Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete83


Pete83
csendes tag

Hiányzott már nagyon, mint egy darabka kenyér!:)

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#2) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Kíváncsi leszek, hogy milyen időzítésekkel fogják kihozni őket! :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Ez is RAMBUS licences lesz? :U

(#4) #72042496 válasza Bj Brooklyn (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig éppen ez az, ami a gyakorlatban viszonylag tág határok között marad lényegtelen.

(#5) nixx-21


nixx-21
senior tag

még a DDR3-ba se léptem be nemhogy DDR4 :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#6) audi100td


audi100td
nagyúr

"...nem ütköznek a tervezők nem vát problémába," utolsó bekezdés

[ Szerkesztve ]

(#7) Oliverda válasza Bj Brooklyn (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

CL10 fölött lesznek a késleltetések de ez önmagában még nem jelent semmit.

Például egy DDR4 4000 CL13 mellett ütni fog mindent. Igen, még a DDR 500 CL2 latency-jét is bőven. A sávszélességről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) #65675776


#65675776
törölt tag

A jelek szerint elszakadnak a 100-200MHz közötti cellclock-tól.

(#9) keIdor válasza nixx-21 (#5) üzenetére


keIdor
titán

Messze van még 2012-2015... tehát holnap rohanj DDR3-ért, mert szerintem már így is furcsán néznek rád az utcán.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) veector válasza keIdor (#9) üzenetére


veector
senior tag

Nekemis DDR2-m van, és mindig hallom buszon is hogy "nédd annak még csak dédéerkettője van" és elkezdenek röhögni. Szerintem öngyi leszek.

(#11) Badman 4ever válasza keIdor (#9) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor engem egyenesen kiközösítenek az SDR-jeimmel. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) keIdor válasza Badman 4ever (#11) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem rád már ujjal mutogatnak a szüleid is a hátad mögött, szóval tartsd nyitva a szemed!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) LW


LW
őstag

EDO hova lett a sorból? :DDD

(#14) #65675776 válasza LW (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem SDRAM.

(#15) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Már rendesen hiányoltam az új verzió érkezését :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Ha jól értem, egyszerre mindössze egy modult tud használni a gép? : O

(#17) Thrawn válasza h.adam.92 (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt miből sikerült leszűrni? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) sutszi válasza h.adam.92 (#16) üzenetére


sutszi
veterán

Csatornánként egy modul kezelése lesz engedélyezett...Nem összesen.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) Abu85 válasza sutszi (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha egy csatornája van a procinak és nincs az alaplapon kapcsoló, akkor igen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) h.adam.92


h.adam.92
őstag

szal lesz CH1,2,3,4 és mindegyikbe csak 1 modul? ha így van akkor vágom.

(#21) Male válasza sutszi (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Azért ezt jól kitalálták..a bővíthetőség így annyi, hogy le kell cserélned a meglévőket, ha több memóriát akarsz (vagy először nem raksz minden csatornára modult, de az meg teljesítmény vesztés). Van egy olyan érzésem, hogy ebben már nem csak a mérnökök keze van benne... :U

(#22) mrhitoshi válasza nixx-21 (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

+1 :DDD

PS4

(#23) Thrawn válasza h.adam.92 (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) V.Dave


V.Dave
senior tag

"2012-ben esedékes első chipek 32 vagy 36 nm-es gyártástechnológiával készülhetnek."

Ha az intel már 25nm-en jár lassan, akkor ők 5 év múlva miért nem képesek erre?

Xiaomi mi 8 6/128

(#25) h.adam.92 válasza Thrawn (#23) üzenetére


h.adam.92
őstag

így mégjobban vágom :)

(#26) iMaverick válasza V.Dave (#24) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez tényleg jó kérdés...

Mellesleg idehaza 2 gép 1-1GB DDR400MHz-zel, 1 gép DDR2 667MHz-zel, 1gép DDR2 1000MHz-zel (húzva).... Asszem én is felkötöm magamat egy gerendára. :DDD

szerk: a melóhelyen még van Edo-s és SDRam-os gép is. A 486-osokat már leselejteztük. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#27) NLZ válasza h.adam.92 (#20) üzenetére


NLZ
tag

Nem. A jelenlegi Phenomok és a Core2-k 2 csatornásak, a Core i7 meg 3 csatornás. Szal az eddigi 4 meg 6 modul megfeleződik, ha nem növelik a procik képességét, vagy nem kap ilyen szerveres elosztót a rendszer.

(#28) ngabor2 válasza V.Dave (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyrészt az az 5 év jó lesz 2, esetleg 1,5 évnek

másrészt a memóriákat (dram) más technológiával gyártják, mint a procit.

(#29) gyiku válasza ngabor2 (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

az ssd nem ram?

hüllő

(#30) CPT.Pirk válasza gyiku (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van SRam és DRam alapú SSD is, de nem nekünk készülnek, amit mi megkapunk a boltban, az flash alapú, azt meg megint másképpen gyártják.
(gondolom a "ram" alatt itt most a számítógépes ramot érted, nem az adatelérés mikéntjét)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) FRENK1988 válasza gyiku (#29) üzenetére


FRENK1988
veterán

az SSD nem vesziti el áram hiánya miatt az adatait

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32) kisedi válasza iMaverick (#26) üzenetére


kisedi
tag

Nagy dolog, a videokártyám már régóta DDR5-öt használ...
Ez csak egy újabb bőr..fogalat és architektúra váltás nélkül is nőhet a ddr3 sebessége!

(#33) _Orbi_ válasza Thrawn (#23) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

De pont azért van Dual Channel (DDR1, 2, 3), hogy meg "duplázódjon" a sávszélessége a memóriának (a 2 modult egyszerre írja és olvassa ugye!?)
Nem fog túl nagy sávszélességet veszíteni a DDR4, ha csak egy modul lesz egy csatornán?
Azt hiszem értem ezt a kapcsolót, de akkor is csak egy modult tud egyszerre olvasni nem? :N

(#34) #65675776 válasza kisedi (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem DDR5, hanem GDDR5. Nagyon nem mindegy. A GDDR5 a DDR3 alapjain nyugszik.

_Orbi_: Egy csatorna most is csak egy műveletet tud végezni egyszerre, a modulok száma ezt nem befolyásolja. Sőt, a régebbi (pl K8) DC vezérlők 128 bites módban is csak egy műveletet végeztek, hiába voltak kétcsatornásak.

[ Szerkesztve ]

(#35) Laci.M válasza kisedi (#32) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ajánlom figyelmedbe: wiki a barátnőd...
Nem mindegy melyik-melyik...

mod: látom időközben megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#36) negyedes válasza kisedi (#32) üzenetére


negyedes
addikt

Majdnem ugyan az. a videomemoriak a rendes ddr modulokra epulnek. egy kis osszehasonlitas [link]

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#37) DemonDani válasza Oliverda (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

CL2 CL13 ezek semmit nem jelentenek... a jelenlegi csúcs ramok között a legalacsonyabb "CL" a G.Skill CL7es ramja 2200 mellett, még 1,65Vos feszen (ugye újabbakat már 1,5Vra igazítják és mobilon meg 1,35V)
De ez a csodás CL7 ha részeletesen megnézed 7, igen az első ami alapján be szokták sorolni. de általában CL7 melett 7-7-7-21re gondolnánk, mivel általában ilyen is. de ez a G.Skill 2200as 7-10-10-28... szóval szinte semmi köze a CL7hez, csak az első késleltetési értéket beerőltették 7re... Mivel mekkora marketing.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) bartucc válasza kisedi (#32) üzenetére


bartucc
addikt

A kettő nagyon nem úgyanaz.... VGA-nak jobban kell a sávszélesség egyébként is mint a rendszermemóriának.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39) lujó55


lujó55
őstag

Atyaisten! Már ilyen öreg vagyok? :F :DDD
Higgyétek el, a Windows 13.0-hoz kell majd ebből a RAMból a leggyorsabb és kb 16 giga.
A nanométeres technológiát persze én sem vágom. Ha procinál lehet (ami műveletet végez) akkor a RAMnál miért nem (ami "csak" tárol)?
Szerintem most gyorsan fel fogom vásárolni az összes DDR2-t, mert ha leállnak vele akkor majd jó lesz az áruk, mint most a DDR1-nek. :K

(#40) #65675776 válasza DemonDani (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne lenne köze a CL7-hez? Ha egyszer a szokásos felírás szerint az első a CL maga, akkor ami 7-tel kezdődik, az CL7-es.

Nekem nagyon úgy néz ki, hogy nem sokat tudsz erről a témáról.

1,5V a szabvány feszültség, szóval nem csak az újabbakat kellene arra igazítani, hanem eleve így kellett volna.

A 2200@CL7 egyébként szűkebb időzítást jelent, mint az 500@CL2...

(#41) bartucc válasza DemonDani (#37) üzenetére


bartucc
addikt

Oliverda szerintem tudja mire gondolt:)

Egyébként kíváncsian várom én is a DDR4-es ramokat, és a teljesítményüket. Ami viszont sajnálatos, hogy megint teljes lap és proci csere lesz hozzájuk, mint az új Intel platformnál.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#42) Oliverda válasza DemonDani (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

7-7-7-21 vagy 7-10-10-28.... baromi lényegtelen. A négy érték közül az első (CAS latency) ami valamennyire (de még mindig elég minimálisan) befolyásolja a gép számítási teljesítményét.

A másik három érték azoknak lehet még valamennyire fontos akik valami latency igényes benchmark rekordot akarnak felállítani.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) _Orbi_ válasza #65675776 (#34) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Te most azt mondod, hogy egy időben, csak írni, vagy csak olvasni tud a memória. Ugye? Mert ezt értem (AMD-nél van még a 2x64bit, ami egy időben tud írni/olvasni ha jól tudom, ganged, un ganged)
De én most a sávszélességet kérdeztem. Miért, lesz az nekünk jó, hogy ha csak egy modult olvas(vagy ír) mintsem, hogy kettőből húzná egyszerre az adatokat?

(#44) lujó55 válasza Oliverda (#42) üzenetére


lujó55
őstag

akkor most fontos, vagy nem?
El ne kezdjétek magyarázni a sorokat meg oszlopokat!
Szerintem nem lényegtelen, főleg ha RAM-igényes feladatokat csinálsz, pl. hatalmas mátrixokat kell invertálnod folyamatosan.

(#45) #65675776 válasza _Orbi_ (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ugyan úgy van két csatornád, akkor mi is változik? Semmi. Az nem számít, hogy egy csatornán hány darab modul ül.

(#46) DemonDani válasza Oliverda (#42) üzenetére


DemonDani
addikt

Winrar alatt is lazán ki lehet mérni a különbségeket. 4-4-4-12 és 4-5-4-15 között pontosan kimutatható különbség mutatkozott.
Ez pedig ugye nem benchmark rekord, nem volt nagy a különbség, de állandó volt, és eleve nem nagy a beállítások közötti különbség sem.
Több helyen is jobb más különben mi értelme lenne alacsonyan tartani? Csak én speciál a winrarral mértem a tuningeredmények után. akkor mehetne már most is 3000Mhz közeli értékeken jobb DDR3 betennének 10en sok késleltetés (irrelálisan magasat ugye mert nem köszön vissza lineárisan a Mhzen)

(#44) lujó55

Ér, de több alkalom van, amikor inkább csak a Mhzek érvényesülnek, vagy abszolút elenyésző a késleltetések előnye. De azért akad valós körülmény is mikor jobb az alacsonyabb cas és nem csak bencsmárkok.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#47) Oliverda válasza DemonDani (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Az az "is" nem kéne az első mondatba. A Winrar eléggé RAM késleltetés/sávszél igényes alkalmazás. Nem sok ilyen van.

Gondolom kaptál vagy 20 pontnyi különbséget. :D

"akkor mehetne már most is 3000Mhz közeli értékeken jobb DDR3 betennének 10en sok késleltetés (irrelálisan magasat ugye mert nem köszön vissza lineárisan a Mhzen)"

Ja, meg lehetett volna 1000MHz-es DDR1-et is. Milyen jó lett volna... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) #65675776 válasza DemonDani (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

A WinRar kb az egyetlen "mindennapi" alkalmazás, ami alatt mérhető érdemi különbség. De játékok, OCR-ek, renderer-ek alatt szinte semmi. És WinRar-nál is csak becsomagoláskor.

Talán valami releváns programmal kellene mérni. Mondjuk olyasmivel, amivel rendszeresen terheled a gépet, amire napi rendszerességgel használod.

Mi nem köszön vissza lineárisan a MHz-en? Szerinted melyik a szűkebb: 500@CL2, vagy 3000@CL12?

(#49) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) DemonDani válasza Oliverda (#47) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem véletlenül a Winrarral mértem, de biztos lenne még azárt ilyen :P És nem Bencsmárkoltam hanem valós tömörítés. Időre... de mint mondtam is nem is lehetett volna jelentős különbség :DD az szinte semmi különbés nem ilyen 2-3al több hanem fele 1 szintel magasabb... :DDD

3000Mhz abszolút nem irreális. CL13 mellett elérhetőnek gondolom. Jelenleg is 2500nál tartunk, és az talán CL10el van (bár nem biztos)

(#48) daa-raa

Naponta többször is használom a winrar, és talán az egyetlen ami gameken kívűl valódi terhelés. Winampal mérjem?:D vagy KMplayer? esetleg MSN vagy Chrome? ezek egyike sem olyn amivel 1, mérni lehetne 2, szükség lenne a plusz erőre. Max a PS van de ott megint nem lenne 1szerű a mérés...
Ezért csak a Winrart találtam amit használok is rendszeresen, és eredményt is tudok produkálni.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.