Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jim Tonic válasza Synthwave (#50) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pedig igen. Ez nem az üzletemberek, de még csak nem is a mérnökök lapja.
Egy csomó idióta f. van a világban, aki keresetén felül vesz telefont, laptopot, dektop PC-t, autót. Komoly emberek, komoly fizetéssel pont nem rohannak ilyen lapokért, akkor inkább vesznek egy brand workstationt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52) Synthwave válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért annyira csak nem akar a keresetén felül gépet venni, hogy csupán a lap+proci páros nettó másfél millió.

Übergazdagéknál az igen nagylelkű (de IT analfabéta) szülővel megáldott gayminges kisgyereknek is lehet egyszer Karácsony, ő meg valószínűleg se nem nagyon díjazná, se nem profitálna egy valamirevaló brand munkaállomásból. Ez viszont drága, brutálul fest és még világít is, szóval jó lesz majd a batár ablakos házikóba.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) #16939776 válasza Synthwave (#52) üzenetére


#16939776
törölt tag

Másnap jön a sírva, hogy este 6 után szülők tiltják neki a játékot, mert hangos a kompresszor. Azt lekapcsolva meg 2Ghz-en a megy a CPU, így fél óra alatt vagy 10-szer verik agyon serpenyővel, annyira szaggat a pubg. :DDD

(#54) Jim Tonic válasza Synthwave (#52) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze. De azt, gondolom, Te is tudod, hogy az iPhone vásárlók nagy része pl. Kínában nem a kőgazdagok közül kerül ki, de jó eséllyel az USÁ-ban sem. Szóval szerintem K.Andras.Vfx-nek javarészt azért igaza van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) Vesa válasza bacsis (#2) üzenetére


Vesa
veterán

"Ha azt nézzük, hogy az első generációs Core i7 CPU-k is 10 évesek s máig állják a sarat, úgy akkor ebben is benne lehet legalább 10 év,"

Bizony, ez szinte biztosra vehető! A 1366-os platform az utolsó szériás 6/12 magos Xeonokkal (főleg Dual kiépítésben) mai napig simán megállja a helyét, az egyetlen hátránya az utasításkészletek tekintetében, és az UEFI támogatásának hiányában van. Ugyanakkor, brutális erőt képviselnek mai napig, fillérekért. 3 ilyen gépem is van, képtelen vagyok megválni tőlük. 3DS Max-ban úgy renderel, hogy öröm nézni. Egy régebbi, de csúcs Quadroval simán lehet dolgozni rajtuk még mindig.

Synthwave
Bocs, de ez tévedés! A 1366 csúcsa nem az i7 990x Extreme Edition, hanem az X5690/W5690 Xeonok! Az i7x ráadásul csak 1066-os RAM-okat támogat, míg az említett Xeonok 1333 ECC-t is.A Xeonok jobban is húzhatók, 4GHz-ig szinte biztos, de sok esetben látunk példát 4,5GHz-re is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#56) [CS]Blade2 válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szinte minden eladott példányt mondjuk olyanok fognak megvenni, akiknek 300x annyi a bevételük, mint mondjuk egy gazdagabbnak számító magyarnak.
Így nekik kb. olyan ez, mintha 1500Ft lenne a lap és 4000Ft a proci, ahol is mondjuk 2.000.000Ft a fizetésük. Innentől kezdve, ha meg is nézik az AMD verziót, az nem a pénz miatt lesz.

Kis mennyiségben az ilyen cuccok mindig elfogynak. Annyi ember mindig van, akinek ez tetszik, és a pénz nem szempont. Ettől, hogy a pénz nem szempont, és nem több millió darabot akarnak eladni belőle, így nem kell ár/érték arány bajnoknak lennie.

(#57) Jim Tonic válasza [CS]Blade2 (#56) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gondold ezt újra. 300x annyi... Aha.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#58) [CS]Blade2 válasza Jim Tonic (#57) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A felső pár %-nál van a világ pénzének a nagy része. Ilyen darabszámra, amit ebből le fognak gyártani bőven van elég potenciális vásárló a felső pár %-ból.

(#59) Synthwave válasza #16939776 (#53) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Emiatt az egy miatt kéne már kipróbálnom a PUBG-t.

Mármint...

EMBEREKET LEHET BENNE AGYONVERNI SERPENYŐVEL.

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#60) Precorus válasza Synthwave (#59) üzenetére


Precorus
tag

Minecraftot már nézted? Ott halálrapofozhatod őket :C :C ;]

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#61) #38075904 válasza bacsis (#2) üzenetére


#38075904
törölt tag

Számtechben 5 évnél túl gondolkozni már egetverő fail. Videokártyát is aki nem váltja le 2-3 év alatt az megszívta. lásd 970 vs 1060, 1070ti vs 2060 stb , a kihervadt cuccokat elkell adni mihamarabb.
5 év alatt kb minimum 3X van lehetőséged jobb gépre cserélni a régi konfigot. (úgy hogy alig bukj rajta, vagy max csak a felét)
Bár sokan máig 170W ra járatva használnak 2. gen i5 procit, azoknak is rengeteg lehetőségük lett volna szinte 0-ftból jobb gépre váltani, de sokan nem tették.

Maga ez az alaplap odab..... :DD

[ Szerkesztve ]

(#62) Puma K válasza Synthwave (#59) üzenetére


Puma K
veterán

"EMBEREKET LEHET BENNE AGYONVERNI SERPENYŐVEL."

Mondok ettől sokkal de sokkal jobbat... Postal 2 :K

(#60) Precorus

Csak ennyit lehet benne csinálni? Nézd meg amit fentebb írtam ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) Puma K válasza [CS]Blade2 (#58) üzenetére


Puma K
veterán

Aki ilyen pénzes az szerinted egy percig is egy ilyen vagy akár ettől gyorsabb teljesítményű számítógép mögött fog gubbasztani?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#64) Synthwave válasza Puma K (#62) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mondok ettől sokkal de sokkal jobbat... Postal 2"

Az alap. Ronggyá játszottam. Betegesen. ;]

LAN-t is látott a drága.

-------------------------------------------------------

(#60) Precorus: Amúgy vizuálisan és elvre tetszik a Minecraft, csak olyan expanzív univerzum, hogy nem is tudom, holhogymivel kezdjek bele, meg ha belekezdek, akkor többezer órát rá kéne áldozni, mert fless annyira, de az meg mostanában sekedvinkábbmástcsinálok..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#65) orion1025 válasza .mf (#7) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam 1150 i5 4440 köszöni, tök jól elvan.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#66) Redneck


Redneck
veterán

Aztamindenit, ez egy valóságos szörnyeteg. :Y

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67) Vesa válasza [CS]Blade2 (#56) üzenetére


Vesa
veterán

Nem kell ehhez felső pár% sem. A fejlett országokban a középosztály felsőbb szegmenseinek ez simán belefér, összességében többtízmillió emberről van szó. Csak itt mindenki a csóró magyar zsebekből indul ki, a gyártó viszont természetesen nem ilyen csőlátású...

A tudomány a valóság költészete!

(#68) Pöttön válasza Dyingsoul (#23) üzenetére


Pöttön
őstag

Az ács szakmában elterjedt kifejezés az andrásolás. :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#69) Pöttön válasza prolad (#35) üzenetére


Pöttön
őstag

Ezzel biztosan elmenne. ;]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#70) Puma K válasza Synthwave (#64) üzenetére


Puma K
veterán

A Steam-es verzióban is benne van a multi-online és még most is játsszák :D

A hétfői napon ahogy kezdődik a játék, azonnal bementem a lakókocsi mögött lévő titkos helyre... egy ásóval és a jó öreg bakancsommal mentem be rugdalózni... a kettőt egyszerre alkalmazva roppant hatékony elegyet alkotva az elején mindenki kapott de nagyon dúlván

A végén úgy jöttem ki, hogy majdnem minden létező fegyvert megszereztem és pluszban azt az egyet is amit csak ott lehet megkaparintani.

Kicsit erős lesz a kezdés de annál brutálabbra igyekszem majd venni a figurát ha megint nekiugrok a játéknak ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#71) Precorus válasza Synthwave (#64) üzenetére


Precorus
tag

Ja, van benne pár órám, régen sokat toltuk :DDD
Haverokkal majomkodni tökéletes.....ki hogy tudja szivatni a másikat, tnt-ágyúval ki tud jobban célozni(és felrobbantani a másik házát..... ;] ), rengeteg ötletes csapdát tudsz építeni(levédett telkeden padlón át lávába esel, stb).
Múltkor találtam egy szivatós pályát. Kiestek alólad a blokkok, stb :C
Szóval teljesen igaz amit mondas, jó sok időt bele lehet rakni, pedig egyszerű játéknak tűnik :) :DD
De amúgy pár verzió óta van vége a játéknak(meg kell ölni a sárkányt), az lenne a legjobb kezdet, ha egyszer rászánod magad :D

Mostanában épp factoriozom, az se túlmisztifikált játék.....aztán most csak az első free-play emben már 11 órát játszottam....

Könyvtár == Old-school Netflix

(#72) erer1000 válasza Precorus (#71) üzenetére


erer1000
őstag

Factorio-ba testvéremmel 2en már 100 óra körül vagyunk 1 pályán.

És még fingunk sincs hogy meddig fog tartani :DD

Valami hiány mindig van... :D

Pedig vonatok folyamatosan hozzák a külső telepekről a nyersanyagokat, pillanatok alatt lepakol minden, és megy feldolgozásra, minden nyersanyagnak külön lepakoló állomás.

Körbe folyamatos lőszer ellátás a fegyverekbe, valami sérül, javító robot megy is, tank felfegyverezve, megyünk ki portyázni, artillery már megvan...

És még csak most kezd el igazán izgalmas lenni a játék, mert találtunk urán bányát messze , de 50-80 fészek van a közvetlen közelében kb, és aaaaaaa

Nagyon beszippantja az embert 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#73) Precorus válasza erer1000 (#72) üzenetére


Precorus
tag

Én még nem vettem meg, "csak megnéztem" ;] ;] de amúgy első akciónál megveszem majd.
az a baj ami a sorozatokkal is: mindig van valami új, amire ki kell találnod valamit, meg kell oldanod, vagy amit kitaláltál :C :C

Könyvtár == Old-school Netflix

(#74) erer1000 válasza Precorus (#73) üzenetére


erer1000
őstag

"az a baj ami a sorozatokkal is: mindig van valami új, amire ki kell találnod valamit, meg kell oldanod"

Szerintem meg pont ez a jó benne hogy mindig van min optimalizálni , fejleszteni, hogy mégjobb legyen, mert mindig van jobb és gyorsabb , csak rá kell jönni :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#75) Precorus válasza erer1000 (#74) üzenetére


Precorus
tag

Nyílván ilyen szempontból nem, jól elvagy vele.
Csak borzalmasan időrabló tud lenni :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#76) erer1000 válasza Precorus (#75) üzenetére


erer1000
őstag

na ja.

de ha pl kitermelő állomásra van egy jól működő recept, akkor blueprint-ekkel eléggé lehet gyorsítani is minden terjeszkedésen :D

szóval elég 1x kitalálni valami kurva jót :DDD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#77) Precorus válasza erer1000 (#76) üzenetére


Precorus
tag

Sajnos ott még nem tartok, egyelőre türtőztetem magam(amennyire lehet :D ) a vizsgák végéig
Attól még hogy jól működő részeket találjak ki, elég messze vagyok :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#78) erer1000 válasza Precorus (#77) üzenetére


erer1000
őstag

ne is mond a vizsgákat :U

az volt a terv, dec 24.én reggel letudom az egyiket, és két ünnep közt factorio maraton

erre megbuktatott, és dec 31.én mehettem megint... :( :(

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#79) -Ben- válasza Synthwave (#18) üzenetére


-Ben-
veterán

Amennyiben csak netezésre, filmezésre kell, arra szerintem 15 év múlva is elég lesz. Ma egy i7 920 is elég erre a célra, tökéletesen, szaggatás/fagyás nélkül működik. A 980X (W3680) meg pláne... :D

(#80) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Valakinek elgurult a gyógyszere... :DDD :DDD :DDD RGB?WTF? :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#81) M@cika


M@cika
őstag

kicsi, ócsó, jöhet kettő! lap+proci csak 9000 dodó hát nem?

Nasit a kis fehér medvének!

(#82) icon


icon
senior tag

Végre egy lap, ami nekem is tetszik :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#83) lenox


lenox
veterán

Olcsabban gyorsabb gepet lehet ezzel epiteni:

Supermicro X11DPG-QT

Szoval ennek tovabbra sincs semmi ertelme.

(#84) pomorski


pomorski
őstag

Tyű, ezigen!

(#85) Amerigo57 válasza Pioneer (#26) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
(#26) Pioneer

A munkaállomások , de munkamonitorok is mindig többszörösébe kerültek ,

kerülnek , a normál felhasználói hardvereknél , nem tömeg gyártásban készülnek.

(#86) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Egy kis érdekesség.
Az alábbi vidéki kisker egyik most
összeszerelt konfigurációja,
(Corsair 1000D átalakított ház , ASUS Dominus Extrem alaplap
+ Xeon W-3175X processzor + 2db RTX TITAN VGA.)
A konfigurációt , :
2 db ASUS THOR 1200 Watt tápegység táplálja.
Link:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.