Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) atus72


atus72
senior tag

WiDi támogatás, dock?

[ Szerkesztve ]

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó, hogy terjed az OLED a notik körében is.

(#4) #06658560 válasza #32839680 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Permanent ribbon. Mt akarsz?

(#5) Beerhead válasza atus72 (#2) üzenetére


Beerhead
csendes tag

Ugyan, ezek már csak a nevükben Thinkpadek, csak azért léteznek, hogy a lenovo még több pénzt tudjon keresni. Enterprise szempontok már régen nincsenek, nézd csak meg az F sort, meg úgy általában a billentyűzetet.

(#6) atus72 válasza Beerhead (#5) üzenetére


atus72
senior tag

csak reménykedtem :)

(#8) #06658560 válasza #32839680 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem értetted. Édes mindegy a tálca, ha a ribbon ott virít nonstop.

(#10) Daywalker válasza atus72 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

WiGig lesz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) AxBattler


AxBattler
félisten

Ráfér a TP-kra a TN+Film-nél jobb panel... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#12) satz18


satz18
őstag

Én nagyon örülök az OLED-nek, a TV-k ára is kezd egész baráti lenni, remélem a laptopokban is hamar el fog terjedni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) Sebestyen01 válasza Beerhead (#5) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mai napig egy T420 szolgal, a proci bika meg mindig, a 4 gb ram bovitve lett 8gb-ra kapott egy ssd-t es van benne egy terras vinyo! Kb az elpusztithatatlan kategoria nem egyszer boritottam bele kakaotol kezdve a kaven at mindent a billbe hibatlan :B , es gepelni rajta meg mindig a legjobb a vilagon! Aakksi elmegy meg mindig igy tobb mint 3 ev utan is majd 3 orat kiegyensulyozott profillal, a hangszoro meg leorditja a fejemet ha kell! :DDD Magnezium haz fem belso keret, ez hol lesz ennyi ido mulva... no comment

[ Szerkesztve ]

(#14) AxBattler válasza Sebestyen01 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, csak a kijelzőt kell benne kicserélni valami jobbra. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) Sebestyen01 válasza AxBattler (#14) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Igen lehetne ez a panel ips, de nekem igy is bejon, megszoktam mar, asztliban ips-van van kontraszt, de szerintem boven vallalhato!

(#16) Darthforce92 válasza #32839680 (#1) üzenetére


Darthforce92
tag

Egyébként a beégés vajon garanciális hiba? Mi értelme van egyáltalán így kiadni?

(#17) gerii válasza AxBattler (#11) üzenetére


gerii
addikt

Na igen, először ráállhatnának mondjuk fHD IPS-re, nem egyből oledre.

(#18) atikó


atikó
őstag

azonnal rendelem mihelyst lehet, nagyon jól tettem, hogy nem vettem meg tavaly ősszel, mert ez most nagyon tuti, az oled miatt, és persze az 6gen. proci.

(#19) Ren Hoek válasza atikó (#18) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Várjuk ki a végét... Ha Samsung féle AMOLED, amit a telefonokban és tabletekben használnak, akkor én rettegnék használni. Elég csak bemenni egy mobilszolgáltató boltjába, brutálisan be vannak égve a telefonok. A monitorként használat kb ekvivalens azzal, mint ahogy ki vannak téve ezek a telók.

Elvileg az LG féle WOLED kibírhat napi 10 órányi használatot. Volt rá már példa... Bár ilyenek után mindig kétkedek: [link]

(#20) vicze válasza #32839680 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Ha ennyire biztosra állítod ezt, akkor ugye tudsz mutatni linkeket, Samsung OLED TV tulajoktól ezekről a problémákról ugye?

Vagy csak alaptalan elmélet, egy teljesen más technikai megoldásból? :U

(#21) Ren Hoek válasza vicze (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Olvasd el az előző hsz-t, saját szemeddel is meggyőződhetsz ezekről, mit tud az RGB AMOLED
Vagy ahogy az LG P-OLED órái is szanaszét beégnek egy világosabb erősebb kontrasztú óralaptól... Vigyázni kell, nem szabad hosszú ideig kinthagyni semmi konstans világos tartalmat.

Ez szerves bomlékony anyag. Főleg a kék komponens. Egy idő után degradálódik, pl egy világos windows logóban. Ráadásul máshogy ég be mint a plazma. Ma is lehet olyan plazmát találni, ami nem égett be, mert ott nem az elektrolumineszcens anyag bomlása miatt történik.

...és itt olyanokra is kell figyelni, hogy pl a böngésző ne mindig ugyan ott legyen. Ez lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#22) paperboy válasza Ren Hoek (#19) üzenetére


paperboy
senior tag

Ilyen használat mellett, sima LCD-t is láttam már beégve...

(#23) Ren Hoek válasza paperboy (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez ott bukik, hogy az LCD-s telefonok nem voltak beégve. Az LCD nagyságrendekkel kisebb eséllyel ég be egy OLED-hez képest. Ez sajnos így van. Minden évben rákeresek a Samsung új eszközeire, de mindig találok beégettet.

Ennek napi 10-15 órás konstans magas fényerejű használatot KELL elviselnie. Főleg ha laptop mégnagyobb fényerőt. Egy hófehér win logón semmiféle pixelshift nem segít.

Majd meglátjuk, meglehet, hogy a Samsung fejlesztett a dolgokon valamit, de nem fűzök hozzá sok reményt. Lehet csak 1-2 év pont gari után, de simán befog égni szerintem...

(#24) vicze válasza Ren Hoek (#21) üzenetére


vicze
félisten

Ezt teljesen rendben van. Csak nézd meg ő mit írt. :) LG vs. Samsung lényegében és hát én nem igazán látom a bizonyítékot, hogy egyik jobban beégne mint a másik, főleg, hogy egy +W-s OLED miatt nem fog kevésbé beégni.

(#25) Ren Hoek válasza vicze (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pedig az egyik ok pont az, hogy nincsen Samsung OLED TV és monitor, és miért van LG TV. A szerkezetéből adódóan is jobban védett ettől és a felhasználói tapasztalatok is ezt mutatják. Otthon beégett LG TV-t nem találtam bárhogy kerestem, üzletben meg tényleg extrém hatásnak vannak kitéve. Több ezer órás max fényerőn járatott eszközök. Otthon beégett Samsung telefon pedig renegeteg van. Ezért is tűnik zsákutcának eddig az RGB AMOLED. Lehet egy üzletben 100 óra alatt beégne a Samsung TV, az LG-nek meg 1000 óra kell. Átlag használatnál ez éveket jelent.

Vegyük hozzá azt is, hogy egy monitornak egészen más a terhelése mint egy tabletnek. Ezért fontos tényező a beégés. Egy főleg windows laptop/PC monitort jellemzően nem kapcsolsz ki, és órákon keresztül ugyan az a fix mintázat van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26) vicze válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


vicze
félisten

És az vigasztalna, hogy 10. vagy 100. munkanapon lesz használhatatlan a laptopom?
Mert lényegében a 100órával azt mondod, hogy 10. nap után már beég.

(#29) vicze válasza #32839680 (#27) üzenetére


vicze
félisten

Azt azért elmagyarázhatnád logikailag, hogy hogyan ég be kevésbé a RGB a RGBW ellenében?
Tehát a Samsung nagyobb kék subpixelt használ, a kompenzáláshoz a LG egy "fehér"-et (???).
Melyik is akadályozza meg a kék fényerejének degradálását? Mert ha(???) azonos arányban veszít a fényerejéből a kék, akkor mitől ég be kevésbé?

"Ehhez nem kell link, ez tény."
Ha ez "tény", akkor mitől is ég be ugyanúgy az LG? :U

[ Szerkesztve ]

(#31) vicze válasza #32839680 (#30) üzenetére


vicze
félisten

Aha.
Csak éppen így néz ki, remélem látod a különbséget:

A tudomány mai állása szerint nem vagyunk képesek fehér OLED-et előállítani, csak kikeverni.
A kék degradálása ugyanolyan mértékű, de a rétegezéssel, máshogy kompenzálható a fényerő vesztés. 1:1-ben ugyan úgy beég, csak halványabb lesz, és nem látszik olyan erősen, mint Samsungnál.

Egyszóval mind a kettő ugyan úgy beég, csak egyiknél később veszed észre.

[ Szerkesztve ]

(#32) ROBOTER válasza vicze (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

Notext

[ Szerkesztve ]

(#34) bmakszim


bmakszim
senior tag

Hogy mennyire sz*r, vagy nem az OLED, én nem értek hozzá.
De azok a feketék... Édes istenem!

Volt a húgomnak régen egy Nokia-ja OLED kijelzővel, imádtam nézegetni a képét.

[ Szerkesztve ]

(#36) bmakszim


bmakszim
senior tag

Annyira nem érdekelt a háttér, de köszi a gyors összefoglalást. Arra jó volt, hogy eltántoríts OLED kijelzős noti vásárlásától a jövőben. :D Pedig annyira gyönyörű.

(#38) Phülöp válasza Beerhead (#5) üzenetére


Phülöp
addikt

Az összes gépük erről szól. Sőt, a többi gyártó termékei is...
Én se gyártanám, ha nem kérhetnék pénzt érte.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39) ROBOTER válasza vicze (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez az ábra finoman fogalmazva megtévesztő.

A White OLED nem RGB összetevőkből épül fel. Az alsó réteg szimbolizálása egyszerűen hülyeség.

(#40) vicze válasza ROBOTER (#39) üzenetére


vicze
félisten

Akkor elárulhatnád, akkor hogyan oldják meg a fehér háttérvilágítást, mivel mint írtam jelen állás szerint nem vagyunk technikailag képesek tiszta fehér fényű OLED előállítására.
A RGB rétegezési technológiát az LG a Kodak-tól vette meg még 2009-ben. A kép amit belinkeltem, az kóreai LG sajtóanyag egészen mellesleg.

(#41) ROBOTER válasza vicze (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pontosan tudom, hogy a Kodaktól vette meg.

Az ábra azért félrevezető, mert a magyarázatoddal kiegészítve nem tér ki arra, hogy az alsó WOLED eltér a másik technológiában a felületen használt R-G-B OLED-től, nem annak az összegeként tekinthető.

A hibrd fluoreszcens-foszforeszcens WOLED élettartama kb. 10-szerese a kék OLED-ének, és 2..3-szorosa a zöld és vörös OLED-ének.

Deep Blue: 6.6% E.Q.E, 8 cd/A, CIEx,y = 0.14, 0.13, 5,000 hours lifetime at 10 1,000 cd/m2
Blue: 8% E.Q.E., 11cd/A, CIEx,y = 0.15, 0.18, 10,000 hours lifetime at 1,000 cd/m2
Green: 8.5% E.Q.E., 30 cd/A, > 50,000 hours lifetime at 1,000 cd/m2
Red: 9.4% E.Q.E., 12.7 cd/A, > 35,000 hours lifetime at 1,000 cd/m2
White tandem: 10.7% E.Q.E., 24.5 cd/A, CIEx,y = 0.33, 0.35, 100,000 hours lifetime at 1,000 cd/m2

(ezek gondolom fél-fénysűrűség élettartamok - Kodak forrás)

Mindez persze nem jelenti azt, hogy az ilyen WOLED színegyensúlya nem tolódik el az élettartama során, de ne vonjunk közvetlen párhuzamot a másik technológiával.

[ Szerkesztve ]

(#42) vicze válasza ROBOTER (#41) üzenetére


vicze
félisten

Jó ez az elmélet, csak a valóságban meg, az a helyzet, hogy LG TV-ről is ugyan úgy olvastam, és láttam beégési képeket, mint Samsung mobiloknál, viszont Samsung TV-ről nem nagyon láttam, persze tudom hogy abból keveset gyártottak, de idén majd a Panasonic TV-ken meglátjuk, hogy a szimpla RGB hova fejlődött.

[ Szerkesztve ]

(#43) ROBOTER válasza vicze (#42) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért a kijelzőidőt ne hasonlítsuk már egymáshoz.

Magántulajdonban még elenyésző arányban vannak OLED tévék, kötve hiszem, hogy ott jelentkezett ilyen, vagy esetleg úgy, hogy valaki monitorként használta. A problémák gondolom intézményekben vagy bemutatótermekben voltak tettenérhetők.

Próbáljunk már ki egy SAMOLED-es mobilt töltőre dugva úgy járatni nagy fénysűrűséggel, hogy a szoftver nem engedi elalduni a képernyőt és van állandó résztartalom. Szerintem hetek alatt beégne.

De a cikkhez visszatérve: óriási a különbség a monitorként való használatban, szóval ha kétszer vagy tízszer jobban bírja, akkor is lehet gond belőle.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ren Hoek válasza vicze (#42) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Samsung OLED tv. Befuccsolt.

Pana pedig LG WOLED lesz.

(#45) vicze válasza ROBOTER (#43) üzenetére


vicze
félisten

Mobilkijelzőre nem alapozok, mert sokkal de sokkal magasabb a sűrűség és sokkal kevesebb az "anyag" benne, 55"-on sokkal de sokkal nagyobb a játéktér.
Illetve továbbra is Sony monitorokban alkalmazza, legmagasabb minőségű munkára a saját OLED paneljeit.

@Ren Hoek: Nem fuccsolt be, hoztak egy üzleti döntést. Mint abszolút piacvezetők gazdaságosabb, az filléres LCD-t árulni(lett új rókabőr a kvantum hülyeséggel), mint az OLED-be pénzt ölni, úgy hogy nem látnak belőle semmit viszont.
A fejlesztés ugyan úgy megvan a mobil kijelzők miatt, szóval minimális befektetéssel bármikor visszajöhetnek, volt is már ősszel szó róla.

Igen Panna még LG paneles mert ez kifizetődő, de ott van a JOLED-ben, szóval lehet sajátjuk, 2016-ra mondták a saját tömegtermelést, mondjuk Sony ott szintén WRGB-t csinált.

(#46) ROBOTER válasza vicze (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért tized mm környezetében mozgó mérettartományt ne tüntessünk már fel kvantumfizikai határként. Elektronikus keresőknél (LCD és OLED is) tizede pixelméretnél tartanak.

(#47) atikó válasza Ren Hoek (#19) üzenetére


atikó
őstag

hát ha tényleg Samsung van benne akkor nagy gáz mert utálom azt a máskát, de elég gáznak tartom ha képesvolt ezzel a mocsokkal üzletelni, főleg hogy egy ilyen nívós gépről van szó!

(#49) atikó


atikó
őstag

igen, mindig résen vagyok

(#50) Ren Hoek válasza atikó (#49) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezzel azt akarta mondani, hogy kb minden cuccodban Samsung memória kijelző stb lehet, amit használsz :D és még kitudja miben...

Ugyan már nem kell ennyire érzelemre hagyatkozni. A Samsung egy hatalmas cég, rengeteg külön részleggel teljesen más termékekkel. Baromság bármi miatt is utálni egy céget. A termékeket kell megítélni, a termékekhez fűződő supportot külön külön. Nekem vagy 10 Samsung cuccom volt az idők során, és még kitudja milyen eszközök más néven. Bár nem volt vele problémám, de ha lett volna akkor sem tudnék utálni vagy szeretni egy céget egy termékhiba, vagy elcseszett üzleti lépés miatt.

Mindegyik cég kapitalista üzletpolitikát folytat és nem az érdekeinket nézi. Amióta ezt elfogadtam, nyugodtabban alszom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.