Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ez... HDD nélkül is vagy 100k

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) bsh


bsh
őstag

"A 175 x 95 x 34 milliméteres toronnyal"
ez ugye a képek szerint kizárt dolog.

(#3) tserrof77 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


tserrof77
senior tag

Funkcióit tekintve bejövős kis jószág, az ára lesz tényleg, ami a piacképességét majd eldönti. Minőségre biztos nem lesz panasz. :)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#4) t72killer válasza bsh (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, 94 lesz az a 34.

Egyetlen 2.5"-os hely az elég sovány, legalább 2db-ot fogadhatna, nem olyan vastagok ezek a winyócskák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ha működik seed serverként, akkor instabuy (feltéve hogy az ára nem száll el). Ha van Windows Store-os app, akkor ajándékba is veszek. :D

(#6) micimacko


micimacko
aktív tag

Jó ötlet, de van amit nem kellene erőltetni. A router legyen router, a NAS pedig NAS.

Vihar idején mindent áramtalanítok, egyedül a routert hagyom bedugva (kábeleket is kihúzom belőle), így még tovább netezhetek telefonon, notin. Ha esetleg beüt a krach, akkor csak a 15eFt-os router megy a kukába. Ezt használva, meg lehet szállna vele együtt a vinyó(k) is.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#7) #56573440 válasza Meteorhead (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azt mindegyik nas tudja már szerintem, nem egy túl nagy mondás pár éve.

Egyébként az árára kíváncsi leszek... BTW csak halkan merem megkérdezni, hogy ez nem egy szinte bármelyik 20k körül kapható normálisabb wifi-s router egy botrányosan csillogó és koszmágnes fekete -hogy nem tudnak erről még leszokni törném el mindegyik tervező kezét az ilyenekért- csomagolásban? Mellesleg jóval nagyobb méretben? Ismerősök között több router gyári fw-vel futva tudja a média/torrent szerver funkciókat usb-s vinyóra, minimális nas funkciókkal, nyomtatókezeléssel, etc. Gondolom azért kap egy qnapos kezelőfelületet, ami a legtöbb embernek kényelmesebb lehet, de én itt nem látom azt a nagy mondást...

Egyébként meg ha funkciójában nézzük akkor ez nem egy nasként működő router? Egy 2.5-ös lemezzel értem én hogy network attached storage, de a hálózati szolgáltatásokat erősebbnek érzem mint a nas funkciókat ;]

Micimacko: "Jó ötlet, de van amit nem kellene erőltetni. A router legyen router, a NAS pedig NAS."

Ez ott bukik, hogy alap feladatokra sokaknak sokkal egyszerűbb és olcsóbb is egy router -ami egyébként is kéne a wifi miatt a telefonoknak- ami tud alap torrent és médiaszerver feladatokat ellátni, mint venni vagy neadj isten építeni egy nast :) Nekem is külön van és imádom, de simán van realitása a túloldalnak is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8) enginev3.0 válasza Meteorhead (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nettől függ, nekem pl nem lenne elég 1000/200mbites nethez, arm proci már nem bírja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) cszolee79 válasza enginev3.0 (#8) üzenetére


cszolee79
csendes tag

https://routerboard.com/RB3011UIAS-RM

1000-s neten 20-25% CPU használat.
Amint megjelenik a WiFi-s verziója, instant buy :)

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#10) enginev3.0 válasza cszolee79 (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

De gondolom nem torrent mellett, speciel én arra gondoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) cszolee79 válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Okos firewall szabályokkal elég jól tudja szűrni a torrentet :)

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#12) enginev3.0 válasza cszolee79 (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hm? Én arra gondoltam hogy torrentezel vele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) Tidus válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Jelenleg egy valamire való NAS is ott kezdődik.
HDD nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14) enginev3.0 válasza Tidus (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy valamire való NAS helyett inkább egy HP microserver, ami ér is valamit, persze ott még oprendszert kell telepíteni, de úgy is jobban megéri

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) #56573440 válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

OMV vagy xpenology, vagy freenas vagy társai azért messze vannak az atomfizikától, egy közepesen ostoba usernek is megy aki eltalál a phra mondjuk.

Viszont ugye itt is a brand gép vs legózott témakörbe estünk, egy készre szerelt nas soha nem is akart egy microszerverrel versenyezni. Más piaci szegmens. Ettől még proliant micro az isten :D

[ Szerkesztve ]

(#16) enginev3.0 válasza #56573440 (#15) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért egy Microserverbe mit kell legózni? HDD bele és rendszer

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) #56573440 válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ennél a gyári kész nasok esetében hdd bele és bekapcs. Nem kell pendriveot gyártani bootloadernek, kiirogatni képfile-okat, meg felhúzni ezt meg azt. Szerintem egy gyári syno meg egy xpeno teljesen más célközönség és vásárló. Faterom megvette heroin áron a gyári syno-t mert nem akart vele foglalkozni ennyit se, meg azt hiszi hogy ennyire nem is ért hozzá. Nekem meg van kedvem játszogatni, épp megjött a gen8-am, próbálgatom a költözéses dsm 6 update-et, mert olyanom van :D

(#18) enginev3.0 válasza #56573440 (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na igen, mondjuk én windows-zal használom az enyémet, de ezt is fel kellett rakni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Szegeny ember idogepe. :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) Chal válasza micimacko (#6) üzenetére


Chal
addikt

Jó ötlet, de van amit nem kellene erőltetni. A router legyen router, a NAS pedig NAS.

Ezt szépen megetették a piaccal az évek alatt a NAS gyártók. Viszont semmilyen technikai indok nincs arra, ami miatt ne lehetne a mai izom routerekbe betenni 2db sata portot, és kialakítani egy 2 fiókos dobozt hozzá. Innét meg már csak szoftver kérdése a dolog. A két dolog egyáltalán nem bántaná egymást, a routing/nat már rég hardwareből megy (ezért tud némelyik gagyi CPU-s router is 700-900Mbit-eket a WAN-LAN irányban).

Viszont ennél sokkal nagyobb buli eladni a középkategóriás mobitelefon hardwareket 256-512Mb rammal, kétszer, 50-100eFt / doboz áron.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

[link]
Én ezzel szemezek, az ára 130 dollár körül mozog. A tudása hasonló. Hátrány a belső kínai szoftver, de telefonos alkalmazással kezelhető. Van belőle 6Tb-os változat, orosz oldalon útmutató openwrt telepítéshez.

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#22) Chal válasza Kisbatyu75 (#21) üzenetére


Chal
addikt

Nem rossz, és a BCM4709C nem reménytelen egy custom Linux port (OpenWRT/LEDE) kapcsán. Úgy nézem még senki nem állt neki, itt a kihívás :)

EU-s store-ban nem találtál valahol véletlenül jó áron?

(#23) Kisbatyu75 válasza Chal (#22) üzenetére


Kisbatyu75
tag

Itt találtam: XIAOMISHOP
Igaz már nem 130 dollár, de nem is kell rizikózni az esetleges plusz áfát, vámot, garancia intézést.
Hopp, ezt eddig nem láttam, itt az új kihívója, saját márkán belül: Gearbestről, bár ahogy most olvasom, ebben nincs merevlemez.

[ Szerkesztve ]

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#24) Chal válasza Kisbatyu75 (#23) üzenetére


Chal
addikt

Közben nézegettem a régebbit, és abban biztosan USB-n csatlakozik belül a hdd, úgy meg nem akkora buli, nem túl jó ezeknek a SoC-oknak a buszkezelése, akkor már inkább ugyanennyiért ott Linksys új WRT sorozatának a kisebb tagja (wrt1200ac) eSATA-val, nagyon jó alternatív sw támogatással, hazai garival. Persze cserébe ahhoz kell egy hdd, az nincs benne az árban.

Az R3P-ről egyelőre azt sem találtam meg hogy milyen soc van benne.

[ Szerkesztve ]

(#25) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Félek, hogy nagyn qnap-os lesz az ára és tényleg lite-ok a funkciói.

De a koncepció tényleg jó lenne, amennyiben háztáji használatra legalább középkategóriás router és NAS lenne benne, mindezt mondjuk 200 dollár körüli áron.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Még mindíg nincs ára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.