Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus72


atus72
senior tag

Eskü nem értem ezt, azt hittem ezek a local zónára osztott led-es megoldésok már nem léteznek, de ezekszerint ige. Hogy lehet erre HDR meg bármilyen minősítést adni ha nem képesek ugyanazt a minőséget MINDEN képpontra teljesíteni ?

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Merem állítani, hogy fog annyiba fájni, mint egy 48-55 colos OLED tévé.
Hát nem tudom.. :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Piftuka válasza atus72 (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesítiik minden képpontra. :K A zóna lényege nem a fényesség, hanem a kontraszt, és a többi zóna fényének kikapcsolása azokon a képrészleteken, ahol a sötétség, vagy a teljes feketeség a lényeg. Ezáltal teremt jobb kontrasztot.

LCD vonalon ezt még mindig a FALD megvalósítással tudják elérni (egyébként az összes manapság kapható prémium LCD tévé ilyen elven működik) a legnagyobb mértékben.

Azok között is nyilván az a leghatékonyabb, amely a legtöbb ilyen zónával rendelkezik.

Azokon a képterületeken pedig, ahol fényességnek kell lennie (pl. egy filmen éppen egy reflektorra fókuszál a kamera, vagy a déli, ragyogó napra) ott hozza a készülék az 1.000 nites fényerőt, ha szükséges.

"Aquila non captat muscas."

(#4) Piftuka válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Ismerve a céget, és a technológiát biztosan nagyon drága lesz. Ám ez célhardver, azt nem szabad feledni.

Erre a feladatra sokkal jobb, mint egy OLED (vagy bármilyen más) tévé.

"Aquila non captat muscas."

(#5) dabadab válasza Piftuka (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Teljesítiik minden képpontra. :K "

Nyilván nem. Egy zónán belül csak a VA panel natív kb. 5000:1 kontrasztját tudja.

DRM is theft

(#6) Ixion77 válasza atus72 (#1) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy, hogy ha elég jól van megcsinálva, akkor közel ugyanazt az élményt adja mint az OLED, viszont a beégés veszélye nélkül.
Amit én nem értek, hogy miért ilyen drága. A ledek nem drágák, a vezérlést csak egyszer kell elkészíteni, más nehézségről meg nem tudok az ügyben (attól még persze lehet). Az a tippem hogy igen gyorsan meg fog ez érkezni az alsóbb árkategóriákba.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#7) dabadab válasza Ixion77 (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Az a tippem hogy igen gyorsan meg fog ez érkezni az alsóbb árkategóriákba."

Ezzel szemben inkább úgy tűnik, hogy - legalábbis a TV-knél - egyre inkább feljebb szorul és inkább mindenhova edge LED-et raknak.

DRM is theft

(#8) Ixion77 válasza dabadab (#7) üzenetére


Ixion77
őstag

Van tipped hogy vajon miért?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#9) dabadab válasza Ixion77 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Macera és igazából nem olyan nagy durranás, viszont adott esetben csúnya tud lenni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) duke válasza dabadab (#9) üzenetére


duke
aktív tag

Ekkora felbontassal, mar biztos jo lesz, es a kepernyonek tenyleg csak az a resze fog intenziven vilagitani, ahol szukseges. Igazabol nem tudom az eddigi megoldasok hany reszre osztottak a kijelzot, de ez lehet hogy annal nagysagrendileg tobb.

(#11) Duree


Duree
veterán

Ilyenem se lesz.

duree54

(#12) #72042496 válasza duke (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Konzumer (pontosabban gamer) kategóriában 384, illetve 512 zónát láttam eddig 27 illetve 34 colon, munkamonitornál már 1152 zónát is 32 colon.

[ Szerkesztve ]

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

De a zónákra osztott megvilágítás eddig is létezett csak most a marketingesek kitalálták, hogy akasszanak rá egy újabb buzzwordöt, hátha valaki azt hiszi, hogy a Mini-LEDnek valami köze van a Micro-LEDhez. Pedig ez is csak egy LCD.

A grafikusokat és képszerkesztőket pedig nem a HDR, hanem a színhűség fogja érdekelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.