Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A mATX-ből a dupla x16-ost hozzám vághatná valaki. Szépek!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) 04ahgy válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A második hosszú slot ott elektromosan csak x4! Nem túlságosan hasonlatosak amúgy a színek az egyik konkurens gyártó bizonyos szériájához? :U Kicsivel könnyebb megítélni, ugyanis nem a mattfekete gamer színösszeállításról beszélünk, az minden gyártónak van. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) akoska07


akoska07
nagyúr

Inkább dual procis lapokat adnának ki végre....

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4) Jim Tonic válasza akoska07 (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon-nagyon régóta jelen vannak a piacon velük: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) westlake válasza akoska07 (#3) üzenetére


westlake
félisten

Mármint mihez? A hamarosan érkező Broadwell-EP-t a C610-es széria kezeli, míg a jövőre érkező Skylake-EP-t meg egy új PCH. Miért kellene kiadni egy PCH-t addig? Vagy hogy értetted? Van az ASUS-nak, meg a Gigabyte-nak is C61x-es lapja. Vagy dual socketes 1151-re gondoltál? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#6) akoska07 válasza westlake (#5) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen dual socket-es 1151-re gondoltam. ;]

#4 Jim Tonic :
Rosszul fogalmaztam. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7) westlake válasza akoska07 (#6) üzenetére


westlake
félisten

Igazából nem indokolná semmi. A dual socket 2011-3-nak van létjogosultsága például az E7-tel szemben. A dual socket 1151 maximum 2*4/8 lehetne, amit még egy közepes E5-ös Xeon is űberelhet.

Play nice!

(#8) akoska07 válasza westlake (#7) üzenetére


akoska07
nagyúr

Persze nem alapórajelen mennének pl a 6700K procik,hanem 4.7-4.8GHz körül ;]

Én szívesen kipróbálnám.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#9) westlake válasza akoska07 (#8) üzenetére


westlake
félisten

1366 óta ez el lehet ugye felejteni. A Xeon-ok nem K-s példányok és még az ES darabok is lock-osak. Dual socketben nem véletlenül nem lehet két darab desktop CPU-t hajtani. Valamit valmiért.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10) akoska07 válasza westlake (#9) üzenetére


akoska07
nagyúr

Persze tudom én. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#11) kenand válasza akoska07 (#8) üzenetére


kenand
veterán

2 de 1 CPU-s workstation lapoknál is a stabilitás fontosabb, mint a tuning, ezért nincs olyan opció a BIOS-ban.
És sajnos 1366-os lapok után nincs FSB/BCLK tuning (csak a K-s nem szorzózár lockolt prociknál a szorzó módosítható)
Nem hiába olyan népszerű még mindig a koros 1366-os paltform, ha feltesznek egy lapot, pillanat alatt elfogy.
771-után már rengeteg 1366-os Xervert szednek szét, a 1366-os Xeon is olcsó, és mindkettő platform jól húzható.
Most nyílt egy kiskapu a 1151-nél de nem olyan tökéletes, dual lapnál biztosan nem működik.

(#12) westlake válasza kenand (#11) üzenetére


westlake
félisten

Az ASUS (dual 2011-3) BIOS-ában is lehet állítani a BCLK-t és a szorzót is. Szóval alaplap szinten nem tiltják a dolgot a gyártók. Azt is meg lehet érteni, hogy egy Supermicro miért nem foglalkozik ilyen dolgokkal. Ha technológiailag lehetséges lenne, akkor a dual 2011-3-as lapokban is lehetne CPU-t tuningolni. Nyilván szervert dual alaplappal szoktak építeni és valóban fontos a stabilitás, de egy dual alaplap és a benne lévő Xeon-ok sem stabilabbak, mint egy single socket-es lap, meg egy i7. Ez nem erről szól. Az ECC-t most ne említsük.
Valóban lehet 1151-nél (Z170) BCLK-t emelni, de megint nem csak a single socket kiváltsága. Dual socketes 1151 nincs (és nem is lesz), az összes többi pedig BCLK "lock"-os. Mármint a dual alaplapok.
Ha jól emlékszem, akkor dual socketes tuningra (valódi tuningra) kizárólag az EVGA lapja (s1366) volt alkalmas. A jövőben ilyen nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#13) kenand válasza westlake (#12) üzenetére


kenand
veterán

Xeon sem kevésbé stabil, mint egy i7, bár nem tuningra lett tervezve, lehet tuningolni (a 1366 és a 771-s Xeonokat, mivel ott a BCLK /FSB emeléssel nem megy minden más felfelé, Sandy és Ivy bridge esetén már nem lehet, vagy csak nagyon minimálisat)

Nekem csk olyan Worstation lapok voltak a kezemben amik nem engedték a tuningot, a stabilitás voltva fő cél. (HP, DELL, Fujitsu, Tyan)

Pontosabban egy kiskapu 771-es Xonoknál azért van és a stabilitás feláldozásával azért meg lehet próbálni. CPU "láb" letakarásával az 1333-as FSB-t át lehet állítani 1600-ra. Így egy E5420-as Xeon órajelét 2.5Ghz-ról 3.Ghz-ra lehet emelni. (dual lapban is megy, persze mindkét CPU-t meg kell kezelni)

(#14) westlake válasza kenand (#13) üzenetére


westlake
félisten

Már nagyon elkalandoztunk. Egyébként én tisztában vagyok azokkal a dolgokkal amiket leírtál.

Play nice!

(#15) kenand


kenand
veterán

Igen csak a dual 1151 miatt kaladoztunk ekkorát...Egyébként ha modern dual kell ott van a 2011.
Csak nagyon drága (bár levetett szerver lapot láttam már nem drágát)

Én is beleszerelmesedtem egy -nem duál- 2011-es Gigabyte lapba, SAS támogatás stb...de sajna a belevaló Xeonok még drágák, és a tuning a zárt szoró miatt minimális a 2011-es tséges Xeonoknál. (i7k meg drága nekem), úgy hogy akár mennyire is vágytam rá, hogy kipróbáljam, lebeszéltem magam...

(#16) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek melyik a legjobb a három közül?

- ASROCK E3V5 WS
- Gigabyte GA-X150M-PRO ECC
- MSI C236M WORKSTATION

Szervernek kéne, de drága a Supermicro. Az LGA1151 szerver/workstation lapoknak nem igazán van saját topicja, ez a legközelebbi, amit találtam...

Buliban hasznos! =]

(#17) inf3rno válasza inf3rno (#16) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben olvastam pár cikket chipset összehasonlító témában: [link] Ezek alapján egyértelműen az MSI lap a nyerő, a többiben gyengébb a chipset. Az eddig olvasott review-ok alapján is jó a cucc. Nem is nagyon van más alternatíva ilyen áron.

Buliban hasznos! =]

(#18) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Egész érdekes ez a digital camo kinézet egy kis "arany" társaságában.
Lehet még a végén keresnem kell egy hasonlót annyira megtetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.