Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem ilyen chip van a diákigazolványokon is? ;]
Mié nem USB3?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ez valami eszméletlen jól néz ki. :C

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kicsit Porsche Design, de elég komoly, nem csak a diákigazolványon van hasonló chip, de a bankkártyákon is.

Ezt is csak Chuck Norris tudja feltörni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) lexandro


lexandro
tag

Egy ideje töröm a fejem valami titkosítós cucc megvásárlásán. Mennyibe fájhat vajh?

Robi

(#5) TESCO-Zsömle válasza lexandro (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sokba.

De egyet én is kérek. Az se baj, ha üres.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) macilaci78 válasza lexandro (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kurva drága. :D Ha tippelnem kéne 30-50k körül lesz az induló ára.
Nagyon erős szabványoknak felel meg, melyek még a vállalati szegmensben sem feltétlen elvártak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) #72042496 válasza lexandro (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

350 dollár körülre tippelik, és ez csak a ház maga.

(#8) hugo chávez válasza lexandro (#4) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Egészen pontosan 0 forintba: Truecrypt :D

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#9) Apika


Apika
Közösségépítő

Biztosan megéri valahol ez a sokszoros biztonság...

(#10) TESCO-Zsömle válasza Apika (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megéri rajta olyan adatokat tárolni, amiket nem akarsz mások számára hozzáférhetővé tenni.

Sok olyan verziója van ennek a ketyerének, ami jogosulatlan hozzáférési kísérlet esetén megsemmisíti az adatokat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) banhammer válasza Graphics (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Már feltörte.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) King Unique


King Unique
titán

Jó dolog ez a titkosítással rendelkező mobilrack,mellette még masszív a háza is (ütésálló :F ),viszont a + kártya stb. talán kicsit túlzás ált.felhasználásra,meg vsz az ára is az lesz... :DDD
HW-es AES 256 bites titkosítással megáldott cuccokat gyári kompakt külsőbe viszonylag jó áron vehet az ember ( 2,5" WD,Buffalo,Iomega,Seagate),azokhoz se lehet csak úgy hozzáférni,de igaz azok nem mobilrackek...

(#11) banhammer vele nem számoltak a Rocstor-nál,nagy hiba... :DD

[ Szerkesztve ]

(#13) King Unique válasza hugo chávez (#8) üzenetére


King Unique
titán

Trucrypt és hasonló progikkal az a gond,h újaformáz egy virtuális, titkosított "konténert" (partíciót),ami nagyobb méretnél baromi sokáig,jó néhány óráig eltarthat,főleg usb2-n...továbbá bele lehet biszkálni,törölni a titkosított tartalomba.(rejtett file mutatást kipipálod,azt mindjárt ott van,v van amikor azt se kell) Egyébként ilyen progi még a Lacie Privat Public,más driveokkal is műxik,pl.WD :K ,ha már biztonság a Rugged Safe se rossz.
HW-es titkosításnál,ált az usb-chip,v vmi alapból titkosít,a hozzá adott progival (v mással),csak élesíted,begépeled a jelszót és azonnal kész,jelszó ellenében bele se tudsz lépni/piszkálni a meghajtóba,ami adatvédelem szempontból jobb,ha viszont elfelejted a jelszót,akkor az cikis... :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) Godefroy


Godefroy
senior tag

Ez a számbeütős dolog a tetején elég könnyen kikophat vagy egyszerüen látszanak a számok a kézen lévő zsír miatt.
A kártya részt nehezebb már feltörni, egyszerübb a kártyát ellopni :) ... szóval szerintem ez nem túl biztonságos.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15) King Unique válasza Godefroy (#14) üzenetére


King Unique
titán

Igen akár még ezek is...számbepötyögés helyett,akkor már ujjlenyomatolvasós lehet jobb lehet,pl a fentebb említett LRS,igaz árát ennek is elkérik... :DDD
Bár,ha föntinek hinni lehet,h maga a ház "csak" 350 USD+még (pl. 1 TB) 2,5"hdd bele (mai árakat nézve),akkor hozzá képest Lacie ára nem is olyan vészes. :N

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza Godefroy (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érintősnek tűnik, szerintem nem lesz azzal ilyen gond.

(#17) lapa válasza King Unique (#13) üzenetére


lapa
veterán

nem értem pontosan miért baj, hogy egyszer randomizálja a merevlemezt mielőtt használatba veszi. az ilyen műveleteket ott lehet hagyni éjszakára.

egyébként a truecrypt egy akármilyen (notiba integrált vagy usb-s, expresscardos) kártyaolvasóval tud beszélni és csak smart cardos, vagy sc + jelszó (+ akár további kulcsfájlok) nyitást is tud.

nyilván bakupot is érdemes csinálni a tc által generált kulcsról, mert egyébként a smart card halála után senki nem fér az adatokhoz. viszont x kártyára másolható ugyanaz, szerintem win alatt (is) elég a kártya, olvasó + driver meg a truecrypt maga a kulcsok macerálásához.

linux alatt jól műx nekem a feitian kártya. annyi, hogy a pinkérést nem lehet levenni (min. 4 számjegy), de ez szerintem nem annyira nagy baj.

a smart cardozás egyébként állat, szerintem minden win meg gép mellé kötelezővé kéne tenni. ubuntun megy vele a sudo, a login, az ssh, a vnc, az sshfs, bakup (rsync), truecrypt, végülis minden.

(#18) hugo chávez válasza King Unique (#13) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"jelszó ellenében bele se tudsz lépni/piszkálni a meghajtóba,ami adatvédelem szempontból jobb"

Bizonyos esetekben talán jobb, de, a titkosítás tekintetében a Truecryptnek sincs semmi oka szégyenkezni, mint azt az FBI egy éven keresztül tartó hiábavaló próbálkozása is demonstrálta.

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#19) Reggie0 válasza King Unique (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

A titkositott adatba ennel a megoldasnal is bele lehet piszkalni. Csak ki kell venni a hdd-t a keretbol, berakni egy normal keretbe es mar azt irsz at, amit akarsz. (A TC tud particiot is titkositani, igy nem fogsz kontenert latni.)

[ Szerkesztve ]

(#20) Tonyius777


Tonyius777
tag

a gyártó titkos joker jelszava meg simán beenged semmiből nem áll a felhasználó jelszavát még külön eltárolni amit akkor vesz elő ha beütjük a jokert.

Amúgy meg a titkosítás 1nap alatt is feltörhető, ha nem megfelelő a jelszó hossza persze az egyedi hardver kicsit nehezít.

Nincs feltörhetetlen csak idő kérdése lásd, Xbox, PS3 stb.

Üdv:Tony

(#21) lenox válasza Tonyius777 (#20) üzenetére


lenox
veterán

Feltorhetetlen talan nincs, de mondjuk ha az aktualis technologiaval millio evekig tartana feltorni egy adatot, akkor ennek az elmeleti feltorhetosegnek nem sok jelentosege van.

(#22) dqdb válasza Tonyius777 (#20) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincs feltörhetetlen csak idő kérdése lásd,
Ez tévedés, matematikailag bizonyított tény, hogy van tökéletes titkosítás. Csak a gyakorlatban teljesen használhatatlan, mert a titkosításhoz szükséges kulcs legalább olyan hosszú, mint maga az adat, teljesen véletlen, és egynél többször nem használható fel. Mivel ennél a módszernél a kulcs biztonságos megosztása legalább ugyanakkora probléma, mint az adaté, ezért aztán érthető okokból csak elméleti jelentősége van, de olyat, hogy nincsen feltörhetetlen titkosítás, nem lehet kijelenteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23) dystopia


dystopia
tag

Ez villantani kell. Supportot kér az ügyfél, tehát kimegy az öltönyös fószer alu aktatáskával, előkapja ezt a racket, meggyőződik róla, hogy mindenkinek megmutatta, aztán rádugja a gépre, beüti a kódot (5555), majd a rajta lévő shareware Total Commanderrel átnézni a vinyót.

Lüke, én vagyok az APUd!

(#24) Reggie0 válasza dqdb (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert annyira nem hasznalhatatlan. Tudtommal OTP-t pl. hasznalnak diplomaciai testuletek, ahol a kulcsot egy emberrel leszallitjak, hogy a kesobbi rovid uzenetvaltasokhoz hasznalhassak.

(#25) dqdb válasza Reggie0 (#24) üzenetére


dqdb
nagyúr

Speciális esetekben megfelelő előkészítéssel* természetesen használható, csak a mindennapi életben egy átlagfelhasználó számára nem igazán.

* A tényleg véletlen kulcsok generálása a könnyen előállítható kvázivéletlen helyett sem annyira egyszerű feladat kriptohardveres támogatás nélkül (bár az Intel-féle processzorba ágyazott véletlenszám-generátor segíthet), de az igazán nagy feladat a kulcsok biztonságos címzetthez juttatása (az igazán biztonságos OTP működéshez minden üzenethez külön kulcsra van szükség).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26) Reggie0 válasza dqdb (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

??? Pont ezt mondtam, hogy kozpontilag eloallitjak es ember viszi a veletlen szamsorozatot, aztan hasznaljak, amig el nem fogy.

(#27) dqdb válasza Reggie0 (#26) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, oké ;) A kódsorok továbbítása mindenesetre nem lehet semmi titkosszolgálati-logisztikai művelet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28) King Unique válasza lapa (#17) üzenetére


King Unique
titán

Igen jó a dolog ez a smart card :K
Trucrypt is jó,de hw-es titkosítás kényelmesebb,gyorsabb,ennyi. :K Az,h éjjelre otthagyom,jó,de mi van gép pl. akár újraindul,lefagy közbe...az ciki,áramszámla is növekszik,bár az még elmegy.

(#18) hugo chávez: na jó ezt hallani,kösz az infót :R ,tudom,h komoly a progi,de azért egy hw-es titkosításút,kellően hosszú jelszó ellenében se lehet olyan egyszerűen feltörni.

(#19) Reggie0 : nem feltétlenül,mert egyrészt hw-es titkosítás eddig inkább gyári kompakt külsőknél volt,ott egy-néhánynál nem hagyományos sata2 csatis a hdd,hanem az usb csati a NYÁK-ra van integrálva,magyarán nem tudod átpakolni mobilrackbe (pl. WD My Passport) :N .,meg pl. annál amúgy is kell a usb chip is hozzá,szal nem olyan egyszerű...de nyilván "laborban" a szakik jó pénzért meg tudják oldani,viszont az már extrémebb eset,hétköznapi felhasználásnál áűlt nem ez a jellmező.

(#29) TESCO-Zsömle válasza dqdb (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A titkosítás paradoxona.

Mi történik, ha egy végtelenül hosszú jelszót BruteFore-olunk egy végtelenül nagy kapacitású kódtörőgépen. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Reggie0 válasza King Unique (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ezeket a komolyabb megoldasokat nem is azert veszik, hogy a baratno ne turkaljon a gepen, tehat akik ellen van, azok mar "laborba" viszik.:)
De konkretan a cikkben szereplo haz SATA-s hddket fogad, igy nem kell vele veszodni.

(#31) lapa válasza King Unique (#28) üzenetére


lapa
veterán

nyilván ha lefagy meg újraindulgat a gép, akkor nem a titkosítás a legfőbb gond.

(#32) King Unique válasza Reggie0 (#30) üzenetére


King Unique
titán

Igen az valóban azt fogad,de én elkanyarodtam a gyári külső irányba,mert azokba is van csomó hasonló cucc,jóval olcsóbban,fontos adatok megszerzéséért,meg persze sokmindenre képes az adott illető :DDD ,de hétköznapi esetben,azért mégis jó,ha kisöcsi,kolléga,v vki illetéktelen stb.nem töröl,állít el vmit rajta.

(#31) lapa hát akkor nem...notinál már jártam úgy,h melegedés miatt újraindult (bár az kikapcsolható,hűtőpad alá tehető stb.),közbe meg dolgozott...,de igaz PC más,jobb ilyen téren,de annál is előfordulhat.

(#33) lexandro válasza hugo chávez (#8) üzenetére


lexandro
tag

A truecrypt az én procimat eszi. Ne egye. Oldja meg a vas gépfüggetlenül. Nekem a CPU másra kell :)

Robi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.