Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Zseniális ötlet volt a Z390 Dark-on a foglalat elforgatása, gondolom emiatt maradt csak 2 memóriafoglalat... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Kár hogy még az Evga Z390 Dark lapról nincsenek nemzetközi összehasonlítások,

és főleg Nemzetközi Vásárlói vélemények.

Nagyon várom a vásárlói vélemények visszajelzéseit

Amit találtam róla cikket , abból , egy részlet:

" Az EVGA Z390 DARK alaplapról

Az EVGA Z390 DARK az alaplapot az Intel Z390 lapkakészlet alapjaira épül. A Z390 DARK az ultra-megszállottak számára készül, akik a legújabb 9. generációs Intel 8-erõs CPU-kat minden eddiginél nagyobb teljesítményre akarják sarkallni. A Z390 DARK 17 fázisú VRM kialakítással rendelkezik, valamint két jobb oldali 8-pólusú EPS csatlakozóval is bír, amelyek maximális teljesítményt biztosítanak a túlhúzáshoz. Két SMT DIMM lehetővé teszi a nagy frekvenciájú és alacsony késleltetésű RAM túlhúzást. A 10 rétegű nyomtatott áramkörű lap több érzékelővel van ellátva, amelyek a Dual LED kijelzőkön is megjeleníthetők. A Z390 DARK Creative Audio-t tartalmaz EVGA NU Audio, két Intel Gigabit NIC, Mini Display Port, Power on Board / reset / CMOS gombokkal, PCIe ki/be kapcsolókkal, tripla BIOS támogatással és 8 intelligens ventilátor aljzattal. Végülis az alaplap csak annyira jó, mint a BIOS-a..... "

(#3) #06658560 válasza Cifu (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel így jobban átszellőztethetőnek gondolom, mintha keresztbe állnának a memóriamodulok és nem értem miért nem lehet ilyen felépítést használni már ezer éve, minimum a komolyabb gépek esetén.

(#4) tzolosch válasza Cifu (#1) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Nem igazán értek hozzá, de úgy tudom, hogy könnyebb úgy húzni a ramot, ha csatornánként csak egy modul van beépítve. És tekintve hogy a tápellátás alapján ez egy tuningra szánt lap, a célközönség számára ez külön vonzó is lehet (nem fog ott éktelenkedni a két üres foglalat, vagy nem kell rgb-dummyval kitölteni)

(#5) rii válasza #06658560 (#3) üzenetére


rii
nagyúr

" .... nem értem miért nem lehet ilyen felépítést használni már ezer éve, minimum a komolyabb gépek esetén. .... "

jaja

ezt kapjuk mi
- 90 fokkal szélirányba elforgatott memblokk
- az összes periféria bazári fröccsöntött giccs
- rgb orba szájba

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) laskr99 válasza Cifu (#1) üzenetére


laskr99
addikt

Nem olyan új dolog a foglalat forgatás :U

(#7) proci985 válasza #06658560 (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem hinnem, haz tetejeben levo ventikkel pont, hogy a jelenlegi elhelyezes a jobb.

ahol az elforgatott elhelyezes a jobb az a 4U szerverkornyezet, desktopon ennek igy sok ertelme nincs, foleg, hogy nem fer el negy memslot egy EATX lapon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) m0h0senator


m0h0senator
őstag

A z390-es Dark lap miért lett HEDT?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#9) #06658560 válasza proci985 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eddig nem túl sok felül szellőző WS házat láttam.

(#10) Foglalt név


Foglalt név
addikt

És ezeken sincs USB-C... Vehetek FE-t látom, ahol csak az első tulajnak él a garancia. Bravo..

(#11) nuke7


nuke7
veterán

ezeken a kártyákon miért optikai csati van a coax helyett..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) Puma K válasza Cifu (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Manapság egy DDR4 modul lehet 16 GB-os is akár 3600Mhz-en.

Így a 32 GB könnyen elérhető. Aki csak játszik a gépén annak elég ez a RAM mennyiség. Egy ilyen tuningra hegyezett alaplapnál szerintem nem gond a 2 foglalat.

Akinek több kell az vesz olyan alaplapot amin 4 foglalat van a memória számára és gond egy szál sem.

A mellékelt Asus ROG Maximus IX Apex-en 2db foglalat van, a 3. pedig SSD-k számára fenntartott hely:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) Dobrika válasza #06658560 (#3) üzenetére


Dobrika
tag

Biztos, hogy nem szellőznek jobban a ramok vízszintesen, épp ellenkezőleg. A meleg levegő felfele áramlik, ami a klasszikus megoldásnál tökéletesen működik, de ennél az alsó fűti a felsőt.

(#14) rii válasza Dobrika (#13) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem nem vetted figyelembe hogy egy desktop gépnél a legjobb*, ha előlről be hátul ki, és mindent hűtesz 1 db, egyirányú légárammal, nem úgy mint a mai PC-k, hogy a tápl alulről fel, a VGA egy önálló elem, CPU is össtevissza, gépház tetején, oldalán, elején

agyrém

apple - mac pro - 2005-6-7-8

dual xeon hűtenek le 3 ventillátorral tápostul vga-stul mindenestül mert egyetlen egy légáramlatra koncentrálnak nem össze-vissza tekergetve mint a mai pc-k ...

jaés szerintem a ventillátor létével nem kalkuláltál ... persze amúgy a meleg levegő felfele száll ... de jobban szállna ha a légáramlatba bele-feküdne, és nem bele-állna.

* work stationoknál azért van így ,,,, mert ez lenne a normális ... a mai pc világ abnormális

a mem blokkok közt így jobban megreked a meleg

és persze ha vizes cuccot épít valaki, akkor ott számolni kell a kieső légáramlat miatt veszett hűtéssel ... külső radiátornál.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy ennyire tuningra kiegyezett lapra minek Wifi, hangkártya meg 8db sata port.?

Vagy meg lehet 500W-al küldeni a CPU-t 24/7-re ;]

Szemlátomást azért forgatták el a foglalatot, hogy a raw delej-t ne a memória adatvezetékei között keljen odavinni a VRM-hez.

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza Dobrika (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a levegőt merre mozgatják a ventilátorok? Azon áramlásra hogy helyezkednek el a memóriák? A legkülső belső felületétől kezdve az összes többit mi hűti?
Szerinted miért néz ez ki úgy, ahogy?

(#17) Dobrika válasza #06658560 (#16) üzenetére


Dobrika
tag

Ezekben a rendszerekben elöl hátul van ventilátor és légterelők vezetik a ramok közé a levegőt, de a cikkben szereplő cucc, az csak egy alaplap, nem egy komplett rendszer. Nem azt mondom, hogy rossz lenne az elrendezés, de ne örüljünk neki úgy, mintha feltalálták volna a spanyolviaszt.

(#18) #06658560 válasza Dobrika (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, ezekben a rendszerekben csak elöl van venti, hátul nincs. És légterelő sem feltétlen. Pusztán normális házat terveztek, normális hűtési koncepcióval. Ez is ilyen RAM elrendezéshez lenne jó ház. Ahogy bármelyik toronyhűtővel hűtött CPU esetében is, a keresztben álló RAM modulok közötti levegőt nem tudja átmozgatni rendesen egyetlen hüte sem.
Nem spanyolviasz, hanem egy ezer éve ismert, normális elrendezés lenne.

(#19) Dobrika válasza #06658560 (#18) üzenetére


Dobrika
tag

Én eddig fujitsut és HP-t esetleg néhány Dell-t láttam élőben, de ez akkor meg is magyarázza, hogy a lenyóvót miért nem. :DD

(#20) #06658560 válasza Dobrika (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Dellben szintén nem láttam hátul ventit.

(#21) Dobrika válasza #06658560 (#20) üzenetére


Dobrika
tag

Ilyet még nem láttam (szétszedve), de nyílvánvaló az ok, mivel a ventilátorok sem az elejében vannak, hanem a ramokhoz elég közel. Látom a kötekedés nagyon megy ezen a fórumon...

(#22) #06658560 válasza Dobrika (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt úgy hívják érvelés. jobb, ha hozzá szoksz, itt szokott belőle lenni.

(#23) Dobrika válasza #06658560 (#22) üzenetére


Dobrika
tag

Ja persze. :DD

(#24) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Egy ideje nézegetem ezt a hangkártyát,mindennel szembe megy amit az audio note képvisel.
Megvették a nevüket valszeg,hogy horror áron adhassák.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.