Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Tervezett árak?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Gave válasza joghurt (#1) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem brutális lesz kezdetben. :DD

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

elég szép a kínálat, és a világpiaci árak is esnek, úgyh van esélye, hogy 1-2 éven belül emberközeli áron adják őket (=max 300$/500GB - muszáj lesz, lévén 2 év múlva sacc/kb 2terás winyót veszünk 200$-ért)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) bnss


bnss
veterán

Egy 48Gb-os SSD-vel bven megelégednék, háttértárnak meg maradna a HDD. Remélem a közeljövőben (~1-2 év) emberi áron beszerezhetők lesznek.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5) Krix


Krix
őstag

110M írás, 190M olvasás :Y

Ha így halad a sebesség, elég hamar elérik a Sata2 határát.

Emellett a méret is szépen fejlődik. 192G már tényleg nagyon rendben van. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#6) t72killer válasza Krix (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ez mondjuk a raid miatt van, bár azért a szimpla darabok is szépen haladnak, asszem az mtron gyárt 130MB/s read - 110MB/s write speeddel SSD-ket.

Kíváncsi vok, mikor jön ki a SATA3, az elvileg 6GB/s-os lesz (=750MB/s), ami azért elég lesz egy darabig SSD-fronton is:)) Bárcsak ott tartanánk már...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Thomas1


Thomas1
őstag

Egy 48 gigás bőven jó lenne fővinyónak, mellette meg ott a HDD.
És azért már a 60-70 mega sem rossz sebesség, akinek fontos a méret és a hang, annak egyértelműen jó választás, már csak az áraknak kell mérséklődniük.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) Reac^


Reac^
őstag

"és lesz ugyanekkora tárhellyel szolgáló, de gyorsabb SLC chipekre épülő, RAID-es megoldás is 110 MB/s írási, illetve 190 MB/s olvasási tempóval"

Ez azt jelenti, hogy fizikailag 256gb-os egység, csak 2x128 módban Raid0-ba van rakva gyárilag??!! :F :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#9) JoeYi


JoeYi
őstag

annyi a baj, hogy a matricákra azt írnak amit akarnak. Akár kiállíthatnának egy olyat, amire azt matricázzák, hogy 1TB prototype, issue date: 2011.

[ Szerkesztve ]

(#10) Hebry


Hebry
senior tag

Várom már őket, nameg az emberi árukat.
Rendszervinyónak tökéletesek lesznek. a 92gb, az már több, mint elég.

(#11) xuldar válasza Hebry (#10) üzenetére


xuldar
őstag

Engem a tartósságe érdekelne roppant mód, csak valahogy erről mindenki mélyen hallgat. A flash memóriának véges az élettartama, ráadásul eleve nem sok írási ciklusról beszélünk. Pont rendszerwinyónak lehet rossz szerintem az állandó swapolás miatt, legalábbis windows alá. Pár hónapos élettartamot jósolok egy-egy darabnak, amit oprendszer alá tesznek, szerintem háttértárként jobban lehetne hasznosítani, ott viszont fele ennyi pénzért kétszer ekkora HDD-t lehet kapni. Én a kis fogyasztáson kívül abszolút semmi előnyt nem látok, de cáfoljon meg valaki.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) Thrawn válasza xuldar (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

A várható élettartamuk kb 5 év.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) Márton válasza xuldar (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugyanmár, ez nem egy noname compactflash vagy sdcard. Itt már nyilván figyeltek a nagyobb írási ciklusra is többfajta módon. Úgyis minimum 1 év garival forgalmazzák. Gondolod bevállalnák, hogy a 80%-a visszajön pár hónapon belül?
Előny még: 0 dB hang! Brutálisan alacsony seek idő, ami pont hogy a win apró fájljainál előny ismét, nem pedig a 4-8gigás filmek másolásakor.. Pont hogy háttértárra jó az 500-750GB vinyó, mert azt akkor kapcsolom be, amikor szükségem van rá, mig ha csak netezek, szöveget szerkesztek, stb. akkor kuss legyen! nem?
Én már egy 16gigás példányt is bevállalnék, rendszer+gyakran használt progik nekem elférnek ezen. Csak menne 20ezer alá az ár!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez még mindig gyenge sebességben egy MTRON-hoz képest.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Jim Tonic válasza Krix (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért ez így nem igaz. Ez RAIDben van, ráadásul a SATA300 sebessége jócskán efölött van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Chaser válasza xuldar (#11) üzenetére


Chaser
titán

Nem hallgatnak, max rossz helyen keresgélsz. Ne pendriveokat vegyél alapul, az SSD-ben bonyolult algoritmus rendszerek dolgoznak azért, hogy minden tárolóegység folyamatosan legyen megírva, pl egy 32 GB-s SSD-nél, ha ált max 10GB-t az adattárolás amin az adatok sűrűn cserélődnek, ne csak az első 10GB-ot tároló egységet terhelje, hanem mindet, ne fordulhasson elő az, hogy az első 10GB-t már elkopott, a maradék meg még adatot se látott. Ez az egyik ok amiért sokkal drágább egy flash tárolóhoz képest, valaki írta itt hogy 2 év múlva reálisnak látja az 500GB-t 300$-ért. Ez sztem egy hiú ábránd, nem a hdd-vel kell összevetni, mert már most tárolókapacitást leszámítva minden területen gyorsabb egy jó SSD. Ha kicsit belegondolunk, egy WD raptort se érdekel egy 7200-es asztali ára, vagy egy fibrechannel hdd se véletlenül annyi amennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Crytek


Crytek
veterán

Szép jó kicsi zajtalan de élettartama lehetne jóval több!

Next PC Upgrade: 2022

(#18) Jim Tonic válasza xuldar (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szinte minden mondatod cáfolható. Kicsit olvass utána a dolgoknak, mert lemaradtál valahol 5 évvel ezelőtt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Jim Tonic válasza Crytek (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

5 évnél? Na ne viccelj, melyik vinyót használod tovább?
Általános divat lett fikázni anélkül, hogy kicsit is elgondolkodnánk a realitáson?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Chaser válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Chaser
titán

Így gyűlik a sok/k/ hsz...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) xuldar válasza Chaser (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Már akinél, de ebbe ne menjünk bele. Én pl. még csak most lettem őstag.

Úgy látom, nem ártana utánanéznem komolyabban. Bennem csak az maradt meg, hogy flash alapú tároló, az meg nem a milliószor írhatóságáról híres.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22) t72killer válasza Chaser (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a 300$/500giga tleg meredek sacc volt, bár ha belegondolsz a laptopoknál szükség lenne rá: itt ugyanis nincs az, h belevágok még1 vinyót a gépbe, és külső vincsit se mindenki szeret hurcolászni. a külső winyó meg csak USB3.0 ill eSATA esetén játszik, lévén a HD-filmek már szeretnek akadozni USB 2.0n keresztül:(

#21: akadnak milliószor újraírható darabok is, csak jóval drágábban

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Chaser válasza xuldar (#21) üzenetére


Chaser
titán

Akinek nem inge, ne vegye magára.:)

#22 t72killer:Azért némelyik notinál belevághatsz még egy vinyót, csak tudni kell hova. Sztem szépen át fog alakulni a notik ilyen irányú felépítése, egy hely lesz az esetleges SSD-nek, egy a hdd-nek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) ddekany


ddekany
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#25) ddekany


ddekany
veterán

Még egyszer valaki valamit BEVÁLLAL, kitépem a gerincét (á la Predator). Na, bevállalod? :) Hogy ki volt az az állat, genetikai szemét, stb, aki ezt elkezdte, nem tudom (fogadok vmi TV-s), de utána meg ő fog következni.

(#26) jorden06


jorden06
senior tag

Ez az SSD tulajdonképpen miért jó? :U

mod: google a barátom:) de azon kívül amit ott olvastam, kiváncsi lennék ti mit mondtok

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza Chaser (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mondjuk az szép lenne, ha az intel robsonja nem játékfitying 1GB lenne, hanem pl egy gyors 32-64GB-os PCIe darab, amin megül a rendszer+az éppen használt pár file (pl 1-2HD film, kódolandó videó, stb), mellette meg a terás winyó:))

#26: nekem, mint notebook-tulajnak pl azért lenne jó, mert:

1 nagyon jó a véletlenelérése, azaz pl bootolást, játékbetöltést fele/harmada annyi idő alatt elvégzi, ill a pagefile is sokkal gyorsabb lesz tőle

2 halk (főleg a gyors winyókhoz képest)

3 keveset fogyaszt, növexik az akksiidő

4 ütésre/leesésre kevésbbé sérülékeny

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) H.O.D. válasza ddekany (#25) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Az hiszem, a "Bár"-ban kezdték mondogatni. Én a "vágom" szakkifejezést is otthallottam először. Osztotta a kultúrát.

Where do you want to go today?

(#29) TeeJay válasza t72killer (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

a halk az gyenge kifejezés volt :B
mondjuk úgy hogy az SSD hangtalan :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30) Jim Tonic válasza t72killer (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

2 halk (főleg a gyors winyókhoz képest)

Ez azért kicsit pongyola megfogalmazás. Mindenhez képest halk, tekintve, hogy hangtalan. :K

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) tbs válasza TeeJay (#29) üzenetére


tbs
addikt

Circegő tekercseket, süvítés-szimulátorokat és rezgetőmotorokat az ssd-kbe..! Így olyan uncsik... :DDD

(#32) Jim Tonic válasza tbs (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, kellene a hátára egy 12V-os 300W-os toroid trafó. ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) Geli válasza xuldar (#11) üzenetére


Geli
senior tag

:S ezerszer ki lett már tárgyalva...az ssd figyeli, hogy egy-egy cella hányszor volt már újraírva. Értelemszerűen mindig oda ír,ami legkevesebbszer.
Még ha tökig tele használod rendszernek akkor is elég 2évre.

(#34) TeeJay válasza tbs (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

csak finoman az ötletettek mert a végén egyik elvetemült gyártó beépít majd az SSD tetejébe egy 6-8centis ventit és úgy fogja majd eladni hogy egy faszább mert hűtöttek a flash chip-ek benne :DD :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) TeeJay válasza Geli (#33) üzenetére


TeeJay
félisten

és sokan leírták már hogy pont az a hely fog elfáradni leghamarabb ahova tárolja azt hogy melyik cellát hányszor írta már újra
vagy valami ilyesmi :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) H.O.D. válasza TeeJay (#35) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nyilván azt is változtatja. A kérdés már csak az, hogy hol tárolja azt az adatot, ami azt az adatot tárolja, hogy hol tárolja az adatot, ami a cellák használtságát tárolja? :D

Where do you want to go today?

(#37) Geli válasza TeeJay (#35) üzenetére


Geli
senior tag

annak nem muszály flash-alapúnak lennie.

(#38) t72killer válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért írtam, mert állítólag némelyik nagyon halkan ciripel :K . Biztos annyira kompakt vt, hogy a GB-ok mellé beköltözött télire 1 tücsök :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Szanya


Szanya
tag

Mightymouse- ban pl. van circegő. :-)

Egyébként meg valaki kiszámolta hipp- hopp itt a fórumon is, hogy ha állandóan írná- olvasná magát az SSD még akkor is évekbe telne mire elhasználódna. Ezek az algoritmusok már csak plusz biztosításként funkcionálnak.

''Szanya csak egy van.''

(#40) HookR válasza t72killer (#6) üzenetére


HookR
addikt

#6 t72killer: "Kíváncsi vok, mikor jön ki a SATA3, az elvileg 6GB/s-os lesz (=750MB/s)"

Félreértéseket elkerülendő egyrészt jelenleg a szabványok elnevezése SATA 150, illetve SATA 300, így a következő valószínűsíthetően SATA 600 lesz, nem pedig SATA III v. SATA 3, másrészt meg nem 750MB/s, hanem 600MB/s, lévén a kódólásból fakadóan a nyers sávszélesség 80%-a hasznosítható a gyakorlatban.

#25 ddekany: "Még egyszer valaki valamit BEVÁLLAL, kitépem a gerincét (á la Predator). Na, bevállalod? :) Hogy ki volt az az állat, genetikai szemét, stb, aki ezt elkezdte, nem tudom"

A nyelv képlékeny, folyamatosan alakul, változik, egyáltalán nincs kőbe vésve. Az, hogy nyelvtan órákon tűzzel-vassal sulykolták belénk a szabályokat, csak az adott évekre vonatkozó, aktuális állapotot tükrözte. Már a szüleim tanulmányai óta is számos nyelvtani szabály változott, máshogy tanították, s most - az internet térhódításával - ez a folyamat gyorsulni látszik. Ha nem is feltétlenül a szabályok, de a kifejezések, szleng tekintetében mindenképp. A "bevállal" tipikusan ilyen, társadalmilag egyre szélesebb körben használatos és elfogadott kifejezés, nem tudom mi bajod van vele.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#41) Jim Tonic válasza Geli (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

muszáj. A többi igaz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) .mf válasza JoeYi (#9) üzenetére


.mf
veterán

A bitmicronak asszem már van nagyobbja (1.6TB) is ;] (vagy talán csak az év végéig kezdik el szállítani? Mindegy, a lényeg, hogy lehetséges, csak nem fogod tudni kifizetni :D)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) harom.14


harom.14
csendes tag

Ha valakit érdekel, itt olvashat saját tapasztalatokat.
Egy hónap használat után (rendszer-, munkavinyó, swap, photoshop scratch) a jelenlegi állás szerint több, mint 80 évig fogja még bírni.
Hang: az mtron-okból nem jön ki semmi, halk sercegés sem, a többit nem ismerem, de nem hinném, hogy egy kicsit komolyabb darabnak ilyen betegségei lennének.

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#44) Integra


Integra
titán

gúd, veri gúd, csak nőjenek tovább és legyenek minél olcsóbbak:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) waterman_ válasza ddekany (#25) üzenetére


waterman_
aktív tag

relax. tényleg csúnya szófordulat.

én azt trancsíroznám fel, aki a random access-t mint olyat véletlen elérésnek fordította le és azután senki nem gondolt bele mit jelent. ha megnézünk egy szótárat, akkor a random szónak van egy "direkt" jelentése is. tehát közvetlenül. és ugye pont ezt történik pl a ram-nál.. a memória egy byte-ját _közvetlenül_ címzi a processzor. mint ahogy kis file-okat sem véletlenül címzünk meg olvasunk, hanem direkt azt akarjuk beolvasni. arról a fragmentálódás, meg az adattárolás módja tehet, hogy szét vannak szórva. tehát informatikában a random generált számon kívül nincs olyan, hogy random=véletlen.

ha valaki nem érti, hogy a kis file-ok miért nem "véletlenül" helyezkednek el és miért nem "véletlenül" olvasandók, akkor válaszoljon arra, hogy a nagy file-ok - az ő logikájuk szerint - miért nem lehetnek véletlenül elhelyezkedők. na?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#46) waterman_ válasza H.O.D. (#36) üzenetére


waterman_
aktív tag

egy tipp: az elérhető ssd tárterület utolsó 10 megáját firmware-ből letiltják és redundánsan beleírják pár byte-ra időkóddal, hogy épp hova a bánatba írta legutóbb a cellainformációkat. így az a 10 mega igencsak gyéren lesz kihasználva, cserébe viszont azok a cellák halnak ki utoljára. csak akkor kell frissíteni, amikor a cellainformációk arrébb kerülnek.
de biztos kitaláltak erre valamit:)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#47) Márton


Márton
nagyúr

a végén a vibration test nem semmi :)ssd vs hdd

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) H.O.D. válasza Márton (#47) üzenetére


H.O.D.
senior tag

szvsz a vibration nem hiteles, mert a két noti nem tükörképe egymásnak. A rázógép szélén sokkal nagyobb a gyorsulás, mint a közepén.

Where do you want to go today?

(#49) Chaser válasza harom.14 (#43) üzenetére


Chaser
titán

Mondd már meg mennyiért vetted, ha nem titok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) waterman_ válasza harom.14 (#43) üzenetére


waterman_
aktív tag

szélsőséges, de engem érdekelne. ugye le lehet kapcsolni vista alatt a nem használt winyókat de mondjuk én torrentelnék. tehát berakom a hangtalan winyót és mehet egész éjjel. (pont a hangtalansága miatt) - akkor ez lenne a rendszerwinyó is egyben. vajon így is bírná 80 évig? tehát itt nem nagy adag adatot kapna, hanem rengetegszer kis mennyiséget.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.