Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunevo


bunevo
tag

Végre egy négymagos Mullins! :C
Passzív WIN10-es miniPC erős IGP-vel, zsírkaraj. Óccsó konzolnak jobb mint akármelyik Android-box.

(#2) Móci


Móci
addikt

A PI330 nagyon tetszik, 4GB rammal egész jó kis netezős gép lenne szülőknek. Mondjuk nem értem, hogy miért csak 10/100-as hálókártya jutott rá, de mindegy. Egy nagyobb SD kártyára ráférne pár kép, aztán mehet a móka.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) Televan74 válasza Móci (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szülőknek(facebook,hírportálok) bőven elég a 10/100 net. Nekem a PA330 lenne szimpi.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Móci válasza Televan74 (#3) üzenetére


Móci
addikt

Azt csak zárójeles semmiségként írtam, wifin menne úgyis a virtuális világ.
Mennyivel jobb az AMD-s megoldás, mint az intel? GPU-ban gondolom eléggé, cpu sebességben viszont nem vagyok biztos, hogy megközelíti az atomot.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Televan74 válasza Móci (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem tudom,mindig is AMD párti voltam.Tudom most eléggé csalóka a kép,Corei7 és GTX980 -nal a gépembe.De a szomszéd szobába "a kis gépnek" most is 7850k APU -s konfigot tervezek. :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) t72killer válasza bunevo (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végre-végre:R. Bár szánalmas, hogy még egy ilyen dobozgépbe se képesek beletenni a 6700T-t (amiből én egy netbook-változatot várok, nagy valószínűséggel teljesen hiába).

Nekem TV-okosításhoz jönne jól egy ilyesmi - de kéne még rá HDMI 2.0 és Displayport. - szuper, most látom, h mini DP van az AMD-s modellen!

#4: CPU fronton sincs a mullins egyáltalán lemaradva a BT Atomokhoz képest. A nagy különbség: "a PA330-as modell biztosan kap terméktámogatást a később érkező Windows 10-hez is, erről ugyanis az AMD már biztosította a vállalatot. A PI330-as modell esetében a Windows 10 egyelőre kérdéses" - Intelnél az IGP drivertámogatása halott ügy.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Peter13 válasza Móci (#4) üzenetére


Peter13
senior tag

Hát igen: úgy néz ki hogy a puma magok turbója azon a frekvencián fullad ki, ahonnan az atomok indulnak (1-1,6Ghz vs 1,5-2,4 Ghz, azé' nagyon nem mindegy). Nem tudom hatékonyságban hogy állnak, de az utóbbi időben általában az jött ki hogy azonos órajelen eleve erősebbek az intel magok, szóval inkább az intelnek áll a zászló.
Fene.
De lehet hogy a puma magok (valószínűleg kisebb) ereje is elég arra mire kell, GPU-ban meg bizonnyal eleve jobb, az Intel "terméktámogatása" pedig egy újabb elég nyomós érv az AMD mellett...

Az utóbbi időben nagyon nézegetem az ehhez hasonló kis vackokat a nappaliba, előbb-utóbb beújítok valamit :)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#8) hito


hito
nagyúr

De jó kis cuccok!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9) Móci válasza Peter13 (#7) üzenetére


Móci
addikt

Én is ezen gondolkodtam. Ha gyengébb is kicsit az AMD cpu ügyileg, de gpu terén be tudja hozni, plusz biztosan lesz terméktámogatás hozzá. Szívesen megnézném élőben, hogy a hétköznapi feladatok során mennyire lassú a gép.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Borisz76 válasza Móci (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz másik modell de itt megnézhető a boot idő : Zotac ZBOX PI320 pico series Windows 8.1 PC Review

2:41-nél kapcsolja be és 2:54-nél áll fel a rendszer....10mp !

Én is szemezek egy hasonlóval.
Fateromnak lenne szülinapi ajándék.
Amúgy is csak weboldalakat nézeget és néha YT videókat kukkol.
Játszani nem szokott.
A jelenlegi gépe pedig idegesítően lassú.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11) gbors válasza t72killer (#6) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem is pont ez jutott eszembe, ha valami A8-5500 sebességű cuccot belepakolnának egy ilyenbe 4G RAM-mal, 200 USD magasságában, már menne is a nappaliba :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#12) Móci válasza Borisz76 (#10) üzenetére


Móci
addikt

Egész kellemes sebessége van így videó alapján, bár az árát sokallom. 150 dollár körüli forintért még elgondolkodnék egy ilyenen.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Crytek


Crytek
veterán

Nézegettem ezt az AMD-t mit tud ahova VGA erő kell ott széjjel hasítja az intel ennek ellenére kb minden be intel van :DD :DD Intel szépen letarol mostanában minden kütyü piacot!
Ez kb olyan mint az Nvidia Tegrái egyre jobbak és mégse kell a kutyának se.

Next PC Upgrade: 2022

(#14) Duree


Duree
veterán

Sok mindenre tökéletes lenne,de egy kicsit faragni kéne az árán.

duree54

(#15) bil


bil
tag

Nna erre a PA330-ra cserélem a régi asztali gépem!
Netezésre, filmnézésre tökéletes lesz, pár wattos fogyasztás, HEVC dekódolás (ha egyszer lesz lejátszó support)!
Jó lenne egy Windows nélküli verza, mert úgyis Linuxot tennék rá. Remélem idővel Linuxon is ki fogják használni a HSA adta lehetőségeket! :U

This is extremely dangerous to our democracy!

(#16) Béééla


Béééla
őstag

Átlag otthonba már látom az átalakulást:
ilyen kis apró kockák mindenfelé, tablet és Apunak egy komolyabb gép, esetleg egy konzol/gép a TV alatt. Na meg egy NAS természetesen.

Bélabá

(#17) Borisz76 válasza Béééla (#16) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen...jó gondolatmenet.

Egyre erősebbek és kisebbek a pc-k.

Személy szerint egy Zotac ZBOX EN760 gépet vettem a fiamnak.
Ez már elég erős a játékokhoz is és meglepően kicsi....mint egy vastagabb könyv.

Tervezem is még pár darab beszerzését. Mindenre elegendő amire jelenleg kellhet.
Viszont , hogy a családi fotókat / videókat minden gépről elérjük ezért kell egy Synology NAS is.

Bár ha a Zotac kiadna egy GTX980M-es kis dobozkát....
akkor tuti azt venném ....na az már "GÉMER" lenne a javából ilyen pici méretben !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18) lenox


lenox
veterán

Amugy tud valaki teszteredmenyeket? Mert oke, hogy 100 wattos amd-k sokkal gyorsabbak, mint az 5x wattos intelek gfx-ben, de nem ez szokott lenni a helyzet alacsony fogyasztasu esetekben, ezek meg eleg alacsony fogyasztasuak, szoval egy konkret teszt nem lenne rossz.

(#19) Abu85 válasza lenox (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

IGP-s eredményt? Játékokban hozzávetőleg 2-3x gyorsabb a Mullins IGP-je a Bay Trail IGP-jénél. A hardverek között bizonyosan nincs ennyi, de az Intelnél a Bay Trail már rég csak legacy támogatást kap, ami azt jelenti, hogy az sem tekinthető hibának, ha nem fut a program a driver miatt. Nagyon sokat számít, hogy az AMD-nél mindegyik játék optimalizált pufferallokációval fut, míg az Bay Trail esetében erre már nem figyelnek. Teljesen mindegy a hardver tényleges sebessége, ha nem optimalizálják rá a drivert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Crytek válasza Abu85 (#19) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor a világ nagyon igénytelen lett , hiszen mindenhonnan az INTEL és az intel ömlik főleg tablet fronton.

Next PC Upgrade: 2022

(#21) Abu85 válasza Crytek (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az Atom szinte ingyen van. Az Intel meg hajlandó elkönyvelni negyedévente a dollármilliárdos veszteséget a mobil üzletágon azt remélve, hogy pár év múlva majd minden jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) t72killer válasza Abu85 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor atomot veszek, hátha csődbe mennek tőle a kékek :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) F34R


F34R
nagyúr

Fu ez nagyon jo kis kutyu, mediaszervernek, htpc-nek, netezos gepnek is elmegy.

(#24) Móci válasza Abu85 (#19) üzenetére


Móci
addikt

CPU terén mi a helyzet? Vállalható az AMD megoldása? Engem már majdnem meggyőzött az AMD-s gép, legalábbis támogatottság és gpu terén.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) lenox válasza Abu85 (#19) üzenetére


lenox
veterán

De hol a teszt?

(#26) Abu85 válasza lenox (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kapunk két ilyen apróságot, akkor lesz. Szerintem sokan kíváncsiak rá. ;)

(#24) Móci: Anand csinált pár Mullins mérést régebben. [link] - sajnos ennyi van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) lenox válasza Abu85 (#26) üzenetére


lenox
veterán

Szoktatok kapni? Az amugy kimaradt, hogy az intel dual channel, az is biztos szamit valamit.

(#28) Crytek válasza Abu85 (#26) üzenetére


Crytek
veterán

Valami min. 20 játékos game teszt is kellene ezekhez.
Mert állandoan így meg úgy igp aztán game tesztet meg van pofájuk a tesztekbe 1-2 beleraknu vagy még annyit sem.
Mert ha nem akarja a 600+ wattos nagygépet beiizitani az ember akkor ezen is simán lehet pötyögni.Csak hát hogy kiderüljön milyen játékokkal kellenek a game tesztek.
Ugyanez van a windows 8-as tableteknél is.Erre az új Cherry Trailra kiváncsi vagyok miket futtat majd.

Next PC Upgrade: 2022

(#29) tatararpad válasza Crytek (#28) üzenetére


tatararpad
őstag

Vagy őségi DX8-9-es játékokat, vagy mostani valamelyik Store-ban szereplőket. Mobil processzortól fölösleges többet is elvárni.

(#30) Abu85 válasza lenox (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bármi lehetséges. Igazából maga a két cucc nagyon érdekes. Már önmagában az is vizsgálható, hogy egy ekkora géppel mihez lehet kezdeni.
Persze. Az egycsatornás verzió még jobban le van maradva.
Ez egy szoftveres probléma. A Bay Trail azt a kódbázist kapja, amit az Intel az Ivy Bridge-hez fejlesztett, de ez a legacy fázis miatt már nem fejlődik. Hiába van relatíve jó hardvert, ha nincs megfelelően optimalizált drivere. Ezzel csak az Intel tudna mit kezdeni, ha mondjuk a vezetőség azt mondaná, hogy mostantól több pénz érhető el a legacy driveres csoportoknak. Viszont erre igen kevés az esély, mert a mobil üzletág így is dollármilliárdos mínuszokat termel, tehát pont, hogy még jobban megszorítják a szoftveres kiadásokat. Ezért nincs hír a Windows 10 támogatással kapcsolatban. A hardver képes rá, csak az Intel szemében nincs értelme még több mínuszt termelni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Crytek válasza tatararpad (#29) üzenetére


Crytek
veterán

Elég sok mostani játék is fut AMD-s cuccokon intelest nem igen tudom ,de nyilván az vér gyenge.
Csak pont ez a baj,hogy soha nem derül ki ,mert csesznek tesztelni. :W

Next PC Upgrade: 2022

(#32) tatararpad válasza Crytek (#31) üzenetére


tatararpad
őstag

Ezek tabletekbe szánt termékek 5 Watt TDP-vel, nem Kaveri szintű IGP-s megoldások. Nem hiszem hogy van olyan mai PC-s játék amit értelme lenne tesztelni rajtuk. 1 2

(#33) lenox válasza Abu85 (#30) üzenetére


lenox
veterán

De az amd meg az ilyen kis fogyasztasu eseteknel nem szokott elonyben lenni emlekeim szerint, pl. 15 watt eseteben dual vs dual felallasnal sem, akkor itt dual vs single-nel miert lenne? Bar nem tudom, hogy lottek be a fogyasztast, hogy engednek-e nagyobbat az amd-nek.

(#34) Abu85 válasza lenox (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy levetíted ezt az egészet csak a hardverre. A Bay-Trail esetében a legnagyobb gond, hogy legacy terméktámogatást kap. Egyszerűen jön egy játék és nem érkezik hozzá profil. A driver az általános rutinokon keresztül működteti, akár grafikai hibákkal is. A legacy támogatása az Intelnek csak a kritikus hibák javítására vonatkozik, amiben nincsenek benne a játék futtatására vonatkozó problémák. Akár az sem, hogy esetleg nem fut a driver miatt. Az AMD abból szerzi az előnyt, hogy bármikor jön egy játék, ahhoz jön egy optimalizált profil, esetleg a játékra szabott driverrutinokkal.
Egyébként a 3DMarkban nincs ekkora előnye az AMD-nek, mert arra optimalizálva van az Intel drivere.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) lenox válasza Abu85 (#34) üzenetére


lenox
veterán

De ebbol a szempontbol mi a kulonbseg a bay trail es az ivy kozott? Szerintem semmi. Amugy egy uj jatek, amit nagyon kell profilozni ezeken amugy sem fut ertelmes sebesseggel, tehat felesleges is probalni. Regebbieknel meg kevesbe problema a legacy support, mert mikor meg nem legacy volt, mar akkor megvolt a jatek. De nyilvan az se konkretum, amit en mondok, jo lenne egy teszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.