Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Palika71


Palika71
őstag

Nekem, ide hamar! :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#2) KTTech


KTTech
veterán

Lecserélném a 78"-os vásznam erre :) (meg az 50-es PanaG30-at is...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3) b.


b.
félisten

Nem ívelt a csúcskategóriában.+ 1 pont :) Ezekért a dolgokért szeretem a Panát.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Acélfarkas válasza b. (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

+1

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) Partz válasza b. (#3) üzenetére


Partz
senior tag

Már nincs ívelt tévé a csúcs kategóriákban. Lg összes idei oled tévéje síkpaneles, Sony tévék síkpanelesek, Samsung új 9-es szériája szintén síkpaneles. Ezzel együtt idén az összes gyártó búcsút mondott a 3D-nek.

(#6) b. válasza Partz (#5) üzenetére


b.
félisten

Többi gyártót nem követem, nem igazán érdekelnek, de a CZ950 még hajlított volt. Ezért ez örvendetes.Saját magukhoz képest írtam, amit írtam.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Partz válasza b. (#6) üzenetére


Partz
senior tag

Viszont egyedül a Panasonic oled tévéje nem támogatja a Dolby Vision formátumot, amivel pórul járhatnak. Már hivatalos, a Warner Bross, Universal, Lionsgate pár hónapon belül, ilyen formátumú uhd bd filmeket ad ki. Egyéb nagy filmstúdiókkal is pozitív irányú tárgyalásokon van túl a Dolby.

(#8) Zanik válasza Partz (#5) üzenetére


Zanik
addikt

Kár, mert én igényelném a 3D-t otthon is. Sok 3D-s blu-ray kiadványom van.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) Partz válasza Zanik (#8) üzenetére


Partz
senior tag

Hasonlóan látom, elvárható lenne a gyártóktól, hogy a pár éve összeszedett gyűjteményét támogassák az embernek. Mindegyik csak a trendet követi, most ugye az új uhd bd szabvány már nem foglakozik a 3D-vel, a hagyományos 3D bd filmek kiadása meg 2013 óta folyamatosan csökken.

(#10) elefant válasza Partz (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Egyetértek!

(#11) b. válasza Partz (#7) üzenetére


b.
félisten

DV támogatottságú BR filmeket ad ki, amik mellett támogatják a HDR 10 szabványt is.DV nem kizárólagos szabvány.
Helyette van HDR 10 a Panában. és az összes nagy gyártó jelenlegi csúcs TV-i is HDR10 támogatottságúak, míg DV nem mindegyik csúcsmodellbe van beépítve.
Összes jövőre kijövő/ kijött BD HDR 10 támogatást élvez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Partz válasza b. (#11) üzenetére


Partz
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, sok újat nem mondtál. Illetve van amiben tévedsz. Például a DV a hdr10 szabványon alapul, ezért alapértelmezett az ilyen lemezeken a hdr10 formátum. Nem azért mert 2 formátum lesz a lemezeken.
Lényeg a hdr10 szabványnak sok vizuális hátulütője van a DV-vel szemben. Kezdve azzal, hogy nem kezeli a statikus metaadatokat, sorolhatnám. Ezért hatalmas hiba a Pana részéről a mellőzése, egy csúcskészülék esetén.

(#13) krx21 válasza b. (#3) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezért most ne a Panasonic-ot szeresd, hanem az LG-t. Az LG panel miatt úgye...

(#14) sfefe


sfefe
őstag

Igy van pedig otthon is jo a 3d...Nem tudom miert nincs mar benne...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Csak szólok, mivel néztem volna...
Ez a videó már nem elérhető a Warner Bros. Entertainment szerzői jogi követelése miatt.

<-ƘƘ->

(#16) bteebi válasza b. (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk az már rég gáz, ha a racionalitás már a csúcskategóriában is fícsörnek számít...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

Közben a Warner levetette a vidit, mert az ő filmjükből ment valószínűleg valami részlet a tévén :DDDD
kabaré. Na majd megpróbálom újra felvenni, a fórumot nem zárjuk be. köszi a megértést mindenkitől, igyekszem.

(#18) b. válasza bteebi (#16) üzenetére


b.
félisten

Sajnos az utóbbi pár évben ez volt a helyzet, bár a 3D kivételt én sem értem, miért szükséges.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) bteebi válasza b. (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Valószínűleg kb. 0 az igény rá, és talán rontja a képminőséget/drágítja a gyártást (nem tudom pontosan, hogy miben másabb egy 3D-s panel egy nem 3D-stől) - persze az utóbbi a csúcskategóriában nem lehet szempont, az előbbi viszont igen.

Nemrég néhány órára volt nálunk egy 2 éves 55"-os, 3D-s, 4K felbontású LG TV. Próbálgattam a 3D-jét, de nem igazán nyűgözött le, sőt. Többnyire minimális volt a 3D hatás, cserébe gyakran szétesett a kép. Teljesen azért nem írnám le, lehet, hogy én csináltam valamit rosszul. Az semmiképp sem segített rajta, hogy nagyon alacsonyan volt a TV (a földre volt téve, mert sehol se fért el, túl nagy volt :) ), és azt hiszem vertikálisan nagyon hamar szétesik a 3D-s kép. Alapvetően egyébként én se szeretném, ha kihalna a 3D, de a próba után inkább az aktív shutter-ös megoldást kezdtem el támogatni (pedig nagy híve voltam a passzív 3D-nek), olyan viszont már talán egyáltalán nincs (és korábban is talán csak a Samsungnak volt, legalább is tartósabban).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) b. válasza bteebi (#19) üzenetére


b.
félisten

Pedig itt ebben a pár hozzászólásban is, nekem is baráti körömben eléggé szeretett és megbecsült extra. Arról ne is beszéljünk, hogy vannak gyűjtemények, filmek lemezen, amik elvesztik az értelmüket ha kifut ez a funkció.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) bteebi válasza b. (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Erre sajnos csak annyit lehet mondani, hogy ez van... Szerintem nagyon rétegigény, gyakorlatilag nincs piaca, és így nem éri meg. Ne abból induljunk ki, hogy a PH-n néhány ember sajnálkozik rajta (többek között én is), hogy valószínűleg nem lesz :). Minden bizonnyal egyébként több ember van a fórumon a smart és a 3D ellen, mint amennyi mellette. Én úgy vagyok vele, hogy ami nem zavaró, az maradhat. Ez lehet smart, 3D, vagy bármi más. Mondjuk ha a smart idegesítő, vagy csak simán béna, akkor talán jobb, ha eleve nincs is, de a 3D tényleg semmi vizet nem zavar. Egy plusz gomb a távirányítón, meg egy plusz menü, de másban nem nyilvánul meg.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

van új vidi ,ha érdekel valakit.

(#23) Kendek válasza elefant (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, köszi. :)

<-ƘƘ->

(#24) elefant válasza Kendek (#23) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

:R

(#25) Góliát


Góliát
senior tag

Az LG vezeti a tabellát, hát ez nem meglepő!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.