Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez a cucc zseniális. Pár év, és simán bele lehet tenni a fülünkbe. Star Trek rulez!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) hyperspace


hyperspace
őstag

Jópofa fejlesztés, hogy saját hangon szólal meg, de hogy ezért még egy kütyü, amit tölteni kelljen.. Nekem elég lenne a telefonon található Google Translate is.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) Polarstar válasza hyperspace (#2) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pont a kugli, ami néha hajmeresztőem agyament baromságokat ad meg?

Volna még mit reszelgetni rajta. Mint ahogy a szánalmasan sz.r helyesírás ellenörzőn az androidban is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) kelly416


kelly416
veterán

Nagyon jópofa kis kütyü, de egyben elősegíti a népek lebutulását is. Sokkal kevesebb ingerenciánk lesz így nyelveket tanulni. Arra meg szerintem drága, hogy egy-egy család (vagy ne itthon élő családok anyagi helyzetéből induljak ki?) vegyen egy ilyent amikor külföldre akar mennyi nyaralni, és ott ne legyen kiszolgáltatva a nyelvtudás hiánya miatt.

(#5) hyperspace válasza Polarstar (#3) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem nagyon használom, ezért nagy marhasággal sem találkoztam.

Swiftkey-t használom billentyűzetnek, szépen tanul, és már tudja nagyjából, mit akarok írni, kb 95%-osan :) .

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#6) Graphics válasza hyperspace (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, de mondjuk ha nem nagyon használod, akkor elég nehéz róla szubjektív véleményt alkotni, nem?

Egy gépelés alapú, és egy hangalapú cuccot nem lehet összeereszteni...

Most gondolj bele, majd tanítgatod a Google-t, aztán egy nyilvános helyen booking helyet fucking lesz... Nagyon nem mindegy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) mizoli


mizoli
addikt

Tetszik a kütyü. Két nyelvet kell egyszerre tanulnom, időnként jól jönne egy kis segítség.

Duliee
:C

[ Szerkesztve ]

(#8) kelly416 válasza Graphics (#6) üzenetére


kelly416
veterán

De nem csak ez, bár a példád eléggé jó. A google alapból csinál olyan félrefordításokat, hogy még nekem is fáj. Pedig nem azért használom, mert olyan penge vagyok angolból vagy fordításból. :P

(#9) moleculez válasza kelly416 (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem angol magyar nagyon jol megy, visszafele mar kicsit problemasabb. De maga a szitu nekem nagyon kenyelmetlen lenne, hogy egy ilyen cuccba beszeljek. Uzleti szinten meg foleg nevetseges... Oda tenyleg inkabb egy tolmacs, annak minden elonyevel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) hyperspace válasza Graphics (#6) üzenetére


hyperspace
őstag

Félreértettél. A google translate esetében is a hang alapúra gondoltam (mindig ott van a corversation gomb). Szerintem amúgy csak szubjektívet tudok, ha keveset használom.
A billentyűzetet tanítgatom a telefonon, nem a fordítót (prediktív szövegbevitel, ékezetek, ragok használata).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#11) kelly416 válasza moleculez (#9) üzenetére


kelly416
veterán

Én üzleti felhasználásról nem beszéltem. Nincs lehetőségem olyan mértékben magas üzleti körökben megjelenni, ahol tolmácsok is forognak, legalábbis eddig nem volt, hogy pontos legyek. Így véleményt alkotni erről nem tudok.

Egyébként 220 dollár (a nem lejárós tanulós programmal és postával, vámmal együtt) nem olyan sok a szerkezetért, ha valaki rendszeresen (értem ez alatt évente legalább egyszer) meg külföldiába nyelvtudás nélkül mondjuk nyaralni. Az imént nem gondoltam át eléggé az ár/haszon tényezőt. Ha csak magunkat veszem, hogy minden évben sikerül legalább egyszer elutazni, és egyik évben Erdély, ahol néha beleszalad olyanba az ember, aki ha tud, akkor sem szólal meg magyarul, a másikban Görögország, harmadikban Horvátország, meg esetleg még belevesszük a németeket is, akik angolul sem szólalnak meg sok helyen, még ha perfektek is egyébként belőle, akkor megérhetné esetleg, csak lehet, egy évben a Tiszaparton kellene nyaraljunk hogy megvehessük. :)) Na jó, ez nyilván túlzás, de azért nem hiszem, hogy sokan szívesen számolnak 60-70 ezres többletköltséggel ezért a kényelemért.

(#12) hegedis


hegedis
tag

Magának a kütyünek nem sok hasznát látom, az a szoftver ami fut rajta simán mehetne a telóra.

(#13) kelly416 válasza hegedis (#12) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Hát ha ezt így meg lehetne oldani, akkor nekem is így kéne, csak félő, a cég le is húzhatná a rolót, ezért nem is fogják még jó ideig kiengedni a kezükből ilyen formában a szoftvert.

(#14) hegedis válasza kelly416 (#13) üzenetére


hegedis
tag

Valóban sokan lehetnének, akik nem vásárolnák meg és letöltenék. De, vállalati körökben ilyet, azért nem nagyon lehet megtenni, így azok fizetnének érte. Viszont olcsóbb lenne, mert nem lenne hardver fejlesztési költség, szállítás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.