Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ez nagyon tuti lett ,habár már virtuális gombsoron remekül megtanult az "emberiség" egy része gépelni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Balint729


Balint729
csendes tag

MotoBerry :)

Sokan rettenetes embernek tartanak engem. Pedig gyermeki szívem van. Az íróasztalomon egy befőttesüvegben...

(#3) borand


borand
aktív tag

Plusz akkut nem ad? Úgy tuti lenne, mondjuk nem tudom, hogy mennyi értelme van alapból a dolognak.

(#4) malnabokor


malnabokor
senior tag

A régi HTC Kaiseremet juttatja eszembe :B Azért nem volt rossz használni fizikai billentyűzetet

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#5) Csapo83 válasza Graphics (#1) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Az egy dolog hogy tudsz gépelni a virtuális billentyűzeten viszont az elég sok helyet elvesz a képernyőből + azért más a fizikai billentyűzetet nyomkodni. Szerintem hasznos kiegészígő persze csak egy rétegnek.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#6) sharp4


sharp4
őstag

Na ez nem rossz :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#7) wertigo1984


wertigo1984
őstag

N97 jutott eszembe. Imadtam azon gepelni...

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Tudom hogy az nem ugyanaz de én vettem az S7e telómhoz billentyűzetes tokot (igaz az álló tájolású és nincs világítás), viszont alig használom, megszoktam a kijelzőt.

Forward thinking. كرر

(#9) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nocsak-nocsak! :K Haladunk.

Régóta töprengek egy olyan megoldáson, ami egy fizikai billentyűzet (a jól ismert gumiszerű gombokkal) fix kiosztással, de a gombok átlátszóak, alattuk kicsiny LCD kijelzővel (nem túl nagy felbontású és lehet akár egyszínű is), amit nyelvenként vagy akár egyénileg testre lehet szabni.

Alternatív megoldásként a festetlen (teljesen átlátszó) gombsort egészben felhajtva nyelv szerint megfestett fóliát is alá lehetne csúsztatni, így többlet elektronikától mentesen, akár egyéni látványvilággal is fel lehetne vértezni egy ilyen billentyűzetet.

Kíváncsi vagyok, volna-e ilyesmire igény.

(#10) csipszikutya válasza Graphics (#1) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Note 8-ra cseréltem a P8-at és habár utáltam de azt a tökéletes ékezetes billentyüzetét vissza sirom. És hiábo jo a Note 8-é is, jobb ékezettel irni gyorsan, mint hosszan nyomni és megvárni amig kijön az ékezet, pláne ha hirtelen valami fontosan kell irni olyan helyzetbe ahol a ceruzával nem tudok irni a kijelzöre.

(#11) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Nekem a HTC Desire Z jutott az eszembe.Szerettem azt a telòt.Sokàig volt nekem.Kivàlòt telò volt.

(#12) ollie válasza csipszikutya (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de olyan billentyűzetet telepítesz androidra, amilyet akarsz. Arról nem is beszélve, hogy a húzogatós billentyűzetekkel (pl. Swype), ahol nincs szükség ékezetes karakterekre (legalábbis nem mindegyikre), sokkal gyorsabban, akár 3-4-szer olyan gyorsan tudsz írni, mint ha egyesével nyomogatod a gombokat.

***

(#13) T. I. válasza Zsoltinho24 (#11) üzenetére


T. I.
senior tag

Nekem pedig a Jolla kiegészítője jutott eszembe.

(#14) Béééla válasza Zsoltinho24 (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Az volt kb. az utolsó értelmes droidos teló.
A fizikai QWERTY verhetetlen, pont. Ezerszer kényelmesebb mint egy sík üveget tapicskolni, érzed hogy merre van az ujjad, van nyomáspontja, nem veszi el a fél képernyőt, satöbbi.

De hát csak rétegigény, meg jó a képernyős billentyűzet is! Pfej. Nem tudják hogy mi a jó.
HTC TyTN TyTN2 aka Kaiser és Desire Z volt tulaj voltam. Tudom miről beszélek :D

Bélabá

(#15) csipszikutya válasza ollie (#12) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Igen, ezt tudom. De nincs idöm és kedvem szorakozni vele. A másik, hogy sajnos a P8-bol kiindulva, ha elrontok valamit akkor csinálhatom fél éjszaka.
Mit tudok elrontani? Mindent, mert nem értek hozzá, csak használom :))
(P8-on egy sima 4 lépéses sd kártyás frissitésböl is sikerült kihoznom egy teljesen friss telepitést... és nem mondom meg, hogy csináltam... ;] )

(#16) ghiottone válasza borand (#3) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez a verzió még nem. Ez volt az egyik indiegogo fejlesztői projekt amit támogatnak. Majd a következő verzióban talán lesz aksi is.

A másik mod amit bejelentettek most a Vital:

Nemsokára pedig jöhetnek az alábbiak is:

- Kamera mod ZEISS optikával (Vario-Sonnar)
- Forgatható kamera mod élő Selfie videók "közvetítésekhez"
- LEGO mod (Custom Programmable Brick)
- Flat Panel Display mod - tablet mod lenne?
- és ott egy billentyűzet is, ami lehet, hogy a Razer Project Linda megoldásához fog hasonlítani, csak vezeték nélküli kijelzőhöz kapcsolódik

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#17) borand


borand
aktív tag

Egy kávamentesebb kijelzőnél amúgy ez hatalmas királyság lenne.

(#18) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem pedig még mindig a sharp Zaurus - Psion páros jut ezekről az eszembe.
Ja, de miket is beszélek!
Pont most nyerte meg a CES innovációs díjját a Gemini PDA. :R :R
Merem remélni, erről is lesz pár szó majd.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Soybex


Soybex
őstag

Jók ezek a modok, csakaz áruk borsos

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#20) roli543


roli543
őstag

Ezek nagyon klasszak de sajnos az áruk nagyon borsos...
plusz a Motorola/Lenovo kicsit jobban össze rakhatná a készülék palettáját is.
Plusz jöhetnének hivatalosan szolgáltatókhoz is Euban

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#21) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Sosem szerettem fektetett állásban gépelni, úgyhogy ez annyira nekem nem pálya. :N
De az kétségtelen hogy ezt a moduláris vonalat a Lenovo oldotta meg legjobban eddig a mobilpiacon. :R Egyre szimpatikusabb a választék is.

(#22) ghiottone válasza roli543 (#20) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálunk is árulja a Telekom például a Z-t, csak marhára le vannak maradva. Z2 Play / Force sehol sincs nálunk a szolgáltatóknál holott én már augusztusban vettem Z2 Playt amazonról, X4-et október elejétől használok....a többi Motot már nem is említem. A modok pedig szinte elérhetetlenek EU-n belül - lásd autóstartó és társai.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#23) Friczy válasza Polarstar (#18) üzenetére


Friczy
senior tag

+1, a Gemini PDA-t már régóta követem, csak úgy gondolom, nem akarok 400 (később 600) dollárt kiadni érte.

(otthon a szekrényben van Psion 3mx, Revo és 5mx :))

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Nokia N97, aztán E7 ilyen kialakítással, nagyon nagy királyság volt. Ez alap gyári tartozék kéne legyen minden telóhoz.
A baj csak az, hogy még mindig nem tetszenek az Motok, pedig pl ez a kiegészítő nem is vészesen drága, ennyit simán megér annak akinek tényleg kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ennek mindig az szokott lenni a vége, hogy jé, milyen érdekes, milyen jó érzéseket kelt, s hogy ez már nagyon kellett, de aztán a gyakorlat az, hogy az ilyen múltidéző eszközöket - minden pozitív fogadtatás ellenére - végül senki sem veszi meg és a dicsfényből csúnya árnyjáték lesz :D - ergo a kutyának sem kell végül :(

(#26) Béééla válasza Soulfly842 (#25) üzenetére


Béééla
őstag

A billentyűzetes blackberryvel is az árcédulája volt a baj. Iszonyat méregdrága amennyit én személy szerint telefonért sose adnék - akciósan 140 ezer (nem zugGSM) egy két éves telóért, nálam ez a "kenjék a hajukra" kategória.

Bélabá

(#27) jUUh


jUUh
addikt

De furcsa lenne újra fizikai billentyűzettel írni. :)

Samsung Galaxy S23+

(#28) macskea válasza borand (#3) üzenetére


macskea
őstag

Ha plusz akkut akarsz, plusz akkut kell venni. Nem is értem miért lenne egy billentyűzet "értelme" a plusz akku. Remek kiegészítő tulajdonság, de semmiképpen nem az értelme.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#29) macskea válasza ghiottone (#16) üzenetére


macskea
őstag

Az a billentyűzetes dokkoló érdekes lehet, ha a megfelelő GUI is mellé lesz téve, meg a több ablakos üzemmód, satöbbi.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) RIC5I


RIC5I
tag

xperia x1 em óta tudom hogy ennek a funkciónak nem én vagyok a cél közönsége a gombok kicsik nagy ujjú embereknek iszonyat kényelmetlen tud lenni

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#31) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na, ez tényleg jó hír sokaknak, és a többi Mod-nak is van értelme. Már csak a 3. generációs Z szériára várok, ami jobb esetben haszons újításokat hoz.

Finn the human

(#32) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nagyon jó. Kell beszereznem egy Moto Z Playt. Van vkinek eladó jó áron?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#33) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Nah, lehet veszek Motorolát... :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) dzsi23 válasza csipszikutya (#10) üzenetére


dzsi23
addikt

AnySoftKeyboard-ban beállítható egy plusz sor ékezetes billentyűkkel, minden androidos telefonomon ezt használtam/használom.

Egyébként ezt a fizikai billentyűzetet nem tudom elképzelni, hogy kényelmesebb lenne, mint a kijelzőn írni, ahol bármikor átválthatom a nézetet kisbetűk, nagybetűk és egyéb karakterek között, és lenyomni sem kell, csak megérinteni. Persze, normál méretű fizikai billentyűzeten szívesebben pötyögök 10 ujjal, de ennek a fektetett, 2 ujjas minibillentyűzetnek nem látom értelmét. Max. nosztalgiázni, ahogy Soulfly842 írta (#25). :N

(#35) #56710400 válasza moleculez (#24) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pont így gondolom én is: a fizikai billentyűzetnek alap gyári tartozéknak kellene lennie! Noka E7-et használtam sok évig, dizájnban szerintem azóta sem ért a nyomába semmi. Van Droid 4-em is, legutóbb pedig Blackberry Privet vettem. Az, hogy most a CES-en a Moto Z keyboard mod és a Gemini PDA is megjelent, nagyon lelkesítő!!!

(#36) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szupcsi, régi szép időket idéz. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) xpsyx


xpsyx
tag

Szuper, végre! Úgy hiányolom a fizikai billentyűzeteket!

PSNID: xPxSxYx | iPhone Xr | Macbook Pro M1

(#38) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Elég klasszul néz ki.

(#39) #56710400


#56710400
törölt tag

Ha valaki gondolkodik Gemini PDA vásárlásában (jobb, mint a Moto Z Keyboard moddal, mert az kizárólag angol billentyűzetkiosztású, míg a Gemini PDA-hez lehet magyar billentyűzetet kérni), akkor érdemes febr. 9-ig megrendelnie, mert utána 200 USD-vel drágább lesz: https://www.indiegogo.com/projects/gemini-pda-android-linux-keyboard-mobile-device-phone#/updates/46

(#40) dzsi23 válasza #56710400 (#39) üzenetére


dzsi23
addikt

És mire jó? Munkára használhatatlan a kis mérete miatt, de akkor mire?

(#41) #56710400 válasza dzsi23 (#40) üzenetére


#56710400
törölt tag

Nekem három dolog meggyőző benne:
1. A fizikai billentyűzet, ellentétben a virtuálissal, nem takarja ki a képernyőd felét - kétharmadát fektetett módban
2. A fizikai billentyűzetnek a virtuálissal ellentétben van nyomáspontja, süllyedése
3. Magyar fizikai billentyűzettel azonnal elő lehet varázsolni mind a 9 magyar ékezetes karaktert.

Nem mellesleg a Gemini tényleg próbál mini laptop lenni abból a szempontból is, hogy van rajta HDMI kimenet (az egyik USB-C porton), és van rajta Ethernet/ USB 3.1 bemenet (a másik USB-C porton).

(#42) dzsi23 válasza #56710400 (#41) üzenetére


dzsi23
addikt

1. Fektetett módban max. akkor írok, ha épp játék közben ír rám valaki messengeren, máskor soha.
2. Pont az a baj, hogy le kell nyomni, annyival is lassabb az írás, virtuálisnál elég egy érintés. Persze, a fenti hozzászólások alapján tudom, hogy vannak, akik még mindig nem voltak képesek ezt megszokni.
3. AnySoftKeyboard... fentebb írtam róla.

HDMI kimenet... ahhoz meg nem árt egy monitor is. Még mindig nem érzem létjogosultságát ennek a gépnek. :N

(#43) #56710400 válasza dzsi23 (#42) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ízlések és pofonok, nyilván. Nekem nagy ujjaim vannak, mindig fektetett módban írok, ha lehet :)

(#44) Friczy válasza dzsi23 (#42) üzenetére


Friczy
senior tag

Szerintem akinek volt korábban billentyűs PDA-ja (Psion3 család, Revo, 5/5mx), az jól tudja a különbséget a kettő közt.

Én is sokat agyaltam rajta, mert a Revo nay kedvencem volt, viszont nincs kedvem még egy eszközt beszerezni kb 100eFt-ért két meglévő tablet mellé. Attól tartok, nem használnám ki. Pedig amikor megnéztem, egyből elkapott a musthave érzés :)

(#45) dzsi23 válasza Friczy (#44) üzenetére


dzsi23
addikt

"Attól tartok, nem használnám ki."

Ez itt a lényeg. Én is elfogadnám, ha hozzám vágnák, mert nem rossz kütyü, de a laptop és a telefon mellett valszeg csak a port fogná. :)

(#46) #56710400


#56710400
törölt tag

Megérkezett a magyar billentyűzetes Geminim, nagyon elégedett vagyok vele. Írtam egy kis cikket róla a logoutra: https://logout.hu/bejegyzes/yaka/gemini_pda_mini_laptop_amellyel_telefonalni_is_leh.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.