, mert nincs "killer feature", mint anno pl. a HW Transform&Lighting volt a DX7-ben.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Zanik válasza .mf (#42) üzenetére


Zanik
addikt

31k-s magyar Ft-ot írtál eredetileg a HD4850-re a #20-as hozzászólásodban, én arra reagáltam.

Tudod mennyi volt 2008 nyarán (akkor jelent meg a HD4850) a dollár? 150Ft. Tudod mennyi most? Közel 300Ft.

Tehát 12 év alatt csak a forint romlással duplázodott a $200-os videókártyák ára. De ugye mostanában EU-ban rögtön ugyanennyi EUR-ról indulnak az árak, az meg ugye már 330Ft felett van, és akkor még a remek magyar áfát se hagyjuk ki. Reális áron ma kb. 85.000Ft-ért kapnád meg (jé, ekörül van az RX 590) azt, ami 2008-ban olyan 30-40ezer Ft-ot ért? Szóval ne a több mint 10 évvel ezelőtti forint árakhoz hasonlítsd a mai forint árakat.

Igen, volt bányászláz, meg feljebb ment $100-ral a középkategória, de nem amiatt kerül 3x annyiba ma egy kártya Magyarországon, hanem egy csomó minden más miatt is.

Ahogy írtam fentebb is. Vége az olcsó videókártyák aranykorának. Vissza lehet sírni. De nem fog visszajönni. Ezt vagy elfogadod, vagy kiabálsz kigyót-békát a gyártókra, aminek kb. semmi értelme nincsen.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#45) Alpi. válasza Cifu (#41) üzenetére


Alpi.
addikt

Igaz ! Mai szemmel is simán elmenne, ahogy a Crysis fest (Közel sem vállalhatatlan 😀) max. graffal, viszont a kor átlag gépein, nálunk talán még inkább igaz volt, nem nagyon kellett még a közepessel sem kacérkodni ! Emlékszem, többen felsikítottak a felirattól, hogy a max graf. csak min. 1 gb vrammal elérhető ! :))) Visszavett graffal játszható volt azért és még úgy is elképesztően szépnek tűnt a többi játékhoz mérten !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#46) Alpi. válasza .mf (#42) üzenetére


Alpi.
addikt

Volt pár év, amikor elképesztő tempóba fejlődött a vga piac ! Pont a crysis idejében egyébként. :)
2006 márciusában jött ki a 7900 Gt, 4 évvel később, szintén márciusban már a Gtx480-ast ünnepelte a világ. A köztes szériák mindegyike említésre méltó fejlődés volt, nem amolyan elmaszatolt átnevezgetés. Nv vonalon nézve 7000 - 8000 után a 9000-esekre ráhúzható a "maszatolás", de utána a 200-asok és később a fermi is jelentős teljesítmény emelkedést hozott. Radeonnál az 1000-es szériától 2009.09. -ben debütáló Hd5870 -ig jutottak, ami nem kis dobás volt ! Egyik legizgalmasabb vga számomra ! Hihetetlenül megelőzte a korát.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#47) Reggie0 válasza Kansas (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, a GPU memoria I/O interfeszenek a teljesitmenye biztosan fugg tole, mert amelyik nincs bekotve, az nem hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kansas válasza Reggie0 (#47) üzenetére


Kansas
addikt

Ne trollkodj :D Én se arra gondooltam, de te se...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#49) Reggie0 válasza Kansas (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem trollkodasnak irtam. Nyers teljesitmeny nem csak a szamitasi teljesitmeny, hanem az es a fix funkcios blokkok teljesitmenye egyutt.

(#50) Kansas válasza Reggie0 (#49) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp nem adódnak össze, maximum csak visszafoghatják egymást.
A nagyobb memória-sávszél csak akkor ér a nullánál többet, ha kevesebb nem lenne elég - ha csak 250GB-t akarsz áttolni a VRAM-ba másodpercenként, akkor holt mindegy, hogy 288(RX5600XT) vagy 448(RX5700) GB fér-e át. Esetleg az időzítések valamennyit számíthatnak, de kétlem, hogy mérhető szinten.
És az, hogy mennyi adatot akar megmozgatni a GPU, legtöbbször függ attól, hogy mennyi a számítási teljesítménye, mennyi adattal tud kezdeni is valamit illetve mennyi adatot generál. Meg nyilván függ a játékmotortól is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.