Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borisz76


Borisz76
veterán

Itthoni felhasználásra elfogadnám a Vertex3-as 120-as verzióját.....

Rendszerlemeznek tutti jó lenne.

A többi meg egyenesen brutális.....nem is aranyáron lesz hanem drágábban :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2) Gude


Gude
senior tag

Átlagember számára megfizethetetlen :(((

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#3) adamssss


adamssss
veterán

A kérdés az, hogy ezek az ssd-k lesznek-e valaha elérhető áron. (nem a 64Gb-osakra gondolok)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) radi8tor válasza Gude (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is az átlagembernek készültek ezek...

⭐ Stella

(#5) lujó55


lujó55
őstag

Milyen faja kis HTPC-t lehetne gyúrni egy ilyen PCI-E slotba való SSD-vel. Nem kell hely a HDD-nek! :R :C

(#6) Entryy


Entryy
aktív tag

Revodrive X3 mikorra várható?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#7) mzso


mzso
veterán

A méret már megvan már csak az árnak kéne értelmesnek lennie. Hajh Mikor lesznek a 2 terásak 20k Ft körül mint a vinyók..

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Anno a 4x CD író 25-30k-ról indult. Talán egyszer ezek az SSD-k is bemennek a fájdalomküszöb alá. Addig tessék sokat nézegetni a "Forint alapon 1,5M 25 évre" reklámokat. :(

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) NLZ válasza Gude (#2) üzenetére


NLZ
tag

Egyedül a Vertex 3 -at szánják asztali gépekbe, az is a csúcskategóriát fogja népszerűsíteni. Majd egy-két év múlva 60k lesz ez is. :)

(#10) Gravis321 válasza mzso (#7) üzenetére


Gravis321
csendes tag

Szerintem kb 2014 ben. De majd 2014 ben ha még élek visszaolvasok...:D Emlékszem általános iskola 6.ban a hétszínvirág vagy milyen magazinban olvastam hogy 2010 re kijönnek az 1TB os diskek, 2010 ben pedig jött egy cikk hogy elérték a bávös 1TB -ot lemezen. Gondolom valamilyen Blue Ray technológia, de az sem ma jön ki.... Sajnos.

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Szépek, csinosak :))

Othoni szerverembe jól jönne egy ilyen Pci-Express-es, kár hogy a 8x-es portú, két utas lapok is horror áron vannak a mostani "csak" 4*-es sebességet enged (x5000). A vga 16*-portján nem eszi :W

[ Szerkesztve ]

(#12) M. Andris


M. Andris
csendes tag

abbol az drive ból elfogadnék egyet szivesen :D de a sima vertex 3 is jólenne egy 240gigásban vagy egy x3 as revo a 2000 es szériás vezérlövel

(#13) _csocso_


_csocso_
senior tag

Hát.., nem semmi cuccok.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#14) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez mind szép és jó, de mikor jön már egy 2TB-os ssd 100/100MB/s-os sebességgel és 30k-s árcetlivel? Oda nekem nem kéne a nagy sebesség, meg a sokezer IOPS, elég ha kussol.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Duree


Duree
veterán

Atyaúristen hát nem semmi sebesség meg a 4TB,ez mind fantasztikus,de gondolom egy 32Tb tömb árából vehetnék egy jobb autót mondjuk BMW X5

duree54

(#16) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szerelmes lettem!
Mondjuk, jelen esetben többe kerülne a nászút, mint a válóper... :O

Alléz Olympique de Marseille!

(#17) Madárpók válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Flash alapon soha. Szerintem 5-8 év múlva.

(#18) ΞΔGLΞ válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az még odébb lesz :)

(#19) arn válasza Taranti (#8) üzenetére


arn
félisten

meg ha csak 25-30k lett volna. emlekeim szerint egyik haver vmi 120ert vette, de amit eloszor lattam, az egy kulso hazban volt, olyasmi meretben, mint egy hifi cdjatszo. az asszem meg tobb volt... 93-94 korul lehetett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Cs_Laci válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Mindenki azzal jön, hogy mikor adnak ki nagy SSD-t olcsón, és lehet lassú is...
Namost az SSD árának elenyésző része a DRAM és a vezérlés, vagyis nem nagyon éri meg lassú SSD-t árulni. Főleg nem 1TB-os méretben. 100/100MB-s -es 1TB kerülne (hasraütök) 500K-ba, brutálgyors 1TB-os kerünle 530K-ba te melyiket gyártanád???

(#21) nthgr


nthgr
csendes tag

Mi az hogy csak 3 év garancia?? Elég szomorú, hogy csak ennyi. Ez azt mutatja, hogy elég szarok megbízhatósági szempontból! 3 év után nem sokkal el tud romlani...!
Minimum 10 év, de inkább élettartam garancia kellene!
Mi tud ezekben elromlani?? Tudom, hogy el tud, pl nagy mennyiségű bithiba, elfogynak a tartalékbitek, stb, de ilyen rövid idő alatt??
Ennyi garival nem kellene, ekkora méretű SSD tár az biztos....!

(#22) blunt


blunt
aktív tag

a 240-es vertex 3-ra csuszni fogok amint kijon. (jovo honap)

[ Szerkesztve ]

(#23) zazahoho


zazahoho
őstag

120-as vertex 3 nem olyan vészes,1 éven belül pedig fél áron lesz az is :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#24) Zodicus válasza zazahoho (#23) üzenetére


Zodicus
senior tag

Legyen igazad! Én is azt néztem ki magamnak.

(#25) #16939776 válasza arn (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem is furcsa volt a 25k... az 1x-es külsők valahol 150-300 között startoltak a 2x, 4x-esek már voltak 100k körül induláskor, a cég ahol dolgoztam a 8x-es TEAC-et vette 60K körül ;)

(#26) cannibal válasza Taranti (#8) üzenetére


cannibal
senior tag

A 4x CD író soha nem indult 25-30k-ról....

(#27) reggel


reggel
csendes tag

A 120-as Vertex 3-ra be fogok nevezni ha az is 50-55k közötti áron lesz kapható. Rendszernek tökéletes lesz. :)

(#28) Angel1981 válasza Duree (#15) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, kb.... ;]

(#29) Findzs


Findzs
addikt

szomorúan látom, hogy a gyártók még mindig a sebességgel vannak elfoglalva
egy átlag felhasználónak nincsen szüksége egy pci -os szörnyre nem használná ki

a vertex 3 is a maga 500 megás írásával meg olvasásával is megkérdőjelezhető mert adatokhoz másolásához kellene ez a tempó de arra meg kevés a kapacitás
ssd-t még mindig csak rendszernek éri meg berakni és arra elég lenne egy 200 megás írás olvasás is
ha olcsóbb gyártásra koncentrálnának nem a sebességekre stb. akkor talán már szélesebb körben elterjedhetne

60 GB -os ssd akarok 10 ezerért :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) ΞΔGLΞ válasza Findzs (#29) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyetértek +1 :)

(#31) Brae


Brae
őstag

1,8 GB/s meg 1,6 GB/s :Y Nem is olyan túl rég ez még RAM sávszélességből is szép volt (1700+ Athlon Xp-m kicsit kevesebbet tud :D Közben néztem egy everest memóriaolvasást írást rajta, nem tud kevesebbet 1809 és 1706MB/sec-et tud ddr266 2-2-2-5-ös ramokkal).

[ Szerkesztve ]

(#32) NLZ válasza nthgr (#21) üzenetére


NLZ
tag

Lurk moar, ne itt trollkodj.

(#29) Findzs, neked is mondom, az összes cikkben szereplő termék a Vertex3 kivételével a vállalati szférákba megy, ott simán megéri ezt a pénzt.

(#33) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A vertex 3 biztos nem lesz olcsó... teljesítménybe ottvan, az biztos. Árban is ott lesz...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34) Mercutio_ válasza Ł-IceRocK-Ł (#33) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha kicsit lejjebb nyomja a vertex2-k árát nekem már az is jó :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) bteebi válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


bteebi
veterán

A felvetés tök jó. Csak annyi a baj vele, hogy egy lassú 2 teráshoz is ugyanannyi MLC modul kell, mint egy gyors 2 teráshoz. Az adatátviteli sebesség meg (nagyjából) arányos a tárkapacitással, szóval egy akkora tárhely max. akkor lenne olyan "lassú", ha a fw-jében arra kárhoztatnák :D. Mondjuk ha ezáltal az ára a töredékére csökkenne, akkor még ez is bocsánatos bűn lehetne - jobb esetben pedig akár fel is lehetne oldani egy hackelt fw-rel is... :U

Mindenesetre még attól is nagyon messze vagyunk sajnos, hogy egy 500 gigás vagy egy 1 terás "csak" 100k-ba fájjon, nemhogy egy 2 terás 30-ba... :( De az elképzelés jó. Talán 5-6 év múlva létre is jöhet. Szeretettel várjuk, akár hamarabb is. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) bteebi válasza arn (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Nekem úgy dereng, hogy az első, 1x-es CD írók még valamikor a 90-es évek legelején több száz k-ba kerültek. Ugyanakkor akik tudtak venni, azoknál megtérült a befektetés, mert nem nagyon volt konkurencia, és gondolom nem olcsóért írtak...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Dassler válasza bteebi (#36) üzenetére


Dassler
őstag

Anno még a 4x4x16 Yamaha meg Panasonic CD-újraírók voltak ilyen 160.000. aztán meg 99.000 HUF és hasonló árakon, még emlékszem, hogy vmi Bp-i piac vagy milyen címen futó reklámújságra, még azt bújtuk suliban, szünetben, hogy mi mennyi ('97-ben kb)

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#38) Brae válasza Dassler (#37) üzenetére


Brae
őstag

A legelső CD írók SCSI csatlakozást használtak és valóban többszázezer forintnak megfelelő összegbe kerültek, igaz ezek nem otthoni használatra szánt konzumer, hanem professzionális cuccok voltak. Amiket példaként írtál, azok már az otthonra szánt IDE (ATA) felületet használó olcsósított cuccok voltak.

(#39) Cs_Laci válasza Findzs (#29) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

olvass vissza - előre. Nem igazán van olyan, hogy lassú de olcsó SSD.

Vagy kifizeted a Flash chipek árát vagy nem, de onnan már a vezérlés meg az integrált DRAM nem egy nagy költség.

(#40) mzso válasza Cs_Laci (#39) üzenetére


mzso
veterán

Integrált DRAM-ról nem is tudtam... Bár nem is figyelem igazán az SSD infókat. Mennyit raknak amúgy beléjük? És minek, cache-nek?

(#41) cer


cer
tag

Lehet hülyeséget fogok kérdezni de a Vertex 3 használ tömöritést a Vertex 2-höz hasonlóan?

(#42) bteebi válasza mzso (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, cache-nek. 64-128 megát. Némelyikbe pedig egyáltalán nem tesznek, például a népszerű Sandforce vezérlőkben (SF-1200, de az újabb SF-1500, 2500, 2600 se) semennyi sincs.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

OCZ-nél nagyon elborult emberek vannak :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#44) Flame_ válasza Findzs (#29) üzenetére


Flame_
tag

Esetleg az megfordult a fejedben, hogy ezek nem is átlag felhasználóknak lettek kitalálva? :) Jó, még a Vertex3 a csúcskategóriába belefér, de a többi nagyon nem.

Mellesleg nem csak "rendszernek" jók. A brutális IO értékek miatt pl. erősen használt adatbázisok alá is kiváló vasak. Persze aki folyamatosan csak otthoni felhasználásban (ne adj Isten Crysisban) gondolkodik... FYI a második képen középtájt látható PCIe-s kártyában modulonként cserélhető például a flashmemória. Igen jót tesz a megbízhatóságnak; ha már "megfáradt" egy modul, akkor kicserélheted relatíve olcsón. Ezt se, meg az akár 32TB-os, egyedi interface-es RAID tömböt se otthonra találták ki, hahó! :)

Komolyan nem értem miért kell minden SSD hírnél sírni, hogy drága :) Pláne amikor a hírben bemutatatott termékek túlnyomó része Enterprise kategória. A 2-4 utas lapok vagy soktíz GB ECC RAM, esetleg egy rendesebb Xeon proci se olcsó. Nem is veszel otthonra, gondolom.

(#21) @nthgr: tökjó a 3 év gari oda, ahova ezeket akarják eladni. Sok gépet amúgy is kb. 2-3 évente lecserélnek, mert egyszerűen elavul.

[ Szerkesztve ]

(#45) JanR válasza Mercutio_ (#34) üzenetére


JanR
addikt

Na ezzel én is így vagyok :D Nekem még a vertex2 is elég volna, szóval áresést a népnek ;]

(#46) tome.jr


tome.jr
addikt

Érdekes, hogy a Vertex 3-ból már nem csinálnak 64 Gb-osat. :F Mondjuk nekem egy 80-as lenne az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#47) Trolluska válasza Flame_ (#44) üzenetére


Trolluska
tag

Teljesen egyetértek veled.
Az itteni hozzászólóknak azt kellene megérteni, hogy a Z-Drive és az Ibis NEM desktop/workstation felhasználásra van tervezve. És igenis olcsóbbak mint a HDD-k, ha az IOPS-re méreteznek. A tranzakciós alkalmazásokhoz használt szerverekben (pl. banki tranzakciók, légitársaságok, e-kereskedelem) sok kicsi HDD-t használnak RAID-ben, hogy meglegyen a megfelelő sebesség. Pl. a SUN 2009-es számításai szerint egy megfelelő (vállalati) SSD 100 db 15000RPM-es HDD tömböt vált ki. És ha így számoltok, akkor sokkal olcsóbb az SSD mint a HDD.
Tudom itt mindenkit az otthoni SSD-k ára+mérete érdekel, de vállalati cuccok bemutatásakor teleszemetelni a topicot az ár miatti nyafogással finoman szólva is baromság.

(#48) blunt


blunt
aktív tag

[link] 500 MByte írás/olvasás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.