Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Hát igen az ár itt fontos lenne!1.8" :C

,az meg hogy miért is ilyen kártya jellegű,ha már pci-e 1X-es foglalatban passzolna csak akkor miért nem lapossabb :W mondjuk a fele...

A koncepció jó,várom további ötleteket....

[ Szerkesztve ]

(#2) Enton


Enton
addikt

Ez a skórpió már a boot-olható fajtából való vagy még ez nem az igazi?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) .mf


.mf
veterán

"Végül, de nem utolsósorban a PCIe x1 csatolófelületű Scorpion"

Nem x4? Szemre x1-nél mindenképp nagyobb.

Csodálkoztam is, hogy miért nincs több 1.8"-es, pedig az Ultrabookokkal eljöhetne ezek reneszánsza.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) TESCO-Zsömle válasza Enton (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már van Boot-olható PCIe SSD.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) mpierre válasza Enton (#2) üzenetére


mpierre
veterán

Annak kéne lennie. Alaplapon múlik, hogy tud-e róla butulni...

Ez a Scorpion egész korrekt megoldás, mondhatni pazar.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#6) Phvhun válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Phvhun
őstag

Gondolom arra gondolt, hogy Mushkinéknak nincs még.

(#7) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Scorpion sebessége gondolom a modulok számától függ, ugye? PCI-E X1 sebessége mennyire limitáló tényezö? Az OCZ REVO is X4/X8-as csatit használ...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8) TESCO-Zsömle válasza Phvhun (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez lesz az első PCIe SSD-jük, szóval nem hiszem...

elfelejtette: Meg a RAID-tömb konfigurációjától.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) mpierre válasza elfelejtette (#7) üzenetére


mpierre
veterán

Szerintem igen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#10) bteebi válasza mpierre (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Tényleg nagyon ígéretesnek tűnik, de minden bizonnyal jóval kisebb a jelentősége ezeknek a technikai paramétereknek, mint azt az ember hinné. Legalábbis ez alapján a teszt alapján egyáltalán nem kiemelkedő pl. az ehhez eléggé hasonlító (bár elvben gyengébb) RevoDrive, ami bár a legkevésbé lényeges szekvenciális írás-olvasásban kimagasló ugyan, viszont sok tesztben többször elverték a normálisabb SATA3-as SSD-k, vagy lényegében egy szinten teljesítettek vele - úgyhogy nem érte meg a felárát.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Régebben is (az OCZ-kkel) úgy működött és most is úgy működik, hogy vannak alaplapok, amik támogatják és vannak, amik nem. Szerintem ezt nem is fogják kiküszöbölni egy darabig.

(#12) mpierre válasza bteebi (#10) üzenetére


mpierre
veterán

A paraméterek kevésbé érdekesek egy bizonyos sebesség felett, itt a későbbi bővíthetőség a slussz poén. Kérdés csak, hogy mennyire lesz hosszú élettartamú? (Mennyi ideig gyártanak hozzá bővítő modult.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#13) staccato


staccato
tag

Ígéretes darab lesz szerintem.kiváncsi leszek az árára.

üdv

(#14) Daywalker válasza elfelejtette (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Semennyire, mert az egy x4 csati. Javítottam, csak elsőre nem szúrta ki a szemem az elírás. :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#15) djculture válasza staccato (#13) üzenetére


djculture
félisten

Én annyira nem, nemfog kiférni egy oldalra a sok szám:D

(#16) mepet


mepet
addikt

1500MBps váááá

mushkinékben még sosem csalódtam. (ellentétben az istenített Corsairben és OCZ-ben már többször...)

(#17) Graphics válasza mpierre (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, ez igazán felhasználóbarát megoldás :), csoda ,hogy látni még ilyet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Enton válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Enton
addikt

Azt tudom, hogy léteznek horror áron, de arra lennék kiváncsi ez a bővíthető tud-e ilyet.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19) TESCO-Zsömle válasza Enton (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem olyan horror. Amúgy semmivel se drágább, mintha külön RAID-vezérlőt vennél a 2-4db SSD-hez... Sőt... Valszeg még olcsóbb is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Igy a kep alapjan (egy oldalra?) 4 SSD modul fer, mindegyiken van egy SandForce vezerlo. Az arany hutoborda alatt meg egy (talan nem tul gagyi) RAID vezerlo, nem veletlen a RAID tamogatas.
Enm tobb ez mint egy PCI-e kartyara miniaturizald SSD RAID tomb. Egyetlen elonye, hogy kis helyen is elfer.

(#21) BiP


BiP
nagyúr

Az 1.8-as meghajtó tetszik. Sosem értettem, ha sok ssd-ben a chipek úgyis a 2.5-ös méret felét teszik ki, a gyártók miért nem repülnek rá jobban az 1.8-as méretre?!

(#22) kriszpontaz válasza BiP (#21) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Gyárthatnának nyugodtan 3,5"-os 2TB-osakat is, óccsón.

(#23) banhammer válasza BiP (#21) üzenetére


banhammer
veterán

Azért, mert gondolom olcsóbb beszerezni a 2.5"-os házat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) PistiSan válasza kriszpontaz (#22) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is így gondolom. +1

(#25) vinibali


vinibali
őstag

nekem ez az 1x-es PCIe kártya a zöld nyákjával meg azzal a kis hűtőbordával eléggé a régi VGA időket hozta fel :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.