Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ááá, ezt az ótvaros 90 fokos fedelet hagyják már a francba, és térjenek vissza a hagyományos 180 fokoshoz!

(#2) Spancho


Spancho
őstag

A stack èrdekesnek tűnik.
A monitor is szèp , de szerintem csak a kèpeken káva nèlküli. Van lg monitorom , a kèpeken az is olyan + kikapcsolva úgy is nèz ki mint ha csak egy nagy kijelző lenne az egèsz, de azèrt ott van egy kb 1 centis rejtett káva.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3) flashpointer válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

A stack ötletes elgondolás, csak nem wifit meg hangszórót kellene pakolgatni hanem 2 sli, 3 sli :D

(#4) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ez a ThinkPad Stack tetszik!
Ezt kérném egyben:
10 000 mAh-s aksi, 1 TB-os HDD, Wi-Fi elérési pont (még egy 3G, 4G router bele)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem úgy volt hogy a Broadwellel együtt jön a Skylake? Olyat rakjanak TP-be.

(#6) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez a Stack ebben a formában annyira tűnik integráltnak, mint a modulos Technic hifi tornyok. Kábel kábel hátán...
Ha már mágnesesen egymásra pakolgathatóak egy dokkolós notebook gyártójának elképzelésében, miért nem csinálnak rájuk (aljára-tetejére) is dokkolót, hogy csak egy betáp kábel elég legyen az egésznek? (Akku, hangszóró, HDD, wifi modul.)

Persze, majd 4db betápkábel (4db hálózati aljzat), meg USB adatkábel az egységek között, meg a tököm... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) korpicschess válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


korpicschess
veterán

Azért messze nem 90 fok az.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#8) sBc válasza macilaci78 (#6) üzenetére


sBc
aktív tag

Nem kell kábel!
Ott a dokkoló!
"Ezek az egymásra rakható dobozkák mágneses csatlakozóval kapcsolódnak, hogy kisebb helyen és rendezetten kezelhessük jobbára tabletekhez és okostelefonokhoz való kiegészítőinket."

https://www.youtube.com/watch?v=PBdzTZXNexA

[ Szerkesztve ]

(#9) Alchemist


Alchemist
addikt

kukázták a tavalyi modell jól elbaltázott billentyűzetét

Csak így tovább, kukázhatnák a mostanit is...
;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) macilaci78 válasza sBc (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Így már van értelme.

Alchemist: CES 2016 vezércikk lesz. :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) .mf


.mf
veterán

"Örömteli hír az X1 Carbon esetében (egyébként ilyen modell lett a 100 milliomodik ThinkPad), hogy kukázták a tavalyi modell jól elbaltázott billentyűzetét, repült a felső, adaptív érintős gombsor, és ha nem is teljes egészében, legalább a pöcökegérnél visszatértek a hagyományos gombok, a touchpad billentyűi továbbra is integráltak, ahogyan a többi modellnél."

Jó hír, hogy rájöttek, hogy sok újításuk konkrétan sz@r, és végre visszaváltottak; de a többiben is visszamehetnének az alapokhoz, erre az integrált gombos lebegő touchpadre is már sokszor leírtam, mennyire használhatatlanul rossz elgondolás, és a billentyűzet gépelési komfortja is borzalmas (rövid út, gyenge rugó, hirtelen és kemény megállás).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) F34R válasza .mf (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

Ritka is az a notebook amin rendesen lehet gepelni.

(#13) .mf válasza F34R (#12) üzenetére


.mf
veterán

T440 van, de ezen ritka szörnyű, business notis viszonylatban. Sok éve ez a legrosszabb, ami megfordult a kezeim között.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

aki a lenovónál az árcédulákat írja, tud róla, hogy már lenovo és nem ibm?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) kurtuzov válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Engem is ez érdekel. DDR4, USB 3.1, etc. De egyre inkább balladai homályba vész...

bambano: Az árrésükből finanszírozzák a felvásárlást - de a név bizony nem elég, tartalom is kell.

(#16) Dr. Akula válasza korpicschess (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, lehet hogy 91 is megvan :), de a 180-tól messze van. És ugye hátra csúszik a fedél, oda ahol a 9 cellás aksinak kéne helyet hagyni, meg kinyomja a notit a dokkolóból. Ugyanakkor előnye egy szál se, tehát még azt se lehet mondani hogy valami cél érdekében áldoztak be sok jó dolgot, mert itt cél sincs. Hacsak a megkezdett gagyisítás (billentyűzet, 6-os blokk, F gombok elhagyása, kijelzőmerevítő viszlát, stb) következő állomását látjuk. Ehhez viszont kár volt drága pénzen márkanevet venni, szarjuk már volt azelőtt is, Lenovo 3000 néven. Mint TP tulaj, idegesítenek az ilyen direkt szivatások, mert a következő notim is TP lenne ha nem kúrják el.

(#17) korpicschess válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


korpicschess
veterán

Tény, hogy külső akku / nagyobb akku megakadályozhatja, de van az kb. 135 fok, amennyire az én gépem ki tud nyílni, sőt az előző gépem is ilyen volt, és számomra ez nem jelentett hátrányt.
A vékony kialakításhoz azért szükség van rá.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#18) Alchemist válasza F34R (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

A T400-ason még elég jól lehetett...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) Alchemist válasza korpicschess (#17) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem kéne mindenáron annyira vékonynak lenniük... fotelban, ágyon hátradőlve sokszor használtam a gépeimet közel 180 fokos módban...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) Dr. Akula válasza korpicschess (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ugyanolyan vastag mint hagyományos zsanérral, tulajdonképp csak beforgatták 90 fokkal, a kijelzőre merőlegesen. Csak a nyílásszöge nem ugyanaz. Egyébként se legyen vékonyabb a kijelző, a TP-ben pont az (volt) a lényeg hogy merevített fedele volt (már amíg a merevítőt is ki nem spórolták belőle). Ez strapabírásról, megbízhatóságról, hosszú üzemidőről kéne hogy szóljon. Ehelyett itt is ultraslim baromság... Aztán meg prezentáció közben lemerül a noti. :D

(#21) k0zi


k0zi
csendes tag

T420-as óta a keyboard már nem annyira kényelmes gépelni (T410-est és T430-ast használok rendszeresen), szerencsére a T430-asnak még normális volt a monitorja, nem a gép "mögé nyílt". Így bele lehetett rakni a nagy akkut, meg rendesen le volt kerekítve a csuklónál a gépház.

T440-es óta nem tudom pl mennyire megbízható a rollcage (egyáltalán van-e benne)

k0zi

(#22) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Engem csak az érdekel, hogy tud-e 2 ampert az aksi?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) atikó


atikó
őstag

nekem az a monitor nagyon bejön.

(#24) dabadab


dabadab
titán

Az X250 kezd alakulni, talan az X260-ra meg az is az eszukbe fog jutni, hogy visszarakjak a masodik memoria slotot, amit teljesen indokolatlanul vettek ki az X240-bol (amit annyire elrontottak, hogy egy uj X240 helyett inkabb vadasztam egy alig hasznalt X230-at, ami kb. minden szempontbol veri az utodjat)

Amit nem ertek, az az, hogy a kepek alapjan az X250-nel a billentyuzet mellett sokkal tobb az ures hely, mint eddig - nagyobb lett a gep vagy a billentyuzeten mokoltak megint valamit?

szerk: megneztem, az X250 fel mm-rel szelesebb es 2 mm-rel melyebb, mint az X230, szoval ott erdemi valtozas nem tortent, akkor a billentyuzettel lesz valami.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) MrPetya19 válasza atikó (#23) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tényleg elég jól néz ki.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#26) Dr. Akula válasza dabadab (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én pont emiatt el se adtam az x230-at. :) Majd Skylakere újítanék csak, remélem addig megjön az eszük. Ha nem, akkor szétnézek a Dellnél, HP-nál.

A kép szerintem a T450-é. [link]

(#27) dabadab válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


dabadab
titán

Nem, amit en lattam, azon ott van, hogy X250, nezd csak meg: [link]

DRM is theft

(#28) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Én vettem egy x220-at használtan i5-el és imádkozom, hogy minél tovább kitartson. Engem főleg a billentyűzet és a visszajelző LEDek hiánya zavar, a tapipad nekem bevált így. (előtte egy első generációs E420-am volt, ha eddig nem volt világos mindenkinek, az EDGE szériát el kell felejteni, az előnye kb. annyi, hogy vannak hozzá thinkpad szoftverek + rendes magyar gari, a gép maga egy ropi, táskában hordva a kijelző belenyomódik a billentyűzetbe, egyszerűen nincs merevsége)

(#29) kromatika


kromatika
veterán

a touchpad billentyűi továbbra is integráltak, :W

(#30) Dr. Akula válasza dabadab (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor nemtom, X-hez ennek tényleg túl szellős a széle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.