Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) letepem


letepem
aktív tag

Az AMD a CES-en bejelentette az A8-7650K jelzésű terméket, amely a legolcsóbb, szorzózártól menges Kaveri APU-ra épülő, Socket FM2+-os megoldás lesz.

105$ kicsit magas szerintem :U főleg úgy, hogy jön a refresh

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#2) MongolZ válasza letepem (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Hát, jöhetne már...

(#3) 5hat7


5hat7
tag

Pont most akartam venni egy 7600-as aput,de inkább várok még :)

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#4) bsh válasza letepem (#1) üzenetére


bsh
őstag

ráadásul nem is ez a legolcsóbb szorzózártól mentes fm2+ kaveri apu: az a6-7400k $77.

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

Nem az volt hogy az apu nem játékra van? Akkor miért így demózzák?

(#6) Sinesol válasza flashpointer (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Gondolom mert mást nem tudnak felmutatni, csak azt hogy megveri a drága intel Igp-t amit kb senki sem használ játékra, ahogy ez sem alkalmas igazán játékra. Ezzel csak laggolgat, míg az intellel akad a játék...micsoda különbség.

(#7) 7time


7time
senior tag

Végre, már azt hittem Intelt kell vegyek.

(#8) Abu85 válasza flashpointer (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a Steam statisztikái szerint az aktívan játékot vásárló réteg 38%-a IGP-n játszik. Emellett az aktív Steam játékosok 64%-a gyengébb grafikus vezérlőt használ, mint amit az AMD például ebben a Kaveri APU-ban kínál. A piac láthatóan nem ért egyet azzal, hogy ezen a szinten nem lehet játszani. És ezek friss statisztikák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Zsohi válasza Sinesol (#6) üzenetére


Zsohi
őstag

Az Intel HD4000-el én kellemesen eljátszottam sok-sok játékkal, amíg a videokártyámra vártam. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#10) adamssss válasza Abu85 (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Igazad van, viszont a statisztikákból az is létszik, hogy nem ők hagyják ott a nagy összegeket. Nem belőlük él a steam. A HC játékosok kemény HW-el sokkal többet költenek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) Sinesol válasza adamssss (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, szerintem aki sorra veszi a játékokat, az biztosan nem egy integralt vga-s low end géppel nyomul.

(#12) #72042496 válasza Sinesol (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem az IGP-s gépek jó része nem low-end desktop (feltételezem erre gondoltál), hanem notebook. Az igaz, hogy valószínűleg elsősorban nem ezekre veszik az 50-60 eurós AAA címeket.

[ Szerkesztve ]

(#13) F34R


F34R
nagyúr

AMD kerlek mutass mar valamit ebben az evben.

(#14) schawo válasza Abu85 (#8) üzenetére


schawo
titán

Igen, ez a társaság vásárolja az indie platformjátékokat, amik már egy kenyérpirítón is elfutnak. Kutyostat. [link] :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Az A8-as Kaverinek eddig a 65W-os fogyi volt az egyik legvonzóbb tulajdonsága, nem tudom, hogy ezt ki fogja beáldozni.

Mindenesetre várós, én is szurkolok az AMD-nek!

Szerk.:
Egyébként meg milyen refresh várható?
És az is FM2+-os lesz, vagy foglalatváltás várható?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) LordX válasza adamssss (#10) üzenetére


LordX
veterán

Az AMD processzorokat ad el, nem játékokat, és most mondja, hogy a játékosok 60%-ának hardverénél jobb cuccot tud itt most adni.

(#17) Sinesol válasza LordX (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy ha a jatekosok 60 százaléka beéri még ennél is roszabbal, akkor miert is vennének jobbat? ;]
Ha valami igényesség ébredne bennük, akkor dedikalt vga-s gépet vennének legyen az lapos vagy asztali.

[ Szerkesztve ]

(#18) pakriksz válasza Sinesol (#6) üzenetére


pakriksz
őstag

sok év eltelt és még mindig nem képesek megkülönböztetni egyesek a laggolást a szaggatástól...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) lysgb válasza Sinesol (#6) üzenetére


lysgb
tag

én 5800Kval játszottam magában, 4giga lassú rammal és semmi kifogásom nem volt a játszott játékokkal - bf3, gta4, civ:beyond earth kb amiket játszottam vele és "éhesebbek voltak" ez pedig erősebb lesz, mint a 7660D. lehet IGPvel játszani.

(#20) Sinesol válasza pakriksz (#18) üzenetére


Sinesol
veterán

Tudom mire gondolsz, de ha a mikrolag elfogadott fogalom, akkor nevezhetjük laggnak a lightosabb szaggatást is...
Mikrolag-lag-szaggatás valami ilyesmi fokozatokra gondolok...

Ha a mikrolag független a hálózati dolgoktol, akkor a lag is lehet olyan mikrolag ami kicsit súlyosabb :)

(#19) lysgb Talán el lehet jatszogatni úgyis, de én szeretem azt a látványt kapni amit a tervezők megálmodtak., ha már fizetek a játékért. Amúgy ha 1 hétig jatsznal Bf3-at akárcsak medium beállitason Fullhdban 50-60 fpssel, azután tűnne fel a különbség. Ha hozzászoktál az 5800k minőséghez, akkor neked az is elégnek tűnik.
Ja még annyit, hogy ez nem erösebb az 5800k igp-nél, hiszen a fullos A10 Kaveri is alig erösebb csak valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#21) lemusz


lemusz
addikt

"Kiemelt példaként kezelte a cég a Counter-Strike: Global Offensive és a Team Fortress 2 alkotásokat, amelyeket a játékosok szeretnek és rendre kétszer-háromszor gyorsabb benne az éppen bemutatott Kaveri APU, mint az említett inteles megoldás. Ez persze főleg abból adódik, hogy az Intel termékei a Valve játékaiban nagyon rosszul teljesítenek jellemzően korrigálhatatlan dizájnbeli és szoftveres problémák miatt."

WoW Baby! Elég kemény kijelentések ezek, csak azt felejtették el megemlíteni, hogy akinek i5-ös procira van pénze az valszeg nem ilyen integrált gpu-val fog játszani. Önálló gpu mellett az intelek a nyerők, főleg a source engines CS:GO-ban, ami jól ismert a processzorigényéről.

(#22) Abu85 válasza lemusz (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én is amikor égett kenyeret veszek, akkor nem azt hibáztatom, aki megsütötte, hanem veszek hozzá még zsemlét, mert kenyérre futotta. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Sinesol válasza Abu85 (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez igencsak buta hasonlat, nemsok értelme van.
Esetünkben igazabol a Kaverire illik legjobban az égett kenyér jelző. Mert ott tényleg igernek valamit, ami azert ehető de mégsem az igazi.
Mig az intelnél kutya se mondja hogy jatssz rajta, csak van benne egy igp hogy alapvető feladatokat ellásson. Abban nem is hibazik.

[ Szerkesztve ]

(#24) Abu85 válasza Sinesol (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én kérek elnézést. Természetesen őrületesen jó dolog az, ha a termékhez nincs optimalizált driver. Az NV és az AMD egy piszok szemét cég, hogy ezt megteszi. Pfőj-pfőj. :((( Égjenek el a pokol legmélyebb tüzében, ha még egy játékhoz készítenek driverprofilt. :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Sinesol válasza Abu85 (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

De minek optimalizalt driver ahhoz hogy fusson a word, excel meg néha egy kis net? :)
A kék oldalon senki sem mondja hogy az igp-n jatszani kell. Minden másra meg elég.

Másrészt meg szép a féktelen optimalizació, de ha egy ilyen kaverivel felmegyek egy Bf4-es szerverre, vajon lesz realis esélyem a minőségi játékra Fullhdban? Akárcsak sima mediumon?

Az nvidia meg nem tudom hogy keveredik ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) #72042496 válasza Sinesol (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmi, tavalyi számokat találtam.

[ Szerkesztve ]

(#27) Abu85 válasza Sinesol (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elképesztően nagyot tévedsz. Az Intel rengeteg pénzt öl abba, hogy az IGP-in játssz. Iszonyatosan sok eSport rendezvényen vannak ott. Például az ESL-en minden gépen Intel IGP-vel mentek a meccsek, és minden sarokban Intel Extreme Masters logót láttál. Az IGP-ik és az Intel Gaming reklámozására, illetve ezekre az eseményekre nagyjából 10x több pénzt költenek, mint az AMD és az NV együtt.
Ennek meg is van az eredménye. Jelenleg az aktívan játszó (ez heti 10 órát jelent minimum) Steam játékosok 37%-a HD Graphics 2000/2500/3000/4000 hardverrel rendelkezik. És az Intel részesedése nő az aktívan játszó játékosok körében.

Az A10-7850K High-Medium szintre alkalmas Full HD-ben a BF4-ben 64 fős mapokon (30-40 fps-ed lesz). Ez az egyetlen hardver PC-n, ami specifikus optimalizálást kapott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Sinesol válasza Abu85 (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, mert kb minden gépben Intel cpu van vga nélkül, valószínűleg ezért.
Amugy nem azert vannak ott arendezvenyeken, mert ugye mégiscsak ök gyartjak a cpu-kat.
HaEsl-en tel igp-vel mennének a játekok, hát igen szépen akadna minden. Nyilván azert van 120/144hertzes monitor mert az intel csak 30-50fpst tud. Én elhiszem neked, de számomra nevetséges és hihetetlen hogy profi sportolók igp-s gépeken játszanak :)

30/40 fps azert messze nem minőségi, elég sokat jatszok de még dotában is feltűnik ha beesik 40 fpsre.

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496 válasza Abu85 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeknek az IGP-knek hány százaléka van asztali gépben? Csak mert gyanítom, hogy a többsége noti, oda meg hiába gyorsabb játék alatt a Kaveri, nekem ugyan nem kéne... :B

Nem azért mert hú, az aztán nem jó semmire, csak a híre miatt (fogyasztás), meg alig van belőle választék. Jó lenne tudni a piac miként látja, februárban már gondolom lesznek Q4-es eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#30) Sinesol válasza Abu85 (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja utánanéztem, a Gigabyte adja a Gaming Vga-kat az Intel Extreme Masters ESL versenysorozatnak.
Szóval mégsem esett meg az a csúfság hogy igp-vel szenvedjenek a derék játékosok. :N

Szóval tovabbra sem nyomja senki az igp gaminget, csupán az intel mint cpu gyártó támogat egy versenysorozatot. Ami egészen jó reklámfogás.

[ Szerkesztve ]

(#31) Abu85 válasza Sinesol (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És? Attól, hogy nem értenek hozzá, még ezeken játszanak.
Akkor a CPU-kat reklámoznák nem az Iris Graphics akárhányat. ;)
Ezeket a rendezvényeket cégek támogatják. Az Intel rakja oda nekik a pénzt, és ha ők azt mondják, hogy ezek a gépek vannak, akkor azok vannak. Ha nem tetszik a rendezőknek, akkor nem kapják meg a pénzt. Ezt nem a sportolókért teszi az Intel, őket magasról leszarják. Nekik a reklámérték kell, ami végső soron az üzlet része. Mi lehet annál nagyobb bizonyíték arra, hogy az Iris Graphics jó játékra, minthogy megmutatni, hogy a legjobb eSportosok azon játszanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Sinesol válasza Abu85 (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Hmmm, még nem olvastad az elözö hozzászólásomat :N

[ Szerkesztve ]

(#33) Abu85 válasza Sinesol (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt azt kell megérteni, hogy az IGP az Intelnek egy fókusz, mert hamarosan csak ez lesz. Már a Broadwell CPU is csak 4 PCI Express csatornát kapott, pedig a lapkában van 16 is. De nem vezetik ki, mert nem akarnak dedikált GPU-s notikat. Idén lejár az EU-nak az a követelménye is, hogy az Intel biztosítson nagy sebességű összeköttetést a GPU-khoz. A következő évben elég 1x PCI Expresst biztosítani. És nem lehet az EU-hoz rohanni, hogy az Intel versenyellenes, mert adtak több évet arra, hogy legyen mindenkinek saját platformja. Elintézték azt is, hogy a DX12 helyezze háttérbe a dedikált GPU-t pár IGP-s képesség érdekében. Ha tetszik, ha nem, az Intel nem akar ilyen baromságokat, hogy dedikált GPU.
Az Intelnek League of Legends a fókusz, azok asztali Iriseken mennek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Sinesol válasza Abu85 (#33) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyértelmű hogy ez a jövő, viszont addig még eltellik 1-2 év, addig viszont itt vannak az ilyen kicsit semmirekellő cpu-k mint a hirben is szereplö. Ha már kaveri kell játékra, akkor ott van a 860k meg egy 260x és azt hiszem nem kell elmondanom mekkora a különbség. Szép dolgok lesznek a jövőben, de amíg a jelenben élünk olyasmit kell venni amivel akár 1 óra mulva is élvezetesen tudok jatszani.

[ Szerkesztve ]

(#35) Geller72


Geller72
veterán

...a 95W, az a vicc.. :(((

(#36) smkb válasza Abu85 (#33) üzenetére


smkb
őstag

Megint megy a porhintés...4 éve azt szajkóztad, hogy az Intel Sandy Bridge le fogja kapcsolni az igp-t ha diszkrét gpu van a cpu mellett, és az AMD lesz a megváltás, a csoda, mert saját platform bla, bla ... akkor sem tudtál semmilyen igazoló linket mutatni erre az általad keltett urban legendre, amiről be is igazolódott, hogy totál kamu, mert jöttek szépen a notik az nv optimussal... ahogy jönnek is a mai napig, és körberöhögi az NV diszkrét mobil megoldása az AMD szerencsétlenkedéseit, desktop teljesítményt hozva mobil fogyasztás mellett, amit jelenleg az AMD fényévekről figyel ... de látom megint kezdődik az olvasók megvezetése ...

(#37) Egon


Egon
nagyúr

Az nyilván nem újdonság, hogy az integrált grafikus vezérlő szempontjából az AMD-nek nem ellenfele az Intel.

vs.

AZ Intel már grafikában is lenyomja az AMD-t?

Nem inkább az nyilvánvaló, hogy a CPU-rész tekintetében, az Intelnek nem ellenfele az AMD? ;] Valahogy ez sokkal triviálisabbnak tűnik, nemde? ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Abu85 válasza smkb (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért mondtam volna ilyet? Miért kapcsolná le az IGP-t dedikált GPU-val? Az IGP lekapcsolható manuálisan. Esetleg maga az OS nem kezel két GPU-t, de ez a Win 7 óta megoldott.

Ó igen a szoftveres átkapcsolás ... az végülis nagyszerű megoldás, csak nem működik egy csomó játékban. Ráadásul jön a DX12. Abban hogyan működik majd ez? Abban az API-ban nem látják a frame buffert a driverek, csak egy nagy 0101010011... adattömeget a memóriában. Megtippelik mit kell másolni az IGP-nek? Nem véletlen, hogy nincs igazán érdek a vékonyodó notikban megtartani a dedikált GPU-kat. A fejlesztőknek kellene majd megírni az szoftveres átkapcsolást. Szerinted megírják?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) smkb válasza Abu85 (#38) üzenetére


smkb
őstag

Látom már a saját írásaidra sem emlékszel....

http://prohardver.hu/hir/informaciok_a_sandy_bridge_igp-jerol.html

"Nagy kérdés még a Sandy Bridge működése egy diszkrét grafikus kártya mellett. Nyilvánvaló, hogy a lapka CPU-s része üzemelni fog, de az IGP a pletykák szerint azonnal lekapcsol, amint egy külső GPU jelenlétét érzékeli. Ezzel az Intel minden bizonnyal az NVIDIA Optimus technológiája ellen szeretne fellépni. A mobil piacon ez komoly probléma lehet a GeForce termékek eladhatóságára nézve, és nem is érdemes tisztességes lépésnek nevezni. Ugyanakkor az IGP lekapcsolása kétélű fegyver lehet, mivel a médiamotor a grafikus magon belül található, vagyis kérdéses, hogy a hardveres videotranszkódolás elérhető lesz-e egy diszkrét grafikus kártyával szerelt számítógépben. Persze amennyiben ez a szolgáltatás képes így is működni, akkor komoly esélye van az Intelnek arra, hogy megkeserítse az NVIDIA életét a legnagyobb bevételt hozó szegmensekben."

Majd több topicban is ezzel kábítottad az olvasókat, hogy az SB mobil cpuk igp képességei kihasználhatatlanok lesznek dgpu esetén, nem lesz Optimus. Egyetlen egy forrást sem tudtál akkor sem mutatni. Sima mezei urban legendet gyártottál és terjesztetted.

[ Szerkesztve ]

(#40) Abu85 válasza Egon (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Gen8 hardver nem rossz. Ezt többször is hangsúlyoztam én is. Persze sok cache van benne, de lényegtelen a te nézőpontodból, hogy az Intel pazarolja a tranzisztort.
A gond a szoftver. Az Intel nagyon általánosan írja a drivereit, messze nem úgy, ahogy az NV és az AMD. Ez játéktól függően igen durva sebességvesztést eredményez. A másik gond, hogy a fejlesztők nem tartják be az Intel optimalizálási útmutatóját. Az Intel IGP-inek nem ideális, ha 40-50%-ra le vannak terhelve, mert nem tudnak turbózni. Az Intel inkább 20-30%-ot javasol, csak erre nem nagyon vevők a fejlesztők, mert az AMD és az NV megoldásai pont fordítva működnek, és azoknak a komoly terhelés előnyös.
Általánosan érdemes kiemelni, hogy a grafikus teljesítmény bizonyos mértékben a szoftveren alapszik. A low-level kódokban ez a tényező a Microsoft szerint ~70%-ban is meghatározza majd a termékek teljesítményét. Ez nagyon fontos, mert a hardverfejlesztés másodlagossá válik. A cél a fejlesztők segítése, hogy kihasználják az architektúrát, mert a DX12-ben nincs driveres optimalizálás, lényegében nincs is driver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Abu85 válasza smkb (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ebben hol a kijelentés? Ez egy pedzegetés egy pletykára építve (ami ki van hangsúlyozva), hogy hogyan menekülhetne az Intel a dedikált GPU-któl, amelyek évek óta megkeserítik a termékstratégiáikat. De sokkal jobb a Broadwell koncepciója. Ott eDP-s/DP-s kijelző mellett csak 2 PCI Express csatorna marad a dedikált GPU-kra. Probléma lényegében letudva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Béééla


Béééla
őstag

A10-5800k köszöni szépen mikrolag mentes működést produkált fhd felbontás nagy részletesség mellett tf2ben.
Ahogy az i5 hd4600-a is szépen teljesít laptopban (igen, ha nekem adsz egy 16x pcie-t notiba akkor szívesen veszek egy komoly videokártyát)
mert nem kell bf4 mindenkinek.
Lehet mondani hogy igénytelen meg tirexi is jöhet húzogatni az előbőrt, de nem mindenki fizet extra sokat játékra. Sajnos egyre kevesebbet tudok játszani de munkagép meg kell, de az elketyeg az intel hd lassítókártyával. Ami meg tényleg komoly fenyegetés AMD-nek. A hd4600 durva lett ha azt nézzük, mire lett képes és ha egyszer véletlen intel pénzesvödre megborul, lehet lesz jobb is benne, akkor meg vége az apunak, pedig a következő asztalim is amd lesz dafke, mert támogatom az elképzelést, a hybrid crossfirét, csak még mindig azok a nyamvadt x86 magok nem akarnak csak fűteni...

Bélabá

(#43) SylverR válasza Sinesol (#34) üzenetére


SylverR
senior tag

"Semmirekellő cpu". Aha. Elárulom neked, ha én most vennék Kaverit, azért venném, mert akarok egy HSA-képes processzort. Nem azért, mert hűdemennyiveljobb mint a jelenlegim.
Ezen kívül meg komolyan megnézném, mikor leszel te elégedett az Intel + dvga párosoddal annyira, mint én ezzel a kis Trinity-vel amim van. Soha? :U

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#44) Sinesol válasza SylverR (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Játék szempontjából irtam hogy semmirekellő. Amire neked kellene arra persze hogy tökéletes, mármint hogy Hsa képes cucc kell, nem vitatom a hasznos tudását.

Amugy elárulom tökéletesen elégedett vagyok a 280x+i5 kombómmal, ha bárki tud jobb igps rendszert mutatni játékra, akkor szivesen váltok :K De lásd kivel van dolgod, kiegyezek egy 7870 szinttel is ;]

Az sem igaz hogy olyan hűdesokat kell költeni rá, full középkategória a gépem. Egy éve megvan és még jövőre is elég lesz. Szóval 3 évre számítva szerintem nem nagy befektetés, egy Tv drágább.

[ Szerkesztve ]

(#45) Loha válasza Abu85 (#41) üzenetére


Loha
veterán

menekülhetne az Intel a dedikált GPU-któl, amelyek évek óta megkeserítik a termékstratégiáikat.

Azt vezesd le nekem légyszíves, hogy az Intelnek miért lenne érdeke kitúrni a dGPU-kat a procijai mellől... :U

Az AMD ennek nyilván nagyon örülne... :U

Nézted már, hogy azt a Broadwellt amiről beszélsz (Core M) hova szánja az Intel? Ha lenne a Core M -ben x16 PCIe sáv, akkor sem sokan tennének mellé dGPU-t... :U

(#46) 5hat7


5hat7
tag

Azt nem értem mit kell egy APU-t hasonlítani egy i5 vagy i7 hez ég és föld a két egység!
Ráadásul a cikkben említett Apu 30 e Ft alatt lesz míg az imént említett lapkák 65-95 e Ft.
Teljesen más felhasználókat céloz meg az AMD. Egy piaci rést kihasználva próbál profitra szert tenni a nagy kék rovására.
A sok kék fun inkább örüljön neki hogy keres annyi pénzt,hogy meg tudja venni /vagy megveszik neki az áhított bálványozott márkájuk legújabb túlárazott termékét! :) píísz

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#47) Sinesol válasza 5hat7 (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Miert lenne túlárazott, az i5? Ne legyél már szüklátókörű, hiszen nyugatabbra barmelyik diák megveszi zsebbpénzből. Egy 50k-s procirol beszélünk, miközben egy középszar teló is drágább már, de áh azok megérik nem drágák. Az i5 egy mainstream proci... azert mert nalunk szar a penzügyi helyzet azért még ne hidd azt hogy az i5 drága.
Túlárazott? Komolyan tulárazottnak nevezed az egyik legjobb ár-érték arányú procit? Grat..

[ Szerkesztve ]

(#48) SylverR válasza Sinesol (#44) üzenetére


SylverR
senior tag

Elárulom, hogy játékra is használom. Néha rámjön, akkor aktívan játszom. Néha meg nem. Tökéletesen alkalmas játékra. ;)

Nem!

(#49) Dilikutya válasza adamssss (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyenként költhetnek többet a komoly gépek gazdái, viszont azokból van kevesebb. És mivel egy 30 ezres APU-n is nagyon szépen lehet már játszani sok játékot full HD-ben, kicsit többet ráköltve akármilyen AMD vagy Intel CPU és egy középkategóriás VGA is jó erre még évekig. A Radeon HD7770 is már 3 éves kártya, és a karácsonyi nagy VGA teszt szerint még mindig jó valamire. És azért pl. egy Battlefield 4 1080p-ben medium-high beállításokkal nem rossz egy ilyen árú géptől. Nagyon jól lehet játszani ezekkel, sokszor még kompromisszum sem kell semmilyen téren, és egy belépő CPU+videókártya páros árán sokkal jobb játékteljesítményt ad. Igen, RAM kell hozzá, sokkal látványosabb a dual channel hatása játékoknál, mivel az IGP is a rendszermemóriából gazdálkodik. A 7000-es szériát nem tudom, de tény, hogy az A10-6800K az Evil Within-től elhasal, de pl. a CoD: Ghosts-ban majdnem mindent lehet high-ra állítani. Nekem az utóbbi 2-3 évben jócskán meghízott a Steam fiókom, szerintem még többet és becsületesebben vásároltam, mint némelyik emberke az i7-es gépével, aki háborog a torrent oldalakon, hogy nem jó a crack. Hidd el, életképes dolog ez. Persze némi plusz befektetéssel lehet venni újabb fps értékeket, mehet az árnyék a legújabb cuccoknál is medium-ról high-ra, esetleg egy kis élsimítás is belefér, de az annyival többe is kerül. Mindenesetre a legkevesebből szerintem APU-val lehet játékra is nagyon jól használható gépet építeni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) 5hat7 válasza Sinesol (#47) üzenetére


5hat7
tag

Hidd el eléggé tájékozott vagyok milyen Nyugaton sőt még azt is milyen Keleten és Ázsiában.
Eléggé hidegen hagy az a tény,hogy a jóléti társadalmakban zsebpénzből veszik az i5-öt.Teljesen más szemszögből építek pc-t mint ezek szerint te.Ezzel nincs is baj mivel nem vagyunk egyformák.Jelenlegi gépem összértéke nem haladja meg egy i7 árát,de boldogan pörgetek ki pár éves játékokat mert tudom nem fogok több tíz sőt száz ezret bukni pár év elteltével. :)
u.i.:
Nem kell ahhoz atomerőmű,hogy értelmes/értékes,elgondolkoztató játékkal töltsd unalmas perceidet. :))

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.