Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Elég nagy zsákutca ez az egyedileg vezérlelt világítás. Baromi ronda tud lenni. Az 1000 db ekkora méretben azt jelenti, hogy kb 4 cm-re vannak egymástól a ledek. Ekkora távolságnál simán van olyan, hogy kellene világítani is meg nem is, vagyis egyik része a képnek tuti gáz lesz. Vagy kell 100000 egyedileg vezérelt led, vagy kár vele foglalkozni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) dave987 válasza pilóta (#1) üzenetére


dave987
aktív tag

Nem olvastad figyelmesen,mert nem 1000 diódát ír hanem 1000csoportra vannak osztva. ;)

(#3) hardzsi2 válasza pilóta (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ezer LED-csoportról írtak, nem 1000 db. LED-ről, ám ettől még teljesen egyetértek Veled, hogy lehet ez ronda és sokkal finomabb felosztásra lenne szükség ahhoz, hogy egy ilyen megoldás versenyezhessen képminőségben az OLED-del.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#4) osztraksajt válasza pilóta (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akkor lesz versenyképes az oleddel majd ha minden pixel mögé külön ledet tudnak rakni.

Mondjuk akkor a fényerő és élettartam miatt akár jobb is lehet, de ez még nagyon távolinak tűnik.

(#5) satz18 válasza osztraksajt (#4) üzenetére


satz18
őstag

"Akkor lesz versenyképes az oleddel majd ha minden pixel mögé külön ledet tudnak rakni."
Létezik olyan. Ugy hívják, microLED. Csak ott a pixelsűrűsék jelent gondot egyelőre.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) osztraksajt válasza satz18 (#5) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tudom, de sem átlagfelhasználó szinten sem normál méretben nem elérhető még.

(#7) nap


nap
addikt

Ha annyira szar lenne a képe, nem harsognák tele vele a világsajtót, hanem kussolnának csendben és csinálnák a következő projektet.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) DaveJr válasza nap (#7) üzenetére


DaveJr
őstag

Erre azért rácáfolt már jó pár vállalat. Csak hogy 1 nagyot említsek: Apple a különböző gate-ekkel:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) Chaser


Chaser
titán

A 75 hüvelykes modell háttérvilágítását szolgáltató LED-eket 1000 egyenként vezérelhető csoportba osztották
A 75 hüvelykes modell háttérvilágítását szolgáltató LED-eket ezer, egyenként vezérelhető csoportba osztották
Ikabbigy'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Madwe válasza osztraksajt (#4) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van pl az uled, az egy 4ks panel és mögötte egy fhd feketefehér panel együttesével operál, igaz nem 4ks világítás, de már elég közeli :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Tetsuo válasza hardzsi2 (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen végül a TCL-nél is belátják, hogy minden pixel mögé kell egy LED. :D Vagyis mikroLED tévét kell gyártani, ennyi. Néhány év még kell nekik ehhez, persze.

Oké, látom már lelőtték a poént. :U

[ Szerkesztve ]

(#12) Ijk válasza osztraksajt (#4) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz versenyképes, mert a VA paneleknek nincs túl jó betekintési szögük, márpedig nagyobb méretnél komoly hátrányossággá is válhat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) osztraksajt válasza Ijk (#12) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az IPS-nek sokkal jobb szögei vannak ami már bőven elegendő egy hétköznapi felhasználásra (Sőt a VA is), azért valljuk be ritka hogy 2 fokos szögben néznek az emberek TV-t. És mi a baja az IPS-nek? A gyenge fekete, pont az ami itt ki lesz küszöbölve.

Hozzáteszem Oled TV-m van, nem ellendrukker vagyok.

(#14) Ribi válasza osztraksajt (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt mondjuk én sem értem miért nem IPS-el csinálják, mikor a VA*nak amúgy is egész jók a feketéi.

(#15) Ijk válasza osztraksajt (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem kell oldalról nézned a tv-t, sarkok felé változik a kontraszt, változnak a színek. Pont annyira hogy nem egy oled vagy plazma homogén képét adja vissza.
IPS glow szerintem borzasztó zavaró. Napfényben nem olyan probléma, de sötétben szerintem a másik gond az IPS-nél a kontraszt mellett.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) qnadam válasza nap (#7) üzenetére


qnadam
veterán

a háttérvilágítás állítgatásával elért dinamikus kontraasztra is büszkék voltak a gyártók, pedig arra is borzalmas ránézni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17) Madwe válasza Ijk (#15) üzenetére


Madwe
nagyúr

mondjuk az oled homogén képébe azért enyhén bele tud köpni a vertical banding, ha van... szerencsére nálam nincs, legalábbis én tesztábrán se látom, szóval részemről nincs :D

(#18) Locutus


Locutus
veterán

Engem a TV nem, de ez a háttérkép érdekelne, ha valaki látta már és valódi 4K-s :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#19) McSico


McSico
senior tag

Nem tudom hova eröltetik még az LCD-t. Lehet trükközni mindenféle háttérvilágítással, de csak hatalmas kompromisszumok árán.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#20) _lAc_ válasza McSico (#19) üzenetére


_lAc_
csendes tag

Azért én ezzel nem értek egyet. Ott van példának a Sony ZD9-es és igen kiváló képe van, pedig nincs ennyi csoportba rendezett háttérvilágítása...
És azt is hozzátenném, hogy vannak bizonyos felhasználási területek ahol még mindig jobb az LCD mint az OLED.

Ne vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal...

(#21) SpongyaBob válasza _lAc_ (#20) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Kirakatba esetleg jobb lehet kb. ennyi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22) McSico válasza _lAc_ (#20) üzenetére


McSico
senior tag

Biztos van. Mondjuk ahol a tv a rádió szerepét tölti be. Mindegy mi megy, csak szóljon valami.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#23) dugesz77


dugesz77
őstag

Tavaly pont már volt erről szó a Hisense mintha pont ezt csinálta volna.

(#24) veze


veze
őstag

mikor lehet kapni a médiamárktban, kapható már?

(#25) azbest


azbest
félisten

Mókás, hogy média tartalomhoz sokszor eleve olyan adatátvitel módot használnak a képernyőre, aminél a színinformáció alacsonyabb felbontású, mint a fény információ. Például a 4k 4:2:0 színinformációja fullhd és a fényerő 4k csak. Ezzel azt akaron mondani, hogy talán nem szerencsés a fényerőt tömbösíteni a panelben. Hacsak nem marketing számok dobálózása a cél, de a képernyő valójában a névleges felbontás töredékét képes megjenelíteni. mert több pixelen is teljesen ugyanaz a tartalom.

Másrészt van egy érdekesebb próbálkozás is már a Hisense-től ULED XD néven. Ahelyett, hogy szigetekben lennne fényerősszabályozás, inkább egységes homogén fény elé tesznek egy grayscale lcd mátrixot, amivel így pixelenként szabályozható a fény. És az előtt van a színeket is adó VA pixelrács. Persze gondolom rendesen meg kell küldeni a háttérvilágítást, hogy nagy fényerő legyen a két lcd rétegen keresztül is, de az ötlet jönak hangzik. Hm viszont, a háttérfény szabályozó mátrix itt is fullhd, de azért nem 1000, hanem 2 millió küönböző lehet :D

Olendél nagyobb fényerőt, közel oled szintű sötétet ígérnek fhd nagy frissítéssel vagy 4k normállal.
linus tech tips [link] (az elején ahagyományos előtt mutatja a bevilágítást)
tech powerup [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) Chaser válasza azbest (#25) üzenetére


Chaser
titán

0.5kw fogyasztas is lesz melle?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Tetsuo válasza azbest (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ilyen dupla LCD-t, vagy OLED és LCD-t már (aránylag régóta) alkalmaznak több profi monitorban is. Az áruk autóéval vetekszik.

(#28) azbest válasza Tetsuo (#27) üzenetére


azbest
félisten

Konkrét példát tudsz mondani?

Áh, közben látom már, hogy vannak próbálkozások.
Itt 3d-t akartak dupla réteggel [link]

Meg régen írt valaki egy papírt arról, hogy lehetne hdr képet csinálni duplda réteggel [link]

Egyébként a videóban elhangzik, hogy a dolby próbálkozott már korábban ilyen képernyőkkel, csak technológiailag nem tudták még akkor megoldatni, hogy használható minőségű legyen. Ez meg mintha termék képes lenne már. Ja és látom egy évvel ezelőttre ígért hasonlót a panasonic is. A hisense-nek meg van.

[ Szerkesztve ]

(#29) kopidoo


kopidoo
senior tag

Ez egész meggyőző :C

(#30) Tetsuo válasza azbest (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

(#31) azbest válasza Tetsuo (#30) üzenetére


azbest
félisten

Hm, érdekes. Úgy látom többen az általam linkelt panasonic teknikára tippelnek. De arról azt olvastam máshol, hogy nem lett belőle termék, mert nem tudták megcsinálni rendesen.

Egy adatlapon α-Si TFT technológiát írnak.
Nem lepne meg, ha inkább valami sötétítő bevonat lenne, mint régebben némelyik telefonnál. Annak ellensúlyozására pedig 450w fogyasztás az erős világítás maitt. Ezen a videón is látni, hogy a képernyőre reflektorozáskor is fekete a seemit sem mutató felület [link], míg a mellette lévő korábbi oled képernyője szürke. :U

Persze csak tippelek, mert marketing bs-en kívül nem találni valós infót.

(#32) zooly válasza azbest (#31) üzenetére


zooly
aktív tag

Mukodik a tech, hogy egymason van ket (valoszinu) ips panel, igy jon ki az 1 millios kontrasztarany (1000*1000). Csak nagyon draga :)

https://www.ratingraph.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.