Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Kövezzetek meg, de a kép alapján nekem nem tűnik egyértelműen jobbnak az OLED az LCD-nél. Másnak más, talán még feketébb is, de a béka színe szerintem túlszaturált, és kevésbé láthatók a hasi részletek, ami nem tetszik a képen. Szóval ha ilyen lesz az OLED, nem biztos, hogy meg fogja érni a felárat, amíg ki nem forrja magét, és nem lesz a sima LCD-vel azonos árkategóriában.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) QwErTy42 válasza klepto (#1) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak jól kell belőni és akkor nincs is gond az oled megjelenítőkkel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) janos1988


janos1988
addikt

Játék a színekkel, semmi több. Az meg mindent elárul, hogy nem demózták pl. a gyors mozgásokat.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4) Madárpók válasza janos1988 (#3) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Pedig elvileg nem kellene, hogy gond legyen velük...

(#5) R9DEON


R9DEON
senior tag

Ez azt jelenti hogy van még meló ameddig OLED monitort veszünk.

(#7) R9DEON válasza #32839680 (#6) üzenetére


R9DEON
senior tag

Csak tartsanak ki addig az LCD cuccaim, ja meg remélem én sem halok meg addig.

(#8) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Miért pont a mozgásban lenne különbség? Itt is sample & hold van, szóval megegyezik a vezérlés az LCD-vel.

Attól félek inkább, egy több órás full fényerőn járatott Word szöbegszerkesztéssel előbb utóbb be lehet égetni simán. Szakdolgozatot nem mernék ezen írni... A Samsung telefonokból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

(#9) Flexy90


Flexy90
senior tag

Mekkora felárat is jelent ennél a gépnél az OLED kijelző?

Xiaomi Fan

(#10) R9DEON válasza Ren Hoek (#8) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Samu azért ég be mert kék ledet használ de az LG fehéret és szűrőkel teszi kék színűvé, állítólag ez nem ég be de a kezemet nem merném sehova tenni miatta.

(#11) Leigazoka válasza #32839680 (#6) üzenetére


Leigazoka
tag

Tálca automatikus elrejtése és gond megoldva :D :D :D

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd ha odaadják tesztelni, mert így 1db kép alapján csak az egyértelmű, hogy melyiket akarják eladni :U

Erről a beégés dologról meg jó lenne valami hivatalos állásfoglalás a gyártótól, garanciális cserét lehetővé teszi-e, és lehet-e meghosszabbított garanciát kérni a kijelzőre ezeknél a termékeknél?

(#13) #72042496 válasza R9DEON (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oké, csak ebbe éppen a Samsung szállítja a panelt. :)

Van valami pletyka arról, hogy mennyivel lesz drágább az OLED kijelzős típus?

(#14) R9DEON válasza Leigazoka (#11) üzenetére


R9DEON
senior tag

A probléma hogy nem csak a tálca van hanem az ikonok is és ahogy azt a két képet nézem az a béka még nem olyan szép azon az OLED -en és akkor mozgó képet nem is láttunk, véleményem szerint az OLED még nem alternatíva sem árban sem minőségben az IPS monitor kiváltásara.

Oké, csak ebbe éppen a Samsung szállítja a panelt.

Akkor meg felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#15) Narasim


Narasim
aktív tag

ez alapján nem vágyom oled kijelzőre.
meg amúgy sem vennék tükröződő kijelzőt. abból elegem lett a crt-k idejében. :N

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) eTrade válasza klepto (#1) üzenetére


eTrade
tag

Itt szerintem a fénykép nem adja vissza teljesen az OLED képminőségét azaz nem mutatja a valódi különbséget.

(#19) Ren Hoek válasza R9DEON (#14) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Minőségben köröket ver rá hidd el... Nincs olyan LCD monitor, ami legalább közelítően megjelenítené a feketéket, és sötét szürkeárnyalatokat szépen. Pont az IPS-t ne hozd fel, mert lehet színhelyes, de nincs fekete, hanem egy szürkés valami... borzasztó kontraszt mellett... (1000:1 vs valós 400000:1). Egy fix expozíciós fényképből semmi értelme következtetéseket levonni, ahogy az előttem szólók is írták. Olyan nagy a különbség, hogy nem jön át a fotón. Be kell menni egy MM-be és megnézni egy LG 4K OLED TV-t. Bár tényleg belenyomják azokat a demókat, amiknél mint egy kínai negyedbeli neoncső úgy világít a TV.... Otthoni körülmények között, kisebb fényerőn kalibrálva sokkal jobb és természetesebb.

Itt az élettartam az egyetlen fő kérdés, mivel rengeteget számít, hogy milyen fényerőn használják. Ezért félek itt a Word-től, mert egy laptopot sokat használ az ember nagy fényerőn világos helyeken. Ez azt jelenti max fényerővel kell járatni a panel széleit folyamatosan fehéren. Az LG okosórái is beégnek, hogyha nagyon kontrasztos fehér témát raknak rá (Igaz az POLED, másabb kicsit)

(#20) flashpointer


flashpointer
őstag

Az OLED tv-sor mellett elsétálva gondolkodtam nemrég hogy basszus ezek jobban néznek ki mint élőben ha nézek valamit.
PL ott egy gyümölcstál készítek róla fotót valami jó fényképezővel kirakom OLED-re eredetileg nem is olyan élénk , kontrasztos, hanem sokkal mattabb meg egyhangúbb, így a megjelenített képnek színeiben nem sok köze van a valósághoz.
Szóval lehet hogy létezik olyan szín mint amit az oled megjelenít de sok része csak laborban max, lehet élvezetesebb de nem túl élethű.

(#21) #72042496 válasza flashpointer (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezért kell beállítani, aztán élethű lesz.

(#22) Ren Hoek válasza flashpointer (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pont azért van ez, amit írtam... Média Márkék full fényerőn demo módban járatják szanaszét szaturálva... deltaE 0.3 alá be lehet kalibrálni, és amúgy ha nagyon durván zavarna ez a kontraszt akkor vissza lehet belőle venni, lágyítani a filmet mondjuk szoftveresen. A celluloid filmek amúgy sem olyan brutál kontrasztosak... inkább lágyabbak, a feketék-szürkék is sokkal részletgazdagabbak, a színek is pasztellbe mennek általában.

Tehát bekalibrálva, nem ilyen üzleti demó módban, otthon kisebb fényerőn, esetleg a TV mögé egy kisebb LED égősort rakva, hogy ne vakítson szét mondjuk egy Pulp Fictiont megnézve és nem gyümitálat :D már más véleményed lenne.

(#23) R9DEON válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem kell félreérteni, jó lesz ez az OLED szerintem csak még a gyerek cipőt nyövögeti, én 2020 környékére teszem az optimális megjelenést bár ezért sokan elítélnek.

(#25) Ijk


Ijk
nagyúr

Nagyon durván tükröződik az OLED a képen, gondolom szándékosan nem raktak rá bevonatot hogy még nyilvánvalóbb legyen a mély fekete és a kontraszt. Gyakorlatban inkább az LCD-t venném, mert erősebb fényben az OLED-en már csak a saját tükörképemet látnám.
OLED előnye főleg 30" felett jön ki igazán, ahol az LCD betekintési szögei miatt már enyhén torzulnak a színek.

morgyi: Nézz meg egy filmet tök sötétben és majd nyilvánvaló lesz az OLED előnye.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) Ijk válasza #32839680 (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem szeretek ilyen demo-kat nézni, mert mindenen jól mutat, aztán otthon esti filmezésénél 1 óra után meg elhányod magad. Ez egyébként a VA monitoromon is jól mutat, meg úgy általában az LCD-t sem fekteti meg, mert nagy a kontraszt. Nézz meg inkább egy Harry Pottert vagy egy Mátrixot, sötét a film és nem is kontrasztos. Na az megfektet még egy plazmát is, egy LCD-n meg jóformán nézhetetlen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) R9DEON válasza Ijk (#27) üzenetére


R9DEON
senior tag

egy LCD-n meg jóformán nézhetetlen.

Sajnos ez így igaz.

(#30) R9DEON válasza #32839680 (#29) üzenetére


R9DEON
senior tag

Na a tartalom szolgáltatásról lenne mit beszeljünk, ugye megy a 4k-8k mantra 1000-el és még a FullHd is probléma.

(#31) Ijk válasza #32839680 (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Még csak az kellene hogy tartalmat az LCD-khez igazítsák.
Az a gond hogy ha megveszel egy kijelzőt, akkor nem agyonhúzott, kontrasztos demókat akarsz rajta nézni, hanem minőségi tartalmat. Ez művi képi világ amit többek közt ebben a demóban is van elviselhetetlen nézni több órán keresztül. Ezeket pont arra találták ki hogy bemegy a paraszt az áruházba és abban a két percben azt látja hogy milyen szép élénk a képe. Otthon meg olyan beállítással 10 perc után megfájdul a feje.
Részben ez is nyírta ki a plazmát, hogy áruházi körülmények között egy magas fényerejű LCD-nek ezekkel a reklámanyagokkal sokkal csalogatóbb a képe. Aki meg nem ért hozzá, az emberek 99%-a az pedig megveszi ami abban a 2 percben szebb volt.
Ha valaki több százezerért vesz készüléket, menjen el rendes bemutatóterembe, vigyen magával rendes anyagot, vagy kérje meg hogy rakjanak be valami BD filmet.
Anno félhomályos szaküzletben akartam megvenni az ST50-et, csak szimpla HD TV műsorok mentek mindegyiken, de abban a környezetben, azzal a tartalommal labdába sem rúgott egyik LCD sem a plazmákkal szemben, főleg ha még az árcédulát is megnézted. Nem is volt nekik raktáron, mindet elvitték.

Most nincs 4k-s vagy HDR-es tartalom. 2 évig biztos nem is fog elterjedni, most egyszerűen nem szabad tv-t vásárolni. Ha van plazma akkor imádkozni hogy be ne adja a kulcsot, vagy inkább leporolni a régi CRT-t ha muszáj. 2-3 év múlva remélhetőleg az OLED és a tartalom is kellően elterjedt és megfizethető lesz, de lehet hogy lesz az 4 év is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) DithenS válasza Ijk (#31) üzenetére


DithenS
senior tag

Ejh nekem most is CRT-s tv-m van ;D De nem is akarom lecserélni,talán majd én is egy oledre.De jelenleg felesleges,szép a színe ennek is,szerintem jobb mint egy lcd.Monitoromból elég az lcd.

(#33) McSico


McSico
senior tag

Ez nagyon állat. De egy kalibrálás után, talán még a részletek is előjönnének. Attól a fényes bevonattól vagy akármi is legyen az, a falra mászok. Nem értem egy kijelzőnek miért kell fényesnek lennie, amikor nem tükörnek használja az ember.
Viszont ami nem derült ki, hogy milyen az OLED panel. Az LG féle, csak fehér led+színszűrő kombó, vagy a rendes három alapszínű ledek vannak benne. Már csak kék ledek miatt. Bár lehet már rég megoldották az élettartam problémát, és az ebből adódó beégés effektust. De ahhoz hogy ez látható legyen elég sok idő kell. Azért ez mégsem plazma, vagy CRT monitor.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#34) #72042496 válasza McSico (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A #13-ban linkeltem a másik cikket, amelyikben bennvan, hogy Samsung paneles. A leendő vásárlók helyében én azért vigyáznék ezzel. De hát első fecske, egyelőre az az eredmény, hogy már van ilyen is.

Tényleg, fogyasztásban mire lehet számítani? Notebookról van szó, ott nagyon nem mindegy a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) R9DEON válasza McSico (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért ezek után jó lenne egy LG panelt is megnézni.

(#37) Dominó85 válasza #32839680 (#26) üzenetére


Dominó85
veterán

Haha, megnéztem a Dell UltraSharp U2412M monitoromon a videót... Kell a f@xnak OLED érzés fogott el. :D

* Péter - 06302461862 *

(#39) Dominó85 válasza #32839680 (#38) üzenetére


Dominó85
veterán

Juj... :(

* Péter - 06302461862 *

(#40) Chaser


Chaser
titán

. Csak igen lassú animációk, illetve nagyfelbontású képek váltogatták egymást, és hiába kértük meg a Lenovo munkatársait, érthető módon nem engedték meg, hogy rádugjunk egy pendrive-ot és lefuttassuk a tesztcsomagot. - Mi ebben az érthető? CES-en nincs wifi, hogy legalább YT-ot lehessen nézni? Nem gondoltam volna :N Nem jó a cím..Talán megnéztük a .... notebookokat. Ezért írni is kár volt:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Partz válasza #32839680 (#38) üzenetére


Partz
senior tag

Bocs de ez a tévés példád totál rossz. Alacsonyabb fényerő mellett még jobban látszik a sávosodás oled tv-ken. Ennek semmi köze az öregedéshez, a sötétedő széleket már javították egyébként, ami ezen a képen látszik. (az se az öregedés miatt van) Ráadásul ez egy hibás panel amit cseréltetnék, a sárga elszíneződés miatt. Felhősödés oled-en? Na ez is új. Néz utána kicsit mielőtt ilyeneket állítasz.

(#42) Chaser válasza Partz (#41) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is az egy full hibás panel..3 naposan így néz ki ?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) McSico válasza #32839680 (#38) üzenetére


McSico
senior tag

Beszarás. :Y
De akkor milyen selejtes ledek lehetnek benne? Nekem a plazmán egyszer volt egy ghosting effektem kb. 100 óra játék után. Úgy, hogy semmi más tartalom nem volt rajta. Csak az az egy játék, kisebb nagyobb megszakításokkal. (tv műsort nem nézek). De az is eltűnt pár óra járatás után.
Szóval nem gondolnám, hogy az OLED ilyen rossz lenne. Egy lednek több százezer óra élettartama van. Tehát simán tennie kéne a dolgát éveken át gond nélkül.
A másik meg, van egy Nokia N8-am, oled kijelzővel. Minden nap reggel 8-tól este 10-ig mutatja az időt, meg egy állandó képet. Azon nem tapasztaltam még semmi efféle beégést.

(#34) Balika911
Kössz az infót.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#46) Chaser válasza #32839680 (#44) üzenetére


Chaser
titán

Ez akkor se kerek, ilyet több éves lcd-k produkálnak ha sokat voltak használva. Attól hogy nem egyformán vannak kitéve a ledek a használatnak, az üzemidejük attól nem lesz kevesebb egyenként sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Chaser válasza #32839680 (#47) üzenetére


Chaser
titán

Lehet utána kell olvasnom? De az az óra 3 naposan beleégett a kijelzőbe? Mert az viccnek is durva. Láttam pár odel telefont mai már túl volt egy éven, jó nyilván nem statikus képet állandóan, de nem láttam ilyesmiket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Ren Hoek válasza #32839680 (#47) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem a POLED avagy Plastic OLED, [link]
Sima RGB OLED ami az órákban van, csak megoldották, hogy vékonyabb legyen.
Ez nem ugyan az amit a TV-kben WOLED-ként árulnak.

Egyébként meg most volt róla hír, hogy az LG sikeresen vitte le kis méretben is, és hamarosan jönnek a WOLED monitorok, tabletek, telefonkijelzők is.
Valószínűleg a Samsung pentile mátrixát kisebb méretben hatékonyabban lehet gyártani, csak nagyobbnál bukik el.

(#50) R9DEON válasza Chaser (#46) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az LCD sohasem produkál ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.