Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

Bezzeg a régi szép időkben amikor még nem figyeltek hogy véletlenül se menjen bele az előző gen foglalatába :)

SODIMM SDRAM belemegy az EDO foglalatába, csak működni nem fog :C de szép, apokaliptikus világ lenne ha manapság még ilyen megtörténhetne

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) Dragon3000 válasza erer1000 (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

Találkoztam már olyannal, aki a ddr1-et fordítva is bele tudta rakni az alaplapba, nem tudom hogy nem tört el, de megfordítva ment tovább a gép :D

(#3) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hát azért remélem a Ryzen 5xxx is DDR5 támogatással jön nem csak a server procik.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) X2N


X2N
senior tag

De hát hol maradt az RGB? :))

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5) Dragon3000 válasza X2N (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az majd a bordán lesz :D

(#6) Geri Bátyó válasza GeryFlash (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Miivel elméletileg a Zen 4 alias Ryzen 5xxx már új foglalatba jön a PCI-E 5 és a DDR5 miatt, ez eléggé valószínű sajnos. Azért sajnos, mert a DDR5 még évekig rohadt drága lesz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) arnoldito válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


arnoldito
senior tag

Vagy lehet olyan mint régen, már nem emlékszem melyik lap volt az, de azt hiszem MSI Amd procival, hogy DDR és DDR2 slot is volt rajta. Valaki biztos emlékszik rá. :)

(#8) B.Á.L.!.N.T válasza arnoldito (#7) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem a p45-ös memory lover-ra gondolsz ? Bár az intel és ddr2+ddr3 kombó volt :)

(#9) koko52


koko52
veterán

Anno 2020 elejére ígérték PC-re (emlékeim szerint). Ahhoz képest csúszik rendesen. Bár nem látom sok értelmét, mert DDR4 3200 felett már a gép leggyorsabb részegysége. Munkára már más tészta.
Szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) koko52 válasza arnoldito (#7) üzenetére


koko52
veterán

Nekem volt dual lapom (padláson van jelenleg :K ). 2db ddr2 és 2db ddr3 foglalat volt rajta. S775 azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) arnoldito válasza koko52 (#10) üzenetére


arnoldito
senior tag

Megvan gyerekek. :D Volt Inteles meg Amd is... Milyen jó kis különlegességek voltak ezek, de most milyen esélytelen, hogy esetleg ddr4 és ddr5 legyen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) GAI válasza arnoldito (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem amióta a memóriavezérlő a prociba lett integrálva, azóta nem lehet ilyen lapot csinálni, mert a proci csak egyféle memóriát kezel. Régen a chipsetek kezelhettek kétfélét, a memóriaszabvány-váltás időszakában, és emiatt készülhetett olyan lap, amire mindkét féle ramfoglalat került (de egyszerre csak az egyik típust kezelte). Nem újdonság ez, már a régi Socket 7-es lapok között is volt olyan, amire EDO és SDRAM foglalat is került, aztán később a DDR1 megjelenésekor is voltak elfajzott lapok, amiken SD és DDR foglalat is volt. De a CPU-ba integrált memóriavezérlők óta nem találkoztam ilyennel (AMD fronton Athlon 64 és felette, Intel fronton az első Core i* szériától kezdve).

[ Szerkesztve ]

(#13) Turbokecske válasza arnoldito (#7) üzenetére


Turbokecske
újonc

ecs k7s5a!
ő volt az eredeti :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Dragon3000 válasza GAI (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Cpu-ban is volt olyan memóriavezérlő, ami két szabványt is támogatott. Pl az Intel 6xxx-7xxx, illetve a 10. generációs (gondolom a korábbiak is) mobil megoldásai is ddr3/ddr4-et támogatnak.

(#15) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jöhetne desktoba is minél hamarabb. Nagyon állat ez az 5-6 Ghz- es kezdő órajel. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#16) Fred23 válasza Dragon3000 (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

DDR3L-et és DDR4-et. :K Aztán sokan megvették a Skylake-hez a DDR3L-es lapot, betették a sima DDR3-at, aztán meg előfordult az a csoda, hogy sokkal több proci ment tönkre, mint az addig szokás volt. A Skylake-ig a proci volt kábé az az alkatrész, amit meg lehetett venni nyugodtan használtan, merthogy biztosan jó lesz. De én se mertem megvenni azt a kinézett procit apróról, amit előtte egy DDR3-mal használt az eladó -persze minden gond nélkül.

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt tudni, hogy mitől "R" a DIMM?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) koko52 válasza Fred23 (#16) üzenetére


koko52
veterán

Pedig az a +0.15 v nem okozhat semmilyen problémát. Lásd ddr4 1,2v-1,5v-ig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) Fred23 válasza koko52 (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bizonyos alaplapgyártók azonban a specifikációkban 1,5 vagy akár 1,65 V-os feszültséget is feltüntetnek, mint elfogadott érték, de a Tom's Hardware számára az Intel elmondta, hogy ezek a feszültségek károsítják a Skylake-et, és idővel a termék tönkremehet.

DDR4-ből se vennék 1,5V-osat. Persze van, aki ideig-óráig büntetlenül ráncigálja az oroszlán bajszát. 1,5V szerintem nem napi használatra való, inkább tuningmániásoknak rekordok döntögetéséhez. Nekik oké, ha nem lesz tartós egy alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#20) koko52 válasza Fred23 (#19) üzenetére


koko52
veterán

RAM topikban van aki ddr4 3000mhz@ 4200 cl12 2.0v-ot is adott neki. :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) Fred23 válasza koko52 (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bátor ember, de se a prociját, se a RAM-ját nem venném meg használtan. Szerintem ez már a nyugodtan b@sszuk el a hardvert, majd veszek másikat szint kifejezetten pénzes emberkéknek. Jó neki, hogy megteheti.

[ Szerkesztve ]

(#22) koko52 válasza Fred23 (#21) üzenetére


koko52
veterán

Nem úgy fogja árulni, hogy szénné húzva volt. :DDD Lehet te veszed meg :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) erer1000 válasza koko52 (#22) üzenetére


erer1000
őstag

nemdohányzó nagymama, londoni unokával skypeoló gépéből bővítés miatt feleslegessé vált RAM eladó ;] ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#24) erer1000 válasza tibaimp (#17) üzenetére


erer1000
őstag

Registered DIMM

van egy regiszter chip, ami a stick-en levő modulokat kezeli.
szerver ramokon olykor több chip van mint sima asztalikon, és ez a többlet chip mennyiség ha közvetlenül a CPU mem vezérlőjével kommunikálna, az jelentősen megterhelné azt.
így egy regiszter chip látja el a kommunikációt a chip-ek és a cpu közt.
továbbá valamivel stabilabb is így a rendszer.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) tibaimp válasza erer1000 (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R .
Már azt hittem, hogy ez az a ram tipus, ami megőrzi az adatot kikapcsolás után is, de akkor nem. Kár, pedig az még nagy előrelépés lenne a számítástechnikában.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Kiki18 válasza arnoldito (#7) üzenetére


Kiki18
őstag

Sokféle volt,nekem sokat segítettek platformváltáskor köjökkoromban occoóé'.

Volt Valami abit 775-ös alaplapom, DDR1 AGP.

Vetem egy Asrock 4CoreDual-VSTA alaplapot (DDR1 és DDR2 ,illetve AGP és PCI-e is volt rajta!), így át tudtam állni jobb memóriára és videókarira(FX5500-7300GT) ugyanazzal a Pentium procival.

Majd a Pentium procit felupgradeltem C2D E6300-ra, beléptem a kétmagos érába.

Aztán ugyanerre építve a következő deszkám az ASUS P5KC volt, ahol DDR2-DDR3 upgrade megvolt. Majd nem sokra rá a C2D E8400 is,majd jobb videókari(GTX 650)

Ezek 14-18 éves koromban nagyon jó dealek voltak, mert fokozatosan, fillérekért zsebpénzből tudtam gépet upgradelni, és ezalatt sose maradtam gép nélkül. Régi szép idők, imádtam.... :R

(#27) Predatorr válasza erer1000 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Láttam én olyat, hogy a máshol lévő bevágás ellenére belenyomták a régi ramot az új lapba...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#28) GodGamer5 válasza koko52 (#20) üzenetére


GodGamer5
addikt

:Y :C

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) arnoldito válasza Kiki18 (#26) üzenetére


arnoldito
senior tag

Jó is volt az, ahogy mondod. :) De ma ilyen már elképzelhetetlen, mert már más prioritás a gyártók részéről...

(#30) koko52 válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


koko52
veterán

Megtaláltam 4000@cl12 2.0v [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) green dude válasza GodGamer5 (#15) üzenetére


green dude
tag

Jesszus, nekem majdnem "csak" a felén mennek. Mondjuk a vegleges, boltokba kerulo peldanyoknak kivancsi leszek a CL ertekeire. Akkor majd meglatjuk, hogy mennyivel gyorsabbak ns-ben.

Amugy muszaj ilyen "elborult" frekiket hasznalni, vmivel majd desktop-on is etetni kell a kesobb erkezo meg tobb maggal rendelkezo szornyeket. :DD Gondolom ott nem lesz quad chanel.

[ Szerkesztve ]

(#32) green dude válasza green dude (#31) üzenetére


green dude
tag

* channel

(#33) zetor2000 válasza Kiki18 (#26) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az igazi az az éra volt, amikor Intel, AMD és Cyrix CPU-k is mehettek ugyanabban a lapban, igaz, nem egyszerre. :)
Boldog békeidők, csak a DMA, IRQ és ADDR címeket kellett jumperelni. De ha bejött, akkor gyá!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#34) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi változik ilyen esetben egy ddr4hez képest, hogy ennyivel gyorsabb?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) koko52 válasza enginev3.0 (#34) üzenetére


koko52
veterán

A csíkszélesség pl. (nm).

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) Kiki18 válasza zetor2000 (#33) üzenetére


Kiki18
őstag

Elfogadom, annak fényében hogy köztünk minimum 10 év különbség van :P

(#37) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Oké, hogy elvileg ezek sokkal hamarabb jönnek, mint anno a DDR4, csak kérdés hogy milyen áron. Szerverekbe, munkára érthető, de vajon mikor lesz megfizethető consumer vonalon.

(#38) tibaimp válasza MeszesKPT (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Minimum plusz 2 év, még consumer cpu sincs, ami támogatná, de a távlati tervekben is nem tudom szerepel-e.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) koko52 válasza MeszesKPT (#37) üzenetére


koko52
veterán

2024-re tippelek. Addigra a hozzá való cpu-lap is mérséklődik majd.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#40) FlashLed


FlashLed
senior tag

Szóval kb még vagy két év a DDR5.
Nem sietik el.

The Mechanic

(#41) FlashLed válasza green dude (#31) üzenetére


FlashLed
senior tag

Tényled Quad channel. Az intelnél consumer piacon mikor lesz? Semmit nem hallottam erről.?!

The Mechanic

(#42) ncc1701 válasza GeryFlash (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem fogsz majd akkor tapsolni miatta nagyon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.