Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rubitomi


rubitomi
csendes tag

Azt csak én gondolom, hogy egy okosóra talán legfontosabb funkciója, hogy értesítsen, hogy mi történik a telefonon? Pláne, hogy már a "kisebb" méretű telefonok is vetélkednek egy TV átmérőjével, tehát egyre nehezebb előbányászni a zsebekből.

nagyon jól állunk, már majdnem elkezdtük

(#2) k1ll3rIMi


k1ll3rIMi
csendes tag

Nekem az első withings jött be, mármint annak tetszett a formája. Ez is jól néz ki, de nem tudom mi funkciója lehet annak a kis gombnak ott oldalt...
Az activite pop és steel-nél pont az tetszett, hogy nincs rajta gomb, és szép letisztult óra.
Nagyon jó, hogy egy újabb ECG képes óra jött ki a piacra, és ez még viszonylag emészthető áron is van.

(#3) #16820480 válasza rubitomi (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az értesítés az első, amit kikapcsoltam mindig ezeken a cuccokon. Nem szeretem, ha minden üzenetnél ott rezeg a csuklómon.

A funkció elég menő, de külsőre nem igazán jön be ez az óra. Nem értem miért csak ilyen csillogós-krómozott cuccokat csinálnak legtöbben manapság. Egy szép matt vagy szálcsiszolt változat mennyivel jobb lenne.

(#4)



őstag

A fenébe. Pont nemrég írtam, hogy akkor veszek okosórát, ha legalább egy évet bír egy töltéssel.

(#5) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Azért kíváncsi lennék, mennyire hitelesek vagy lesznek hitelesek ezek az EKG féle bohócságok. Még a wiwe ára is szúrja a szemem, nem azt mondom hogy húde nagy szükségem lenne rá, de azért transzplantosként érdekelne ha valamit lehetne nézegetni. Szerencsére a pulzusmérő amit már a telefonokba bele tesznek, nagyjából azonos a felkaros omron vérnyomásmérőmmel. 1-2 bpm eltérés szokott lenni, de azért érdekelne egy óra vagy telefonba épített műszer is, amit nem kell feleslegesen vinni magammal, mint jelen esetben lenne a wiwe. A telefon mindig nálam van, az órát ugyan csak használja folyamatosan az ember.

(#6) Blizzardking válasza rubitomi (#1) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Azt csak én gondolom, hogy egy okosóra talán legfontosabb funkciója, hogy értesítsen, hogy mi történik a telefonon?"

Hát ez attól függ, mennyire szívbeteg a tulaj. Ha valakinek az élete múlhat rajta, szerintem inkább kihagy pár messenger üzenetet.

fRooStzzZ - Honnan tudod hogy bohócság? Lehet hogy jó lesz, ha nem is egyből. 130 dollárért szól ha valami gebasz van.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7) t72killer válasza fRooStzzZ (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Tényleg minőségi EKG-mérés érdekelne, de nehéz elhinni, hogy a mellkasra helyezett elektródákat képes egy csukló+két ujj közötti átvitel helyettesíteni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) atike


atike
nagyúr

Ha itt működik a mérés rendesen (márpedig így van), akkor lehet, hogy megoldható lesz az órával is. Részemről érdekel, és határozottan tetszik ez a megvalósítás.

(#9) fRooStzzZ válasza atike (#8) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Hát, azért a "rendesen" kicsit erős túlzás, mikor megjelent erről a cikk, egyből a Vármosmajor volt a fő támpont, ahol azt mondták mennyien használják ezt ott.
Épp akkoriban már vagy fél éve bent voltam, de egyszer sem találkoztam vele. A CVC porta vitrinében volt egy kiállítási darab.
Azért csak érdekelt, mit is mondanak róla, mert Merkely prof is a nevét adta hozzá, de ugye ilyenekkel ott nem "bohóckodnak".
Ha valaki oda kerül, akár a sürire egy gyors vizsgálatra akár bent fekvő beteg ilyet nem lát.
Aki ott van, nem véletlen van ott, és ezt sehol nem használják ott a betegség felderítésére vagy megállapítására.
Azt, hogy Gizi mama ezzel eljátszik otthon, talán jó lehet valamire, de mint a másik topikban is olvasható volt vagy ki lett beszélve, egy normálisabb felkaros vérnymásmérő is tud olyan pontokat megadni, amiről lehet következtetni egy szívbetegségre.
De most valljuk be, a wiwe nincs minden mp-ben az ember kezében, ha esetleg érezne valamit az ember, mire előveszi, megtalálja már rég lehet el is múlt a "baja".
Azért is lenne érdekesebb egy órába épített megoldás, mert azt az embrer 99,8%-ban magán tartja, és esetleg baj esetén egyből rá is tud nyúlni.

Akinek meg komolyabb baja van, vegyen egy holter-t és az tuti infót tud mondani reggeltől estig.

t72killer. gondolom emlékszel a wiwe topikjára, mert ott is sűrűn feltánt a neved, ott sem volt meggyőző már akkor sem ez a wiwe. Lehet úgy jó, mérhet pontosan. De azért erre úgy nem adnám a havi fizumat, hogy szólna ha baj van. :)
Ezért nézegetem most az órákat is, mert van olyan amibe be lehet állítani, hogy x időnként nézzen egy pulzust.
Telefonon elég sokszor nézem, de néha többször kell mérni, mert mellé nyúlok az érzékelőnek, vagy épp remeg a kezem stb és az miatt kell újra kezdeni, sokszor azért idegesítő.
És az óra ha tud rendesen ráadásul folyamatosan nézni pulzust az már valami jobb megoldás is.
Ha még EKG-t is tudna, többnyire pontosan mikor épp szeretném, és nem kell előkotorni a táskából, az igazolványok közül, a csomagtartóból akkor az már fél siker.

[ Szerkesztve ]

(#10) atike válasza fRooStzzZ (#9) üzenetére


atike
nagyúr

De ez egy otthoni felhasználású eszköz - nem kórházi tömegfelhasználásra van... Miért is ne lehetne attól még rendben a mérés...?

"De most valljuk be, a wiwe nincs minden mp-ben az ember kezében, ha esetleg érezne valamit az ember, mire előveszi, megtalálja már rég lehet el is múlt a "baja".
Azért is lenne érdekesebb egy órába épített megoldás, mert azt az embrer 99,8%-ban magán tartja, és esetleg baj esetén egyből rá is tud nyúlni."

Ezzel egyetértek, én is ezért írtam, hogy kíváncsi leszek erre az órára - a Wiwe csak arra volt példa, hogy mobileszközzel is lehet normális mérést csinálni.

(#11) axioma válasza #16820480 (#3) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, mas okosoraknal hogy van, de a pebble2-n alkalmazasonkent megmondod, hogy mit mutasson az ora is, mit ne. Nalam ezzel a konfiggal mar pont alkalmas arra, hogy kello fontossagnal rezegjen (nyilvan ehhez hozzatartozik hogy pl. kulonbozo email-cimem van a kulonbozo celokra, mas az amit a gyerek osztalyfonoke ir, es mas az ami levlistakat gyujt -- de ez mar okosora elott is megvolt, a telefonra megerkezes miatt).

[ Szerkesztve ]

(#12) #16820480 válasza axioma (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk úgy lenne értelme, hogy egy embertől az első üzenetnél rezegjen, aztán csak akkor legközelebb, ha mondjuk 10 percig nem írt messengeren, vagy akármilyen appban. Mert most vagy kikapcsolom ezeket az üzenetküldő appokat teljesen, vagy midnen üzenetnél rezegne az óra. A többi app meg összességében nem küld olyan lényeges értesítéseket, hogy azonnal reagálni kelljen rájuk. Talán még a hívásnak van értelme, de havonta azt a két bejövő hívást észre szoktam venni.

(#13) axioma válasza #16820480 (#12) üzenetére


axioma
veterán

Messengert nem hasznalom, de vibert igen, ott viszont az app tudja azt, hogy ha meg van nyitva mert megneztem az elsot, akkor mar nem kuld ertesitest, ertsd: magara a telefonra se.
Nalam a fo email fiok, az sms, a hivas - mert nemitva van, es a csalad azert el akar erni -, waze (ideje indulnod ertesitesek az elore beallitott celokhoz), a viber es az ejszakai ora (az ebreszt) kuldhet csak az oramra. A tobbi hagyjon beken. Ennyi pont jo, bar ez nyilvan szubjektiv.

(#14) #16820480 válasza axioma (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha meg van nyitva, akkor igen, de ha éppen nem tudom megnézni (mert pl. kapaszkodom a buszon), de valaki írogat, akkor ugye ott rezegne.
Amit a második felében mondtál, az meg nekem konkrétan nincs. Ébresztő csipog, Waze nincs, SMS nincs, hívás meg annyira ritkán, hogy kvázi nincs :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.