Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Fincsi darab. Kíváncsi leszek hova fogják belőni ár szempontjából.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Ajándékba kaphatnék egyet. :D

(#3) zed1983


zed1983
őstag

Nagyon ütősen néz ki! a teteje szál csiszolt alu vagy az egész aluból van?
Ésszerű lenne, a jó hővezetés céljából...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#4) kennystyle válasza zed1983 (#3) üzenetére


kennystyle
tag

itt kb. semmi szükség nincs hővezetésre

(#5) Konflikt


Konflikt
addikt

arat, arat, arat.
megmondta lenin. bar az egy kicsit maskent hangzott :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) zed1983 válasza kennystyle (#4) üzenetére


zed1983
őstag

Sztem azért van egy kis értelme...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7) Jim Tonic válasza zed1983 (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Aztán milyet hőt akarsz elvezetni? Merthogy az nincs.
#6: strapabíróbb.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Az A-Data egyelőre nem közölt információkat az új tároló várható áráról és forgalomba kerülésének pontos idejéről."

Ezzel sok emberéletet megmentett - az infarktustól. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) mephi666 válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg szebb is a szálcsiszolt alu, mint a búcsúfílinges műanyag tok... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) zed1983 válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


zed1983
őstag

Nem 100C fokra gondoltam én sem, gondolom azért egy minimális hőtermelése van azért.

Persze strapabíróbb is + nincs az bóvli műanyag hatása....

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#11) tome.jr


tome.jr
addikt

lyet szeretnék 2 db-ot, max 50 ezerért. :D

(#12) azbest válasza lezso6 (#8) üzenetére


azbest
félisten

Az A-Data egyelőre nem közölt információkat az új tároló várható áráról és forgalomba kerülésének pontos idejéről.

Még keresik a csillagászok :P

(#13) nrgia


nrgia
őstag

NICE!!! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#14) pmikloska válasza zed1983 (#10) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Biztosan van. Ha a pendrive-omat hosszabb ideig használom, az is érezhetően meleg lesz, és az csak egy 2 GB-os alap Kingston, gagyi sebességgel.

(#15) littlelion21


littlelion21
addikt

Hmmm...pont lenne helye a gépemben.

(#16) zed1983 válasza pmikloska (#14) üzenetére


zed1983
őstag

Pont erre gondoltam én is! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17) bartucc


bartucc
addikt

Hát ára az egekben, de nem sok értelmét látom egy ekkorának már, mert rendszereknek nagyon nagy, még talán egy nagy szerverbe, de még oda is majdnem :DDD

Lényeg: ultra gyors meghajtónak nagy, tárolónak kicsi :))

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#18) LGLuke válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


LGLuke
őstag

Miért nincs hő? Fogd már meg a gépedben levő memóriát? Arra szerinted miért szerelnek bordákat?

Elektromos árammal működik, így ez is melegszik, természetesen nem olyan mértékben, mint egy HDD, amiben forgó alkatrészek vannak.

(#19) Draba válasza bartucc (#17) üzenetére


Draba
csendes tag

Nekem elég lenne tárolónak is, amint 3 év garisat lehet szerezni 50-en belül már vásárlok is. Vagyis 2-3 év múlva :)

(#20) sNORh válasza mephi666 (#9) üzenetére


sNORh
addikt

jajah..
nagyonvágány..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#21) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Na a tárkapacitás már jó, még az árakon kéne csiszolni egy "keveset".

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#22) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Ez már egész használható méret, csak hát jó árban kellene.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#23) Thrawn válasza LGLuke (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

A DRAM és a NAND chipek melegedése között van némi különbség.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) LGLuke válasza Thrawn (#23) üzenetére


LGLuke
őstag

Persze hogy van, de minden melegszik, ami árammal működik.

(#25) hyperspace


hyperspace
őstag

kell, mese nincs. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#26) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Nem tudja valaki milyen controller van ezekben?

(#27) ServerWorks válasza kennystyle (#4) üzenetére


ServerWorks
tag

tévedés. ugyanis az elég gyors SSD-k igencsak melegednek 40 fok körül simán lehet! nekem is van 64GB -os SLC Samsung, szal tudom :K

(#28) lezso6 válasza ServerWorks (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nade minek -20 fokra lehűteni az egyébként max 40-45 fokos SSD-t, ha csak jóval afelett károsodik (60-70-80°C?)? :W

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) LGLuke válasza lezso6 (#28) üzenetére


LGLuke
őstag

Senki nem beszélt hűtésről, egyszerűen arról volt szó, hogy az alu ház nem csak designos, hanem hatásos is hőelvezetése miatt.

Amúgy gondolkozz egy kicsit. Ha 70 fokos lesz egy SSD, az felhevíti a házban található levegőt, és nehezebben hűthető forró levegővel a CPU valamint a GPU is +alaplap+memória, ezért nem szerencsés engedni, hogy hevűljön.
40-45 fokos SSD hűtéséről senki nem beszélt, még HDD-t sem kell hűteni ezen hőfokon.

Először talán gondolkodni kellene, aztán hozzászólni, és a legfontosabb, hogy elolvasni azt rendesen, amire reagálsz!

(#30) D.Orion válasza lezso6 (#28) üzenetére


D.Orion
veterán

semmi, törölve

[ Szerkesztve ]

(#31) waterman_


waterman_
aktív tag

nem lehet, hogy azért is pakolják ezeket fém házba, mert az is véd egy kicsit az ilyen olyan elektromos mezők ellen? olvastam valahol, hogy ezek azért érzékenyek rá. köré csomagolnak egy faraday ketrecet.
különben szép nagy, ekkora háttértárral már lehet is mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#32) lezso6 válasza LGLuke (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De könyörgöm, nincs mit elvezetni... :O

"Ha 70 fokos lesz egy SSD"

Épp az előttem hozzászoló (ServerWorks) írta, hogy felmegy 40 fok köré, ami nem 70. Meg nézd meg egy SSD fogyasztási adatait: max annyi hőt tud eldisszipálni, amennyit felvesz - ez az érték pedig kb 5-10 watt terhelve, ami nem igazán tudja befolyásolni a ház hőmérsékletét, ellentétben a CPU/GPU 60-120 wattjával. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) LGLuke válasza lezso6 (#32) üzenetére


LGLuke
őstag

De fogd már fel, hogy senki nem beszélt hűtésről. Annyit jegyeztek meg, hogy a fém borítás növeli a hőleadó képességet.

Erre nem tudom honnan szedted: "Nade minek -20 fokra lehűteni az egyébként max 40-45 fokos SSD-t, ha csak jóval afelett károsodik (60-70-80°C?)?"

Senki nem beszélt hűtésről!!!
Viszont, ha műanyag dobozban lenne, akkor lehetséges, hogy a 40 fok helyett 50-55 fok is lenne a hőmérséklete.

(#34) HaGii válasza LGLuke (#33) üzenetére


HaGii
tag

Az elején senki nem beszélt hűtésről,de azóta mindenki

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#35) lezso6 válasza LGLuke (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"De fogd már fel, hogy senki nem beszélt hűtésről. Annyit jegyeztek meg, hogy a fém borítás növeli a hőleadó képességet."

Miért a hőleadás nem hűtés? :F

"Erre nem tudom honnan szedted: "Nade minek -20 fokra lehűteni az egyébként max 40-45 fokos SSD-t, ha csak jóval afelett károsodik (60-70-80°C?)?""

Arról beszéltem sarkítva, hogy nincs értelme egy alapból keveset disszipáló chipnek nincs szüksége szinte semmilyen hűtési megoldásra - esetünkben ez az aluborítás. De persze jó ha van. :)

"Viszont, ha műanyag dobozban lenne, akkor lehetséges, hogy a 40 fok helyett 50-55 fok is lenne a hőmérséklete."

Ha így lenne: És? Bírja... Ugyanannyi hőt disszipál így is, ergo ugyanannyival "melegíti" a házat. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) LGLuke válasza lezso6 (#35) üzenetére


LGLuke
őstag

"Miért a hőleadás nem hűtés?"
Nem, én is adok le hőt, de nem hűtöm magamat, itt aktív hűtésről volt szó.
Értem azt is, hogy sarkított példa volt, igazad is van, nem kell hűteni, sőt a HDD-ket sem kell 40-45 fokig azok is lazán elviselik a hőmérsékletet.
Abban is igazad van, hogy amennyi teljesítmény felvétele van, úgyis annak csak 1 részét adhatja le hőként, és mivel kevesebbet vesz fel, mint a HDD-k, így kevesebb hő keletkezik.

Viszont 25W-os izzót azért még nem fogdosnék, pedig jóval kevesebb a felvett teljesítménye, mint a 100W-osnak, de mégis megéget.

Szóval az alu azért jobb, mert a közvetlen környezetébe hamarabb leadja a hőt, ezáltal hamarabb kijut a házból, míg ha felmelegszik, akkor azt a közeli alkatrészek is jobban megsínylik. Pedig valóban ugyanannyi hőt fog disszipálni, ahogyan te is mondtad.

(#37) lezso6 válasza LGLuke (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom akkor szövegértési problémába ütköztünk: "hűtés" != "venti" :DD

Azt meg nem mondtam, hogy nem jobb az alu, csak azt, hogy nincs sok értelme. :N

Az izzós példával az a baj, hogy egy SSD nem 25 wattot kajál, hanem jóval kevesebbet, s nem egy izzószálon összpontosul minden hő - illetve az üvegen, ami szintén kis felületű.

"ha felmelegszik, akkor azt a közeli alkatrészek is jobban megsínylik"
Hát ha 80-100°C-os lenne, akkor igen, egyébként meg nem fogják, főleg hogy egy átlagos gépházban a winyó mindentől jó messze van. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) Cclone


Cclone
csendes tag

Nagyon szép lett. Kár, hogy nem átlag user áron lesz.

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#39) LGLuke válasza lezso6 (#37) üzenetére


LGLuke
őstag

Senki nem mondta, hogy a hűtés aznos a ventivel. Átfogalmazom akkor. Hőleadás mindig van, néha még szükséges rossz is. Ettől függetlenűl ez nem biztos, hogy szándékos hűtés.

Informatikában a hűtés az szándékos!
Hétköznapjainkban pedig ha megfagysz a -20fokban az utcán, az nem valószínű, hogy szándékos hűtésnek minősülne, vagy egyáltalán hűtésnek minősülne.

Winyó mellett nem lehet másik winyó???
Nekem most 2 db-van a házamban, de volt, hogy 4 is be volt szerelve.
Ezek szerinted nincsenek közel egymáshoz? Ha nem jó a szellőzés, és magas a hőfokuk, az nincs kihatással a ház levegőjének hőmérsékletére?
Ha 2 HDD közel helyezkedik el egymás mellett, akkor a közöttül levő levegő nem biztos, hogy normálisan hűteni tudja őket.

Nem lehet elvonatkoztatni. 1db SSD 40 fokos hőmérséklete OK. DE ha beraksz közvetlenül alá, vagy főlé egy ugyanilyet, akkor a 2 hőmérséklete már nem 40 - 40, hanem lehet, hogy 45 - 45 fok körül alakul, illetve eltérhetnek egymástól +- 1-2 fokkal.

Másik dolog, hogy a HDD a gépház elejében van. Beszívja elől a venti a levegőt, elhhalad a HDD/SSD mellet. Nem mindegy, hogy a HDD/SSD 38 fokos, vagy mondjuk 60 fokos, mert ő azt is bírja! Hiszen ekkor jobban felmelegíti a levegőt, ami ugye kb azonos idő alatt áramlik el mellette, mint a hűvösebb esetben. Majd ez a forróbb levegő hűti a CPU-dat és VGA-dat is, mígnem a hátsó venit és a táp kiszívja a házból.

[ Szerkesztve ]

(#40) Jim Tonic válasza LGLuke (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért az vicces lenne.
Az alaplapod sem melegszik, ahogy jó esetben a konnektorod sem.
Ha beírod a google-be, hogy NAND és hőtermelés, mindenhol szerepelni fog a szó, hogy jelentéktelen. Vagyis az a kategória, amit nem kell hűteni. Ahogy az alaplapodon sincs mindenen hűtőborda.
Felesleges ilyen butaságokkal jönni, hogy mert áram van benne, akkor melegszik... Akkor minden elektromos kütyüre fémborítás kellene.

A jövő SSD-i egyébként még ennyi meleget sem termelnek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Jim Tonic válasza waterman_ (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem csak a mágneses tárolók érzékenyek az elektromágneses térre. Ennek teljesen felesleges a Farraday-kalitka, hacsak nincs kitéve villámcsapás veszélyének. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) lezso6 válasza LGLuke (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Najó erre már inkább nem írok semmit, mindenre ott van az előző hozzászólásaimban a válasz, illetve ahogy Jim Tonic mondta.

Ha neked 5 watt észrevehetően be tudja fűteni az egész számítógép házat, akkor megyek veszek egy 200 wattos hősugárzót, hogy azzal fűtsem gáz helyett az egész házat... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) LGLuke válasza Jim Tonic (#40) üzenetére


LGLuke
őstag

Jó esetben tényleg nem kel hűteni a konektort. Amiben áram folyik az hőt ad le, ezért transzformálják fel a távolsági póznákon nagy feszültségre, hogy minél kisebb legyen az áramerősség, és így kevesebb veszteséggel lehet szállítani.

Nem feltétlenül a NAND hőtermelése a magas, van abban vezérlő is, mint a HDD-k esetében. Ugyanúgy, mint az alaplapon a déli hídban.

Senki nem beszélt hűtésrő, csak az aluminium áldásos hatásáról, ami szétosztja a hőt a teljes felületre egyenletesen, azaz nem egy pontban a vezérlő chipnél lesz mondjuk 70 fok, hanem a teljes felületen 40. Ez akkor a legfontosabb, ha ráadásul rackbe szereljük az eszközt, vagy közvetlenül alatt/felette szintén van másik HDD/SSD.

Ismétlem, nem hűtésről volt szó, csak megjegyezte az egyik srác, hogy nem csak a design miatt jó az aluminium, hanem strapabíróbb, és még a hőelosztása is egyenletes lesz a felületre!

(#44) LGLuke válasza lezso6 (#42) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem attól kell félni, hogy a házban 200 fok lesz, hanem ha alu helyett műanyag lenne a borítás, akkor ahol a vezérlő áramkörök vannak, ott 70 fokos lenne, míg az SSD más pontjain lehet, hogy 30-at sem érné el. Az alu borítás viszont segít teríteni a hőt a teljes felületen.

Erről volt szó, nem a hűtésről. Szerintem félreértettél minket. Később Te hoztad fel a hűtést!

Olvass vissza. Amit leírsz az igaz, de belemagyaráztál olyat, amiről szó sem volt.

PEACE!

(#45) Axy88


Axy88
csendes tag

Csúnya,
kicsi,
lassú.
Ja, és akasszuk fel a gazdagokat! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.