Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darvinya


darvinya
titán

Szépnek szép, de max. 10eFt-ot érne meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem értem miért ezt a zsákutcát választja a CASIO. Egy napos hasznlati idő egy vicc, az óra extra funkcióinak a működéséhez elengedhetetlen neten lógó telefon megléte. Szerencsére ebbe már került GPS (az F10-ben nem volt), de a HRM szenzor megint lemaradt :W Egy F10-est szerettem volna venni anno, de az egy vicc és aranyárban van.
Végül Garmin Fenix 3 lett az tud "standalone" piont-to-point navigációt 48 órát tud folyamatos GPS használat mellett (de paraméterezhető, hogy csak akkor menjen a GPS ha mozog az ember az órával) és színes kijelzővel is elmegy 2 hetet, okosóra funkcióban, ha meg lebutítjuk sima órának (kikapcsolunk minden szenzort és kommunikációt) akkor ez is tud egy hónapot...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) Xaels válasza darvinya (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem többet is megérne, de amennyibe fog kerülni annyit semmiképpen sem. Nincs egy normális ajánlat sem ebben a szegmensben. Vagy szenvedsz az olcsó vackokkal vagy annyira mélyen a zsebedbe nyúlsz mintha egy közel csúcshardveres telefont vennél.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) Trevize1987 válasza Xaels (#3) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Amerikában élő ismerőssel még gyorsan behozattam egy Pebble 2 + HR-t amikor megtudtam, hogy kaput a cégnek. Egyelőre ez néz ki az órák között a legértelmesebb variációnak és ugye az ára sem vészes (42e Ft). Persze ennek a vonalnak lőttek.

(#5) nyisziati válasza Xaels (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Ennyi.
146.000-ért ( :Y ) már patinás svájci órát kapni, ami klasszissal jobban néz ki ettől. Igaz, nem okos, de egy ronda órára minek ennyit költeni? A "tudása" messze nem éri meg ezt az árat. :N

(#6) Xaels válasza nyisziati (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem nem kell klasszikus óra, nem hordok ékszereket sem. Viszont a funkciói tetszenek ezeknek a kütyüknek és tudnám hasznosítani is, ezért nem is óraként nézek rájuk... de 100+ ezreket nem érne meg, még 80k-t sem olyan 50körül már elgondolkodnék rajta.

(#4) Trevize1987 a Pebble steel-t én is nézegettem sokáig. Kár értük.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) DonDennis


DonDennis
senior tag

Ezt az órát kb a Casio Lewis-nak(UbT) csinálta :D

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#8) Gyula84 válasza darvinya (#1) üzenetére


Gyula84
veterán

ízlések és pofonok :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#10) dutrás


dutrás
őstag

Szövegbevitel egy ekkora eszközön?! Hát...

P50 pro/P40 Lite

(#11) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sose jöttek be az ilyen külsejű órák. Lesz egyáltalán erre elég kereslet? :U

Finn the human

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy Casio Mudman-em van 5-6 éve nem hajlandó lemerülni az elem. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#13) slimshady válasza dutrás (#10) üzenetére


slimshady
senior tag

Elég borsos az ára. Nekem a Fenix 5 jobbam tetszett. Kivancsi lennék milyen réteget céloz. Kinek fontos az Android Wear rendszer ilyen áron és formában. Ennyiért valóban lehet már egy jó telefont is venni. Kíváncsi lennék sport óránként hogyan állja meg a helyét és mennyit megy el egy töltéssel GPS-el, zenével és csatlakoztatott HRM-mel.

üdv.: SlimShady

(#14) Hadrian


Hadrian
tag

A funkciók elég jól össze vannak foglalva a promó videóban.
[link]

Megvan ennek a rendes célközönsége. Az Exilim FR-200 kamerávan is össze lehet kapcsolni. Ki van ez azért találva. Amúgy meg egy rendes csúcs pro-tek óra is verdesi a 100 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#15) rootmin válasza slimshady (#13) üzenetére


rootmin
tag

Jelentkezem :)

Nagy reményekkel követem a szegmenst... Egyelőre a Polar M600 áll a legjobban, ha tavaszig nem jelenik meg számomra jobb kütyü, akkor valószínűleg azt fogom beszerezni. Annak ellenére, hogy nem szép, legalábbis nem elegáns, tehát öltönyös napokon biztosan otthon kéne hagyni. :/

Engem is zavar a rövid akkus üzemidő, de az életmódomból adódóan ritkán fordul elő velem, hogy 48 órán belül ne jussak konnektor közelbe, így ez egy vállalható kompromisszum. (a telefon töltéshez is hozzászoktam...)

Számomra az ideális okosóra olyan, ami kompromisszummentes "hétköznapi társ", tehát tudja a hipszter okos funkciókat, szép, ugyanakkor elég funkció gazdag és strapabíró ahhoz, hogy a napi aktivitásom mellett a rendszeres de amatőr sporttevékenységeimet is monitorozza (triatlon + túrázás). Na ilyen egyelőre nincs.

Konkrétan:

- Sportosan elegáns (pl. Garminx Fenix 3 Chronos)
- Vízálló
- Jól bírja az akkumulátora (ha már ideális: sose kell tölteni :) )
- A szegmensben létező összes szenzor benne van (HRM, hőmérő, barométer, iránytű...)
- Magas szinten integrált a telefonommal (lásd: Android wear, Apple Watch)
- Megfelelő szoftveres környezetet nyújt többféle mozgásforma aktív követésére (pl. Polar Flow)
- Olcsó :D

Az a legbosszantóbb, hogy ha el is engedném az AW-t a sportos funkciókért és az akku időért cserébe, akkor is van 1 feature, ami a legtöbb sport órából hiányzik: a BT zenelejátszás. Márpedig én zene nélkül nem futok, és mit sem ér a telefon elhagyása, ha cserébe cipelhetek valami MP3 lejátszót. Vannak MP3-as headsetek... nem kösz. Illetve létezik a TomTom Runner óra, ami tud önállóan zenélni, és akksija is jó. Viszont az annnyira csúnya (szerintem), hogy hétköznap semmiképpen sem hordanám, akkor meg nem számít az üzemidő.

Ha a Garmin csinálna egy Android wear órát a Fenix 3/5 designjával, amiből kipréselnének 3-4 nap üzemidőt, és lenne valami ultratakarékos mód túrázáshoz, az lenne talán a legjobb allrounder.

Vagy ha a Polar csinálna az M600-ból egy picit csinosabb verziót (Garmin / Suonto design teljesen OK).

Ha nem számítana az pénz, akkor valószínűleg lenne egy Fenix 5X-em csak sporthoz, és egy TAG Connected watch a mindennapokra, de akkor is bosszantana hogy nincs a piacon olyan termék, ami a kettő funkcionalitását egyben ötvözi.

Szóval igény lenne ilyesmire még ha nem is tömegesen... ez a Casio pl. tetszene, ha tudná rendesen amit kell. Még pár év, és remélhetőleg kiforrja magát a dolog. :)

(#16) razzorr


razzorr
őstag

Maradok inkább a "buta" G-Shocknál ;)

(#17) pusszycat válasza razzorr (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van okos g-shock is.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#18) razzorr válasza pusszycat (#17) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem jó a buta is :)

(#19) slimshady válasza rootmin (#15) üzenetére


slimshady
senior tag

Nekem is pont ez a meglátásom, csak az M600 nem bejövős. Vártam a Fenix 4-et, amiből aztán Fenix 5 lett, hátha végre egy MP3 lejátszó belekerül, de úgy fest ez sem az én órám... Majdcsak jön valami ami all in one.

üdv.: SlimShady

(#20) Blizzardking válasza rootmin (#15) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ott a No1 D5 vagy D5+
Teljes értékű android fut rajta nem wear, van saját gps-e, sim kártyája. Ha akarod rootolhatod mint egy telefont, tehetsz rá play áruházat, és olyan lejátszót telepítesz fel amilyet akarsz. De akár pokémonok után is futoshatsz :D Óriási közösségi támogatás áll mögötte, millió számlap, app stb. Az ára kb 30 rugó, szemben a félmilliós cuccokkal amiket linkeltél. Titánium háza van, viszont ezen belül a visszafogottabb irányzatot képviseli pl a popszegecsekkel telilőtt Garminhoz képest. Az akkuideje nem tudom milyen, tippem szerint 1-2 nap lehet max, viszont ennyiért az ember talán szívesebben köti meg azt a kompromisszumot, hogy reggel amig megissza a kávét, ráteszi 15 percre a töltőre az órát (ennyi kb elég is neki, az ilyen kis 3-400mAh-s aksikat percek alatt fel lehet tölteni).
Nincs ilyenem, nem vagyok ánderkávör óraügynök, csak gondoltam bedobom. :R

Vidijó

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21) moleculez válasza Blizzardking (#20) üzenetére


moleculez
veterán

Ez de durva, nem is hallottam róla. Jó kis cucc, főleg az újabb modell.1 Giga RAM 8GB tárhely, Android 5.1 ... Egy órába építve!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) slimshady válasza Blizzardking (#20) üzenetére


slimshady
senior tag

Köszi, érdekes módon én erről még nem is hallottam korábban. :)

üdv.: SlimShady

(#23) pusszycat válasza rootmin (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez mit szólsz? [link]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#24) cool13


cool13
őstag

Maradok ennél a buta óránál. :)

(#25) pusszycat válasza cool13 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az ott hőmérő :Y az enyém nem tudja. :N

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#26) cool13 válasza pusszycat (#25) üzenetére


cool13
őstag

Mondtam hogy buta. De ezt legalább tudja. :)

(#27) zazenke válasza cool13 (#26) üzenetére


zazenke
őstag

Ha leveszeda kezedrol és 20 percet szobrozol akkor talan pontos értéket is kapsz. Ezt sose ertettem így mire jó

(#28) pusszycat válasza zazenke (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lázat mérni? :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#29) zazenke válasza pusszycat (#28) üzenetére


zazenke
őstag

Ha nem veszed le 32 fokot mutat 5 fokban is. Ha csak nem infra szenzora van ami letapogat külső tárgyakat

(#30) Blizzardking válasza moleculez (#21) üzenetére


Blizzardking
őstag

moleculez, slimshady - igen, nem annyira felkapott, mert ezek azért elég mélykínai cuccok. Gearbest vagy Ali, no garancia, tudjátok a szokásos kínai játék. Ezzel az MTK chipsettel legalább hatféle gyártó gyártja. Viszont a ház kidolgozása igényes, cserélhető szabványos szíj megy rá, a szoftver a lehető legrugalmasabb, úgyhogy innentől bármit ki lehet belőle hozni. Külön tetszik, hogy maga a ház nem csicsás, egy visszafogott számlappal, bőr óraszíjjal öltönyhöz is simán fel lehet venni, de valami sportos face-szel, szilikon vagy fém szíjjal teljesen más arcát mutatja. XDA-n olyan topikjaik vannak, hogy amatőr (amúgy a fele lefogadom hogy valami dizájner) arcok olyan számlapokat tolnak be, hogy csak lesek.
Tegnap böngészgettem képeket, számlapokról, és beleakadtam egy képbe, hogy Antutut futtattak rajta. Kb 4 éves telók szintjén van az óra ~23.000 ponttal. :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#31) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Létezik a casio-nak félokos megoldása is? Valami rémlik. Én egy olyat elfogadnék. Csak csipogna/rezegne egy sms-re, hívásra. Sokszor nem hallom meg a telót. különösen, ha téli vastag kabátban hordom, és valamelyik zajos utcán sétálok épp...

Jevons paradox

(#32) n@p@lm válasza pusszycat (#17) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ez csak az Almával működik együtt....

(#33) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ez minden csak nem szép óra.

(#34) toth_janika


toth_janika
őstag

Bírom azokat a hozzászólásokat, hogy "max 50-et ér", meg "ennyit nem adnék érte", meg ilyen okosságok... :W
1, Ugyan nézzetek már körbe, hogy mennyibe kerül egy Pro Tec... Ez miért lenne olcsóbb...?
2, Mutassatok olyan okosórát, aminek több mint 1-2 napos üzemideje van... És különben is... Honnan tudjátok, hogy mennyi ideig bírja az aksija?
3, Aki azt mondja, hogy "ezért már kapsz elegáns svájci órát" az gondolkodjon el... Először is a Casio nem az eleganciájáról híres. Másodszor ez egy outdoor óra
Nekem bejön. Eddigi összes órám Casio és nekem ez is bejön.

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#35) #16820480 válasza rootmin (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hiszem, hogy egy ilyen óra jobb minőségben játszana le zenét, mint egy fülesbe integrált, vagy gallérra csíptethető mp3 lejátszó.

(#36) F1DO válasza rootmin (#15) üzenetére


F1DO
senior tag

3-4 nap üzemidő 'elvárás' Android Wear-os óránál szerintem felejtős..

Nekem Moto 360 sport -om van és 1 napot bír, amikor pl eddzek is vele (csatlakoztatva van BT-s szívritmus mérővel)
Még ha az új órák jobban is gazdálkodnak az energiával - dupla teljesítmény, azaz 2 napnál több üzemidő szerintem nem várható.

Egyébként sok ötletes funkciója van ennek a Wear óra ágazatnak, (főleg a BT kapcsolat révén) számomra bevált és megkedveltem.

Kíváncsian várom a Wear 2 tudását..

(#37) spawn21


spawn21
veterán

Mennyi rinyagép :)
Mivel nekik nem tetszik ezért pusztuljon a cég. Speciel nekem csak ilyen oraim vannak. Van köztük egy félig okos is. Ami közel 120 ezer Ft volt. Megnézem hogy a drága tissotot falhoz vágva hogy néz majd ki. Nekem kell a a strapabírás. Maradok ezeknél , ha meg kell jelenni ahhoz ott van más

iPhone 13p

(#38) Mercel


Mercel
senior tag

Tényleg csak egy dolog merült fel bennem, de az nagyon:
MINEK?

Marcel

(#39) bwoay válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

az összes eddigi BT-s Casio óra "félokos", vagyis nem smart, csak connected. pontosan azokat tudja, amiket írtál, plusz nem akksi van bennük, hanem lithium gombelem, ami kb 2 évig bírja napi 12 óra aktív BT kapcsolattal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40) Snoop-y válasza Hadrian (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak azt nem kell naponta tolteni.
Mikor olvastam a hirt hogy a Casio csinalta volt egy kis remenyem hiszen nem ma kezdtek az oras bizniszt.
Ez igy lecsoooo megegy szar amit dugdoshatok a toltore :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#41) DanielK válasza rootmin (#15) üzenetére


DanielK
addikt

Az Apple Watch Series 2-re tudsz zenét feltenni és bt-s headsettel hallgathatod is. És nem kell magaddal vinni telefont. Az új edzés app igen sok edzést tud nyomon követni.

(#42) perge666


perge666
veterán

Lehet kövezni,de nekem nagyon tetszik a Design!
Az ára már biztos nem annyira fog.

(#43) kovacs65


kovacs65
senior tag

Van egy jó Casio órám. 5 éves, rádióvezérelt, napelemes, stb, semmi gond nincs vele, de...........

azt a rohadt műanyag vagy milyen szíjat évente cserélni kell, mert eltörik a csatnál, és több mint 5K.
Már kb az óra harmadát költöttem rá.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#44) n@p@lm válasza kovacs65 (#43) üzenetére


n@p@lm
őstag

G-Shock?
Nekem az van már 4. éve, naponta többször veszem fel-le a csatnak még sincs baja...

(#45) kovacs65 válasza n@p@lm (#44) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nem a csat. A szíj szakad el. ÉVENTE

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#46) n@p@lm válasza kovacs65 (#45) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hogy a fenébe?
El nem tudom képzelni de biztos így van.....
Elakadsz benne?

(#47) kovacs65 válasza n@p@lm (#46) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ahol a csat fémrésze érintkezik vele, a lyukaknál eltörik.
A lyukak mentén keresztbe.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#48) Colani válasza kovacs65 (#47) üzenetére


Colani
tag

beruhaztam egy ilyen órába... 😊nem csalódtam. van mellette egy gear s3 frontier.... a 2 órából kellene egyet gyúrni és akkor verhetetlen lenne szerintem.

(#49) Impair1980 válasza Colani (#48) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

ÉS merre sikerült venned?
Magyarországon hivatalosan csak szeptembertől kapható!

Üdv: Impair

(#50) Colani válasza Impair1980 (#49) üzenetére


Colani
tag

ausztriaban dolgozom. meglattam egy órás kirakatban és rögtön tudtam hogy kell nekem 😊már otthon olvastam róla és nagyon tetszett. eloben még szebb 😊😊😊az amazonon már rendelhető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.