Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Szerintem ki akarják sajtolni a legtöbb pénzt a technológiából (LCD), próbálják húzni halasztani az OLED elterjedését, révén nem érdekeltek benne annyira, nem rendelkeznek a megfelelő technikával.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy ha már az LG is elment a fehér OLED + színezés irányába, akkor ugyanaz hagyományos szervetlen LED-es technikával nem lehet megoldani? Tehát alul végig hagyományos LED-ek adnák a szubpixel fényét, felette meg lenne a színező réteg. Gyakorlatilag mi az előnye a fehér OLED-nek a hagyományos fehér LED-hez képest? Takarékosabb? Jobban lehet vezérelni az fényerejét? Kisebb a mérete?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Ratman


Ratman
tag

Engem rohadtul nem érdekel a kijelző alatti technológia (úgy is mondhatnám, hogy nem vagyok OLED fetisiszta) hanem mint felhasználót, a végeredmény érdekel. Tökmindegy hogy milyen technológiával, de minél jobb kijelzőket állítsanak elő, ez a lényeg. :)

(#4) Dominó85


Dominó85
veterán

Úgy bírom, hogy mindenki az éjfeketére buzul... Oled-en nézze meg valaki a Predator filmet (nem a Swrzi félét) és utána vággyon oled-re... konkrétan xart se fog látni a filmből. Úgy meg nem nehéz sokkal feketébb feketét előállítani, hogy majdnem nulla a megvilágítása (és nem csak a fekete mögött). Nem akarok IPS vs OLED háborút. Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Amennyiben technológiailag megoldható, úgy inkább ötvözni kéne őket. Addig meg kinek a pap, kinek a paplan.

* Péter - 06302461862 *

(#5) Partz


Partz
senior tag

Sony ezt a fejlesztést tömegtermékekbe szánja, mindenesetre figyelemre méltó specifikációkkal bír. 4000 nit csúcsfényesség, állítólag több mint 1000 zónás local dimming mellett. A hallottak alapján a Dolby Vision hdr master monitora rendelkezik hasonló paraméterekkel. Akit érdekel egy videóinterjú, itt látni működés közben.

Feketével mi volt a gond, erős az átszűrődés? Szerintem a halo effekt ránézésre ekkora zónáknál már nem olyan zavaró.

(#6) Leigazoka


Leigazoka
tag

Mihez kell nekik ekkora fényerő szoba világításhoz? Egy 5 -7 W os led izzónak van majdnem 1000 dc -s értéke.. ami már szinte minden árnyékot eltüntet egy 16 nm szobában...lol

(#7) Zanik válasza Dominó85 (#4) üzenetére


Zanik
addikt

Nálam ott bukik meg az éjfekete szín előállításának az erőltetése, hogy a moziban az ezüstvásznon sem lesz éjfekete a fekete. Márpedig ugye ezekkel a hatalmas TV-kel a moziélményhez hasonló körülmények megteremtése a cél. Persze az igazi házimozihoz projektor dukál, annak minden előnyével és hátrányával. Személy szerint a magasabb kontrasztarányt sokkal fontosabb jellemzőnek tartom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8) pilóta válasza Zanik (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Személy szerint a magasabb kontrasztarányt sokkal fontosabb jellemzőnek tartom.

Akkor viszont vagy a fehéret viszed el az atomvillanás irányába, vagy a feketét teszed feketébbé. Más út nincs. :D A kontraszt csak így lesz nagyobb. Ha a feketéd szürke, akkor bizony csökken a kontraszt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) joey04


joey04
titán

bullshit. ha már a plazmának nem sikerült legyilkolni az lcd-t remélem az oled kivégzi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Zanik válasza pilóta (#8) üzenetére


Zanik
addikt

Igen, ezt értem, csakhogy a filmeket továbbra is elsősorban mozivászonra álmodják, így ha fénytechnikus úgy állítja be a dolgokat, hogy azok a nagyvásznon jól néznek ki (tehét látod a részleteket a sötét területeken), de egy OLED TV-n szarul (nem látod a részleteket a sötét területeken), akkor kvázi cseszheted az alacsony fekete értékedet, egy sötét tónusú film élvezhetetlen lesz OLED-en. Azt meg nem tudják megtenni, hogy az OLED TV-k miatt belenyúljanak a BD kiadvány masterébe, hisz jobb esetben nem csak OLED TV tulajok fogják nézni a filmet. Itt nem marad más, az OLED TV tulajok kénytelenek babrálni a készülék fénybeállításával ha főleg sötét jelenetekkel tarkított filmet akarnak nézni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11) Ratman válasza joey04 (#9) üzenetére


Ratman
tag

Na ezeket a hozzászólásokat nem értem, hogy minek ez a zsiger ellenkezés egy technológia iránt?

Miért kéne kivégezni az LCD-t? Nem az a lényeg hogy minél jobb paraméterekkel rendelkező kijelzők minél olcsóbban elérhetők legyenek? A többi csak felesleges habverés és pampogás.
Nem tök mindegy, hogy egy jó kijelző plazma, LCD, OLED, vagy viaszgyertya technológián alapul?

A plazma meg azért halt ki, mert nem bírta a versenyt. Ezt hívják evolúciónak.
Ne jöjjön itt senki azzal, hogy milyen szuper feketéje volt. Igen. Azon kívül meg volt egy csomó hátránya.

(#12) Leigazoka válasza Zanik (#10) üzenetére


Leigazoka
tag

Még karácsony előtt voltam a Média Markt ban és egyből kiszúrtam az OLED-et a feketéje miatt. A Halálosabb iram 7 majd a Mad Max ment rajta és szerintem úgyvolt jó a képe ahogy volt. Látszott minden, nem volt akadás.. és vagy fél óráig csak áltam előtte.. hogy én ezen játszani akarok :D Csak a 650 e Ft ára riasztott el.. mééég.

(#13) Duree válasza Ratman (#11) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van az LCD-t nem kell temetni,nagyon jó úgy ahogy van.

duree54

(#14) pilóta válasza Zanik (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

De attól, hogy a fekete tényleg fekete, még a sötét részek nem lesznek rosszul láthatóak (sőt). Ha van a képen információ, akkor az OLED is kirajzolja, meg az LCD is. Az OLED-en elkülönül a háttértől, az LCD-n meg nem. Ez a kontraszt lényege.
Kicsit fura nekem ez az elképzelésed, hogy az OLED-en nem látszik a sötét része a jelenetnek, amikor meg de, és még jobban is, mint LCD-n...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) Zanik válasza pilóta (#14) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor olvasd el Dominó kommentjét. Én egyelőre kiállítva, demóanyaggal láttam OLED TV-t. Hogy egy nagyon sötét tónusú film hogy néz ki rajta, arról nincs fogalmam.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) kleinguru válasza Zanik (#15) üzenetére


kleinguru
addikt

Nyilván "agyonvilágított bemutatóterem" az nem az otthoni filmnézés környezet, érdemes lenne otthon is kipróbálni a fentebb említett sötét tónusú filmeket:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) Watchdog válasza pilóta (#8) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Akkor viszont vagy a fehéret viszed el az atomvillanás irányába, vagy a feketét teszed feketébbé. Más út nincs.
... és egyszerre a kettő sincs. Aki azt megoldja (nem ilyen-olyan zónákkal, hanem pixel szinten), az lesz majd a True HDR... :DDD

(#18) berVi


berVi
senior tag

Ez IPS, vagy VA, vagy valami teljesen uj panel? A VA paneles kijelzoik altalaban eleg jok a feketevel...

[ Szerkesztve ]

(#19) sirály12


sirály12
őstag

Az igazi majd az lesz, ha egy ips vagy jobb kijelző minden pixele alá pakolnak egy fényerőszabályozott erős fehér ledet, mert akkor mehet a fekete és atomvillanás egyszerre. Ez egyszerre lesz tartós és szép képet adó, meg persze a legdrágább is. ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#20) Ijk válasza berVi (#18) üzenetére


Ijk
nagyúr

VA mondjuk tud 5000:1-es kontrasztot, de a betekintési szögek szarok, ha szemből nézed akkor is már torzulnak a színek a széleken, "LCD"-s a képe. IPS-nél kevésbé problémás a betekintési szög, csak ott meg a kontraszt borzalmasan gyenge. OLED-nél egyikkel sincs gond. Az meg persze szimplán hülyeség hogy a túl mély fekete miatt sötét a film, egyszerűen csak szarul volt beállítva, gondolom semmiféle kalibrációt nem kapott az a tv amelyiken ilyet láttak.
Ez most semmi extra amit a Sony csinált, sima local-dimming csak bonyolultabb vezérléssel, több zónával. Majd ennek is meglesz az ára a cédulán. Ha minden pixel mögé vezérelt ledet tennének akkor sem lenne tökéletes, mert a szomszédos pixelekből átmenne a fény.
Az OLED-del meg az a baj ugye hogy sample and hold típusúak, monitornak jók igazán, statikus képhez. Kérdés mennyire probléma a beégés.
Tv-re egyelőre nincs jobb technológia a plazmánál, monitornak meg az LCD-nél, ami gyorsan ki lesz váltva ha az OLED nem produkál beégést (amit kétlek). Kár hogy nem gyártanak 24-27"-os CRT-ket csak rétegterméknek, lazán vennék egyet monitornak a plazma mellé. LCD meg jó lesz a digitális óra+hőmérő kijelzőnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) fairi válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


fairi
addikt

Kivitelezhető többféleképp.
Minden szubpixel egy led lesz. Vannak erre is tervek, kvantumpontokkal megoldható ez, ám jelenlegmég csak simán plusz bevonatként alkalmazzák,amivel növelhető a színtér. Talán jövőben már valódi pixelekké formálják őket.ha minden jó megy ez lesz az oled utódja

Másik lehetőség, teszel mondjuk fullHd alá 200 000 darab ledet (és ennyi zóna is lenne), így kb minden 9 db pixelhez tartozik külön háttérvilágítás. Ezzel a local dimming már jól működne. UHD esetén azért legalább 800 000 led kellene!! Sony ezen a vonalon indult el, 1000 zóna, utána lehet még több és több.

(#22) fairi válasza Ijk (#20) üzenetére


fairi
addikt

"Ha minden pixel mögé vezérelt ledet tennének akkor sem lenne tökéletes, mert a szomszédos pixelekből átmenne a fény."
lehet nem lenne tökéletes a local dimming ekkor se, de ha nem 2000 pixelhez tartozna egy led, hanem 20-hoz, már szinte tökéletes lenne. Valszeg csúnyán megemelné az árát,és oleddel szemben nem lenne versenyképes.

"Tv-re egyelőre nincs jobb technológia a plazmánál"
csak már beszerezhetetlen, lassan mindegyik sok éves,gari nuku és tulajok nem nagyon válnak meg ezektől..

(#23) DithenS válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem mert az oled ha fekete színt érzékel illetve elég sötét is az a fekete ott az oled kikapcsolja a pixeleket.De gondolom sok más dolog is van amiért nem.Illetve talán sok ezer leddel megoldható lenne de az meg rohadt drága lenne.
Oled idővel olcsóbb is lesz mert ha jól tudom simán csak nyomtatják.Illetve hajlítható meg sok jó tulajdonsága van.Szóval LCD-t kár megmenteni,főleg hogy a plazmások utálják.

[ Szerkesztve ]

(#24) sb válasza pilóta (#14) üzenetére


sb
veterán

Ez nem feltétlen van így. VA paneleknek is jobb a feketéje mégis egybefolynak a fekete árnyalatok és kb. semmi részletet nem látsz rajta. Persze OLED-re én sem tartom ezt valószínűnek, mert ilyen problémáról nem olvastam sehol eddig.

Szerintem fényerőnél egyik irányba sem érdemes eszetlen módon hajtani mint ahogy most teszik. Persze az OLED feketéje adott szerencsére, de 1000nit félnyerő felé menni... Így is elég a kontrasztja. LCD-nél jöhetnek a fejlesztések, kvantum dot meg hasonlók, mert ott a statikus, főleg pixelenkénti kontraszt jóval alacsonyabb mint a dinamikus papíron. Vagy jöjjön az OLED mindenhova inkább. :)

(#25) joey04 válasza Ratman (#11) üzenetére


joey04
titán

mert egy jóval szarabb technológia TV-re mint mondjuk a plazma volt, de a hype meg a sok birka miatt elterjedt és kihalt miatta egy sokkal szebb képet adó technológia, most meg imádkozhatok, hogy amíg kinövi magát az oled, ne dögöljön meg a plazmám, mert kb 5x-ös áron kéne TV-t vennem, hogy azt a minőséget kb tudja. ezért.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Ijk válasza sb (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Inkább ne fejlesszenek semmit az LCD-n, olyan ez mint egy elbaszott faragás, csiszolgathatod életed végéig, de akkor is újat kell kezdeni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) zsuha válasza joey04 (#25) üzenetére


zsuha
aktív tag

Pontosan.
A plazma azért halt ki mert a sok hülyét beetették azzal, hogy milyen világos képe van az LCDnek, milyen vékony, és mennyivel kevesebbet fogyaszt. Baromság az egész :D
LCDnek egyetlen előnye, hogy világos nappaliban jobban jön, mint egy plazma.
Aki egyszer látott már egy normális plazmát (pl pana) egy akármilyen LCD mellett (én láttam) , filmet nézve, visítva dobja ki az LCD-t az ablakon :D
Én is nagyon remélem hogy nem hal meg a plazmám, amíg az oled nem lesz normális áron. Azért oled mozgásmegjelenítésre és öregedésre kiíváncsi leszek.
Az LCD persze nem halott technológia, monitorokba stb tökéletes. Csak ne TV-be :)

(#28) Zanik válasza kleinguru (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Mondom, nekem nincs bajom az OLED-del, kiállítva tetszik a képe, de hogy otthoni fényviszonyok mellett nem demóanyaggal hogy muzsikál, azt nem tudom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#29) L3zl13 válasza Ijk (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, csiszolgassák inkább az elb@szott OLED-et amit évtizedek óta nem sikerül piacképessé tenni nagy méretben!

Aki hülye, haljon meg!

(#30) #72042496 válasza L3zl13 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért azt érdemes hozzátenni, hogy a nagyképernyős OLED TV-k gyártása pár éve indult meg, és a felső kategóriában már ennyi idő után is kezdenek rátelepedni az LCD-kre: a Samsung 65JS9500 és az LG 65EG9600 is 6000 dolláron nyitott.

Én azt mondom, hogy csiszolgassák csak mindkettőt, aztán a vásárlók majd döntenek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ijk válasza L3zl13 (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Évtiezedek óta? :F
Az LCD-k az utóbbi években alig fejlődtek, egyedül a felbontásnövelés amiben előreléptek, minden képi jellemzőben egy helyben toporognak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) L3zl13 válasza #72042496 (#30) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az LG pont azért kénytelen ilyen hibrid technológiát használni, mert évtizedek alatt nem sikerült megoldani az OLED alapvető problémáit.
Ettől még sokkal jobb, mint az LCD, de tény, hogy a technológia problémás. És ha az LG-ék kidobták volna az egész technológiát csak mert nem sikerült pár év alatt megoldani az alapvető gondokat (elb@szott faragás példa mintájára) akkor most nem örülhetnénk a csökkenő árú WOLED tévéknek.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Viktor81


Viktor81
senior tag

"A Sony nem bízik egyelőre az OLED technológiában, elsősorban az alacsony fényerővel vannak problémáik" - az alacsony fényerővel szerintem éppen a Sonynak (és minden LCD-nek) vannak problémai. Az OLED-nek pedig inkább a magas fényerővel.

(#10) Zanik
"de egy OLED TV-n szarul (nem látod a részleteket a sötét területeken), akkor kvázi cseszheted az alacsony fekete értékedet, egy sötét tónusú film élvezhetetlen lesz OLED-en" - ne haragudj, de ilyen baromsággal még az index fórumon is kifütyülnek. Sokkal részletgazdagabb egy OLED, vagy egy plazma képe, mert "0"-áról indul a fényerő és kölönbséget tudsz tenni fekete és fekete között.
"Személy szerint a magasabb kontrasztarányt sokkal fontosabb jellemzőnek tartom" - ennek is nézz utána, milyen értékkel rendelkezik egy OLED, egy plazma és a legjobb LCD...

(#34) Ijk válasza Viktor81 (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lcd-n is különbséget tudsz tenni minden árnyalat közt, csak szürkéről indul. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Viktor81 válasza Ijk (#34) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nyilván...
Csak Ő a sötét részek részletességéről beszél. Már ott elbukik a dolog, hogy OLED és plazma esetében van, itt nincs, ezért kíváncsi lennék, milyen logika alapján jutott el oda, hogy ott vesznek el a sötét részletek, ahol mód van őket megjeleníteni...

(#36) joey04 válasza zsuha (#27) üzenetére


joey04
titán

nem fogok belemenni hitvitába, kérdezte miért akarom hogy bedőljön. ezért. mert nekemnúgy jobb lenne és önző vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Zanik válasza Viktor81 (#33) üzenetére


Zanik
addikt

Tisztában vagyok az egyes technológiák képességeivel (IPS, MVA panel, plazma, OLED), nem kell kioktatni. Inkább azon gondolkodj el, mihez alkalmazkodik gyorsabban a szemed, ha világosból sötétbe, vagy ha sötétből világosba mész!
Ezek után simán lehetséges, hogy mikor egy film sötét jelenetre vált (pl. éjszakai erdőben egy Yautja mozog a fák között), akkor a kijelző nagyon alacsony fénysűrűségi értékei miatt nehezen szokik hozzá a néző szeme a képhez, így kvázi nem tud kivenni semmit a jelenetből.

Egyáltalán nem vagyok szakértő a témában, de el tudom képzelni akár azt is, hogy bizonyos fénysűrűségi értékek alatt az emberi szem kontrasztérzékenysége csökken, tehát nehezebben tesz különbséget fekete és fekete között, mint nagyon sötétszürke és nagyon nagyon sötétszürke között.

Így pedig lehetséges akár az is amit Dominó85 írt, hogy Antal Nimród Predators című filmjében vannak olyan alacsony megvilágítású jelenetek, ahol nehezen kivehető hogy mi is történik ha OLED TV-n nézzük a filmet.

De majd jól beszúr ide valaki egy contrast sensitivity / luminance függvényt, aztán kiderül hogy tévedtem.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38) Ijk válasza Zanik (#37) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kétlem hogy a max 120cd/m2-re kalibrált kijelző annyira összehúzza a pupillád hogy utána egy sötét jelenet bebukik teljesen. Meg nem is jellemző hogy gyorsan váltakozik egy nagyon erős fényű és egy nagyon sötét kép, bőven van ideje adaptálódni a szemnek, de ez is inkább HDR-nél kérdéses.
Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok a HDR-re, LCD-nél mondjuk az 1:2000-es kontrasztnál nem tudom hogy működik, feltételezem a backlight erősségét ugráltatja. De nem tudom elképzelni hogy a pupillák folyamatos tornáztatása pihentető a szemnek és az agynak. Mert egy film alatt azért sokszor változik sötét és világos jelenet, ellenben a valóságban leginkább azonos fényerősségű környezetben vagy folyamatosan és adaptálódik a szem. Ilyen helyzetben már simán el tudom képzelni hogy nincs jelentősége a nagyon mély feketének, kivéve ha hosszabb sötét jelenetek jellemzőek.
Azonban egy LCD-n végignézni egy sötétebb filmet borzalom, egy Harry Potter bizony még a legjobb plazmákat is megizzasztja, az OLED-et biztos ezzel reklámoznám mellé rakva egy LCD-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) fairi válasza Ijk (#38) üzenetére


fairi
addikt

"De nem tudom elképzelni hogy a pupillák folyamatos tornáztatása pihentető a szemnek és az agynak"
valszeg nem lesz baj, elvileg a HDR kijelző 20 Fé különbséget képes,legjobb kamerák talán 14 FÉ meg le tudnak képezni. Ám ezek nevetségesek az emberi szemhez, agyhoz képest Persze igazsághoz hozzátartozik a 40 FÉ-et egyszerre nem tudja kezelni, sztem kb 20 FE közt lehet ami baj nélkül megy, ilyen kamera nem létezikLegsötétebb részekhez, csillagfényben való tájékozódáshoz már hosszú adaptáció szükséges és utána erős fény, na az már fájdalmas.

(#40) edward2 válasza Leigazoka (#12) üzenetére


edward2
addikt

650ért oled? Hol? Mert akkor mennék vásárolni...

(#41) AVhelper válasza fairi (#21) üzenetére


AVhelper
senior tag

Sőt, jön a PeLED.

(#42) Viktor81 válasza edward2 (#40) üzenetére


Viktor81
senior tag

40"-os volt. (vagy 32) :)
De szerintem az 1-est az elejéről takarta a mellette lévő TV árcédulája.

(#43) AVhelper válasza Zanik (#37) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az emberi szem éppen az alacsony fényességtartományban kontrasztérzékenyebb, éppen ezért alakították ki a ennek megfelelően a HDR képmegjelenítők EOTF függvényét. (Lásd a fenti grafikont.)

Az viszont igaz, hogy nehéz az alacsony fényességtartományú videojelszintek (0% és 5% IRE) által leírt árnyalatok megjelenítése az abszolút 0 fénykibocsátásra képes képernyőkkel, mint amilyen az OLED. Mert könnyű ugyan "kikapcsolni" az OLED-et, de amikor már egy kis fényt azért jó volna, ha kibocsátana, akkor közbeszól a meghajtó elektronika zajhatára.

(#44) fairi válasza AVhelper (#41) üzenetére


fairi
addikt

legalább 15 év! még laborban működik csak.
kvantumpöttyöt is jelenleg csak arra használják hogy javítsák a normál LED-es LCD-nek színterét. Jó lenne ha samsung komolyan venné ezt qledet, oled Tv nem jön össze neki és szinte biztos az olednél a beégés mindig probléma lesz, qlednél mekkora baj nem tudom

(#45) qqzs válasza edward2 (#40) üzenetére


qqzs
őstag

930as Lg a Mediaban most eppen annyi de eddig is 689 volt ha jol emlekszem

Eladó: GTS450

(#46) AVhelper válasza Ijk (#38) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ahogy fairi megírta (#39), a való világból az emberi szem által érzékelt fényességtartományból még a HDR is csak egy kis részt fog reprodukálni.

Most, hogy már van egy a képernyőkre is vonatkozó követelményeket megfogalmazó ULTRA HD PREMIUM specifikáció, látható, hogy az LCD képernyős HDR TV-ktől 14-15 blende (F-stop) dinamikának megfelelő, feltehetően ANSI kontrasztarány az elvárás. Legalábbis ezzel korrelál az 1.000 nit/0.05 nit, ami 20.000:1 (ez picit több, mint a 14 blende) illetve a "mastering display specifications" 1.000 nit/0,03 nit, ami 33.333:1 (picit több, mint a 15 blende). Ezt szemünk és agyunk egy képen belül gond nélkül feldolgozza.

[ Szerkesztve ]

(#47) qqzs válasza AVhelper (#41) üzenetére


qqzs
őstag

Azert en fontosnak tartom kiemelni a cikkbol kovetkezoket:
"A kutatócsoportnak sikerült túllépni a PeLED hatásfok korlátján, és a foszforeszkáló OLED-ekhez hasonló szintre emelni azt. Ez a növekedés az exciton disszociációt megakadályozó finom sztöchiometriai hangolásnak tulajdonítható, és a perovszkit szemcseméret valamint ezzel együtt az exciton diffúziós hossz csökkentésének."
Mediamarktban tevevasarlaskor jol johet, tipikus eladogyilkos beszolas :DD

Eladó: GTS450

(#48) AVhelper válasza qqzs (#47) üzenetére


AVhelper
senior tag

:C Azért egy kis keresgéléssel a Google-on utána lehet nézni, hogy mi, mit jelent.

(#49) Partz válasza edward2 (#40) üzenetére


Partz
senior tag

Hát mondjuk ne a hentesnél keresd! De bármelyik MM-be bemész, kezedbe nyomják az 55" fhd EC930V-t annyiért, és akkor most a legdrágább helyet mondtam. (ha még nem fogyott el)

(#50) #72042496 válasza Partz (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Arénában ma még volt belőle. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.