Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomcat78


tomcat78
őstag

Azért vannak fenntartásaim a PCB-re aplikált radival a hatékonyságot illetően....
Azt nem mondom,hogy feltétlen rossz lesz,de az kb biztos,hogy messze lesz egy épített vízhűtés hatékonyságától.Hangban meg pláne,így meg kicsit parasztvakításnak tűnik az egész....Gondolom tetemes felárért majd....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#2) energy4ever válasza tomcat78 (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha egy 240-es vekony 28-29mm-es, vagy egy 120-as 45mm-es radi eleg volt a felso kategorias aio vizes kartyaknak, akkor ez boven eleg lesz. Ranezesre valahol meretben 240-360-as slim radik kozott van. Plusz a radin ataramlo levegot hasznalja a pcb-n levo tobbi alkatresz hutesere is.

(#3) Male válasza tomcat78 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez elég fura... a vízhűtésnek nem az lenne a lényege, hogy elvezesse egy sokkal jobban szellőztethető helyre ( lehetőleg a gépházon kívülre fújható ) a hőt, és jóval nagyobb hőleadó felületet is megengedve?
Mert így most arrébb viszik egy centivel, majd rányomatják a kártyára... egy pár heatpipe nem lenne jobb ebben :F
( persze nyilván jobban értenek hozzá, csak ki tudja a marketingeseknek mennyi szava volt a fejlesztésben )

(#4) arn


arn
félisten

Ez mitol jobb, mint a heatpipe?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 1815-ös boost-ot a mezei AMP-om is hozza a tesztek alatt nulla tuninggal, a power limit tologatása nélkül. Az érdemi az lenne, ha alapból 2100-as boost-tal árulnák - amire ugye a normálisan behűtött 2080Ti-k sacc/kb harmada képes, csakhát ide már kell egy kicsi válogatás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Tidus


Tidus
addikt

Szerintem teljesen jó az elgondolás.
Itt még szét is szedik.
El tudnám képzelni, de biztosan egyszerűen nem ér annyit cím szó alatt, horror áron lesz.

(#8) t72killer válasza Tidus (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eleve ott kezdődik a dolog, hogy a 2080Ti nem egy tuningbajnok GPU. Persze, szereti a vizet, de a kisajtolható többletteljesítmény egy jó léghez képest (msi trio pl) nem éri el a 10%-ot rendes épített vízzel.

Apropó kicsit alul lett tápolva ez a "szörnyeteg" azzal a 2db pcie csatival...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) MrT válasza Male (#3) üzenetére


MrT
csendes tag

én sem látom ennek így semmi értelmét

(#10) tomcat78 válasza energy4ever (#2) üzenetére


tomcat78
őstag

Amik szintén hangosak....Bár ugye,ez relatív.De emlékeim szerint te is vizezel,úgyhogy gondolom ezt nem kell ecsetelni :R
Amúgy meg nem azt írtam,hogy ez így nem működhet,hanem azt,hogy szerintem ebben a formában csak pénzlehúzás....Tehát végfelhasználóként sz@r is meg értelmetlen is.Persze ez nagyban árfűggő is...De gyanítom,hogy nem kis felára lesz,mint újdonság,holott az írtak alapján a kártya teljesítménye nem indokolná...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#11) Pug


Pug
veterán

Ezt az ipari mokusvakitast... :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#12) mpierre


mpierre
veterán

Azért egy féltégla elkélhet az alátámasztására... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#13) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Hát nem is tudom. Nekem ez a cucc rohadtul bejön, nagyon batár :)
A leszólásokhoz meg annyit, hogy először a tesztek, utánna vágjuk falhoz :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#14) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Nem lesz túl hatékony hiszen a ventilátorok a PCB -re fújják a meleget, összerottyan az egész.

(#15) Nelman


Nelman
tag

És mindezt azért, hogy feláras legyen. Szerintem ez bőven jó lenne 3 légkavarós léghűtéssel is. :D

(#16) #65675776 válasza MSI.Navi (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen meleget? Egy jól méretezett vizhűtőkörben nem igazán lesz a vizhőfok 45-50 °C felett. A vizhűtésben használt pumpák eleve nem is birnak többet 60 °C-nál. Magyarul max ennyit fúj a PCB-re. Ez alacsonyabb hőmérséklet, mint egy tipikus léghűtés esetén.

Egyébként meg továbbra is: a meleg levegő is hűvösebb, mint a megrekedt forró levegő.

(#17) Cyberboy42 válasza Nelman (#15) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

És nem ezt csinálja a világon kb az összes custom kátya?
De még ha oda is fúj, a bordáról ami legyen 60 fokos, de még így is sokat mondok akkor az bakfitty a pcb-nek, meg az összes alkatrésznek... A legfontosabb dolog, hogy hatékonyan vigyen el egy nagyon pici helyről(gpu) nagyon, de tényleg nagyon sok hőt!

szerk: jah, +1 egyel feljebb :))

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#18) hoolla válasza t72killer (#5) üzenetére


hoolla
aktív tag

Az 1815mhz boost, neked az MSI afterburnerrel 2115mhz fog megjelenni. Ha megnézed, az összes kártya hivatalos infójában az 1500-1815mhz-ces órajelek vannak feltüntetve, de a “valós” órajel az mindig 300mhz-cel magasabb.
Valaki hozzáértő el is magyarázhatná, hogy ez miért van, ha lenne olyan szíves.
Amúgy az “1815-s” boostot, csak az AMP extreme tudja asszem. Az én kártyám, Strix OC, boostol jelenleg 1800/2100-ra, de onnan visszaesik idővel 1755/2055-re. Tehát ha ez a böhöm kártya alapból tartja a névleges boostját és erre még lehet pakolni egy jó 150mhz-cet pl, akkor az már egy új generációnyi teljesítményugrás az alap modellekhez képest.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#19) t72killer válasza hoolla (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem afterburnerben nézem, hanem amit a Superposition teszt alatt kiír. Legközelebb ránézek AB-ben is:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Lacika112


Lacika112
aktív tag

EZZZZZ egy sz.r :R

A víznek pont az a lényege KIVIGYE a meleget. Ez mindent csinál (tán már kévét is főz) de a meleget a házban tartja.

Kb egy 4 kerék meghajtású kocsi de mind a 4 kerék más irányba pörög és a sofőr csodálkozik nem mozdul :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) syberia válasza Lacika112 (#20) üzenetére


syberia
veterán

Ilyen brutális kártyához alap egy jól szellőző ház, optimálisan kialakított (szabályozható) légáramlással kétlem hogy problémát okozhat. Valószínűleg pár fokkal magasabb lesz a maximum, mint egy épített vízhűtéssel, de a léghűtéses megoldásokhoz képest szerintem hatékonyabb megoldás. Vízzel lényegesen jobb hatásfokkal lehet kis területről (gpu) elvonni a hőt a levegőnél.

https://howbad.info/

(#22) DonToni


DonToni
aktív tag

Én annyit módosítanék rajta, hogy a ventiket megfordítanám... (push-ról, pull-ra) a többit meg megoldja a ház szellőzése (már ha van).... :)

-Anti-

(#23) Cefet válasza #65675776 (#16) üzenetére


Cefet
aktív tag

Ott a pont. Ugyanezt a megoldást alkalmaztam egy Tahiti magos 7870-nél, persze nem így egybe építve. A 240-es radiátor bőven elég volt. Nem ment 50 C° fölé a GPU, úgy, hogy a ventik csak 50%-on mentek. Tehát a lefújt levegő sem volt 45 °C-nál melegebb. Persze ez a kártya kicsit többet fogyaszt, de nekem 100%-os ventilátor fordulatnál (itt már nagyon hangos volt) 23°-os szobahőmérséklet mellett stabil 40°-os volt a GPU terhelés alatt. Szóval megkockáztatom, hogy pl 60°-os vízhőmérséklet mellett akár 400-450W-ot is el tud fűteni ez a cucc. Az egyetlen problémája, amit már írtak előttem is, hogy a meleg nagy része a házban marad. Egyébként tetszetős, korrekt megoldás.

(#24) fuvi


fuvi
senior tag

úgyis lesz rá vmi fullcover blokk :D

(#25) Banano


Banano
tag

Calgont kell hasznalni? Nem lesz vizkoves a rendszer?:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#26) t72killer válasza fuvi (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

már van egy ideje;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) #65675776 válasza Lacika112 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem igaz. Kb egy pontja sem.

Minden hűtésnek az a célja, hogy a felmelegedett felületről elszállitsa a hőt valahova. Ha ez a hűtés egy házba van beszerelve, akkor a ház szellőzésének kell a házból elszállitania a felmelegedett levegőt. Ez igy van minden hűtésnél. Egy kivétel a blower tipusú VGA hűtés. Egyébként minden eszköz hűtéséhez hozzátartozik a házhűtés is, azzal együtt alkot teljes rendszert.

(#28) Cheesy


Cheesy
őstag

Linus nem pont egy ilyet szed szét a CES-en?
Meglepően kompakt a szivattyú. De bennem a tartósságával kapcsolatban merül fel kérdés...

www.vakbelmutet.hu

(#29) fuvi válasza t72killer (#26) üzenetére


fuvi
senior tag

erre a még meg se jelent matrixra?

(#30) t72killer válasza fuvi (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

milyen nyákot használ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) #65675776 válasza fuvi (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyan az a PCB, mint a ROG Strix-é.

(#32) fuvi válasza #65675776 (#31) üzenetére


fuvi
senior tag

pff....
azthittem hamár matrix akkor extrázzák

(#33) t72killer válasza fuvi (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem rossz a strix nyák, csak a vrm-hűtést szokták elb.ni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) fuvi válasza t72killer (#33) üzenetére


fuvi
senior tag

és akkor ezzel akarnak labdába rúgni HoF meg Lightning mellett?
karcsú...

(#35) saratunde


saratunde
csendes tag

Szerintem a legjobb nyák a strixnek van

[ Szerkesztve ]

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Úgy, hogy a légáram útjába tették a PCB-t nem sok értelmét látom a radiátornak.
Persze fele olyan nehéz mint egy rendes heatpipe-os hűtés, és ezért ráírják, hogy a léghűtésnél akár 50%-al jobb, és mivel rá is van szerelve, ezért akár 100%-al kompaktab mint egy hagyományos aio-val szerelt VGA. :DD

[ Szerkesztve ]

(#37) htc07


htc07
addikt

PCI csati legyen a talpán, amelyik ezt a monstrumot megtartja.

(#38) vaakuum


vaakuum
addikt

Ez már csak akkor lenne szebb, ha egyből ki is tolná a házból a meleget...
Mikor jutunk el végre oda, hogy normál légáramlás lesz egy VGA kártya környékén, és nem keveri vissza a meleget, amit a felső élén nagy nehezen kinyom magából/ merthogy az alsó élén meg szinte semmi levegő nem tud távozni, mert ott az alaplap...
Ok, legyen vastagabb a kártya fél/egy slottal, de akkor már az alap porszívós hűtést fejlesszék rajta, hogy hatékonyabb/csöndesebb legyen, meg vigye is ki azonnal a meleget maradéktalanul.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.