Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Mi az hogy nem merték elárulni? :C :W

(#2) berVi


berVi
senior tag

Elegge hervaszto, hogy USB-C van rajta, de a tolteshez muszaj volt sajat proprietary toltot hasznalni...

(#3) GerykO válasza berVi (#2) üzenetére


GerykO
aktív tag

Azért mire USB-n (5V x 3A = 15W) feltöltöd... Pláne menet közben, ahol ha már felmelegedett, meg magas fényerős fehér háttér, meg WIFI, meg terheled, akkor majdnem ennyit eszik. Ezt most komolyan gondoltad? Vagy két-három kábellel akarod tölteni? :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#4) berVi válasza GerykO (#3) üzenetére


berVi
senior tag

USB-C 100W-ot tud. Az uj Macbook es az uj Chromebook is USB-C-n tolt.

USB Power Delivery

[ Szerkesztve ]

(#5) deltaa97


deltaa97
tag

Én itt valamit nem értek. Tényleg ennyire számít egy felnőtt férfinél(vagy akár nőnél), hogy 1,29 kilós vagy mondjuk 1,8 kilós notebookot cipel magával? Ez az erőltetett súlycsökkentés az akkuidőt csökkenti elég rendesen. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#6) gabesz839


gabesz839
senior tag

Elmondom csak azért nem csinálnak vékonyabb laptopot, mert hogy nézne ki hogy az USB port magasabb lenne mint a gép ☺

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#7) tatabike válasza berVi (#4) üzenetére


tatabike
őstag

Nem az USB-C tud 100 wattot, hanem az USB 3.1, és nem a 100 watt a lényeg, hanem az 5 amper. Vagyis 5 volttal 25W, 12 volttal 60W, és 20 volttal tud 100 wattot.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#8) ROBOTER válasza deltaa97 (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Igen, számít.

Ellenben legalább 2 verzió kellene billentyűzetből: a numerikus nélküli, középre pozícionáltra szükség van.

[ Szerkesztve ]

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Remélem a bill. világítást nem spórolták ki. Tetszik a vékony káva. 1000 dodo-ra tippelnék.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#10) berVi válasza tatabike (#7) üzenetére


berVi
senior tag

Ha mar ennyire fingot akarunk reszelni, ok:

1. Oke, akkor nem a teljesitmeny szamit, hanem a feszultseg es az aramerosseg (aminek a szorzata a teljesitmenyt adja lol), igy tenyleg sokkal masabb.

2. Nem az USB-C tud 100 Wattot, nem is az USB 3.1, hanem az USB Power Delivery egy PD aware kabelen, csak mivel a gyakorlatban ez egyenlo az USB-C-vel, ezert tokeletesen mindegy.

(#11) Duree


Duree
veterán

Nagyon szép ,nagyon jó,az ára a szokásos lehet,de sajnos nem nekünk.

duree54

(#12) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

hajrá, hajrá, jó az irány.
Telefonokba kéne még átvenni ezt a mentalitást.

-

(#13) Luck Dragon

Nagyon tetszik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) QG válasza deltaa97 (#5) üzenetére


QG
tag

Teljesen egyetértek, inkább legyen kicsit nehezebb, de bírjon ki egy napot.
És legyen rajta UTP (RJ45) csatlakozó. :(

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#15) pusszycat válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon csajos. Illene is hozzád. ;)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#16) NoMagix


NoMagix
addikt

basszus ez könnyebb mint a 10" Lenovo M300-som!!

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Menedzser holgyeknek idealis. Bar abban a legkorben ciki lesz, hogy nem alma van rajta. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18) strogov válasza deltaa97 (#5) üzenetére


strogov
senior tag

Ha csak fel kell emelni akkor egészséges felnőttnek nyilván mindegy. De ezeket a gépeket főleg olyanok használják akik egész nap cipelik így, vagy úgy. Egész napra nem mindegy, hogy plusz fél kiló lóg-e rajtad. Majd egyszer próbáld ki, hogy egy fél kilós súly tekersz a csuklódra, és így teszel-veszel néhány óráig. Nagy megkönnyebbülés lesz levenni. A cikkben említett pedig a szokásos 1.8-2 kg fele.
Tableteknél amit csuklóval tartasz 10-20 dkg ég és föld. Pedig ez csak egy kiadós süti súlya.

(#19) *Szájber*


*Szájber*
tag

...ez nem egy Apple MacBook?
Csak kérdezem!
#kibaszottkopisfosok

[ Szerkesztve ]

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#20) radírfej


radírfej
senior tag

Instant get a cucc. Az ára horror lesz, meg ugye itthon nem valószínű a hivatalos forgalmazás, így nem sok jön majd szembe az utcán...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#21) tatabike válasza berVi (#10) üzenetére


tatabike
őstag

Senki nem írt ilyesmit, én azt írtam, hogy az amper a lényeg, mert a 100 watt magában semmit nem jelent, ugyanis az lehet 100 volt/1 amper is, aminek nem sok értelme van, vagy éppen 5 volt/20 amper, ami meg hülyeség, mert 20 ampert nem bír el egy ilyen csatlakozás. Vagyis nem fingreszelés, és abszolút nem lol... Az elektromos alkatrészek terhelhetőségét is általában amperben és feszültségben adják meg (kapcsolók, relék, kismegszakítók, stb.), nem pedig wattban...de nekem mindegy, ha valaki annyira meg akarja nézni, hogy valóban füsttel működnek, hajrá...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#22) GerykO válasza tatabike (#21) üzenetére


GerykO
aktív tag

Köszönöm a megerősítést!
A munkahelyemen (mobiltelefonszervíz) a töltésproblémás telókat tápon keresztül mérem, ha 5V 3A-nál többet vesz fel, igen szépen füstöl a csati, szerencsére a kábel belsejében lévő műanyag olvadozik/ég. És lehet az hTC, Nokia, Microsoft, LG, Motorola, Sony... Pedig a nexus 6 turbó töltője 12V 1.2A-t is tud, meg 9V 1.6A-t, meg 5V 1.9A-t, de vagy kétszer olyan vastag kábel is jár hozzá...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#23) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Ezt én nem merném megfogni, komolyan mondom. Mint egy papírlap.
Erre mondaná tesóm: "kettétörlek mint egy csokinyulat"

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#24) Shinnokina válasza *Szájber* (#19) üzenetére


Shinnokina
tag

tervezzél másfélét, ha neked megy. Marha nehéz ám az adott keretek között (csukható két téglalap) forradalmi kinézetváltozást előidézni. Ma aki koppintásról beszél az okostelefonok vagy laptopok dizájnjában, az egyszerűen csak okoskodik, vagy menő próbál lenni, nem túl sok sikerrel. Próbálj meg másat tervezni, ami használható is és nem kiállítási darab. Sok sikert hozzá!

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#25) Sir Ny válasza Shinnokina (#24) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Hát, a SONY-HTC-NOKIA-APPLE-LG stb. stb. mind tudnak különböző telefonokat készíteni, már évek óta, minden évben néhányat.
Az első néhány galaxy modell idejében jött be a mantra, hogy minden telefon ugyanolyan, de, már akkor sem volt semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.