Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Basszus, egész jól néz ki... Sosem hittem volna, hogy ilyet fogok írni egy strapatelefonra... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#2) kelly416


kelly416
veterán

Túlárazott, túl bumfordi... a B2100-ám kicsit öregebb, de a kiemelt két "képességen" túl mindent tud, amit ez is. Az a kettő pedig a GPS és a 3g, egyiket sem hiányoltam egyszer sem. Lehet, hogy kicsit műanyag az itteni szép fémberakások helyett, de 1 teljes nap a Ceglédi aqua parkban probléma mentesen nekem eléggé meggyőző, hogy ne cseréljem le. :DDD

(#3) C$abi


C$abi
aktív tag

Ha ez tök jól néz ki, így, képeken, akkor milyen lehet a valóságban?
Jó lett volna ott lenni azon a Caterpillaros teszten, mert beakasztottam volna az egyik telefonjukat, aztán jól földhöz csaptam volna, és láss csodát, túlélte. :DDD
Kár, hogy ezt bármelyik telefonnal sérülés nélkül nem lehet megtenni. ;]

(#4) Maxentius válasza kelly416 (#2) üzenetére


Maxentius
addikt

Eléggé hasonlít a tudása a B2710-hez... :K

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#5) tothmaxy182 válasza kelly416 (#2) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Úsztasd inkább a Moto G-t, lehet, hogy az is kibírja! :D :))

Minden szavam magánvélemény!

(#6) hengelhof


hengelhof
senior tag

Most akkor mennyibe is kerül? Sehol nem látom az árát. Biztosan én vagyok figyelmetlen.

(#7) kelly416 válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


kelly416
veterán

Azt azért nem. Motorolával már volt olyan tapasztalatom, hogy vízálló-vízálló, csak éppen úgy, hogya víztől megáll. :DDD Ezt úgy hívták, hogy Defy. A Moto G csak cseppmentes. Ha elkel, lesz helyette Z1C. Ha nem kell senkinek, akkor meg marad a dobozban vagy otthon a találkozók/strandolások alkalmával és marad nálam a B2100.

hengelhof:
Az első oldal utolsó előtti mondata: "[...] kicsivel 50 ezer forint alatti összeget kell érte letenni az asztalra."
Avagy a tegnapi videón a Speedshop-os árcimke szerint.

[ Szerkesztve ]

(#8) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez egy tök jó feature phone lehetne, csak 3 dolgot nem értek.

1. Hogy nem bírnak 20 év alatt sem egy hibátlan, jól és egyszerűen kezelhető, minden szempontból logikus menürendszert megcsinálni?

2. Ugyanez igaz az appokra, pl. zenelejátszó, nem igaz, hogy ilyen béna, nem a CAT-nek kellett kitalálnia a tutit, kopiztak volna le simán egy működő darabot és kész.

3. Miért gondolják, hogy attól lesz jobb egy feature phone, ha olyan értelmetlen és felesleges, használhatatlan dolgokat raknak bele, mint a böngésző vagy a "képszerkesztő"? Inkább tettek volna bele egy 5 mpx-es autofókuszos kameráz-

Nem a lényeg a fontos.

(#9) meroly


meroly
veterán

Jól értem a tesztből, hogy annak ellenére, hogy nem "okos", több alkalmazást is tud futtatni ha elég a memória?

az Opera Mobile böngésző mellett még egy app már nem jön össze, ilyenkor sikít a telefon, hogy kevés a memória, bezárja a régebben megnyitott programot és elindítja az újat.

Impossible is nothing

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Külsőre nem rossz, de a menüje nagyon nem tetszett élőben sem. Ráadásul amikor kibontottam a dobozt, sajnos nincs benne karabiner + az a csavarhúzó-szerűség. Az 50k meg eléggé sok érte szerintem.

(#11) meroly


meroly
veterán

Egy újabb gyenge pont: A beszélgetési hangminőséggel én meg voltam ugyan elégedve, azonban a vonal túlsó végén sokszor elhangzott az a megjegyzés, hogy elég halk vagyok.

Impossible is nothing

(#12) crue válasza meroly (#11) üzenetére


crue
őstag

Ez a B25-re is jellemző, úgyhogy esélyes, hogy ez is ugyanolyan gyalázatos hulladék.

(#13) meroly válasza crue (#12) üzenetére


meroly
veterán

Az összes trapára jellemző, mert fólia takarja a mikrofont hogy ne menjen be a víz. Mivel víz alatt sosem fogok telefonálni, a 3720-nál és a B2100-nál is úgy oldottam meg hogy egy tűvel szépen átszúrtam a fóliát és már hallanak is rendesen.

Impossible is nothing

(#14) kelly416 válasza meroly (#13) üzenetére


kelly416
veterán

Ehhez képest én több mint egy évig használtam a B2100-át cégesnek, és senki nem panaszkodott, hogy nem hall rendsen. Közben kapott az élettől vizet rendesen, na meg tőlem. Egy éve kezdte el azt, hogy amikor elázik úgy Istenesen, akkor engem egyáltalán nem hallanak, gondolom beázik a mikrofon. De egy jó óra száradás után minden rendben. Illetőleg, ha egy kis cellux-al leragasztom a nyílást, akkor kicsit hangosabban kell beszéljek, de "víz alatt" is használhatnám, ha lenne ott térerő. Tehát nálam valószínűleg kiszakadt a vízzáró membrán, de csak egy éve, a telót meg majdnem megjelenése óta használom.

dreamdancer:
Fogadjunk, ha összeállítanál "egy hibátlan, jól és egyszerűen kezelhető, minden szempontból logikus menürendszert", akkor ötből három ember azt mondaná, hogy ez így nem logikus neki. Persze igazad van, hogy ne tegyenek "vegyes beállítások" alá LCD fényerőt, mert az úgy gatya, de a tökéleteset csak személyre szabva tudnák megalkotni.

(#15) meroly válasza kelly416 (#14) üzenetére


meroly
veterán

Mondjuk a B2100-at nem sokat használta asszony, csak a színe tetszett meg neki és nem is teljesen emlékszem hogy ilyen jellegű gond lett volna, de biztosra mentem, hisz ha a 3720-ban is megoldotta a problémát, akkor gondoltam a B2100-ban majd megelőzzük. Nálam nem is annyira a vízállóság, hanem az ütésállóság a fontos. Szegény 3720-am annyit zuhant már a 3 év alatt, hogy ha leesik újabban akkor ketté nyílik egy helyen oldalt, gondolom megkopott már az illesztés. Vízzáróságból nálam a cseppállóság bőven elég.

Meg kell néznem élőben ezt a CAT-et.
A GPS akkor navigációra nem jó csak pozíció meghatározásra?
Az alkalmazások tényleg futnak a háttérben MTK-n?

Impossible is nothing

(#16) McSpy


McSpy
őstag

Egy kis teszt 5 évvel ezelöttről Samsung b2100-l,nekem a mai napig tökéletesen müxik :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#17) shenmuedc válasza McSpy (#16) üzenetére


shenmuedc
tag

Az előző modellt kolegám az erdőn egy hónap alatt kinyírta. Pedig nem ilyen szélsőséges igénybevételnek volt kitéve mint a tesztben. De az új modell lehet jobb.

(#18) domerator


domerator
veterán

Nem értem hogy ezek a fotók miért nem megfelelőek egy egyszerű strapafon 3 megapixeles kamerájától? :W
Tableten olvastam a tesztet és tök normálisak voltak fotók is.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#19) meroly válasza domerator (#18) üzenetére


meroly
veterán

Teljesen egyetértek, bőven jók a képek.

Impossible is nothing

(#20) halkow


halkow
őstag

holl lehet kukázni ilyen fixfókuszos kamerát...

Alcatel onetouch idol2s the king

(#21) hengelhof válasza kelly416 (#7) üzenetére


hengelhof
senior tag

ááá.. értem. Tehát ez volt az egzakt ármegjelölés. Biztosan lehetett volna még kicsit bonyolultabban odaírni. Pl. valami matematikai háromismeretlenes egyenletbe burkolni.

(#22) burriebonz


burriebonz
tag

A hátlapon az a két sárga pötty valami díszítés ?

(#23) SkyLine3000 válasza domerator (#18) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sztem is ebben a kategóriában teljesen vállalhatóak ezek a képek. Sok 5mp-s, af-es teló sem csinál jobbakat.

(#24) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Azért ez a RAM dolog jó nagy bullshit lett komák.
64MB? Symbianos okostelefon, Nokia N95. Tessék visszaemlékezni, maga korában mi mindenre meg hány tonna appra volt elég. Egy javaME cucc 30kbyte-5MB RAM közt mozog, legalábbis a két szélsőérték amit láttam eddig.

És SonyE DB2020(pl K550) vagy DB3150 és újabb (W910) bőven tudott 2-3 javas appot egyszerre futtatni, akár tényleg egyszerre, mert futott a háttérben. Azokban meg cca 16MB RAM lehetett max.
De egyébként a több app futtatást még egy S5230 is megcsinálja, csak azzal ugye nincs mit :DDD Abban is 16MB RAM van kb.

Egyszóval az MTK-s platform nem a feature phoneok csúcsa, sőt, a legalja. Nem kell itt elszállni, meg hozzászokni a droid hardverigényéhez, nem minden oprendszer annyira szarul implementált ;]
Mellesleg az első droidos eszközben, amit megtapperoltatok ti is Barcelonában, pont 64MB RAM volt :U Jó tudom az már semmire nem lenne jó.

(#23) SkyLine3000 : inkább nagyon alacsony a színvonal. Azt hittem anno, hogy a Nokia N9 szintje majd bárki számára elérhető lesz 2012-re. Hát még most se költözött újonnan 50k alá nagyon droiddal...
3 megapixelre meg azt mondom K800. De ezeknél az olajfestmény trógerságoknál a K600-am is jobb volt, ez nagyítás nélkül is kula. Max ha pici képernyőn nézitek, nem tűnik fel, átveri a szemed.
De a W810-em 2 megapixele az tényleg annyi volt, lehetett szőrözni, fel volt töltve adattal.

[ Szerkesztve ]

(#25) Csapoati válasza halkow (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nyilván ez a leglényegesebb egy strapatelefonnál...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) quailstorm válasza Csapoati (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Simán el tudok képzelni olyan helyzetet ahol jól jönne egy K800 szint.
Például építkezésen, valami munkagép alkatrésze eltörik. Meg kell szerelni valamit, és rajz meg egyéb farkság helyett fotó, szétszed, összerak.
Haver is csak autószerelésnél használja az Ace-i kameráját, de akkor hasznos.

(#27) Csapoati válasza quailstorm (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem pont K800i-m volt/van, ez nem sokkal van alatta - nyilván a fixfókusz korlátoz sokszor. A színei meglepően jók ennek a CAT-nek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) cool13


cool13
őstag

Nem is olyan rég halt meg a főnökömé. Kipróbálta tényleg bírja a medencét. Hát nem élte túl. :)

(#29) quailstorm válasza Csapoati (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szín és dinamika megfelelő, jó, de a vonalélesség K800-hoz képest azért elég pocsék. Az olcsó préselt műanyag lencse miatt.

(#30) Crafter32


Crafter32
őstag

Gumis műhelyekben, autószerelőknél stb. , szóval egyre több helyen látom a CAT telefonokat. Árérzékeny vagy sem a piac, sokan megveszik már csak a név miatt is. Nekem is tetszik, munkára tökéletes.

(#31) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem is olyan rosszak ezek a képek. Sőt, hardveréhez képest még jó is, szerintem.

(#32) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Szerintem arra amire kitalálták arra bőven megfelel, csak egy picit olcsóbban.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#33) BatchMan


BatchMan
senior tag

Magyarítandó:
"...de három-négy napos használatnál több az én tapasztalatim szerint 3-4 nap a reális, töltő nélküli működés..."

(#34) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Elég korrekt képeket lő.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#35) draco31


draco31
veterán

Ez nekem is tetszik!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36) peti_s


peti_s
addikt

Én azt nem értem, ha vodafone-s simmel használtátok a telót, és a teló csak 3G-t tud, akkor miért ez van a cikk végén: "A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre."

(#37) meroly válasza peti_s (#36) üzenetére


meroly
veterán

Mert a cikket olyan eszközön írták, ami T-mobile 4G-vel kapcsolódott a netre (gondolom).

Impossible is nothing

(#38) sarkanyolo2 válasza peti_s (#36) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egyszerű hirdetés, illetve gondolom, hogy valamilyen módon olcsóbban, ingyen kapnak bizonyos szolgáltatást (mondjuk Telekom 4G-t :D) a munkálataikhoz.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#39) meroly


meroly
veterán

B25-öt láttam MM-ben, nem a B100-ast. Az elég bumfordi volt.

Impossible is nothing

(#40) meroly válasza meroly (#39) üzenetére


meroly
veterán

B100-ast is sikerült meglesnem egy vitrinben, sajna ugyanolyan durung mint az összes strapateló, hiába elegánsabb, akkor is féltégla. :(

Impossible is nothing

(#41) burriebonz válasza meroly (#40) üzenetére


burriebonz
tag

Nem is arra van hogy a serano-t szeljed vele! :))

Mondjuk talán én vagyok az egyik leglyukasabb kezű ember a világon de 16 év alatt még egy teló se halt meg leejtés miatt pedig dobáltam őket szorgalmasan! :DD (Vagy csak szerencsém volt eddig.)

[ Szerkesztve ]

(#42) meroly


meroly
veterán

Hú viszont fogásra nem is olyan vészes, meg a súlya sem.

Impossible is nothing

(#43) dik


dik
őstag

Esetleg valakinek valami tapasztalat a telóval kapcsolatban? Ez remélem nem annyira gát mint a B25!?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#44) danteshell


danteshell
aktív tag

Nagyjából egyetértek a cikk írójával.
Pozitívumok (nekem, netezéshez tabletet használok)
raktárban melózok, zsebemben a teló, kap olyan nyomást, ütődést néha attól félek kettétörik... de még karc se...
akkuidő: ha nem próbálsz meg netezni rajta, hanem tényleg arra használod amire tervezték, beszélgetés, sms, naptár, 2 hétig biztos nem kell töltő közelébe menned... Másfél hete töltöttem az enyémet, naponta többször hívnak és én is telefonálok, 0-24-ben be van kapcsolva, eddig 5 csíkból 2 ment le...
Ahhoz képest mekkora, mindössze 136g a súlya, nem tépi le a nadrágot az emberről...

Negatívumok:
kissé kicsik a betűk (lehet aki eddig okostelot használt már hozzászokott és csak nekem gáz), nem is lehet nagyobbra állítani...

Nagyjából ennyi

7447 óta folyamatosan...

(#45) Lovasn1


Lovasn1
újonc

Sziasztok.
Nemrég vásároltam a telefont és olyan gondom van vele, hogy amikor kamerát vagy zseblámpát kapcsolok rajta, akkor elmegy a kép pár másodperc múlva visszajön vagy vissza sem jön tehát újra be kell kapcsolni.
Na most ha vissza kapcsoltam utána rögtön minden működik be tudom kapcsolni a kamerát zseb lámpát.
Vissza vittem ezzel a problémával már 3szor cseréltek már benne akksit és minden alkalommal frissitik a szoftvert.
De ennek ellenére ugyan az a probléma vele.
Van valakinek még ilyen hasonló gondja-baja?

(#46) cassia


cassia
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a telefonkönyvben telefonszám beírásánál hogyan lehet a + jelet elővarázsolni? Nekem sehogy sem sikerül......

(#47) Dhampir válasza danteshell (#44) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Várható rá szoftverfrissítés, amely után már növelhető a betűméret?

A hívásminőség milyen? A cikkíró említést tett arról, hogy a vonal másik végén gyengén hallották, erről mi a saját tapasztalatod?

(#48) Dhampir válasza cassia (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta sikerült? :)

(#49) Dhampir válasza danteshell (#44) üzenetére


Dhampir
félisten

zsebemben a teló, kap olyan nyomást, ütődést néha attól félek kettétörik

A derekad hogy bírja ezeket, gondolom nem csak a teló kapja a csapást?

(#50) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A mobilotok hogy nézett ki vásárláskor, amikor először bontottátok ki?

- A kijelzőt védő fólia buborékosan volt felragasztva?
- A gumiburkolat teljesen sima, nyomoktól mentes volt?
- Bármelyik csavaron (a kicsiken is) látszódott karcnyom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.