Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát érdekes egy jószág annyi biztos. Durván mutat azzal a noti vinyóval;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Z86


Z86
őstag

Fura egy megoldás, PCI Express kártyára noti HDD és mellé némi SSD. Inkább valami kísérleti stádiumú cuccnak néz ki :U

(#3) Bird


Bird
addikt

Azért elfogadnám tesztelésre.....aztán vissza se adnám ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#4) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Érdekes egy cuccos:D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#5) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Na egy ilyennek lenne értelme hagyományos sata felületen és kialakítással.
De a gyártók pár gigabájt memóriát faknak az új szériákra.. A korábbikra meg még annyit se... Azok nem is csoda, hogy bebuktak.. Főleg azon az áron, ahogyan mérték őket..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megnézném mennyire tartja a 910 MB/s sebességet egy 50GB iso másolásánál. :))

⭐ Stella

(#7) Entryy


Entryy
aktív tag

Ez is SandForce os chippel lesz szerelve?

Ez pedig a kívánság listám élén áll.

Revo 3 x2

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) mghltm válasza Entryy (#7) üzenetére


mghltm
addikt

igen, azzal.

szimpatikus az arkepzesuk: juniusban meg 700dodo volt a 240gigas verzio

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) shteer válasza DraXoN (#5) üzenetére


shteer
titán

satán már van egy ideje, igaz kisebb az ssd része

..szerintem jónak tűnik

(#10) Cyberpunk válasza Entryy (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem rossz a kicsike, 60GB-os kivitelben még érdekelhetne is egy. Rendszernek meg a fontosabb programoknak az is elég lenne. Adatra meg még mindig a HDD a nyerő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) BotaN válasza radi8tor (#6) üzenetére


BotaN
senior tag

Na ja, de ki másolgat 50 gigás iso-kat?

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#12) audi100td


audi100td
nagyúr

inkább a seagate féle megoldást fejlesztenék tovább, ilyet hogy rakok a notimba? :)

(#13) Cyberpunk válasza audi100td (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sehogy oda marad a mezei SSD mint opció.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) vanhalen


vanhalen
senior tag

"viszont a sebesség így is elég magasan tartható" Hehehe.. "elég" magas 910MB/s?:) Azt mondja "így is" :) Ha igaz lenne a sebesség, ami a hírben szerepel, az nem "háát még így is elég magas azért" hanem rommá lőné a fejlettebb SSD-ket is. Nem vágom :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ki fogja a vinyót gyártani hozzá?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) .mf válasza DraXoN (#5) üzenetére


.mf
veterán

Aminek még inkább értelme lenne, ha ugyanez menne szoftveresen is: párosítasz egy tetszőleges HDD-re telepített rendszert és egy kis-közepes SSD-t, s a gyakran használt fájlokat az SSD-ről indítaná, azt csak cache-ként használná. Már pár gyártótól független (náluk már van, de érthető módon nem fogják kiadni) program-kezdemény van, de még várom az igazit.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) vanhalen válasza .mf (#16) üzenetére


vanhalen
senior tag

Az 5let jó, de milyen adatbuszon csatlakozna (szoftveres esetén) az SSD meg a HDD?

Ilyesmi szoftveres gyorsítások Sata (only) időben is voltak, ismered a "superspeed-supercache"-t?

[ Szerkesztve ]

(#18) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez tetszik. :C :C

Don't Tread On Me

(#19) EkSYS


EkSYS
senior tag

ennyi pénzért nem rossz, de tényleg lehetne ezt valahogy szoftveresen is létrehozni, csakhát akkor ez a biznisz többé nem biznisz. De szerintem előbb-utóbb előkerül majd egy ilyen sw.

Eki - az eredeti

(#20) Sanya válasza radi8tor (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha elég gyakran használod és ramdrive-ra másolod, akkor igen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huhh ez igen fura megoldás!
Seagate momentus XT powa, kicsit másképp! :)

...

(#22) rebusz74


rebusz74
csendes tag

Hogy lehet majd defregmentaciot csinalni, ha a rendszer egybe latja az SSD-t (amit nem kell) es a vinyot (amit viszont kell -neha!) is..!?

(#23) tha_answer válasza rebusz74 (#22) üzenetére


tha_answer
őstag

gondolom csak te látod ugy, biztos h egyfajta mélység alatt a gép is tujda h mivel áll szemben...

(#24) radi8tor válasza rebusz74 (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen IOPS mellett nem kell defragmentálni.

⭐ Stella

(#25) rebusz74 válasza radi8tor (#24) üzenetére


rebusz74
csendes tag

Velemenyem szerint az IOPS, amit megadnak az tisztan az SSD IOPS-e, a vinyoe maradt 150!? korul. Szoval a vinyonak kell defregmentacio..

(#26) rebusz74 válasza tha_answer (#23) üzenetére


rebusz74
csendes tag

Ehhez az kell, hogy az SSD-t azt cache-kent lassa a rendszer es meg hogy a hibrid es a rendszer megegyezzen, hogy defregmentacio eseten cache (SSD) ne legyen hasznalva..

(#27) domi007


domi007
őstag

Ezen a piacon szerintem a Momentus XT-nek sokkal több esélye van labdába rúgni :B

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) Sanya válasza rebusz74 (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem. a rendszer csak a vinyót látja. a 100gb ssd csak úgymond cache, gyorsítótár :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) rebusz74 válasza Sanya (#28) üzenetére


rebusz74
csendes tag

Kisakkoztam en is, de koszi ;-)
De mi van a defregmentacio kerdeseben, ha cachekent latja a vinyo?
File mozgatas eseten az SSD is irasra kerul, ergo SSD elettartam csokken..

[ Szerkesztve ]

(#30) Krix válasza .mf (#16) üzenetére


Krix
őstag

Az új Z-s Intel chipset tud ilyet.

If it is not broken then don't fix it!

(#31) rebusz74


rebusz74
csendes tag

Gondolom a vinyo nem szerelheto le az SSD kartyarol. Pl hiba eseten hazilag tennek ra egy ujat vaaagy csak siman egy nagyobbat tennek ra :)

(#32) tdd587


tdd587
őstag

Volt már hír róla, hogy esetleg készül a seagate momentus xt utódja? Vagy más gyártó miért nem találja fel magának ezt a terméket...?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#33) zazahoho válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


zazahoho
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok :F veloci kéne rá ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#34) shteer válasza rebusz74 (#31) üzenetére


shteer
titán

sima sata csati van rajta, sztem cserélhető

..szerintem jónak tűnik

(#35) ViZion


ViZion
félisten

Egy kisebb vinyóval, még barátibb áron lehetne pár variáció.

Én a pendrive méretű, SATA-ra dugható 64+ GB-os SSD-ket várom. Má' olyant, amihez nem kell kábel, csak rábiggyesztem, kész. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Nagyon jó cucc, így látatlanba. Nekem nagyon tetszik. PCI-E csatival eleve teljesen korrekt csak még mindig az a baj, hogy nagyon drága :((( 500 Dollár, mire ideér addigra minimum 120K lesz belőle, szerintem 100K-val keveset mondok....

Készülhetne valami kisebb változat is hasonló esetleg picikével gyengébb sebességgel, csak mondjuk 32 \ 120 SSD \ vinyó kombóval és az valszeg sokkal olcsóbb is lenne akkor. Mondjuk 40K. Minden esetre meglátjuk mi lesz.... :))

(#37) Lord Dragon válasza zazahoho (#33) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

AZ ám. :K :))

(#38) The Bachelor


The Bachelor
tag

910Mbit/s az nem túl sok? Én vagyok lemaradva? :F

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#39) .mf válasza vanhalen (#17) üzenetére


.mf
veterán

Semmi extra, csak két SATA eszköz, plusz maga a program adatbázisa a RAMban. A program jegyzi a statisztikát, hogy mely fájlok vannak gyakran megnyitva, s tart sokáig a megnyitásuk; ezeket az SSD-re másolja, s amikor legközelebb megnyitná a júzer, onnan nyitja.

Az egy RAMdisk, ami a SATA-nál is sokkal de sokkal régebbi. De az elv ugyanaz, a lemez helyett más gyorsabb eszközön (SSD ill. RAM) tárolni az adatokat. Csak a RAMdisknél a boot ugyanolyan lassú, s a fájlokat boot után be kell másolni RAMba; míg SSD-nél már a boot is mehet SSD-ről, s a fájlok megmaradnak rajta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) .mf válasza Krix (#30) üzenetére


.mf
veterán

Varázsolj egy új Z-is intel chipsetet a P55-ömbe, kérlek :U
S nem csak az tudja, csináltak már mások is ilyet, csak ingyenes szoftverként nem adják ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) DraXoN válasza .mf (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem próbáltam, de valahol olvastam, hogy ssd-t lehet redybopstra használni, ami elvileg hasonló dologra jó.
De ezt ki kéne tesztelni, hogy ha ez tényleg működik milyen teljesítményt is hoz...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) sunone


sunone
aktív tag

kivancsi lennek, mit szolnanak a vezerlo szoftverek, ha sima hdd helyett, egy momentust xt-t tennenk be ebbe az eszkozbe :)
a hybrid hybridje

(#43) Petike1007


Petike1007
tag

Nekem szimpatikus a cucc...azt viszont nem értem,hogy miért nem csak egy sata2 vagy sata3 csatlakozót tettek rá és az ember csatlakoztasson akármilyen vinyót...
Gondolom kisebb lenne a haszon...mert a sebesség biztosan nem,mert a sata csatoló átviszi amit a vinyó bír (pláne egy ilyen 2,5-est).
Várom a véleményeket a felvetésemre :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#44) VIC20 válasza Petike1007 (#43) üzenetére


VIC20
őstag

Csak ismétlem, amit már felvetett itt egy fórumtárs: Intel Z68-as chipkészlet, "smart response" technológia, oszt kész.

Aki meg nem akar "barkácsolni" (ezen most felröhögtem), annak ott vannak a hibrid vinyók.

(#45) Lord Dragon válasza The Bachelor (#38) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát ha Mbit lenne akkor tényleg nem lenne sok... de Mbyte-ról van szó itt... :))

(#46) kisza25 válasza .mf (#16) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

létezik ilyen szofver a neve pedig eBoostr ennél használhatsz bármit gyorsításra, pendrive-ot, sd kártyát, a rendszer memóriából egy darabot, SSD-t, a beállított tárolók között felosztja a cash-t sebességtől függően...én egy netbookot gyorsítok 1GB van beállítva a rendszermemóriából és egy 8GB os SD kártya, nagyon felpörgette a rendszert :K
valami ilyenre gondoltatok :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#47) Sanya válasza rebusz74 (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

a seagate momentusnál filemozgatás esetén nem írja ki ssd-re, csak akkor arra a tárra, ha sokszor használod a file-t.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) Sanya válasza The Bachelor (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

910/8=113Megabyte/sec. az intel megoldásaihoz képest még kevés is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) zooly válasza Sanya (#48) üzenetére


zooly
aktív tag

Ezt hogyan számoltad ki? :D

https://www.ratingraph.com/

(#50) mghltm válasza Sanya (#48) üzenetére


mghltm
addikt

helyesen 910 MB/s, azaz 7280mbit/s ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.