Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ripla


ripla
őstag

Ezt a 120-as meg 240-es SSD-ket már örökre el kellene felejteni, 512 legyen a minimum, a jelenlegi 240-es áráért mondjuk.
Várom már nagyon, hogy az 1 terás SSD-k ára beessen 30.000 forint alá, azonnal dobnám is ki a HDD-ket, lassúak, hangosak, eljárt felettük az idő.

[ Szerkesztve ]

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

De egy hülye cím! Eddig csak a kereskedőknek volt?

(#3) #72042496 válasza ripla (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is örülnék neki, de sok embernek teljesen jó az a 120-as vagy 240-es, és amíg X áron el lehet adni őket, addig el is fogják. Nálam a 32 és 64 GB-os volt az, amit sosem értettem igazán, a 120-as pedig a határeset (a PH! közönségét figyelve, ahol kezdetekben mindig nézték, mi az, ami még ráfér az SSD-re :) ).

[ Szerkesztve ]

(#4) MK VII válasza #72042496 (#3) üzenetére


MK VII
veterán

Én a 250GB-os 850 EVO-val vagyok úgy, hogy vakarom a fejem, mit töröljek/uninstalláljak, ha valamit fel akarok telepíteni. :)

(#5) #72042496 válasza MK VII (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az teljesen egyedi, hogy kinek mekkora kell. Ezekkel a kicsikkel viszont látványos volt, hogy megvették, de el már alig fértek rajtuk. Jó, ez is mindenkinek a maga döntése, de én azért jókat mosolyogtam, hogy páran mit össze nem szenvedtek anno.

(Nekem ekkor még egyáltalán nem volt SSD-m, ültem a valagamon a HDD-s gépem melllett. Azóta is örülök neki, hogy tudtam várni.)

[ Szerkesztve ]

(#6) djculture válasza #72042496 (#5) üzenetére


djculture
félisten

Nekem két 32-es van raid 0-ban az egyik gépben de simán elég a win10-nek meg a naponta használt programoknak, még egy játék is van rajta. Szóval igénytől függ..

(#7) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nekem egy Intel 160 GB ssd-m van, jól elvagyok vele, mert kicsinek nagy, viszont nagynak kicsi... :) De gyors és hibátlanul teszi a dolgát.

(#8) DithenS válasza ripla (#1) üzenetére


DithenS
senior tag

Igzából minek? Windosnak elég a 120as is meg pár gyakran haszált programnak.A többinek mért nem elég a HDD amit nyújt? Filmekhez minek SSD? Semmi különbség.Játékoknál se dob akkorát hogy megérje.Annyi pihenés meg kell is.Irodai munkára meg a 120as is felesleges.Oda jó a HDD.Szóval hova akkor az 1 terrás SSD? Itt mindenki 3D modellező vagy programozó vagy mi? Felesleges akkora SSD.Meg ne feledd hogy áram nélkül azért elkezdenek felejteni is.1 hónapra elutazol lehet nem lesz minden rajta.HDD-n nem baj.Persze nem vagyok technológia ellenes csak nem értem ezt a sorvágást...

(#9) #72042496 válasza djculture (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, én is írtam, hogy egyénfüggő, mekkora kell. Én a jelenséget mosolyogtam csak, amikor az elején a kis méretek miatt a kompromisszumok megoldásáról szóltak a topikok.

(#8) DithenS: Hát, nekem még egy elutazás után sem kellett visszamásolnom rá a backupról a filmeket. Ellenben határozottabban gyorsabban betallózom és elindítom róla őket, plusz fülelek, de mintha a HDD hangját sem hallanám most, miközben megy egy film (most nem a lövős-dugós-robbantós fajta). :) Az biztos, hogy a legtöbb embernek nem éri meg, de ne írj olyat, hogy semmi különbség, mert az nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#10) Reggie0 válasza #06658560 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ez jutott az eszembe nekem is.

(#11) Kuruc2 válasza DithenS (#8) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"Meg ne feledd hogy áram nélkül azért elkezdenek felejteni is."

:F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#12) radi8tor válasza Kuruc2 (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár év kell nekik. De valóban nem olyan az SSD mint egy kőtábla.

⭐ Stella

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy 240 GB-ba csekkoltam, picit gondolkoztam a 480 GB-is, de így h csücsül mellette egy 750 GB HDD szinte mindegy is. Azt megjegyzem h ha nem a HDD-ről megy a Windows sűrűn kapcsol ki be és ez a felnyüszítés kicsit frusztrál. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) tatararpad válasza pusszycat (#13) üzenetére


tatararpad
őstag

Erre a beállításra nem reagál? Lehet "Soha" értékre is állítani. WD merevlemezeknél meg talán külön program van rá.

[ Szerkesztve ]

(#15) Picco válasza pusszycat (#13) üzenetére


Picco
addikt

energiagazdalkodasnal ki tudod kapcsolni, nekem is volt olyan vinyo a gepembe amit szerverekbe szantak, nyuszitett inditasnal rendesen es nem is szereti ugye, mert folyamatos mukodesre lett kitalalva.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor tegyem "soha" -ra ? :U WD-van benne. Ok bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) ripla válasza DithenS (#8) üzenetére


ripla
őstag

Konkrét példa. World of Warcraft.
Amíg HDD-n volt a játék, elindítás után töltött vagy 10 másodpercet, amíg eljutott a karakterválasztóig, utána pedig átlagban 20-50 másodperc között volt az az idővallum, amíg betöltötte az aktuális helyszínt, illetve miután ez megtörtént, nagyjából újabb fél perc kellett neki, mire kirajzolt minden épületet, karaktert, textúrát, miegyebet. Új helyszínekre érve sokszor megállt a játék, fordulásnál főleg, mert idő kellett neki, amíg betöltötte az aktuális terepet, karaktereket, satöbbit.
Amikor átpakoltam SSD-re, ez az egész művelet, minden amit itt leírtam, nagyjából 10 másodperc alatt lezajlott. Új helyszínekre érve, egyetlen szempillantás erejéig sem röccent meg, soha.
Hát ezért. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) djculture válasza Kuruc2 (#11) üzenetére


djculture
félisten

A flash technológia ilyen a rajta tárolt adat évek alatt az elektron szivárgásnak köszönhetően eltűnik. Fater is annak idején berakott egy pendrive-ot a fiókba rajta fontos adatokkal és 7 év múlva elővette csodálkozott hogy nem volt rajta semmi... Biztos rámásoltál mondta nekem, nyugodjon békébe nem lehetett neki megmagyarázni hogy az elektron szivárgás az ok.

[ Szerkesztve ]

(#19) pusszycat válasza djculture (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen 2 év után érdemes letörölni és újravenni a pendrive-ra és semmi baja. Van h fel sem ismeri a stick-et na ott már lehetnek gondok...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) Kuruc2 válasza djculture (#18) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Erről eddig nem is hallottam.
És például ha op-nak használ az ember egy ssd-t, akkor mondjuk a nagyon ritkán használt fájlokkal lehet gond?
(például képeket is tárolsz, és évekig nem nyitogatod őket?)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#21) djculture válasza Kuruc2 (#20) üzenetére


djculture
félisten

Használatban ritka az ilyen mert a vezérlő hiba javítása ezt is figyeli és átpakolja máshova.

(#22) BiP válasza DithenS (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy Balika írta, mindenkinek mások az igényei.
Szüleimnek pl. elég a 64-es Kingston (ez az SSD-k közül nem a leggyorsabb, de mégis SSD, és így száműzhettem az ő gépükből is a HDD-t, a core2 meg így új erőre kapott), asszonynak 120 az ideális a laptopjába (64 kevés, de 180 vagy 256 meg sok lenne neki), nekem meg a 256-os Sata3-as is kevés volt (pedig vinyó is van a gépben), ezért m.2-zöm.

[ Szerkesztve ]

(#23) core2trio


core2trio
tag

Mostmár egy ilyen hír is jöhetne, hogy: "BÁRMI 2017: idén lesz olcsó, végfelhasználókat célzó SSD-je XY gyártónak" minden más bejelentéssel már tele a padlás :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.