Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simi87


Simi87
senior tag

Ezek az aksik eléggé szánalmasak, amúgy nem ANNYIRA csúnyák.

(#2) jFox válasza Simi87 (#1) üzenetére


jFox
őstag

Igen, elfért volna nagyobb akksi bennük, főleg a 6"-osban. :K
De ezzel 3,5-el mi lehet a céljuk? Ez gyerektelefonnak is igen kevés manapság. Bár nem tudom milyen áron fogják adni, de igen nyomott áron kell, ha el akarnak belőle adni.
A 6-os viszont elég jónak tűnik, bár abban is lehetne egy kicsit komolyabb SoC. De ha jó áron adják, elfogadható lehet.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3) kortic


kortic
tag

A legkisebbet melyik ópiumtól bódult fejes engedélyezte? Tervezni lehet apró (a piachoz képest apró) kijelzős telefont, meg lehet még kukázni alkatrészeket a raktár aljáról, de ehhez engedélyt is adni gyártáshoz? :DDD
Nagyon alsó kategória ez a Pixi 4 család, de hát ha veszik akkor miért ne :)
A P4(6) mondjuk mt6732-vel izgalmas is lehetett volna.

(#2) jFox +1, megelőztél

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#4) Almonen


Almonen
aktív tag

pop S9-es és a keserű tapasztalatok után vannak fenntartásaim az alcatellel kapcsolatban... persze ők is fejlődhetnek...

(#5) parkr válasza Almonen (#4) üzenetére


parkr
őstag

elég idióták ezek a zárójeles nevek

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Minden vágyam, egy ilyen szép telefon, :)

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Esetlennek érzem ezeket. Örültem, hogy az (amúgy 2013-ban igen kiváló) MT6572 lement a 25 ezer forint alatti készülékekhez. Sőt már annyiért is illene MT6582-t és 1 giga ramot adni. Szóval ez a legkisebb max feltöltősbe 10 ezerért jó.

A középső sem egy "vásziszdász". A legnagyobb még okés, ha az a bruttó ár nem megy 40 ezer fölé.

Ha mindhárom Marh-sal jön, akkor viszont piros pont a gyártónak. (De tippre csak a legnagyobb jön evvel, a másik kettőnek be kell érnie a lollival.)

[ Szerkesztve ]

(#8) gerii


gerii
addikt

A 3,5-es árának a felét a fuvarköltség fogja elvinni az tuti. Ilyen alkatrészeknél még a nafta is többe kerül.

(#9) roli543


roli543
őstag

Fájó ezt így ki jelenteni, de KUKA..... ha egy picit okosabbak lennének, már a kisebb modellt is használhatóra csinálják, pl egy 6735 + 1gb ram kombo. Vagy a 6 colos hardverét kellett volna megkapnia! Ez így nulla 2016-ban!!!!!!!!!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) nobela


nobela
senior tag

A Pixi 4 (6) lényegében egy áttervezett Pop S9-nek tűnik nekem.

A kijelző lehet hogy ugyanaz, 1Gb RAM durva, mint ahogy az is hogy az akksit nem növelték hanem csökkentették...

Ettől függetlenül jó áron jó vétel lehet (szerintem a Pop S9 is az volt, nekem legalábbis az van és elégedett vagyok vele).

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kuka... 2eve is karcsu lett volna. Ez ilyen maradekokbol gyartsunk valamit a TCLnel...

Joideje mar semmi erdekest nem hoztak... Lehet abba is hagyhatnak....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) tonerz


tonerz
aktív tag

Hát ez nagyon vékony kis sorozat lett, bár ezekből lesz valószínűleg a szolgáltatói brandelt telók.

(#13) prolad


prolad
őstag

Ezeket nagyon jó áron kell adniuk,főleg a legkisebbet,10 ezret ha ér...

(#14) wlandroid


wlandroid
tag

Pixi 4 (3.5)

BUÉK 2010

(#15) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

A két kicsi felejtős, de a 6 colos egy hiánypótló készülék. Remélem itthon is kapható lesz. Jó áron best buy lesz. Végre alsókategóriában is van nagyképernyős teló! Ha bekerül a szolgáltatói kínálatba is, vinni fogják, mint a cukrot. És az hogy Marshmallow alsó kategóriában, az nagyon dícséretes! Ezek után bízok az MWC-n egy 6 colos Idol 4-ben

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#16) Ashitaka


Ashitaka
tag

Jobban örülnék ha ezt viccnek szánták volna. Pixi 3.5 egy ipari hulladék. A Googlenak tényleg meg kellene szabnia a minimális összetevőket ami a mobilban van. De persze ha a samu trend és young 2 vagy pl akai förmedvényeket rá lehet sózni az emberekre,ezeket is el lehet majd adni.

(#17) H.Istvan25 válasza Ashitaka (#16) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A 3.5 az tényleg gyenge, de a 6 colos az elég ütős lesz. Amugy a 3.5 is fogyni fog, ilyen Tescoba kártyával együtt 10 ezerért vihető teló lesz majd mint mondjuk a Pop C1 volt. De nem is Európa lesz a fő piaca, hanem India meg hasonlók szerintem. Viszont a microSD hiánya nagy hiba. De jó egy ilyen második telónak is. Egyik haverom pl. Pop C1-et használ munkás és bulizós telónak, annak megfelel. Szól rajta a zene, van FB Messenger, de nem sajnálja ha baja lesz. Viszont a Vodánál a Smart First se drága, ami szintén Alcatel, és ennél minden téren jobb.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#18) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na ez a felhozatal eléggé gáz. Nemhiába vannak Európában a béka segge alatt.

Finn the human

(#19) H.Istvan25 válasza Matada2.3 (#18) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem tudom miről beszélsz. Nagyon nincsenek a béka segge alatt. Elég sok embernek van Alcatele. Többet adnak el belőle mint mondjuk Sonyból vagy Lumiábol.

Huawei Mate 9

(#20) janeszgol válasza Graphics (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem az Idol 3 (4.7) az tetszik. De való igaz, hogy több telefonjuk sem vált ki az emberből pozitív érzéseket.
(Mint az Asus, Concorde.)

(#21) Matada2.3 válasza H.Istvan25 (#19) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem vettem bele a TCL-t mint a gyártót mert itthon meg máshol se nagyon van hivatalosan TCL Európában.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#22) H.Istvan25 válasza Matada2.3 (#21) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Alcatelből is esélyes hogy több fogy. Legalábbis én gyakrabban látok az utcán embereknél Alcatelt mint mondjuk Sonyt.

Huawei Mate 9

(#23) Matada2.3 válasza H.Istvan25 (#22) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ha összeveted, csak a modellszámok mennyiségét (itthon kaphatóak) akkor már megcáfoltad amit most írtál. Nem azt mondom, hogy béna az Alcatel, csak ennél a produkciónál sokkal nagyobbat kellett volna durrantania (Pl. az Idol 3)..

#24: Elég szegényes akkor is, vegyük alapul a 35 ezer forintos doggee X5 pro-t.. Ahhoz képest ezek vicc kategóriába mennek. :N

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#24) H.Istvan25 válasza Matada2.3 (#23) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Most ezeket az alsókategóriás telókat mutatták be. A nagyobb dolgok majd az MWC-n jönnek, mint minden évben.

Huawei Mate 9

(#25) Ashitaka válasza H.Istvan25 (#22) üzenetére


Ashitaka
tag

Jol mondod,szolgaltatoi kinálatba a saját márkásak nagy része többet ér. Az hogy sok alcatel fogy viszont erőssen kétlem. Itt a ma.-n olvastam nemrég,hogy a sony a 4.gyartó és el is hiszem mert európában még mindég népszerű. Ahogy az alcatel is volt 2-3 éve. 3 ismerős,4készüléke volt alcatel az elmult évekből és. Iz rengrteg gond volt velük. Aki még nem váltott az majd fog. Csak az áruk a jó. Elég körülnézni a alcatel topikokban.

(#26) Graphics válasza Ashitaka (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt nagyon regen olvashattad.... Már a 10-ben sincs a legutobbi negyedev leszallitasaiban...[link]

Mikor olvastad ezt, 2-3éve?..Hol?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Igazi ipari hulladék. Mehetne egyből a zúzdába.

(#28) Ashitaka válasza Graphics (#26) üzenetére


Ashitaka
tag

Igen én is tudom hogy nincs az első 10-ben. De én nem globálisan hanem csak Európára értettem a 4.helyet.
Amúgy itt olvastam a Ma.-n.

(#29) H.Istvan25 válasza Mr.Silkó (#27) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Az ilyet sose értettem.... Nem mindenki tud/akar 100 ezer fölötti pénzt telefonra szánni. Rájuk is gondolni kell, nem csak a csúcskategória létezik :W

Huawei Mate 9

(#30) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A legnagyobbat sem szabadna 25nél többért adni. A legkisebb meg egy vicc. Sőt! Mind a három egy vicc.

(#31) H.Istvan25 válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

És akinek nincs ennél drágább telóra pénze? Az kapja be? :F

Huawei Mate 9

(#32) Mr.Silkó válasza H.Istvan25 (#29) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

HVGA kijelző és 512 MB RAM 2016-ban egy új telefonban? Az Androidnak még 1 GB RAM is karcsú, pláne ha a gyártó saját felülete is sok erőforrást zabál. A kijelző meg 2 éve volt alsó kategóriás. Vannak gyártók, akik értelmes belépő telefont kínálnak, de ez.. Ingyen sem fogják adni, szóval hulladék, fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(#33) H.Istvan25 válasza Mr.Silkó (#32) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A legkisebbre mondható talán még ez (de ezzel se értek egyet), viszont a 6 colossal nem értem mi a baj. A gyártó felület nem zabál semmit, mert ezeken sima droid fut.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#34) Mr.Silkó válasza H.Istvan25 (#33) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A két kisebb verzióra gondoltam, bár a legnagyobb példánynak sem értem, ki a célközönsége.

(#35) H.Istvan25 válasza Mr.Silkó (#34) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Akinek kéne egy nagykijelzős telefon, de nem tud 30-35 ezernél többet rászánni. Vannak sokan, hidd el.

Huawei Mate 9

(#36) Mr.Silkó válasza H.Istvan25 (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezt még megértem, bár nyilván nem én vagyok a célközönség, nehéz ezzel azonosulni. De a 2 kicsi..?

(#37) H.Istvan25 válasza Mr.Silkó (#36) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Annak is megvan a közönsége. 10-20 ezer körül akar valaki okostelót annak megfelel. Aki ilyen telókon gondolkodik az nem játszani akar, hanem telefonálni, alap szinten netezni és fészbukozni. Arra pedig bőven jó az 512 mega ram is.

Huawei Mate 9

(#38) Luck Dragon

Ezek valóban alsó kategóriás készülékek minden tekintetben.A formavilágot pedig nem tudom hová tenni. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) Matada2.3 válasza H.Istvan25 (#37) üzenetére


Matada2.3
veterán

Facebookozni, 512Mb ram, még böngészőben is necc... no offence

Finn the human

(#40) H.Istvan25 válasza Matada2.3 (#39) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Opera minivel annyira nem. Persze nem fog futni egyszerre 10 oldal, de jobb mint a semmi

Huawei Mate 9

(#41) H.Istvan25 válasza H.Istvan25 (#40) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ja még annyi, hogy mostanában is látok embereknél pl. Galaxy Ace-t meg ahhoz hasonló telefonokat. Annál már a 3.5-ös Pixi 4 is sokkal jobb

Huawei Mate 9

(#42) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

És azt is hozzá kell tennem, hogy nagyon dícsérendő alsókategóriában az IPS kijelző és a Marhmallow. Nem is tudok mást, ami ebben a kategóriában tudná

Huawei Mate 9

(#43) janeszgol válasza H.Istvan25 (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ez így van. Nekem a 6 colos papíron nagyon bejön, pláne a 6-os droid. Végre egy k*baszott gyártó, aki észre vette, hogy ha már megjelent lassan fél éve a Marhmallow, illene avval kiadni a telefonjait.
A 6 colost ha lesz lehetőségem majd, megnézem saját szemmel is, miután megjelent.

A másik kettő viszont ha nem 6-os droidos, akkor kuka. Ha azok, akkor viszont jöhetnek.

(#44) Matada2.3 válasza janeszgol (#43) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én egy kicsit félek a 210 és a HD kijelző kombotól, de will see. :)

Finn the human

(#45) axioma válasza jFox (#2) üzenetére


axioma
veterán

Gyerekeknek karacsony tajan vettunk 4" 480x800 1G ram lenovot telenor kartyas csomagban 18e-ert (minusz 20% interspar akcio volt a gratisz). Ezek utan nem latok sok helyet a piacon...

(#46) janeszgol válasza Matada2.3 (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, a HD felbontás már az S410-nek is a végét járta. (Hiána támogat elvileg sokkal nagyobb felbontást az SoC.) De azt mondják, hogy az S210 nagyon közel (5%-on belül) van az S400-hoz (és az adreno 304 is a 305-höz). Meglátjuk. :)
Abban biztos igazad van, hogy játékosoknak mást kell nézniük.

(Meg az is igaz, hogy ki mihez szokott hozzá. Nekem a néha-néha beröccenés egyáltalán nem zavar. Ami igen, azok a rejtélyes újra indulások. Ezért is léptem WP-ről. Nálam az évente egyszeri random restart elfogadható - kivéve apphiba. Ha kétszer indul újra a telefon csak úgy, már felvonom a szemöldököm. 3-nál mérges leszek. Ide a lefagyást is lehet venni.)

(#47) Matada2.3 válasza janeszgol (#46) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ha tényleg ennyire közel áll a 400-hoz akkor meg nem lesz ott probléma :) Számtalan telefon van ami ezt az összeállítást használta a Moto G-től a lumiák 70%-áig. :)

Finn the human

(#48) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Háát nem nagy durranás,az ÁRUK,melyért forgalmazzák,lészen a döntö.Ennél jobbak is kaphatoak!

föolvaso

(#49) dutrás


dutrás
őstag

Az alcatel úgy látom hasonló vesszőfutáson megy keresztül mint a nokia.
Nem igazán találja a helyét a mobilos piacon.
Az idol x és Hero sorozattal próbált betörni a felső kategóriába kevés sikerrel.
Közép kategóriában sem sikerült maradandót alkotni egy két "használhatóbb" készüléktől eltekintve bazári jellegű telefonokat tett le az asztalra.
Most meg ez.
6 col HD-hez ez a hardver egyszerűen kevés. Míg nincs belakva lehet hogy elboldogul a felhasználó de amint telepakolja alkalmazásokkal szerintem ki is fújt.
Próbálom megérteni a 3.5" -os képátlót de mindezt TFT-ben és ilyen felbontással nehezen megy. Az 512 Ram-ról meg ne is beszéljünk. Ezt nyilván ingyen osztogatják majd a szolgáltatók de majd jön a fekete leves...
A 6"-os készülék eleve belső konkurencia nem is értem.

H.István
Mi vagy te az Alcatel marketingese? Miért próbálod védeni mindenáron a védhetetlent? Nem értem.
Van most egy Idol 3-as készüléked ami aránylag jól működik és akkor ez alapján eldöntötted hogy minden Alcatel telefonnak helye van a világban? Nézz már szét a piacon könyörgöm!

P50 pro/P40 Lite

(#50) H.Istvan25 válasza dutrás (#49) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Elég sok embert ismerek akinek Alcatele van. Jó, nem minden telefonjuk fasza nekik se, de vannak elég jók. Ez a Pixi meg a legalsó kategória. A 6 colos igenes jó lesz. És aki még nem látott fullHD képet, annak bőven elég a HD 6 colra.

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.