Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

de miert feher a hatulja? :(

hüllő

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Nem lehetne megcsinálni úgy, hogy le lehessen venni oldalt a széleit, és valami 'kapoccsal' összefogni a 2 monitort? Engem baromira zavar, hogy ott van a két monitor között a vastag szélei...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hajlított = csíkmonitor = fele magasságot lespórolták róla = nem kell.

(#4) <Adamsky> válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

:F 1600 pixel "magas". Mi ezzel a gond?

(#1) gyiku
Ez mért baj? Az elejét nézed nem? :) Lehetne akár rózsaszín is.

(#5) gyiku válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem lehetne, mert a gorbulet miatt latszik oldalrol a szine.

hüllő

(#6) gkaroly


gkaroly
csendes tag

Kell! :Y :Y :Y :Y :DD :DD :DD

(#7) deja vu


deja vu
addikt

Ilyen monitorhoz már csinálhatnának egy komolyabb állványt, kicsit bóvli. Meg az anyaghasználattól sem vagyok elájulva, hátulja az elég gagyi.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#8) gyiku válasza deja vu (#7) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem inkabb a 100hz hianyzik :U

hüllő

(#9) gyiku válasza gkaroly (#6) üzenetére


gyiku
nagyúr

Acer XR382CQK ;)
ez legalabb fekete, rendes talppal.

hüllő

(#10) atike


atike
nagyúr

Durva. Kellene. Az ára is, főleg így a háromnak együtt... :DDD Amúgy az tényleg érdekes, hogy mikor gyártanak már vajon olyan monitort ami direkt dual vagy épp rtiple nézethez van - azaz hogy kb nem lenne oldalsó káva... Mert vizuáltechnikában léteznek már ilyenek de azok minden szempontból ipari megoldások és tipikusan a monitorfalaknak lettek kitalálva.

(#11) ablack


ablack
senior tag

A két szélső káva lehetne kisebb, hogy több monitoros felállásnál szinte ne is látsszon. Ha ez okostelefonoknál megoldható, csak itt is meg lehetne csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#12) gyiku


gyiku
nagyúr

ez egy ~400k-s monitor [link]
fene a jo dolgotokat, hogy az a legnagyobb problematok, hogy a szelen is van kava es igy nem olyan szep osszetenni 3(!)-at :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#13) M107


M107
addikt

:R

2db 27" monitor egymás mellé bőven elég, a látószög miatt.
Aki 255 cm belát, több órán keresztül minden elismerésem. 2-3 éven belül szemorvos lesz a vége. :C :DDD

UI:
[link]
Nem tervezésre gondoltam, kőkemény játékra, és normálisan kihajtva.
(Kőkemény KOCKA)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) Luck Dragon

Nagyon-nagyon szép! :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Olyan lapos így az összkép. Ilyen széllességhez magasság is kell, különben oylan aránytalan az egész. Szerintem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Vaaaaz! Ezen mennyi Excel oszlop kiférne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#17) L3zl13 válasza M107 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Két monitornál pont középre esik az osztás, szóval nem jó :(

Aki hülye, haljon meg!

(#18) #72042496 válasza deja vu (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Ergotron szerintem csinál hozzá. :)

(#19) kakuk.tamas válasza gyiku (#12) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Olyan jó belekötni valamibe, ami ("majdnem") tökéletes. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) Dr. Akula válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát az hogy 3840 széles. Ehhez 4K-ban 2160 magasság jár, nem csak 1600. A különbözetet megspórolta a gyártó, és ugyanúgy rá tudja írni hogy akárhány inches, mert az átló megvan, csak a terület nincs. Ez ugyanaz mikor "költséghatékonyságból" a Pilóta kekszből kilopják a karikák negyedét, de hogy ne tűnjön fel annyira, álló sorok helyett fektetve teszik bele a cuccot, a sok üres térköz meg a hiányt fedezi. És annál be is jön aki nem tudja milyen volt előtte. Hát itt is, aki nem tudja hogy ehhez a szélességhez majd 2x annyi sor jár, az még akár boldog is lehet hogy kapott 4K-t olcsóbban, közben dehogy.

[ Szerkesztve ]

(#21) #72042496 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én most egy 4K kiejlzőn írom ezt, de tényleg nem látom, mi ezzel a gond. Az LG WQHD-ként hirdeti, ott van mellette a képarány is, semmi átverés nincs benne, az ember látómezejéhez még talán jobban is illik.

Igaz, én 55"-os képernyőnél, de szembesültem vele, hogy a szélesség rendben van, de 16:9 képaránynál már túl magas a kijelző.

(#22) Narasim válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Narasim
aktív tag

Én meg úgy tekintek rá, h most 2560x1600 van. 1600 sor alá nem vagyok hajlandó menni. Ez a monitor meg pont olyan, csak szélesebb, játékokban nagyobb a látószög, filmeknél nincs fekete csík alul, felül. Ilyen monitorra vágyok!!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#23) Dr. Akula válasza #72042496 (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem úgy basznak át hogy mást kapsz mint amit írnak, hanem parasztvakítás szinten. Ez a "4K" nem az a 4K amit mindenki ismer. Ez egy "ócó kici kínai" verzió.

De lehetne még fokozni, 3840x1 pixellel ugyanúgy megvan a 38", és mégtöbb sort le lehet spórolni a panelről...

(#24) gyiku válasza Narasim (#22) üzenetére


gyiku
nagyúr

21:9-nel nincs csik, a 24:10-nel kellene lennie, nem?

Dr. Akula: rairjak a 4k-t a 3440x1440-re is :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#25) Dr. Akula válasza Narasim (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"filmeknél nincs fekete csík alul, felül."
Pedig ott lesz csak igazán. Valamilyen rejtélyes okból nagy divat hogy bennehagyják a helypazarló alul-felül fekete csíkot a filmben, így az biztos ott lesz, így nem csak oldalról fogsz fekete sávot látni.

Persze lehet hogy ez a csíkmonitor valakinek bejön, és nem is lenne vele semmi baj, ha nem ugyanazzal a paraméterrel (4K) hirdetnék, mint a teljeset. Legyen 4K/2 és akkor minden rendben.

(#26) berVi


berVi
senior tag

Jaj anyam, 4:3, 5:4, 16:10, 16:9, 21:9, 24:10, 2.35:1, 2.39:1, how about make up your fucking mind? :W

(#27) #72042496 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

De hát erről eleve nem is azt írják hogy 4K, hanem azt, hogy WQHD+, amúgy pedig koreai. Parasztvakításnak sem tartom, mert ez a képarány közelebb áll az ember látómezejéhez, mint a 16:9 (vagy a 3840:1).

Én szívesebben látnék több ilyen képarányú kijelzőt, csak sokkal nagyobb méretben, és 5120x2160 mellett, már ha a VGA-k támogatják ezt a felbontást.

#25: Hol látod, hogy 4K-ként hirdetik?

[ Szerkesztve ]

(#28) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

LG + War Thunder ? :D
Az a FOV kellhet, főleg szimulátorban ;]

A második 3 monitoros képen (oldalról nézős) azért van egy kis szellemkép. Motion Blur nem lehet, az elvileg már nincs a játékban.

[ Szerkesztve ]

-

(#29) gmaci78


gmaci78
tag

Nem rossz, de mondjuk Ha már CES, akkor 3x3-mas felállásban kellett volna minimum felpakolniuk. (A marketingesek valahogy nincsenek a helyzet magaslatán. :) )

Geri

(#30) TigerCat válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ennek a kistestvére van (már a másodikat nyúzom) és baromira bejött. A 3440x1440-es felbontás több mint szuper, szóval szerintem rendben van. Mivel horizontálisan kényelmesebben áttekinthető a tartalom, részemről nem is kell, hogy magasabb legyen.

Filmeknél pedig nincs fekete csík, szépen megy teljes képernyőn.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31) Dr. Akula válasza #72042496 (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

nem kifejezetten ezt, úgy általában az ilyet "21:9 képarányú 4K felbontású hajlított monitor LED háttérvilágítással ... 3440 × 1440 képpont 60 Hz-en". Például. és lehet hogy a gyártó nem is mondta betű szerint, de ahogy a márkás mosópor is jobban mos a "hagyományosnál", úgy itt is nyilván minden célzást megtesznek a 4K-ra, max a jogászok átfogalmazzák hogy ne lehessen őket felnyomni a felügyeleti szervnél, mert "á, mi azt nem állítottuk, csak utaltunk rá". Mert a parasztnak ez a hívószó, mit tudja ő mennyi az a 4K. Ahogy régen (most is?) GB-ban mérték a videokártyát. 2 gigás kell, mert azt hallotta a szomszédtól, csak épp nem mindegy hogy TitanX-ből vagy alaplapi integráltból.

(#32) DigitXT


DigitXT
félisten

És ezt a szélességet "támogatja" is a megjelenített játék? Vagy csak rá van
erőszakolva valami baromi erős halszem torzítással, aminek semmi értelme?

(#33) Axess válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Axess
tag

Megfelelő lejátszóval rá lehet nagyítani a képre, és eltűnik a fekete csík. MPC-HC-t használok és azzal működik a dolog.

(#34) #72042496 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Google szerint ez elvileg UWQHD, a 4K-ba a Wiki szerint nem tartozik bele. Ennél nekem is szúrja a szemem hogy odaírták.

(#35) DigitXT válasza #72042496 (#34) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem azt (is) tökön kéne verni, aki az ilyen neveket kitalálja (UWQHD).:DDD

(#36) #72042496 válasza DigitXT (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, nekem a VGA óta kb. a FHD meg a 4K UHD az, amit Google nélkül is tudok, hogy jellemzően mit takar. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.