Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tetszetős darabok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) asdf74


asdf74
tag

Mit meg nem adnék érte.( hát úgy kb. Egy tizest) :D

(#3) kinsy2


kinsy2
csendes tag

Tudom, hogy ez itt a csöves Vadkelet, de 90 papír+üveg egy kicsit sok érte....

(#4) DaveJr


DaveJr
őstag

Kár ezért a szín világért...nem tudom miért de nekem ez a króm matt összeállítás az olcsó kínai cuccokat idézi. Egy matt fekete és/vagy fényes fekete sztem jobb választás lett volna.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) mghltm válasza DaveJr (#4) üzenetére


mghltm
addikt

biztosan lesz belole, a korabbiak is elerhetoek mas szinekben

tetszik a 4 darab usb/esata kombo, foleg hogy meg arammal is ellatja a rakotott kulso eszkozt ( esatap ). a 4-bol 2 usb-t illett volna usb3.0 kepesre kialakitani 2013-ban. lehet eddig csak en nem figyeltem fel ra, de meg nem lattam dp/hdmi kombinalt csatlakozot, laptopoknal nagyon hasznos lenne.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Silentfrog válasza asdf74 (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én a dupláját is! :)

(#7) DaveJr válasza mghltm (#5) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem néztem a gyártói oldalt. Ha lesz más szín akkor oké:) Amúgy jó kis cuccnak tűnik.

Kíváncsi lennék hogy az esatap porton keresztűl csak 5Vot küld vagy 12-t is tud.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) atike


atike
nagyúr

Nagyon tetszenek ezek a "pici-pc"-k... :) Csak ne lennének olyan lehetetlenül drágák... Simán elbírnék viselni otthon egyet-kettőt... :)

(#9) Tonyius777


Tonyius777
tag

Jó lenne, ha zsugorodna a PC méret. Csak nekem az a bajom ezekkel, hogy hiába pici, amint csatlakoztatsz rá dolgokat, akkor ugyanott vagy mint az asztali PC, csak csúnyább mert lógnak a HDD kábelek.

És az ára szerintem magas.

Üdv:Tony

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Egyfelől jónak tűnik, másfelől nem. Maga az ötlet, a csomagolás, teljesen jó.

Az ár nagyon nem. Egy E-450-es gépet cirka 20-30%-al olcsóbban össze lehet hozni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) CharlieDrop válasza Cifu (#10) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pontosan, nekem is ez jutott eszembe.
Ennyiért nem lesznek ezek a gépek versenyképesek.
Persze biztos meglesz a piacuk, de ahogy haldoklik a PC-s világ ez szerintem még rádob egy lapáttal...

de bár tévedjek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) ghost22


ghost22
csendes tag

Lan party-ra hibátlan, cod elfut rajta tuti, vmi kis monitort hozzácsap az ember azt kész.

Most néztem az árát inkább cipekedek... :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic válasza Cifu (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És az ekkora lesz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én amióta kijöttek ezek a mini pc-k akartam venni . Viszont mindíg nagyon drágának tartottam ,hisz ugyanezt a hardvert hatványozottan olcsóbban meg lehet kapni normális méretben.
Értem én,hogy ez más,meg eltérő mint a megszokott,de egy komplett gépet össze tud rakni az ember 60 ezerből ami gyorsabb akkor ezt én hiába is mondom bárkinek,hogy ezt vegye nem ad ki ennyit érte.
/Asrock A 75m hvs Llano 3870k, 2.2gb ram 500 gb hdd,házikó táppal ez mind 60 k, alulfeszelve idle 30 watt-terhelve 80/
Nem a magyar piacra készülnek ezek

Értem én,hogy el lehet adni ennyiért de ha csinálnának fábol cpu hűtőt azt is el tudnák adni tuti. :) Mindent el lehet adni.
Ráadásul számolatlanul jönnek már ki a mini pc-k igy az újdonság erejével sem hatnak ezek már.

[ Szerkesztve ]

(#15) macilaci78 válasza DaveJr (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

5V.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Tenken


Tenken
őstag

Valaki szóljon már nekik, hogy ezt így nem fogják tudni eladni. Inkább sima mobil procikat rakjanak bele.

Másrészt meg én nem értem, hogy ennek mi értelme van egy notebook-hoz képest, ha nem olcsóbb semmivel.
Se hűtés, se mobilitás, se semmivel nem tud többet. Tök jók a mini pc-k, de egy korlátozott funkcionalitást, azért az árazással is illene követni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#17) Cifu válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nyilván nem. Csak a kérdés, hogy kinek ér meg ekkora árkülönbözetet az, hogy ekkora legyen egy gép...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Ati1979


Ati1979
veterán

Tetszene, de nagyon drága. Ha feléért adnák vennék mint a cukrot. Így viszont elképzelehető, hogy a nyakukon marad.

Sima netbook, kb. ugyanezzel a tudással (kivétel a displayport) jóval olcsóbb.

(#19) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ez tulajdonképpen kinek jó? Ki és milyen céllal vesz ilyet ennyiért?
Ha magamból indulok ki, akkor inkább egy laptopot vennék ennyi pénzért.
(90k+áfa=115ezerért már vannak elég korrekt laptopok!)

(#20) Jim Tonic válasza Cifu (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugyanannak, aki nem 150-ért vesz laptopot, vagy 30-ért telefont.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Cifu válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha így működne, akkor a minigépek piaca robbanásszerűen ütne mindent a PC fronton. Lehet, hogy csak én maradtam le valamiről, de azért én úgy tudom, hogy az rendszerek vagy beágyazott rendszerek (pl. egy pénztárgép vagy hasonló), ott pedig kicsit mások a prioritások.

Otthoni felhasználóknál meg lásd fent - nem sokan fogják ezt választani egy HTPC vagy sima PC helyett.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) DaveJr válasza macilaci78 (#15) üzenetére


DaveJr
őstag

Kár. Jó lenne ha 12 voltosat használnának.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#23) Jim Tonic válasza Cifu (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem is téged céloznak vele, hanem pl. a vállalatokat.

#22: az eSATA nem szolgáltat áramot. Létezik egy félig hivatalos megoldás, a power eSATA, ami leginkább egy USB-eSATA kombó szokott lenni. Ebből kikövetkeztethető, hogy miért 5V. 12V-os létezik egyáltalán? Elég meglepő lenne, főleg a rádugott USB-s eszközöknek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) DaveJr válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


DaveJr
őstag

Hogyne létezne: [link]
Plusz két érintkező van az esata csatin.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#25) Jim Tonic válasza DaveJr (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem semmi. Jó nagy megerőszakolás egy a két láb a porton belülre. Nem csoda, hogy nem terjedt el.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) DaveJr válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


DaveJr
őstag

Mitől lenne megerőszakolás? Akkor USB3nál még nagyobb az erőszak? Ott a kompatibilitás miatt 4 plusz érintkező került beépítésre....

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Rózsaszínben kellene megcsinálni elsősorban. Lányoknak ez tökéletesen megfelelne méregdrága laptopok helyett. amit csak otthon használnak.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#28) #06658560 válasza Cifu (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

pl. egy hálószobai pc-nek, vagy bárminek, amit csak a tv mögé akar elpakolni az ember jobban megfelel mint eg tetszölegesen összerakott otthoni barkács vacak. Egyébként ha van hálózati nagy adattára az emberkenk, akkor htpc-nek is tökéletes, nem kell nagyobb doboz hozzá.

(#29) DaveJr válasza #06658560 (#28) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen csak TV-hez már lehet kapni Androidos sticket ami bőven elég tvzéshez. Azokban is van wifi. Vagy lehet kapni nettopokat amiket egy az egybe rá lehet rakni a monitor/tv hátuljára.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) #06658560 válasza DaveJr (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Androidos stick képes házi szerveri funkciókat is ellátni? Nettop teljesítményben hol áll? Mennyibe szokott kerülni?

(#31) DaveJr válasza #06658560 (#30) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem képes ellátni....de az ember nem is a hálószobába rakja a szervert. Nettopban ugyanaz a hardver van mint ebben csak nagyobb. Tessék pl ez ugyanazt tudja: [link]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#32) vinibali


vinibali
őstag

na erre már úgy ár szempontjából is mondható végre, hogy életképes!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) DaveJr válasza vinibali (#32) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát azért a 100 000Ft fölötti ár (ÁFA + vámot számolva) azért nem egy életképes ár.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#34) #06658560 válasza DaveJr (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért ne kellhetne egy házi szerveri funkció akár a hálószobában is? A gép mindegy hol van, a vinyók meg tetszöleges tárolón ülhetnek. amennyire tudom a nettopok jelentös része atomos, a cég a korábbi rokon termékeibe meg kissé erösebb vasat pakolt. S a normális minöségü nettopok sem nagyon olcsóbbak, mint a fentebbi kommentek hagymázas álmai emlegetik.

Ugyan ezt nem tudja, nincs benne e-sata.

(#35) DaveJr válasza #06658560 (#34) üzenetére


DaveJr
őstag

Mit értesz házi szerver funkció alatt? Ha azt hogy van egy kis géped amin az adatok vannak akkor azt miért rakná az ember a hálószobába mikor éjszaka zavaró lehet a HDDk hangja. Wifi-n keresztül meg az Androiddal is eléred a megosztott fájlokat.

Na bumm....keressünk a kákán is csomót...amúgyis a teljesítményt kérdezted nem a csatlakozók számát és típusát.

Egy normális nettop 60-70 között már kapható. Ez a picike meg 100 fölött lesz mire megérkezik hozzánk. Nem tudom hogy te hogy vagy vele de azért 30-40 Ft nem kis pénz.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#36) #06658560 válasza DaveJr (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt, ami képes kiszolgálni az adatkéréseket. A HDD-nek nem kell ugyan ott lennie manapság, mint a gépnek. De pl. a tetszöelges dokumentumom meg tudom nyitni és esetleg gyorsan módosítani is ilyennel müködik, nem android stickkel.

Kákán csomó, csak azt írtad, pont ugyan azt tudja.

Ez az ár nekem egyáltalán nem nagy eltérés- nem magyar árakat szoktam nézni, azok nem érintenek, így az ottani politika nem rontja a termék besorolását.

(#37) DaveJr válasza #06658560 (#36) üzenetére


DaveJr
őstag

Elég munkamániás lehetsz ha a hálószobában is doksikat akarsz szerkesztgetni :DDD
Én ott nem dolgozni szoktam :DDD

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#38) #06658560 válasza DaveJr (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem kell ehhez munkamániásnak lenni, egy reggeli gyors határidönapló módosítás, akármi, esti bohóckodás a nyaralós képeken mikor megnézi az ember a párjával, stb.

(#39) Cifu válasza #06658560 (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Totálisan nem értem az érveidet.

NetPC-nek akarod? Arra egy USB stick-es gép is képes - hiszen a médialejátszásra és a böngészésre alkalmas. Még egy határidőnaplót is lehet editálni, ha webes vagy normális formátumban van. Csak harmad-negyed ennyibe kerül.
Szervernek akarod? Arra nem nyerő igazából, a teljesítménye sem ideális ahhoz, ha kiszolgálónak akarod használni. Ha már ennyire nem zavar az ára, akkor meg úgy is veszel vagy összeraksz egy kisebb szervert, ami sokkal jobb a célnak.

Szóval ahogy lent is írtuk, céges helyszínre jó például. De én oda is drágálom, ráadásul valószínűleg nem igazán szerelhető (igaz ilyen szinten ha kibír 3-4 évet, akkor oké, mert úgy is cserélik és annyit ki fog). Otthonra? Oda nem hiszen, hogy jó választás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) ivana


ivana
Ármester

openSUSE Linux v11.2: ilyen nem létezik az aktuális openSuSE a 12.2, mondjuk ez lehet valami suse linux 11 vagy valami hasonló akart lenni

(#41) Zé777 válasza asdf74 (#2) üzenetére


Zé777
tag

:C Én sem sokkal többet! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.